Close
Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 520
  1. #21
    ElBaSaNi Kampion Maska e ElbasanBoy
    Anëtarësuar
    18-02-2006
    Vendndodhja
    Ne Kerthis te shqiperise
    Postime
    71
    Si femrat shqipetare nuk ka.....Sepse femrat shqipetare jane me te bukura se te huaja.....dhe kte kam nga ekesperenca ime.....
    Por ja qe mua me dha fati te huaj....
    Gjithcka qe kam gjithcka qe me rethon esht per.........

  2. #22
    i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
    Anëtarësuar
    27-03-2005
    Postime
    652
    Jo, per arsye te ndryshme.
    Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

  3. #23
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871

    Wink

    Une nuk i preferoj martesat me te huajte, madje as lidhjet me te huajte, pasi qe keto lidhje ose martesa nuk do te sjellin lumturine e plote.

    Arsyeja pse mendoj keshtu eshte se do te ishte shume veshtire te perballohen ose te tejkalohen gjithe ato dallime ne mes dy njerezve qe u takojne nacionaliteteve te ndryshme. E ne si komb shqiptar kemi disa specifika te cilat mund ti kuptojme vetem ne (kur them specifika mendoj ne aspektin pozitiv).

    Edhe per me perfundu mendoj se me te mire se ne shqiptaret nuk ka ne bote, o e pranuam o nuk e pranuam. ;-)

  4. #24
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Nuk Besoj Ne Te Huajt.vota Shkon Per Shqipet Po

  5. #25
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anëtarësuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542
    Po mer, si jo!

    shqiptare qe mund te ket ndru nenshtetesi po!


    lol

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Citim Postuar më parë nga marsela
    [I]Me thuaj qe ke qene pergjumesh kur ke shkruar kte
    Si i ben kto krahasime mor aman Apo u preke se u preferuan me shume meshkujt e huaj se shqiptaret??Te rrime shtremt e te flasim drejt shumica e meshkujve shqiptare te lodhin me mentalitetin e tyre, kurse femra nga natyra eshte me e manipulueshme, di dhe mund te pershtatet me kedo e sido( aq me teper nje femer e zgjuar shqiptare)Persa i perket paraqitjes si gocat shqiptare ska ku gjen kollaj as amerikani as francezi e as italiani,,mos shiqo fotomodelet zotrote...
    S'di cke thene me mbrapa se mbeta vone per shkolle e skam koh ta shqyrtoj gjith temen, po shpresoj ta kesh pergenjeshtruar a justifiku me noj gjo kte qe ve thon me lart se ndryshe....lol
    Ndoshta nuk isha i qarte ne thelbin e c'thashe se pastaj u sqarova, pas citimeve qe me bene.

    Marselke, mua me behet qejfi per nje gje: qe gocave shqiptare u eshte mbushur mendja qe jane relativisht me te mira se cunat shqiptare. Kjo eshte self-esteem. Argumenti i tyre eshte qe jane me te manipulueshme dhe pershtaten. Kurse cunat shqiptare jane ashtu si jane e s'do pershtaten dot.

    Une s'jam dakord fare me kete mendim. Ekziston nje shprehje: "Te nderrosh nje burre, ke ndryshuar nje familje. Te ndryshosh nje grua, ke ndryshuar nje komb." Kjo shprehje do te thote ne thelb pikerisht te kunderten e asaj qe thua ti: qe tradita mbartet pikerisht nga femra, shume me teper sesa nga mashkulli.

    Kete e kishin kuptuar shume mire cifutet qe e kane trashegimine e fese nepermjet femres, si bartese te besimit dhe cifutet jane te zgjuar dhe e kuptojne natyren e sekseve. Kulture e lashte dhe popull plot tradita.

    Vajzat shqiptare jane femra dhe femra e ka me kollaj te jape nje pershtypje te rreme te vetvetes nga c'e ka kollaj mashkulli, per vete natyren e saj. Po une pyes: Per sa kohe mund ta mbaje kete pershtypje e kete te shtire? Per sa kohe do e genjeje partnerin e saj te huaj qe nuk eshte tamam ashtu si iu paraqit atij? Per sa kohe do t'i genjeje vetes qe i pelqen ai burri i huaj kur endrrat i ka nje cike ndryshe?

    Si perfundim nese mashkulli shqiptar duket qe ne fillim, femra do duket qe eshte shqiptare heret ose vone. Me nje fjale edhe juve do ju dali boja!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Pasiqe : 09-03-2006 më 20:47
    Ignore List: Den Bossi

  7. #27
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    per tu martuar sinqerisht ndonese kane lindur ne shqiperi por per martese do marr nje te huaj per juve.

    qe te mos me pyesni me, me shaka apo me te vertete, le te themi eshte irakene me kombesi por shqiptare jo.

  8. #28
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Jo!

    Kurr gjalle ne bote,nuk do ta merrja nje te huaj per burre,aman si te mirrem veshe me te,lol.
    Me mire shqiptar vlla mirremi vesh me kollaj,kemi nje kultur aty duhemi aty kercet druru,lol,,,,por prap e gjejme nje gjuhe te perbashket

    Plus qe do ma kepuste babi koken,,,po u martova me te huaj

  9. #29
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Po nese dy njerez duhen dhe jane gati te bejne sakrifica per te tejkaluar kufinjte e kulturave te tyre atehere s'ka asgje te keqe.Njerezit qe banojne jashte dhe nuk kthehen shpesh ne Shqiperi e kane pak si te veshtire te bien ne kontakt me shqipetare,dhe me teper te veshtire te gjejne dike qe ju pershtatet.
    Personalisht do pelqeja nje shqipetar qe ka banuar e studiuar qe i vogel jashte,qe eshte ajerosur i cike nga mentaliteti shqipetar.Sa me shume kohe kaloj jashte,aq me teper kuptoj qe me shqipetaret qe s'kane banuar asnjehere jashte s'arrij te kuptohem ne forme perfekte,totalisht idera dhe prioritete te tjera.

    Nje perqindje e meshkujve shqipetare jane fantastike,por c'ti besh qe eshte ne proporcion te zhdrejte me nr. e femrave qe kane studiuar(e konfirmojne shifrat e universiteteve ne AL).Prinderit kane kerkuar perhere me teper nga vajzat qe te afirmohen ne jete,qe te studiojne,bejne karriere dhe te formojne nje karakter integer,kurse meshkujt jane supozuar qe ne lindje qe do kene force ne familje me vone ndaj dhe ju kerkohen me pak mundime.Problemet fillojne atehere kur femrat kerkojne meshkuj qe kane bere te njejtat sakrifica ne jete si ato vete... Nese mbas ca kerkimeve s'kane fat mund te mos kenaqen me nje nivel me te ulet dhe te kerkojne tek meshkujt e huaj.S'shoh ndonje problem ne kete gje!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 10-03-2006 më 12:32
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  10. #30
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku
    Pink me shkurt se ta kisha cituar nuk behet...lol

    pastaj ti s'je hubi qe lodhet me lexu shqip...

    pietje,

    a futet ndojhere me lexu forum americoni...lol

    P.s vetem tani ta lecita pergjegjen...

    Si nuk e paskam pare me perpara kete xhevahir o Xhuxhumak . lol

    Sa here ta kam thene dhe me pare ty dhe te tjereve ketu ne forum , burri nuk e frekuenton forumin , ja kam bere te qarte qe ne fillim .. o une o ai .. pastaj ai sdi shqip mer . lol

    Pietje per Elbasan Djalin , cfare kombesie e ke te dashuren ti qe e mbake sekret ? Se ne fakt po nuk ishte amerrrikane .... lere mos e merr . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #31
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anëtarësuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Perzgjedhja fillon jo nga i huaj, por nga gjithe meshkujt e botes zgjidhet raca e bardhe. Kjo ishte zgjedhja e pare qe na jep nje tufe me meshkuj kaukaziane, lol.

    Nga kjo tufe zgjidhen ata qe kane lindur pas 197*. Erdhem tek nje tufe tjeter.
    Nga kjo tufe zgjedhim ata qe jane beqare.
    Pastaj me rradhe sa i peshon kuleta, sa tru kane, sa te gjate jane, sa prona kane etj etj etj...sa nenshtetesi kane...lol
    HAKUNA MATATA

  12. #32
    Larguar.
    Anëtarësuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    ...dhe ne fund my_soul ngeli me gisht ne goje...

    Kurse une nuk e kam problem fare te martohem me te huaja : mjafton qe ajo te dije shqip

  13. #33
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    A do të martoheshit me një të huaj?

    .......................Pershendetje............... .......
    ME INTERESON MENDIMI I JUAJ, ju lutem a ishit martuar me nji njeri qe nuk eshte Shqiptar,dmth. qe e flet gjuhen e tjeter.

    ........ka shum vite qe jetoj jasht Vendlindjes...tash momentalisht eshte nji djall jo Shqiptar i dashuruar ne mua, para nji viti qe e njoftova, ishim vetem shok por mbas nji muaji mu shpreh qe deshiron te martohet me mua,...vet ket qe ne fillim ja kam lan te kjart qe vet e dua si shok dhe asgje tjeter, qe nuk jam e dashuruar ne te, por neqense jetoj jasht atdheut mund te ndoll qe nji dit te dashurohem ne nji te huaj...!
    Ju lutem shpreheni mendimet e juaja, SE A DO TE MARTOHENI ME TE HUAJ, APO JO? ...NESE PERGJIGJEJA ESHTE PO,DHE NESE JO...ARSYEN. JU FALENDEROJ, ju deshiroj çdo te mir
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-08-2004
    Postime
    148
    [QUOTE=xixe xixellonja].......................Pershendetje............... .......
    qe nuk jam e dashuruar ne te, por neqense jetoj jasht atdheut mund te ndoll qe nji dit te dashurohem ne nji te huaj...!


    S'do mend qe nuk je e dashuruar, se po te ishe nuk do vije te na ppyesje ne, cfare te beje.............................................. .......................

    Pyetja jote duhet te jete: Duhet te martohem me nje te huaj megjithese nuk e dua??????????????

    Une them JO

  15. #35
    Far away! Maska e Eraaa
    Anëtarësuar
    02-02-2003
    Postime
    161
    Citim Postuar më parë nga diikush
    Cila qe pyetja tjeter tani?
    Nese te propozon ndonje femer shqipe/huaj qe ti nuk e do, do ia hidhje syte? Do dashuroheshe/martoheshe me te?@ppp


    Me nuk dashurohet aq me teper martohem me ate qe nuk e dua
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Nacionaliteti nuk luan rol ne fushen e ndjenjave...Ndjenjat nuk pyesin per nacionalitet.....
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  17. #37
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga xixe xixellonja
    .......................Pershendetje............... .......
    ME INTERESON MENDIMI I JUAJ, ju lutem a ishit martuar me nji njeri qe nuk eshte Shqiptar,dmth. qe e flet gjuhen e tjeter.

    ........ka shum vite qe jetoj jasht Vendlindjes...tash momentalisht eshte nji djall jo Shqiptar i dashuruar ne mua, para nji viti qe e njoftova, ishim vetem shok por mbas nji muaji mu shpreh qe deshiron te martohet me mua,...vet ket qe ne fillim ja kam lan te kjart qe vet e dua si shok dhe asgje tjeter, qe nuk jam e dashuruar ne te, por neqense jetoj jasht atdheut mund te ndoll qe nji dit te dashurohem ne nji te huaj...!
    Ju lutem shpreheni mendimet e juaja, SE A DO TE MARTOHENI ME TE HUAJ, APO JO? ...NESE PERGJIGJEJA ESHTE PO,DHE NESE JO...ARSYEN. JU FALENDEROJ, ju deshiroj çdo te mir

    Te intereson mendimi im ?

    Ok une them merre te huaj . Tani te gjithe shqipo nuk do marrim . lol

    meqe ra fjala ... me kane ftuar ne dasem se shpejti ... martohet nje shqipe me amerikane . Dashuria leviz dhe Malet oj ti Chick . Hajd befsha qef njehere atje n'dasem . LOL
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #38
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805

    Mendimi im...........?

    Citim Postuar më parë nga xixe xixellonja
    .......................Pershendetje............... .......
    ME INTERESON MENDIMI I JUAJ, ju lutem a ishit martuar me nji njeri qe nuk eshte Shqiptar,dmth. qe e flet gjuhen e tjeter.

    ........ka shum vite qe jetoj jasht Vendlindjes...tash momentalisht eshte nji djall jo Shqiptar i dashuruar ne mua, para nji viti qe e njoftova, ishim vetem shok por mbas nji muaji mu shpreh qe deshiron te martohet me mua,...vet ket qe ne fillim ja kam lan te kjart qe vet e dua si shok dhe asgje tjeter, qe nuk jam e dashuruar ne te, por neqense jetoj jasht atdheut mund te ndoll qe nji dit te dashurohem ne nji te huaj...!
    Ju lutem shpreheni mendimet e juaja, SE A DO TE MARTOHENI ME TE HUAJ, APO JO? ...NESE PERGJIGJEJA ESHTE PO,DHE NESE JO...ARSYEN. JU FALENDEROJ, ju deshiroj çdo te mir

    Mendoj Se :
    Nese Ty vajze nuk te shqeteson fakti se Si i huaj qe eshte do te lesh mbas dore ( mos them do i zhdukesh fare) traditat respektin jeten dhe sjelljej Shqiptare apo familjare...........Then go for it....Une personalisht kam nje kohe te gjate jashte atdheut gjithashtu dhe natyrisht mundesira kam pas plot me pas lidhje me nje te Huaj por asnjehere nuk e kam pare si dicka serjoze dhe jo me Martese........
    Djemte shqiptare nuk jane njesoj si ata te Huaj ne shume gjera por jane shqiptare dhe ka me shume gjera te perbashketa me ta ( pervec asaj qe mund te ndjesh) sesa me te Huaj...........Gjithashtu nuk perjashtoj edhe faktin qe ka pas ka dhe do te kete shqiptare qe lidhin mardhenie serjoze me nje te Huaj.............. So mendo dhe arsyeto vete Vajze............ ky ishte thjesht nje menim.......
    Ndryshuar për herë të fundit nga LoveLyBruneTT : 07-04-2006 më 21:40
    ****************************************

  19. #39
    Jeta eshte e cuditshme!!! Maska e *SaBiNa*
    Anëtarësuar
    24-11-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    82
    Personalisht une s`kam asgje kunder nje martese te tille nqs do kete ndjenja te forta por ama jam e mendimit qe dukeqene se jam shqiptare dhe natyrisht qe mentaliteti ndikon shume dhe sado qe mund te jetosh jashte te integrohesh ne jeten e vendit ku jeton "shtyllat e forta" te origjines tende do jene prezente gjithnje..Me pak fjale une e kam te veshtire te "merrem vesh" me nje njeri qe ka pothuajse te njejtin "mentalitet" me mua dhe qe flasim te njejten gjuhe mendo pastaj me nje te huaj..
    Ajo c`ka harrohet eshte njelloj sikur te mos kete ndodhur!

  20. #40
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    ...pershendetje Te Gjithve.......

    Citim Postuar më parë nga PINK
    Te intereson mendimi im ?

    Ok une them merre te huaj . Tani te gjithe shqipo nuk do marrim . lol

    meqe ra fjala ... me kane ftuar ne dasem se shpejti ... martohet nje shqipe me amerikane . Dashuria leviz dhe Malet oj ti Chick . Hajd befsha qef njehere atje n'dasem . LOL
    ------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------
    ...........ORE DJAL, siq thot edhe Jonka ne mesazhin e dyt. Dasht e pa dasht te martohesh me te huaj...gati se keshtu do ti bie puna, sepse 99 per qin kam mundesi te martohem me ndonje te huaj mbasi ka shum koh qe jetoj jasht Vendlindjes, dhe jam ne shoqeri vetem me te huaj dhe dikur do te me leshoj dhe kejo Zemer Shqiptare, sepse nuk eshte aq e fort... ketu ka shum zeshkana, ne shumicen e rasteve simbas fizionomis Spanjollet jan te perngjajshem me ne, keshtu mbasi me pelqejn zeshkanat besoj qe nuk ka broblem...ha..ha..haaaa...

    Siq po e shifeni per fat te keq gati e harrova gjuhen shqipe as qe nuk di te shkruaj si duhet, se lere me te shprehem, me vjen shum me let ne spanjollisht...Mir nuk do te jem ne kundershtim, se shqipen mundem tia mesoj sado pak,.........
    çdo te mir nga zeshkanja xixelluese.
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •