Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 183
  1. #41
    i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
    Anėtarėsuar
    27-03-2005
    Postime
    652
    Citim Postuar mė parė nga Homza
    Cudicini, ka qene me pashaporte Italiane, babe, nane, teze, hall, dhe lagje Italonesh kan qene gith rreth e rrotull tij......Anglezi gati saqe i afroj pashaprten Cudicinit per tu bo Anglez e per te luajtur me ta, ngaqe i kishte plotesu edhe kushtin foundamental, lejeqendrimin ne Angli per 5 vjet
    Por .......?
    Ca ndodhi me Cudicinin, u aktivizua me Angline?
    Oferte i beri edhe Shqiperia Berhamit por nuk mund te aktivizohej dot pikerisht se nuk e lejonte rregullorja e FIFA's.
    E kuptove tani o isaboletins
    Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

  2. #42
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga Frodo9
    Por .......?
    Ca ndodhi me Cudicinin, u aktivizua me Angline?
    Oferte i beri edhe Shqiperia Berhamit por nuk mund te aktivizohej dot pikerisht se nuk e lejonte rregullorja e FIFA's.
    E kuptove tani o isaboletins
    Lene mor budall se nuk pranoi ai vet per nje kohe se jo sepse nuk e lejonte FIFA, tashi nuk e pranoj kto se kta portjere me te mire,,,e more mor budall tru pele hahahha...

    Berhami do kishte mundur te zgjidhte Shqiperine por se zgjodhi, se pashaporte Shqiptare ja kishim bo ne vend......

    Edhe si flitshe me gjith kompetenca, me doket gshtin qe te permenda siper e paskte lon ne kapsoll andaj felt prap ti hahahahahah eh c'karikaturista qe ka fal Zoti hahaha....hik e futi noj karikature vetes se le nom per Zotin....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Homza : 20-04-2006 mė 10:24 Arsyeja: Sepse tuj qesh me ket tipin bona gabime.haha

  3. #43
    i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
    Anėtarėsuar
    27-03-2005
    Postime
    652
    Citim Postuar mė parė nga Homza
    Lene mor budall se nuk pranoi ai vet per nje kohe se jo sepse nuk e lejonte FIFA, tashi nuk e pranoj kto se kta portjere me te mire,,,e more mor budall tru pele hahahha...

    Berhami do kishte mundur te zgjidhte Shqiperine por se zgjodhi, se pashaporte Shqiptare ja kishim bo ne vend......

    Edhe si flitshe me gjith kompetenca, me doket gshtin qe te permenda siper e paskte lon ne kasoll andaj felt prap ti hahahahahah eh c'karikaturista qe ka fal Zoti hahaha....
    Kthjellohu mer qun se nuk po muj me kuptu qka je tu than?

    Cudicini nqs ishte i aktivizuar me U-21 italiane dhe ne ate kohe nuk zoteronte pashaporte angleze ai nuk mund te luante dot per Kombetaren Angleze.
    Nqs ai ishte thjesht italian qe jetonte ne Angli sigurisht qe Po.
    A e kupton tash mor qun?
    Allaile u lodha tash duke msu nji qyfqare si puna jote
    Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

  4. #44
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar mė parė nga Frodo9
    Kthjellohu mer qun se nuk po muj me kuptu qka je tu than?

    Cudicini nqs ishte i aktivizuar me U-21 italiane dhe ne ate kohe nuk zoteronte pashaporte angleze ai nuk mund te luante dot per Kombetaren Angleze.
    Nqs ai ishte thjesht italian qe jetonte ne Angli sigurisht qe Po.
    A e kupton tash mor qun?
    Allaile u lodha tash duke msu nji qyfqare si puna jote
    A Kosovar je ahhh???? Pasha Zotin kujtova qe ishe noj ksi tipi qe e kan karikaturitizimin ne tru edhe thash nuk din ndryshe.....nejse Kosova republik..... mos bo si ai budalla qe kur bjen ne m'''''u''''t sa her qe shpurdh me dal hyn e hyn mo thell hahaha se ateher duhet me ta ngjit ndonje emer karikaturizmi rri urt hahaha .....Cudicini ka qene portjer i mire por tashi osht bo shahist, se vetem ne reserva rrinte tek Chelsea, nga nje her ja futke edhe cic-mic, po pun e tij..........Thojne se me budall kurr nuk mund te merresh vesh....kshuqe po te lo ty ktu e shkoj e flas me ndonje femen se na nxive flokun na e bone kanal forumin me te tila replika....

    Berhami, duhej te kishte zgjedh Shqiperine,, se sa mir po e shef Shqiperine ne kamjonat tjeter europian e Zvicrra tuj lujt neper parqe posht e nalt lluganos....

  5. #45
    MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
    Postime
    605
    Citim Postuar mė parė nga Frodo9
    Kthjellohu mer qun se nuk po muj me kuptu qka je tu than?

    Cudicini nqs ishte i aktivizuar me U-21 italiane dhe ne ate kohe nuk zoteronte pashaporte angleze ai nuk mund te luante dot per Kombetaren Angleze.
    Nqs ai ishte thjesht italian qe jetonte ne Angli sigurisht qe Po.
    A e kupton tash mor qun?
    Allaile u lodha tash duke msu nji qyfqare si puna jote
    I lexova komentet e tua dhe me duket se ja ke fut pak kot. Berhami ne kohen qe u fol qe ti jepej pasaprta shqiptare mund te luante me Kombetaren tone sepse me U21 te Zvicres ai skishte luajtur asnje ndshje zyrtare, vetem miqesore. Dhe kjo e lejonte te kalonte te kombetarja shqiptare. Ai beri zgjedhjen e tij, gjithsesi. Kombetarja e Kosoves ka te drejte ti mbledhe te gjithe futbollistet kosovare ne Evrope me cdo lloj pashaporte qofshin, apo ne cilendo kombetare te kene luajtur, pasi Kosova eshte shtet i ri dhe deri tani ska pasur pasaporte kosovare, dhe seshte aktivizuar me ndonje aktivitet nderkombetar. fifa kete e lejon, pasi keta futbolliste skane pasur rruge tjeter qe kane pranuar pasaporte te huaj per te luajtur, dhe jo se ka qene zgjidhja e tyre... si rasti i Berhamit me Shqiperine psh...

  6. #46
    i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
    Anėtarėsuar
    27-03-2005
    Postime
    652
    Citim Postuar mė parė nga Antipatrea
    I lexova komentet e tua dhe me duket se ja ke fut pak kot. Berhami ne kohen qe u fol qe ti jepej pasaprta shqiptare mund te luante me Kombetaren tone sepse me U21 te Zvicres ai skishte luajtur asnje ndshje zyrtare, vetem miqesore. Dhe kjo e lejonte te kalonte te kombetarja shqiptare. Ai beri zgjedhjen e tij, gjithsesi. Kombetarja e Kosoves ka te drejte ti mbledhe te gjithe futbollistet kosovare ne Evrope me cdo lloj pashaporte qofshin, apo ne cilendo kombetare te kene luajtur, pasi Kosova eshte shtet i ri dhe deri tani ska pasur pasaporte kosovare, dhe seshte aktivizuar me ndonje aktivitet nderkombetar. fifa kete e lejon, pasi keta futbolliste skane pasur rruge tjeter qe kane pranuar pasaporte te huaj per te luajtur, dhe jo se ka qene zgjidhja e tyre... si rasti i Berhamit me Shqiperine psh...
    Plako, nuk ka rendesi a ka qene miqesore apo zyrtare, ai eshte aktivizuar zyrtarisht me Kombetaren e nje vendi te huaj, ne ket rast ka qene ekipi Shpresa.
    Nuk ka rendesi nese ka luajtur ne ndeshje e cfare ndeshje ka qene, ai eshte aktivizuar me U-21 zviceriane kur ne te njejten kohe nuk zoteronte pashaporte shqiptare.
    Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

  7. #47
    MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
    Postime
    605
    Citim Postuar mė parė nga Frodo9
    Plako, nuk ka rendesi a ka qene miqesore apo zyrtare, ai eshte aktivizuar zyrtarisht me Kombetaren e nje vendi te huaj, ne ket rast ka qene ekipi Shpresa.
    Nuk ka rendesi nese ka luajtur ne ndeshje e cfare ndeshje ka qene, ai eshte aktivizuar me U-21 zviceriane kur ne te njejten kohe nuk zoteronte pashaporte shqiptare.
    E ke gabim, rregullorja eFIFA's e ka qe ndeshjet miqesore nuk merren per baze, hidhi nje sy dhe do e shohesh...pastaj gjithe ajo zhurme par nje viti nuk u be kot. Ate po e shtynin qe te vendoste se per ke do te luante, per Shqiperine apo per Zvicren, nderkohe qe ai kishte luajtur per U21 te Zvicres. Ai zgjodhi Zvicren me deshiren e tij.

  8. #48
    i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
    Anėtarėsuar
    27-03-2005
    Postime
    652
    Citim Postuar mė parė nga Antipatrea
    E ke gabim, rregullorja eFIFA's e ka qe ndeshjet miqesore nuk merren per baze, hidhi nje sy dhe do e shohesh...pastaj gjithe ajo zhurme par nje viti nuk u be kot. Ate po e shtynin qe te vendoste se per ke do te luante, per Shqiperine apo per Zvicren, nderkohe qe ai kishte luajtur per U21 te Zvicres. Ai zgjodhi Zvicren me deshiren e tij.
    Problemi me Berhamin ishte se ai u aktivizua ne ndeshje zyrtare me U-21 pasi procedura e marrjes se pashaportes u tejzgjat.
    Federata beri nje njoftim zyrtar per media lidhur me kete ku e sqaroi faktin pse Berhami s'mund te aktivizohej me Kombetaren Kuqezi.
    Ishte nje vonese e marrjes se pashaportes plus fakti qe kishte edhe presion nga federata zviceriane pasi nuk donte ta humbiste rastin per tu aktivizuar me Shpresat.
    Une rastin e Berhamit se shikoj ne kendveshtrimin se ai e "braktisi" Shqiperine por me shume si ishte situate nderlikuese, gjerat u zvarriten shume ....etj
    Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

  9. #49
    MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
    Postime
    605
    Citim Postuar mė parė nga Frodo9
    Problemi me Berhamin ishte se ai u aktivizua ne ndeshje zyrtare me U-21 pasi procedura e marrjes se pashaportes u tejzgjat.
    Federata beri nje njoftim zyrtar per media lidhur me kete ku e sqaroi faktin pse Berhami s'mund te aktivizohej me Kombetaren Kuqezi.
    Ishte nje vonese e marrjes se pashaportes plus fakti qe kishte edhe presion nga federata zviceriane pasi nuk donte ta humbiste rastin per tu aktivizuar me Shpresat.
    Une rastin e Berhamit se shikoj ne kendveshtrimin se ai e "braktisi" Shqiperine por me shume si ishte situate nderlikuese, gjerat u zvarriten shume ....etj
    Te gjitha keto debate jane bere ne prag te ndeshjes zyrtare qe ai beri me Zvicren. Nderkohe ai ishte aktivizuar nje vit me pare per nje ndeshje miqesore me U21 te Zvicres. Pas ndeshjes zyrtare gjithcka ishte e mbyllur.

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-06-2005
    Vendndodhja
    QUEENS, NYC
    Postime
    160
    Citim Postuar mė parė nga Frodo9
    Ca ka gamoresh te trashe

    O zylyfa, kuptoni shqip ju apo jo?
    Nqs Berhami nuk zoteronte pashaporte shqiptare ne kohen kur aktivizohej ne U-21 zviceriane, atij automatikisht i humbej e drejta per te perfaqesuar Shqiperine ne te ardhmen.
    Me jepni nje shembull te nje lojtari qe eshte aktivizuar per U-21 e nje vendi e pastaj ka nderruar mendjen, ka marre pashaporten e nje vendi tjeter e pastaj eshte aktivizuar me kombetaren e atij vendi?

    Gamorit kur i bie me shkelm s'leviz po rri aty si hu gardhi
    Turkyilmaz. Ka luajtur ne under-21 e turqve dhe me pas i ofroi Zvicra pashaporte, si rrjedhim luajti ne kombetaren zvicerane per rreth 8 vjet. Duhet ta mash mend nga evropiani i 96.
    interist

  11. #51
    i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
    Anėtarėsuar
    27-03-2005
    Postime
    652
    Citim Postuar mė parė nga sonnyinter
    Turkyilmaz. Ka luajtur ne under-21 e turqve dhe me pas i ofroi Zvicra pashaporte, si rrjedhim luajti ne kombetaren zvicerane per rreth 8 vjet. Duhet ta mash mend nga evropiani i 96.
    Ajo ishte para se ndryshoi rregullorja
    Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

  12. #52
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Ato rregullore nuk vlejne per shtetet e reja. Rast i njejte me Kosoven eshte edhe Kroacia, dhe shumica e lojtareve kroate kane luajtur per kombetaret tjera, por FIFA dhe UEFA lejuan qe ata te luajne per kombetaren e posa krijuar kroate, ne ate kohe. Keshtu qe, edhe Behrami, Kuqi, e te gjithe kosovaret tjere qe luajne per kombetaret tjera, mund te luajne per Kosoven kur te pranohet pavaresia e Kosoves tani.
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  13. #53
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Citim Postuar mė parė nga Frodo9
    Ca ka gamoresh te trashe

    O zylyfa, kuptoni shqip ju apo jo?
    Nqs Berhami nuk zoteronte pashaporte shqiptare ne kohen kur aktivizohej ne U-21 zviceriane, atij automatikisht i humbej e drejta per te perfaqesuar Shqiperine ne te ardhmen.
    Me jepni nje shembull te nje lojtari qe eshte aktivizuar per U-21 e nje vendi e pastaj ka nderruar mendjen, ka marre pashaporten e nje vendi tjeter e pastaj eshte aktivizuar me kombetaren e atij vendi?

    Gamorit kur i bie me shkelm s'leviz po rri aty si hu gardhi
    Po oj dele ne pate fjalen per ate se Behrami ka te drejte te luaj per nje kombetare qe nuk ka egzistuar dhe eshte formuar tash(p.sh Komb.e kosoves), se per Shqiperine edime se nuk ka te drejte...
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  14. #54
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    LABINOT HALITI: Ekipi U- 21 i Shqipėrise do tė m`poshti Spanjėn
    Ekskluzive per tifozat.com Labinot Haliti rrefen te ardhmen e tij dhe jep detaje per interesimin e disa ekipeve te liges se pare ne gjermani. Haliti prej dy ditesh ndodhet ne Tirane per t“u paraqitur ne grumbullimin e ekipit U- 21 te drejtuar nga Bushati me ftese te ketij te fundit. Haliti shprehet se nese ai nuk eshte i nevojshem per kombetaren e atdheut te tij do te detyrohet te pranoje ftesen e kombetares australiane. Jam ketu per te treguar se dua te perfaqesoj kombetaren kuqezi. Kam udhetuar mbi 39 ore me avjon vetem per te kryer detyren time . Te tjerat i kane te tjeret ne dore, shprehet Haliti.

    Ja dhe intervista e tij e plote


    Tifozat.com: Labinot sipas njoftimeve tona juve sapo keni marre per here te trete ftese nga kombetarja Australiane?

    Po eshte e vertete qe une kam marre ftesen e trete dhe ata jane ne pritje te pergjigjes time. Jam i kenaqur qe ata po tregohen korrrekt me mua dhe i pergezoj qe po presin kaq gjate per dhenien e nje OK nga ana ime.

    Tifozat.com: Perse juve nuk ju ktheni nje pergjigje se si do te jete e ardhmja juaj?

    Une menjehere sapo kam marre ftesen e pare kam njoftuar FSHF-it me ndermjetsim nga zyra e talenteve ne Gjermani, dhe qe prej asaj kohe une pres nje pergjigje nga keta te fundit nese jam une i vleshem per te perfaqesuar kombetaren kuqezi. Une si Shqipetar e kam per detyrim qe te jem i gatshem ti sherbej kombetares se vendit tim. Une nuk mund te luaj per nje shtet tjerter edhe pse jetoj ne ate shtet. Une jam Shqipetar dhe zemra me rreh kuqezi. Gjithmone kam enderruar dhe kam punuar per te qene i gatshem per kombetaren e shqiponjave.

    Tifozat.com: Pasi keni kontaktuar FSHF- it, juve ne kohe rrekord keni derguar dokumentacionin e nevojshem prane kesaj te fundit per t“u pajisur me pashaporte. Por juve akoma nuk jeni pajisur me pashaporte ?

    Po eshte e vertete qe une brenda javes i kam derguar te gjitha dokumentacionet per paisjen time me pashaporte. Njera ane ishte qe une te shpejtoja punen sepse federata Australiane po interesohej ne maksimum per te me marre ne gjirin e saj, por nga ana tjeter une e ndjeja detyrim qe kam ndaj atdheut tim. Isha i kenaqur qe m“u kerkua dokumentacioni dhe une menjehere i dergova. Kjo tregonte qe une shume shpejt vendosa se ke dua te perfaqesoj. Zemra ime menjehere foli ne gjuhen shqipe.
    Nuk ka nder me te madh te perfaqesosh kombetaren e atdheut tend, dhe per kete do te jem gjithmone i gatshem, por vetem nese e meritoj sepse ate fanelle kuqezi e meritojne vetem me te miret.

    Tifozat.com: Mediat ne Shqiperi kane shkruar shume per juve kohet e fundit. Si i keni pritur keto reagime juve nga kontinenti i larget?

    Une edhe atje jam ne kontakt me medjat Shqipetare nepermjet internetit dhe jam gjithmone I informuar me lajme nga vendlindja ime. Ne shume raste ka patur edhe informacione te pa verteta por une nuk jam shqetesuar .

    Tifozat.com: Sipas gazetes me te madhe sportive „Kicker“ juve keni qene ne stervitje te skuadra e shqipetari F. Vata pra Arminia Bilefeld. Mund te n“a thoni me shume rreth kesaj ?

    Po eshte e vertete qe une isha dy jave ne Gjermani meqenese ne Australi kampionati kishte perfunduar, mu dha rasti per te kaluar disa dite pushime, por une ne kete kohe kam qene tek Arminia Bilefeld, ku edhe e keni lexuar ne gazetat gjermane qe shkruajten me fjalet me te mira. Mua me kane kerkuar edhe dy klube te tjera ne Gjermani qe per momentin nuk dua t“i bej te ditura. Une kam nje kontrate ne Australi dhe do t“i permbahem asaj kontrate. Jam i kenaqur me ofertat por sic e thashe une kam nje kontrate dhe nuk dua t“a prish. Ndoshta pas mbarimit te kesaj kontrate do te me shihni ne Gjermani ne Bundeslige.

    Tifozat.com: Federata j“u ka ftuar per t“u provuar ne grumbullimin e dates 29 Prill me ekipin shpresa, pra U - 21 nen drejtimin e A. Bushatit. E shihni te drejte qe nje lojtare profesionist dhe me eksperience si juve qe luan me nje ekip me emer dhe qe jeni i kerkuar ne Bundesligen e pare Gjermane, por gjithashtu jeni i kerkuar edhe nga kombetarja Australiane te provohet me lojtare amatore dhe pa eksperiencen tuaj?

    Une nuk dua te gjykoj asnjeri dhe nuk dua te hidhem direkt ne ekipin e pare te kombetares. Une e prita ftesen me kenaqesi dhe nuk ndihem aspak i ofenduar perkundrazi une jam i kenqur qe federata me ftoj dhe do te kene mundesine te me shohin nga afer. Ata do te kene mundesine te me vleresojne se sa vlej. Une prandaj jam edhe ne Tirane per t“ju pergjigjur fteses se derguar nga Z. Artan Bushati. Eshte shume mire qe te gjithe t“a nisin karrieren tek ekipi U- 21 dhe pastaj te hapet rruga per kombetaren e pare. Te gjithe duhet te derdhin djerse ne ekipin e shpresave dhe te tregojne nese jane te vleshem per ekipin e pare. Une jam ketu ne Tirane per te treguar se bej gjithcka per te luajtur per ekipin kuqezi. Nuk dua te paragjykoj se jam profesionist dhe perse po provohem, bile eshte me mire keshtu ku te gjithe te tregojne kualitetin qe kane ketu ne Tirane. Une nga ana ime dua te bej gjithcka per te qene pjese e kombetares kuqezi. Jam shume optimist qe do te kualifikohemi ne kapionatin Europian nese do te merren te gjithe te rinjte qe po spikasin ne te gjitha vendet , ku edhe futbolli eshte me i zhvilluar por edhe me gershetimin e lojtareve qe luajne ne Shqiperi. Nuk kane asgje me shume se neve Spanja po te tjeret. Jam shume i bindur qe Spanjen do t“a m“poshtim. Shqiperia ka shume te rinj qe luajne ne Shqiperi por edhe ne Europe qe kane kualitetin shume me te mire se kundershtaret tane.


    Tifozat.com: Eshte e vertete qe keni ardhur ne Tirane nga Australija me shpenzimet tuaja?

    Po e vertete eshte, sepse sic dihet federata nuk eshte ne gjendje te mire ekonomike, por une erdha me deshire dhe per kete ndjehem i nderuar dhe i rrespektuar. Per te ardhur dhe per te debutuar per kombetaren e atdheut tend nuk behen logari te tilla. C“do Shqipetar qe e ndjen veten te tille eshte i detyruar te vije dhe te jete kontigjent i vendit te tij.

    Tifozat.com: C“do te benit nese tekniket nuk do t“ju pelqenin dhe nuk do t“ju paisnin me pashaporte Shqipetare?

    Do te me vije patjeter shume keq, sepse kete dite e kam pritur shume por nuk mund te them se eshte fundi i botes. E di shume mire qe per te qene pjese e kombetares duhet te jesh i mire sepse aty do te luajne me te miret dhe une jam i ndergjegjshem qe duhet te luajne me te miret. Ne kombetare e meritojne vetem ata qe mund te luftojne dhe qe kane talent. Une kam besim ne veten time duke pare edhe karrieren e deritanishme, ku une luaj si profesionist, por qe me kerkojne edhe klube te medha ne Gjermani dhe Australi.
    Nese une nuk do te jem i dobishem per te qene ne sherbimin e kombetares kuqezi do te detyrohem te pranoj ftesen e kombetares Australiane ku edhe jetoj aktualisht, megjithese kete do ta beja jo me zemer por per hirt e karrieres sepse juve e dini qe futboll nuk mund te luash tere jeten dhe zogu nuk te vjen dy here ne dore.


    Tifozat.com : Labinot, stafit tifozat.com dhe gjithe tifozat anembane botes te urojne suksese dhe deshirojme qe sa me shpejt te vishesh kuqezi dhe te gezosh tifozat e atdheut tend. Deshirojme qe edhe federata do te jete korrekte dhe e shpejte me juve, qe te mos ju shohim ne te ardhmen ne nje kombetare tjeter.

    Edhe une ju falenderoj nga zemra dhe ju them se jeni tifozat me te mire. Me juve neve do te ecim shume perpara. Shume shpejt ekipi i shqiponjave do te jete shume lart ne arenen nderkombetare. Kemi nje rini qe mund te mposhti edhe Brazilin.

    Faleminderit

    Intervistoj per tifozat.com G.Ll.


    Ky eshte mentaliteti qe te ben superyll, jo vetem ne futboll por ne cdo fushe te jetes. Ky eshte prishtinali my friend.
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  15. #55
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Kroatėt kėrkojne Andis Shalen, nuk pres mė FSHF- it
    Legjenda e futbollit kosovar dhe kroat, Kujtim Shala- siē duket nga mllefi ka vendosur ta dėrgoj djalin e tij tė luaj pėr Kroacin. Federata e ka lodhur shume dhe as qe jane interesuar per te marre talentin ne gjirin kuqezi. Ja si shprehet ai pse Andis do te luaje me Kroacine, kush e detyron familjen Shala te marri nje vendim te tille. Ai ka kohe qe kontakton me FSHF-it por pa shprese, per te marre nje pergjigje pozitive. Atyre nuk ju mjafton fakti qe disa nga keto talente aktivizohen ne liga te latra te botes.

    Ja edhe intervista e plote!

    Ka dy vite qė i bėjė lutje FSHF-sė. Kam folur me njėfarė Besnik Ēela dhe ai me kerkonte qė unė me 5 janar 2005 ta dergoja djalin ne Shqipėri dhe ta shikonin se a ia vlen ai apo jo. O.K. kjo ėshtė normale. Unė nuk mund ta dėrgoja- sepse djali ka pas
    obligime nė shkollė dhe natyrisht se kur ai ka pasaporten e UNMIK-ut, ai edhe po tė marrė ftesė nga Shqipėrija nuk do ishte lejuar tė shkoj. Ka afro 9 muaj qė djalin e kam vėnė nė kontakt me zyren e FSHF-sė nė Hamburg, tek Xhelil Musa. Me sa di unė FSHF-ja nuk ka reaguar. Perkundrazi, kroate e dojnė patjeter. Sepse, nė kualifikimet e fundit e kanė zėnė vendin e dytė pas U 17 tė Turqisė dhe ata me vonė u bėnė Kampion Botėror. Kroatet janė treguar shumė korekt. Me kanė marrė nga Federata Kroate dhe ata kanė ardhur nga Vjena pėr nė Mannheim. Pse nuk do qe djali i ynė tė luaj pėr Kroacinė?. Ku qendron problemi? Unė iu tregova se nuk ka pasaport. Ata me thanė se kėtė problem e zgjedhin brenda 24 orėsh. Vetem se iu duhet njė ēertifikatė e lindjes dhe dy fotografi dhe konsullata kraote nė Stuttgart tė rregullon punėn brenda dite. Pastaj me ka marrur televizioni kroat dhe pothuajse tė gjitha gazetat e pėrditėshme dhe ato sportive nė Kroaci. Unė kam luajtur nė ndeshjen e parė zyrtare pėr Kroacinė kundėr SHBA- ve nė Chicago. Ku ne fituam 2:1 dhe me vjen keq tė them se me shumė ēmohem nė Kroaci se sa nė Shqipėri. Kurse gazetaret nga Shqipėrija me thonė se ti je miku i Rudi Vates, per ata do tė ketė probleme. E kujt ėshtė Shqiperia e Rudi Vates dhe Armando Dukes. Kėshtu nuk ecen futbolli pėrpara. Prej largimit tė Neptun Bajkos nuk ka pasur ndonjė pėrparim. Ai deshi te me merrte. Erdhi Astrit Hafizi dhe ftonte lojtarė qė luanin poziten time si Lamēe qė luante nė ligen e pestė me FC Hamburg apo Zamir Shpuzen nė ligen e V-tė te Rheinland_pfalz me FV Speyer. Ndėrsa, unė luaja me Fortuna Düsseldorf nė Bundesligė. I falenderohem miqėve tė kryeministrir tė tanishėm dhe presidentit tė atėherėshem Sali Berisha-qė mė 1994 me dhanė pasaporten shqiptare. Unė akoma e kam atė pasaportė tė marrur nga prefektura e Kukėsit. Babai i imė ka lindur nė Tiranė, me 1945 familja ėshtė dashur tė ikė dhe tė kaloj nė Kosovė. Sepse ishin anėtar tė Ballit. Se a simpatizoj PD- nė apo PS- nė. Kjo nuk e dėrgon pėrpara futbollin shqiptar. Unė jam tifoz i PD-se. Kurse, gruaja e ime dhe familja e saj kanė jetuar nė vitet 80- ta nė Tiranė. Sepse, i ati i tyre ka qenė njė enverist i devotėshem dhe tani natyrisht se e donė PS-nė. Por, kjo dukuri ėshtė vetem e shqiptarėve.Edhe unė mund tė luaja pėr Kombetaren.Sepse ndeshja e luajtur pėr Kroacinė nuk ka qenė zyrtare pėr FIFA-nė. Por, pse nuk me thonin se po dua te luaj duhet tė paguaj. Kam qenė i gatėshem qė tė jap deri ne 100 000 DM qė te vesh fanelen kuq e zi. Nese jo me merite, ateherė me tė holla. Sepse disa e kanė blerė atė fanele me 3000 DM.

    Pėr kė do luaj Andisi?

    Shala: 90% pėr Kroacinė. N.q.s pranohet Kosova nė FIFA.- natyrisht se do luaj pėr Kosoven. Nuk shpresojmė nga Shqipėria.

    Kujtim, atėherė do thojnė se nuk je patriot?

    Shala: Le tė thonė. Kosova e di se unė i kam ngritur dy gishta nė mes tė Beogradit dhe Nishit nė vitin 1989. Ndeshjen C.Zvezda- Dianmo Zagreb 1:2, me duket ka qenė nėntor 1989 e kanė percjellur 15 deri 20 milion nė mbarė Jugosllavi dhe 95 mijė serbe kanė qenė nė stadion. Krejt Kosova e di dhe krejt Kroacija. Se ata mua me suspenduan nė mars tė vitit 1990 nė ndeshjen kundėr Sarajeves, Sepse C.Zvezda duhet tė behej me patjetėr kampione dhe kėshtu unė e humba edhe vendin pėr tė luajtur nė KB nė Itali me 1990. Ne vend timin erdhi Predrag Mijatoviq, qė atėherė luante pėr Buduēnostin e Titogradit. Ivica Osim e ka thėnė se nuk mund ta marrė Kujtim Shalen dhe Zvonimir Bobanin. Sepse, kėta tė dy pėr FFJ dhe Jugosllavinė janė armiq tė kėtij shteti. Ne vend timin shkoj Mijatoviq, kurse ne vend te Bobanit shkoj Alen Bokshiq i Hajdukit.

    A ėshtė arsyja tjetėr. Djali i juaj mund tė shkoj me pasaportė kroate dhe tė luaj nė Skoci pėr Glasgov Rangers. Kurse me atė tė Shqipėrisė jo?

    Shala: Kjo nuk ėshtė aspak e vėrtet. Djali i ime ka 16 vite qė jeton nė Gjermani dhe po te dojė. Ai sot mund tė aplikoj dhe te marrė pasaporten gjermane. Kėshtuqė ai mund tė shkoj nė Britani si qytetar i EU-sė dhe i ka tė gjitha tė drejtat. Kurse, me atė kroaten veq se ka drejt tė luaj dhe tė shkoj nė shkollė. Tė drejta tjera nuk ka. Por, edhe me gjermane dhe me kroaten. Ai ka drejtė tė luaj pėr Kosoven.Sepse, na pret nje e ardhme e ndritur. Unė njoh shumė menagjer te njohur gjermane dhe ata po me flasin fjalė tė mira pėr kosovaret ne Zvicer. Ne kemi njė potencial te madh. E jo si FSHF-ja qe boton 150 emra te lojtareve dhe ejani ne provė nė Shqiperi. Pse i thonė Behramit tradhtar. Apo ketij Xhemailit qė luan pėr Zürich. Nuk ftohet njeri nese ia qete emrin ne faqen e FSHF-se. Ata, normalisht se nuk dinė tė lexojnė mirė shqip. Unė i kam thėnė njė futbollisti tė Shqiperisė qe nuk do i permend emrin se Ludvig Kogl me ka fol fjalė tė mira pėr tė (per Behramin) kur ai luante nė ligen e tretė tė Zvicres. Ai me tha e di se ēfare talenta kemi ne. C'na duhet ai (Behrami) nga liga e trete e Zvicres. Atė natė Shqipėria humbi nė Köln nga Gjermania me rezultatin 10:0. Kurse, Valon Behrami ėshtė kthyer nė legjendė tė futbollit evropjan dhe tani luan pėr Lazio Romė. Prej atyre qe luajten atė natė pėr Shqipėrinė. E mbaj mend vetem Blendi Shkėmbin. Me duket kėshtu quhej ai.Per mendimin time Medin Zhega ka qenė tranjeri me i mirė nė kėto 10 vitet e fundit sa e pėrcjell ekipin kombėtar. Mirpo, atė e prishi rroga e vogėl dhe kėshtu qė menagjeret i thonin ma fut nė lojė kėtė e atė se do ta dergoj djali me lujtė jashtė Shqipėrisė. Apo me futė kėtė futbollist se ta kam dhėnė voten me u bė tranjer i Kombėtares.

    Po, ēfarė mendoni pėr Briegel?

    Shala: Ai nuk ka lidhje me futbollin. Ai ka qene kampion i junioreve tė Gjermanisė nė 100 dhe 200m . Ka pasur ndermend qė tė kaloj nė 10 garesh. Mirpo, nuk ka
    kaluar sepse nuk ka qenė i mirė nė kėrcim me shpindė.Me duket i thonė kėshtu.Sepse nuk ka mund tė kėrcej mbi 210 cm. Vjen nga njė familje e pasur dhe familja e tij ka pasur shumė tokė dhe ka poseduar atėherė njė fermė te gjetheve.Nga kreisliga A ka kaluar nė Bundesliga dhe nė vitin e parė ėshtė fishkėlluar nga tifozėt e Kaiserslautern.I janė dashur dy vite tė ambijentohet nė futbollin profesionist. Me pas e ėshtė bėrė lojtari mirėnjohur. Por, si tranjer. Ai ka deshtuar nė Gjermani. Me Trabzonspor nė Turqi. Ka deshtuar edhe me Shqiperin. Ai lirisht mund ta ndjek rrugen e Schlappnerit qė ėshtė njė mik i Shqipėrise dhe Rudi Guttendorf. Briegel nese largohet nga Shqiperia. Mund tė shkoj tranjer nė Mozambik, Tajlande, Figji apo ndonje vend tjeter ekzotik . Sepse ne Gjermani, atė nuk besoj se do e marr dikush si tranjer.

    Pėr Tifozat.com Intervistoj S.B.

    FSHF i ka kerkuar qe ta sjell djalin te testohet ne Shqiperi e tek pastaj ta marrin ne kombetare nese e kalon testin. Kroatet kane shkuar ne Gjermani, i kane rregulluar pasaporten, e kane marre TV-te dhe shtypi kroat ne intervista, kurse FSHF rri me gishta ne goje. Kur te behet vone, pra kur te arrije edhe Andisi te behet legjende e futbollit europian e boteror, atehere FSHF e dergon nje avokat, dhe pastaj e akuzon si tradhtare djalin sikur Behramin.

    Si i kishin thene keta te FSHF-se Shales kur Shala ju ka thene per Behramin (ne kohen kur ky ishte ne ligen e trete zvicerane), "e di cfare talente kemi ne???, c'na duhet ai nga liga e trete zvicerane???". Kur u be vone pastaj, e shkynin by... qe ta merrnin ne kombetare me avokate etj. etj. por ishte vone pastaj.

    Keshtu e kishin refuzuar edhe Shefki Kuqin, a Shefki Kuqi luan tani ne Premier Lige, me gjashte gola te shenuar per Blackburn Roversat ne poziten 5-6 te Premier Liges, i pari shqiptar qe luan ne Premier Lige, dhe sulmuesi kryesor i Finlandes.

    Sidoqofte, edhe Kosova do kete shpejt kombetaren e saj dhe si e tha edhe Shala, ne kemi potencial te madh, dhe edhe jemi me patriote, shume me punetor, kemi me shume deshire te perparojme.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dodoni : 26-04-2006 mė 17:05
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  16. #56
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Gabimi i rradhes i federates.Duhej nje trainer kosovar ne vend te brigelit.Ne lojtaret nga Kosova i duam, ndersa traineret jo

  17. #57
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Federata Shqiptare e Futbollit arrin njė marrėveshje me sponsorin teknik, Umbro 03-05-2006

    Kuqezinjtė, tani ndryshon fanella

    Federata Shqiptare te Futbollit ka arritur tė nėnshkruajė njė tjetėr marrėveshje me sponsorin teknik "Umbro" pėr tė zgjatur edhe 2 vjet tė tjera bashkėpunimin mes tyre. Ka qenė pikėrisht zėdhėnėsi i shtypit nė FSHF, Lysien Nurishmi, ai qė e ka pohuar dje njė fakt tė tillė. Kėshtu, sipas burimeve zyrtare nė FSHF, dje nė institucionin e futbollit ka mbėrritur njė nga drejtuesit e kompanisė "Umbro". Sė bashku me drejtuesit e FSHF sė, i dėrguari i "Umbros" ka diskutuar nė parim nė lidhje me kontratėn e re qė FSHF ja dhe kompania e veshjeve sportive pritet tė nėshkruajnė kėto ditė. Pasi ėshtė diskutuar gjatė, palėt kanė rėnė dakord pėr zgjatjen e kontratės edhe dy vite tė tjera.

    "FSHF mund tė them se ka rėnė sot parimisht dakord qė tė zgjasė bashkėpunimin edhe dy sezone tė tjera. Kontrata ėshtė pothuajse e njėjtė me disa pėrfitime mė shumė pėr ne. Pra, 50 pėr qind tė materialeve sportive ne ti blejmė dhe 50 pėr qind tė dhurohen nga sponsori. Gjithashtu, edhe uniforma e kombėtares pritet tė ndryshojė nga ky edicion. Fanellat do tė jenė "body", pra tė ngjitura pas trupit," ėshtė shprehur dje zėdhėnėsi i shtypit. Pra, kuqezinjtė do tė ndryshojnė dizenjon e bluzave pėr edicionin e ri futbollistik, qė nis nė shtator.

    Olsi Avdiaj
    Sporti Shqiptar
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 13-08-2006 mė 16:32
    My silence doesn't mean I am gone!

  18. #58
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Kuqezinjtė, tė tjera pėrforcime nga Kosova

    Kombėtarja shqiptare duket se nuk po resht tė afruari nė gjirin e saj lojtarė kosovarė qė luajnė brenda dhe jashtė Shqipėrisė. Kėshtu, pas dy pasaportave tė fundit tė Kastratit dhe Currit Federata Shqiptare e Futbollit prej disa kohėsh ka filluar procedurat edhe pėr lojtarė tė tjerė kosovarė.

    Veē Dragushės, qė luan me ekipin e Besės sė Kavajės dhe Genc Mehmetit, trajneri kuqezi Hans Peter Brigel dhe trajneri i ekipit Shpresa Artan Bushati kanė ndėr mend tė tjerė lojtarė qė mund tė veshin fanellėn e ekipit pėrfaqėsues. Kėtė herė bėhet fjalė pėr Besart Berishėn, njė lojtar kosovar qė luan nė Danimarkė me ekipin e Horsensit.

    Ky lojtar ėshtė vėzhguar me kujdes nga drejtuesit e kombėtares shqiptare dhe tashmė ka filluar procedura pėr pajisjen me pasaportė shqiptare. Pra, shihet qartė se sėrish kuqezinjtė po marrin pėrforcime nga Kosova. Sė bashku me kėta lojtarė nė radhėt e kuqezinjve aktualisht rreshtohen rreth 10 futbollistė kosovarė. I pari qė ka luajtur me kombėtaren tonė ka qenė Beqaj, ndėrsa tė fundit Curri dhe Kastrati pikėrisht nė miqėsoren me Gjeorgjinė.

    Olsi Avdiaj
    Sporti Shqiptar
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 13-08-2006 mė 16:33
    My silence doesn't mean I am gone!

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411

    Cfare Traineri Duhet Te Kete Kombetarja Shqipetar Apo Te Huaj?

    Cfare Mendoni Per Trajnerin E Kombetares , Eshte Me Mire Te Jete Shqipetar Apo I Huaj ? A Eshte Brigel Trajneri I Duhur Per Ne?





    SHQIPERI ETNIKE

  20. #60
    Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
    Anėtarėsuar
    20-03-2005
    Vendndodhja
    With God...
    Postime
    3,328
    Trajner si Brigel nuk jane keq por nuk qendron aty problemi ne qofse eshte Shqiptar apo i huaj! Shqiperia nuk ka shume lojtare dhe cdo trajner e ka te veshtire te ndertoj nji formacion/ekip te qndrushem dhe nji ekip qe lu me shpirt...


    Shqiperia duhet te mari shembull ekipin e Ukraines, nuk kane nivel shume te lart por ambicia per te fituar dhe nderi per kombin i ben ate ekipe qe jan sot!

    Ne qoftese Shqiptaret e kan ket gje atehere trajneri i huaj apo Shqiptar nuk do ishte debati qe ku ngelet problemi qe nuk kemi suksese!

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  5. Letėrsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •