Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 186
  1. #21
    gone Maska e helene
    Anëtarësuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    Nese nje lidhje ka si baze shoqerine midis nje djali dhe nje vajze, ashtu si normalisht duhet te jete,ath s'ka asnje arsye pse kjo shoqeri te mos ngelet edhe pasi nuk dashurojne me njeri tjetrin.Eshte veshtire kur arsyet e ndarjes jane te njeanshme , dmth eshte vetem njeri qe s'ndjen me gje,po mendoj qe prape me kalimin e kohes, shoqeria ngelet.

  2. #22
    Love's Lover Maska e ice_storm
    Anëtarësuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    fajv 1 for
    Postime
    1,043
    Citim Postuar më parë nga helene
    Nese nje lidhje ka si baze shoqerine midis nje djali dhe nje vajze, ashtu si normalisht duhet te jete,ath s'ka asnje arsye pse kjo shoqeri te mos ngelet edhe pasi nuk dashurojne me njeri tjetrin.Eshte veshtire kur arsyet e ndarjes jane te njeanshme , dmth eshte vetem njeri qe s'ndjen me gje,po mendoj qe prape me kalimin e kohes, shoqeria ngelet.
    jam shum dakort

    sidomos tani qe je ba moderatore
    domini sumus
    sumus servi
    ubicumque
    nusquamque

  3. #23
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805
    Asnjihere tek Brezi shqiptar,
    ****************************************

  4. #24
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Gogla e Kuqe
    A mund te kthehen dy te dashuruar ne shoke?

    A eshte e mundur qe dashuria, siguria, perkedhelite te lihen pas pa pishmane. Cfare ndodh kur i/e dashuri/a juaj ju prezantojne me partnerin/en e vet te ri? A jeni ne gjendje qe te mbani etiketat e shoqerise? A ndiheni perseri shoke? A ju ben pershtypje qe dora e tyre po perkedhel dike tjeter, buzet e tyre po puthin buze te tjera, dhe perqafimet mbrojtese jane ripronesuar?

    Sa shoqeri mund te mbani dhe c'veprim e mbush kupen?

    Varet sesa kohe ka kaluar qe kur ti je ndare nga ai . Nese ka ca kohe dhe ti ke move on ke gjet nje tjater pse jo shoqeri me ex-in( dhe nese e kam dump une vet e para kuptohet he ) . LoL . Nuk jam kondra .

    Cdo gje me kohen e vet .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga Brari
    hallv e ftohte.. thot populli.. theksi te u-ja..
    Buka qe thyhet, nuk ngjitet...

    Por futet ne uje, behet brume dhe piqet prape,


    per repartet ushtarake...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  6. #26
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga Gogla e Kuqe
    A mund te kthehen dy te dashuruar ne shoke?

    A eshte e mundur qe dashuria, siguria, perkedhelite te lihen pas pa pishmane. Cfare ndodh kur i/e dashuri/a juaj ju prezantojne me partnerin/en e vet te ri? A jeni ne gjendje qe te mbani etiketat e shoqerise? A ndiheni perseri shoke? A ju ben pershtypje qe dora e tyre po perkedhel dike tjeter, buzet e tyre po puthin buze te tjera, dhe perqafimet mbrojtese jane ripronesuar?

    Sa shoqeri mund te mbani dhe c'veprim e mbush kupen?

    Romantiket e pandreqshem kete nuk do ta pertypnin, ndersa per te tjeret s'di c'te them.
    Gjithsesi them se tek secili prej nesh do zgjohej fort xhelozia.


    Dito.

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky
    Pse te mos ftosh nje eks me te cilin ke akoma shoqeri ne dasem?Apo njeriu e ben si me kontrate qe"po deshe te rrish me mua rrime si te dashur ose s'ka"?Ka kaluar kjo kohe,ka disa dekada.Njeriu eshte i supozuar te jete I LIRE,e perderisa eshte i lire po te kishte qellime lidhjesh do lidhej me te pa mbajtur hic ate gjendjen e shoqerise,dhe s'do martohej me dike tjeter.Nese marton dike tjeter do thote qe e dashuron por ama te kaluares i jep vendin qe duhet ne te tashmen.
    Blue sky,
    kam respekt per mendimin tend, po nuk jam dakord.

    E pare e punes, kete punen e kohes kot e perdorni. Pse e justifikoni diçka me kalim dekadash?


    Une nuk e di se si e perjeton nje femer, po mu me duket krejt absurde qe nje mashkull te pranoje qe nje femer t'i çoje eksat ne dasem....booooo...
    Meno ato dasmat ne Shqiperi, qe ulen neper tavolina sipas lidhjes...aty ne nje qosh do jete tavolina e eksave...vjen rradha me kercy...radhen e kan eksat...
    edhe fillojne eksat kercejne...kuptohet e marin edhe nusen ne mes, se domosdo shoqe e ngushte...ata te ftumt po do habiten...ç'jane keta mer?...eksat. Çar eksash mer?...po eksat mer, pra, eksat...eksat e nuses...qyqa...ça thu mi ti...çar eksash...


    nejse...une jam me Brady-n...e ka thon bukur...Njeriu e zgjedh partnerin per ate qe eshte dhe ia respekton te kalumen, po e kalumja eshte e kalume...


    Blue Sky...te pershndes!

  8. #28
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga diikush
    me shkrive Xeni

    po ku mendon ti nga ana srategjike i bie ta kene talovinen ata, dhe ca vallesh mendon se duhet te kercejne? lol

    Mendoj qe ajo kenga Oj Sadete cna bone per vete do ishte tamam.


    Njeriu kerkon te hiqet me teper modern se sa c'eshte, dhe mbi kete dikush genjen edhe veten.

    Dito.

  9. #29
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga [xeni]
    Blue sky,
    kam respekt per mendimin tend, po nuk jam dakord.

    E pare e punes, kete punen e kohes kot e perdorni. Pse e justifikoni diçka me kalim dekadash?


    Une nuk e di se si e perjeton nje femer, po mu me duket krejt absurde qe nje mashkull te pranoje qe nje femer t'i çoje eksat ne dasem....booooo...
    Meno ato dasmat ne Shqiperi, qe ulen neper tavolina sipas lidhjes...aty ne nje qosh do jete tavolina e eksave...vjen rradha me kercy...radhen e kan eksat...
    edhe fillojne eksat kercejne...kuptohet e marin edhe nusen ne mes, se domosdo shoqe e ngushte...ata te ftumt po do habiten...ç'jane keta mer?...eksat. Çar eksash mer?...po eksat mer, pra, eksat...eksat e nuses...qyqa...ça thu mi ti...çar eksash...


    nejse...une jam me Brady-n...e ka thon bukur...Njeriu e zgjedh partnerin per ate qe eshte dhe ia respekton te kalumen, po e kalumja eshte e kalume...


    Blue Sky...te pershndes!
    Xen djali,po te pergjigjem vetem se qenke ti se mbas nje dite e nje nate pune ne nje projekt(e mbas ca oreve gjumi mengjesor nga te cilat sapo jam zgjuar) s'po me bie shume nder mend per eksat e te tjereve(se une personalisht s'vuaj shume nga kuptimi i vertete i shumesit te fjales "eks")

    Une nuk po e justifikoj me dekada por po e justifikoj me faktin qe normalisht mentaliteti i nje shoqerie vjen duke evoluar dhe jo duke u ngushtuar.Ne kohen e monizmit(mesa kam degjuar)ka qene teper e veshtire miqesia me nje eks,madje dhe lidhjet dashurore fshiheshin nen qilime ndryshe do i dilte nami njeres pale.Para ca kohesh lexova se Enver Hoxha me shoke quante njerin nga cunat Shehu si te perdale pasi kishte patur 2-3 lidhje ne te kaluaren,nderkohe qe sot cili nga ju cunat s'ka patur kaq lidhje?Madje krenoheni me dicka te tille.Pra,nese keni evoluar ne kete prizem,pse te mos evoluoni dhe ne maredheniet me civile me ekset tuaj?
    Une thashe mesiper qe s'do e kisha patur problem sikur ndonje eks i tije me te cilen kane ruajtur miqesi te ishte e ftuar ne dasem,madje do e ftoja une personalisht bashke me partnerin e saje aktual.Madje-madje sikur ta kishte patur te veshtire te vinte ngaqe te tjeret mund te pyesnin se kush jane,do i kisha propozuar une te thoja qe jane miq te mite.Kete gje do e kisha bere ne rradhe te pare nga respekti ndaj partnerit,nga respekti ndaj te kaluares te tije,nga respekti ndaj njerezve qe i kane dhene dashuri njeriut qe une do doja aktualisht si dhe ndaj pjesemarrjes te tyre ne formimin e njeriut qe do e doja aq shume sa ta martoja.
    E di qe ne nje pike,ne diten me te lumtur te jetes time,s'do e kisha care koken FARE se cfare mund te thoshte Xhevria me Hanifen ne lidhje me listen e te ftuarve?E di qe une njerezit qe do kishin gojen e Xhevries dhe Hanifes mund te mos i ftoja hic ne dasem duke bere nje ceremoni vetem per te njerezit me te afert te zemres,njerez te cilet do kuptonin veprimet e mia dhe te partnerit?Te te them dhe dicka?Une s'jetoj per mentalitetin shqipetar,lumturine time apo te partnerit s'do e kufizoj per ca njerez qe s'kane gje ne koke.

    Ju jepni perhere si spjegim qe ca gjera si beni nga mentaliteti por ama harruat qe dhe JU ushqeni ate mentalitet duke bere lojen e tyre?Une besoj ne lirine e individit,jam njeri shume progresiv ne vizione ne lidhje me ambientin social njerezor...Menaxhimin e jetes time private s'ja le askujt ne dore,jam aq e rritur dhe e vaksinuar sa te bej vete vendimet e mia, mund te jem nje nga njerezit me puritane te cilet folen ne kete teme(madje shume me teper sesa ato qe shfaqin flamuj ndershmerie ne njeren ane dhe ne anen tjeter s'kane lene gje pa bere pa e marre vesh kush) POR une respektoj lirine private te tjereve,une s'quaj ku'rve(apo kafshe)njerezit qe kane vendosur ti japin nje drejtim jetes te tyre.Perkundrazi,une i respektoj me teper ngaqe kane patur guxim te ju tregojne brrylin atyre koke-ndryshkurve shqipo.

    Xeno,te pershendes me kengen e meposhtme meqe permendem dasma:

    Po ky Xeni omel,si oriz me t'omel,
    jepja doren nones,
    ti u bone dhonerr
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 03-03-2006 më 07:59
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  10. #30
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Pergezime per temen qe ke hapur njehere.

    Per mendimin tim do te ishte shume e veshtire te kthehej dashuria ne miqesi. Tamam tamam do te ishte hipokrizi sepse ti nuk mund te durosh te shofesh te dashuren e tij psh apo te dashurin tjeter te saj kur ti ke akoma ndienja per ate person. E dyta do te ishte shume e veshtire ta shifje ate person si shok vec nqs ndienjat e tua do te ishin shuar per ate njeri dhe ne nje fare kuptimi do te ishte budallallek ta humbiste shoqerine me kete person. Por nuk mendoj se ky person do te deshironte ta shifte veten si shok apo mik sado pak te ndieje per kete person. Eshte xhelozia ajo qe te vret syte

  11. #31
    ga ga Maska e bunny
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    Ju lutem permbahuni temes!Flm.




    Persa i perket temes, te kthehet ' ne shoqeri te paster' jo...
    Pasi gjithmone e kaluara do te dali ne muhabet, ne mos ne dreke / ne darke ne mos direkt/indirekt. Por qe te kete 'pakes shoqeri' cifti duhet te jete ndare nga njeri tjeteri te pakten per nje kohe te gjate.
    kshq per 'shoqeri te paster' duhet goxha (trefishi i kohes se gjate)..kohe qe qenja njerezore nuk pret- pasi shquhet per padurimin e saj!
    Por edhe kur te vjeri ajo kohe, keto ish te dashur kane krijuar familje- kshq partneret e tyre nuk do jen edhe aq te lumtur ne lidhjen e tyre..edhe kshq kjo shoqeri aq e forte bazuar ne te kaluar do mari fund.Ne mos per kete arsyje, ose nje tjeter, shoqeria e bazuar ne te kaluar asnjehere nuk ka rrenje te forta qe te mbaj te 'tashmen' ose te 'ardhmen' duke u treguar realiste ...por edhe mund te ndodh edhe jam e sigurte qe edhe ka ndodhur
    Ndryshuar për herë të fundit nga bunny : 03-03-2006 më 11:19
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky
    Xen djali,po te pergjigjem vetem se qenke ti se mbas nje dite e nje nate pune ne nje projekt(e mbas ca oreve gjumi mengjesor nga te cilat sapo jam zgjuar) s'po me bie shume nder mend per eksat e te tjereve(se une personalisht s'vuaj shume nga kuptimi i vertete i shumesit te fjales "eks")

    Une nuk po e justifikoj me dekada por po e justifikoj me faktin qe normalisht mentaliteti i nje shoqerie vjen duke evoluar dhe jo duke u ngushtuar.Ne kohen e monizmit(mesa kam degjuar)ka qene teper e veshtire miqesia me nje eks,madje dhe lidhjet dashurore fshiheshin nen qilime ndryshe do i dilte nami njeres pale.Para ca kohesh lexova se Enver Hoxha me shoke quante njerin nga cunat Shehu si te perdale pasi kishte patur 2-3 lidhje ne te kaluaren,nderkohe qe sot cili nga ju cunat s'ka patur kaq lidhje?Madje krenoheni me dicka te tille.Pra,nese keni evoluar ne kete prizem,pse te mos evoluoni dhe ne maredheniet me civile me ekset tuaj?
    Une thashe mesiper qe s'do e kisha patur problem sikur ndonje eks i tije me te cilen kane ruajtur miqesi te ishte e ftuar ne dasem,madje do e ftoja une personalisht bashke me partnerin e saje aktual.Madje-madje sikur ta kishte patur te veshtire te vinte ngaqe te tjeret mund te pyesnin se kush jane,do i kisha propozuar une te thoja qe jane miq te mite.Kete gje do e kisha bere ne rradhe te pare nga respekti ndaj partnerit,nga respekti ndaj te kaluares te tije,nga respekti ndaj njerezve qe i kane dhene dashuri njeriut qe une do doja aktualisht si dhe ndaj pjesemarrjes te tyre ne formimin e njeriut qe do e doja aq shume sa ta martoja.
    E di qe ne nje pike,ne diten me te lumtur te jetes time,s'do e kisha care koken FARE se cfare mund te thoshte Xhevria me Hanifen ne lidhje me listen e te ftuarve?E di qe une njerezit qe do kishin gojen e Xhevries dhe Hanifes mund te mos i ftoja hic ne dasem duke bere nje ceremoni vetem per te njerezit me te afert te zemres,njerez te cilet do kuptonin veprimet e mia dhe te partnerit?Te te them dhe dicka?Une s'jetoj per mentalitetin shqipetar,lumturine time apo te partnerit s'do e kufizoj per ca njerez qe s'kane gje ne koke.

    Ju jepni perhere si spjegim qe ca gjera si beni nga mentaliteti por ama harruat qe dhe JU ushqeni ate mentalitet duke bere lojen e tyre?Une besoj ne lirine e individit,jam njeri shume progresiv ne vizione ne lidhje me ambientin social njerezor...Menaxhimin e jetes time private s'ja le askujt ne dore,jam aq e rritur dhe e vaksinuar sa te bej vete vendimet e mia, mund te jem nje nga njerezit me puritane te cilet folen ne kete teme(madje shume me teper sesa ato qe shfaqin flamuj ndershmerie ne njeren ane dhe ne anen tjeter s'kane lene gje pa bere pa e marre vesh kush) POR une respektoj lirine private te tjereve,une s'quaj ku'rve(apo kafshe)njerezit qe kane vendosur ti japin nje drejtim jetes te tyre.Perkundrazi,une i respektoj me teper ngaqe kane patur guxim te ju tregojne brrylin atyre koke-ndryshkurve shqipo.

    Xeno,te pershendes me kengen e meposhtme meqe permendem dasma:

    Po ky Xeni omel,si oriz me t'omel,
    jepja doren nones,
    ti u bone dhonerr
    Falemnderit per pergjigjen. E kuptoj kendveshtrimin tend. Vetem nje gje do te sqaroj ne lidhje me puritanizmin qe ke permende. Nuk kam thene asgje ne lidhje me ty ose ndonje tjeter; thjeshte si e shoh une. Dhe une fola vetem per ftesen ne dasem, jo per faktin qe dikush mund te kete dashur dike me pare. As shumsin s'e perdora per te thene ndonje mesazh ne veçanti.

    Edhe falemners per pershendetjen...kohe pa e ngju keta t'omel orizin...lol...kosovare ti?


    Gjithe te mirat!

  13. #33

    Smile Ha Ha Ha

    Citim Postuar më parë nga [xeni]

    Une nuk e di se si e perjeton nje femer, po mu me duket krejt absurde qe nje mashkull te pranoje qe nje femer t'i çoje eksat ne dasem....booooo...
    Meno ato dasmat ne Shqiperi, qe ulen neper tavolina sipas lidhjes...aty ne nje qosh do jete tavolina e eksave...vjen rradha me kercy...radhen e kan eksat...
    edhe fillojne eksat kercejne...kuptohet e marin edhe nusen ne mes, se domosdo shoqe e ngushte...ata te ftumt po do habiten...ç'jane keta mer?...eksat. Çar eksash mer?...po eksat mer, pra, eksat...eksat e nuses...qyqa...ça thu mi ti...çar eksash...
    xeni,

    me kenaqe. Jam dakort me ty per kete. Kam qeshur me lote. Ia lexova dhe nje shoqes ne telefon bile. HA HA HA.

    gogla

  14. #34
    KARL MARKS Maska e InF-Sm[0]keR
    Anëtarësuar
    13-08-2004
    Vendndodhja
    GJERMANI :P
    Postime
    228
    Citim Postuar më parë nga Gogla e Kuqe
    A mund te kthehen dy te dashuruar ne shoke?

    A eshte e mundur qe dashuria, siguria, perkedhelite te lihen pas pa pishmane. Cfare ndodh kur i/e dashuri/a juaj ju prezantojne me partnerin/en e vet te ri? A jeni ne gjendje qe te mbani etiketat e shoqerise? A ndiheni perseri shoke? A ju ben pershtypje qe dora e tyre po perkedhel dike tjeter, buzet e tyre po puthin buze te tjera, dhe perqafimet mbrojtese jane ripronesuar?

    Sa shoqeri mund te mbani dhe c'veprim e mbush kupen?
    Per zotin plako sa tema jane hap kshu ene sa jane diskutu per ket muhabet

    PO gjithesesi mendoj se po , mund te mbeten shoke , njerez jemi apo jo
    ..si lo ammetto sono sincero
    ma non trovo così assurdo
    se ogni tanto mangio lacrime
    e mi perdo..

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-02-2006
    Postime
    32
    Postimet në Bllog
    1
    Asnjehere per mendimin tim.Une vete po te ndahesha me te dashurin(larg qofte) nuk do pranoja ta kisha me shoke,sepse cdo her njeri do shpresonte per rikthimim.Pastaj nuk eshte e drejte per personin me te cilin ndodhesh aktualish se jemi njecik si gjaknxete ne shqiptaret nga natyra.
    Ejjj imagjinoni nje skene te tille :Shpirt hajde te te prezantoj me nje shokun tim, tani une e kam shoke po par xxx kohe kemi qene te dashur e kemi fjetur bashke.
    Ca thoni ju qe do nodhi???????????
    Po i kemi cunat me sedre ne mi hahahahah.
    JO jo nuk ka shanse nje i dashur te ngelet shok.
    Ps.[xeni] me kenaqe u shkriva hahahahhhahaa

  16. #36
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805
    Lol me keni shkri me keto (Eksat) dmth (Mblesa)???? i hope am right, asnjehere nuk ndodh........ Qofte larg
    ****************************************

  17. #37
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Fundi i botes do ishte sikur vajza/djali te binte ne dashuri me vone me djalin/vajzen e eksit Ajo po qe do ishte situate e lezeteshme :P

    "Kujt i ngjave moj me kete shije cunash?"
    -"Ty,mami" :P

    Njoh nje rast te tille ne lagjen time ne Shqiperi.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  18. #38
    Heartless Maska e White_Angel
    Anëtarësuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky
    Fundi i botes do ishte sikur vajza/djali te binte ne dashuri me vone me djalin/vajzen e eksit Ajo po qe do ishte situate e lezeteshme :P


    Libri "unaza" flet tamam per kete qe ke shkruar ti Blue_sky. ....
    Pastaj amerikanet e kane zgjidh problemin kane "friends with benefits"

    Jane rehat ....
    O Zot per vete sdua gjë jo...por për prindërit nje dhëndër të bukur!

  19. #39
    DoNt Be JeLoUs Maska e ||_BeJbi_||
    Anëtarësuar
    04-03-2006
    Vendndodhja
    aTje JaM EnE uN Do Te ViSh eNe tI
    Postime
    120
    Citim Postuar më parë nga Gogla e Kuqe
    A mund te kthehen dy te dashuruar ne shoke?

    A eshte e mundur qe dashuria, siguria, perkedhelite te lihen pas pa pishmane. Cfare ndodh kur i/e dashuri/a juaj ju prezantojne me partnerin/en e vet te ri? A jeni ne gjendje qe te mbani etiketat e shoqerise? A ndiheni perseri shoke? A ju ben pershtypje qe dora e tyre po perkedhel dike tjeter, buzet e tyre po puthin buze te tjera, dhe perqafimet mbrojtese jane ripronesuar?

    Sa shoqeri mund te mbani dhe c'veprim e mbush kupen?

    Kjo gje nuk mund te ndodhi kur sepse ne mos njeri tjetri 100% e garantuar qe dicka eshte akoma ne zemren e tij ose e saj..neqoft se ka qene dashuri e vertet dhe kan pasur nje kohe te gjate bashke por ne qoft se ka qen sa per te kalu kohen dhe sju ka interesuar shume se cfare ndoth me njeri tjetrin atereh sdo ken aq problem ta shofin njeri tjetrin me dike tjeter por ne qoft se e kan dashur njeri tjetrin serjozisht mendoj se do jet shume e veshtire te pakten per njerin qe ta shofi ate qe ka dashur me zemer dhe me shpirt me dike tjeter duke prekur duart qe ai/ajo ka prekur duke puthur buzet qe ai/ajo ka puthur duke i then fjal dashuri kur njehere e njekohe ai/ajo ja ka then vet ato fjale etj etj..dashuria e vertet nuk harrohet kurr leht!
    LoVe Me oR HaTe Me Am StiLL GoNa Be HeRe

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    po Bejbi, eshte e vertete qe dashuria nuk harrohet lehte, por nese ju jeni ndare do me thene qe s'ka qene kjo dashuri aq e forte sa te ishit bashke ever and ever forever. Por tani nuk jeni automatikisht armiq.

    Nuk ka gje te keqe ti urosh te mirat eksit dhe te kesh shoqeri me te. Nese doni ta ftoni ne dasem eshte pyetje per ju. Ne Shqiperi ka pas martesa me kusherinj te ekseve dhe nuk ka qene nevoja ta dinte gjithe fisi se c'kishin qene. Vetem burri, ndonjehere as ai lol

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kur’ani i Mrekullueshem edhe për jo-muslimanet...
    Nga altruisti_ek84 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-04-2009, 03:38
  2. Kontributi i shkenctarëve islam në shkencë
    Nga Bleti002 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
  3. A mund të kthehet dashuria në shoqëri?
    Nga new girl në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 01-12-2008, 13:49
  4. Çfarë është dashuria?
    Nga angeldust në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 146
    Postimi i Fundit: 29-03-2006, 11:38
  5. Kriza e botës bashkëkohore
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 11-06-2005, 12:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •