Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 50
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Buli_3
    Anëtarësuar
    13-08-2006
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    28
    tungi, me gezon fakti qe edhe ktu po u promovoka Unioni, po kush je ti qe po na e promovon, c'funksion ke ti aty?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Buli_3 : 14-08-2006 më 08:56

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anëtarësuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    Nuk eshte me rendesi funksioni qe kryen ne union-mirepo kontributi per unionin e studentave shqiptare ne Maqedoni

  3. #23
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga shkup_kercovari
    Nuk eshte me rendesi funksioni qe kryen ne union-mirepo kontributi per unionin e studentave shqiptare ne Maqedoni
    Me trego cka ka bere konkretisht ky USSH-ja? Dua gjera qe preken, gjera konkrete.

    Te lutem mos me trego mua Fest Dituria apo disa bukete lulesh tek varri i Abdulselam Eminit!

    Pres pergjegje!
    My silence doesn't mean I am gone!

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anëtarësuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    Me vetfinacimin ton dhe me te gjitha mundesit qe kemi pas,jemi munduar te nxjerrim ne publik te gjitha parregullsit dhe anomalit qe i praukupjne studentat sidomos ato ne UEJL DHE UT-nepotizmin,korrupcionin,si dhe sjellja arrogaante e prof.Serafim Tomoski qe mban ne duar fatin e gjith univerzitetit....
    Nese egzistojne parregullsi ato duhet te denohen,nuk i shikoj gjerat ne anen e aspektit plotike,se fundi fundit ne jemi ato qe e bartim barren kryesore

  5. #25
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Edhe unë me 'vetëfinancim' mund të nxjerr në pah të gjithë anomalitë, jo vetëm të studentëve shqiptarë, por të gjithë shoqërisë shqiptare gjetiu, por edhe më gjërë!

    Nxjerrja në pah e një problemi është një çështje e vockël, mandej unë nga ty kërkova gjëra konkrete që ka bërë USSH-ja, gjëra që preken ose që ndjehen, ndërsa ty me mua luan cingli-mingli, më shet pallavra! Nuk besoj se USSH-ja, paska 'shpikur' se në UT apo UEJL ka korrupcion apo nepotizëm ose Serafim Tomosvksi shkakton probleme! Këto kanë qenë gjëra të ditura dhe gjëra që janë në të gjithë universitetet botërore, jo vetëm në Maqedoni apo Kosovë e Shqipëri!

    Nga ty pres përgjegje serioze në pyetjen që t'a kam parashtruar?
    My silence doesn't mean I am gone!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Buli_3
    Anëtarësuar
    13-08-2006
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    28
    Unioni i Veteshpallur, nga e merrni legjitimitetin???
    Ndryshuar për herë të fundit nga Buli_3 : 15-08-2006 më 17:11

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anëtarësuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    pike separi nuk jam zedhenes i USSH
    Per informata me konkrete mund te drejtohesh ne zyrat e USSH
    PC.Lexo raportin vjetor deri ne fund te lutem

    Ndersa sa eshte legjitim ky union,sa per informat mund tet tregoj se funksionon ne menyre legale i regjistruar ne gjykaten e SHKUP 1

  8. #28
    [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
    Anëtarësuar
    06-08-2005
    Vendndodhja
    Stadium........ Grupi: Tetova Clan
    Postime
    305
    Une jam student ne UT dhe U S SH - ja ka luajtur nje rol shume te madh ne afirmimin e ndergjegjes studentore!
    Punën e sotme mos e lër për nesër...shtyje sa të mundesh...

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anëtarësuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    Ndersa sa i perket per punen e USSH-në dua te ju them një gjë se për USSH-në ka ndegjuar edhe Martin Atisari , Sore Jeser petersen, Havier Solana, Ramush Haradinaj , Hashim Thaqi , Alih Ahmeti , Arber Gjaferi , Sali Berisha , Edi Rama ,Alfred Moisiu.GAFURR ADILI

    Por me rendesi ështe se edhe Armiqet tanë kan degjuar dhe ja kan Friken USSH-së si p.sh. Vojusllav Kushtunica , Vuk Drashkoviq , Branko Cerrvenkofski, Nenad Petkovic, Lubisha Janova etj.
    Bile dua te ju tregoj edhe nje sekret se më datë 04 majë 2006 ne gazeten e perditshem beogradase Devnik ka qen intervista ekskluzive e Vojusllav Kushtunices ku shkruan dhe e ka pranuar sepse USSH-ja ështe Organizat e madhe dhe duhet qe te ja kemi friken kesaj Organizate Kombetare Shqiptare.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Buli_3
    Anëtarësuar
    13-08-2006
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    28
    Citim Postuar më parë nga shkup_kercovari
    Martin Atisari , Sore Jeser petersen, Alih Ahmeti , Arber Gjaferi , Alfred Moisiu. Branko Cerrvenkofski, Nenad Petkovic, Lubisha Janova etj..
    shkruj pak me mir o analfabet. nuk te ka hije ti perfaqsosh studentet shqiptar ty keshtu me kete shkrim (ky eshte edhe niveli yt intelektual) o Kasam Zeqiri. vaj halli per ate unionin tuaj nese te gjith jane hundaveca si ti.

    Citim Postuar më parë nga shkup_kercovari
    Bile dua te ju tregoj edhe nje sekret se më datë 04 majë 2006 ne gazeten e perditshem beogradase Devnik ka qen intervista ekskluzive e Vojusllav Kushtunices ku shkruan dhe e ka pranuar sepse USSH-ja ështe Organizat e madhe dhe duhet qe te ja kemi friken kesaj Organizate Kombetare Shqiptare.
    eshe na kurse nga informatat sekrete,

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Buli_3
    Anëtarësuar
    13-08-2006
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    28
    Pyetjes se legjitimitetit nuk mu pergjigje. Kush ju zgjodhi juve?
    Si mund ti perfaqesoje studentet nje organizate e cila nuk eshte e zgjedhur nga studentet???

  12. #32
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga shkup_kercovari
    Ndersa sa i perket per punen e USSH-në dua te ju them një gjë se për USSH-në ka ndegjuar edhe Martin Atisari , Sore Jeser petersen, Havier Solana, Ramush Haradinaj , Hashim Thaqi , Alih Ahmeti , Arber Gjaferi , Sali Berisha , Edi Rama ,Alfred Moisiu.GAFURR ADILI
    Ai Gafur Adili, kush është? I kam unë disa kushëri, e kanë mbiemrin Adili dhe një djalë nga fisi i tyre e ka emrin Gafur, mos e ke fjalën për atë!

    Edhe diçka, të lutëm mos m'i përziej shkronjat Ç, XH me Q, GJ, sepse po të ishte kosovar ok, ato i ngatërrojnë, por ti që je i Maqedonisë, MOS!

    Të mësohemi të flasim shqip njëherë, mandej të udhëheqim studentët!


    Citim Postuar më parë nga shkup_kercovari
    Bile dua te ju tregoj edhe nje sekret se më datë 04 majë 2006 ne gazeten e perditshem beogradase Devnik ka qen intervista ekskluzive e Vojusllav Kushtunices ku shkruan dhe e ka pranuar sepse USSH-ja ështe Organizat e madhe dhe duhet qe te ja kemi friken kesaj Organizate Kombetare Shqiptare.
    Bëne Zot ëndërr, nuk mund të bind veten se kjo është e shkruar nga një student shqiptar, oh ç'farë mjerimi! Kjo është batuta më qesharake që kam lexuar ndonjëherë në jetën time! Të flm që m'a ngrite disponimin sonte!
    My silence doesn't mean I am gone!

  13. #33
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    http://www.dnevnik.co.yu/modules.php...05&month_l=Maj

    Ja ku e ke Shkup Kercovari arkiven e 4 maj 2006 te Dnevnikut gjeje se une spo mund me e gjet intervisten te vertetohena per kete qe thua ti.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anëtarësuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    USSH eshte i vetmja organizat qe beri bashkimin e studentave shqiptare ne nje tryez te perbashket,gje te cilen politikanet tane deshtuan ne kete plan te parritshem per ata.
    Studentat kane qene e vetmja force qe kane bere ndryshime,a e harruat vitin 1981 ne Kosove dhe levizjen studentore dhe mbar shqiptare
    A e harruat Albin Kurtin dhe shume te tjere

    FBKSH-besoj se paske ndegjuar kolege DAVIUS

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Buli_3
    Anëtarësuar
    13-08-2006
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    28
    Ja cfare ceshtje ngrene dhe i paraqesin publikut keta te USSH-se :
    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=69409 .
    Ky djali qenka ketu vetem per batuta qesharake banale

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Buli_3
    Anëtarësuar
    13-08-2006
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    28
    Citim Postuar më parë nga shkup_kercovari
    A e harruat Albin Kurtin dhe shume te tjere

    FBKSH-besoj se paske ndegjuar kolege DAVIUS
    Tia lepishe b.ythen Ali Ahmetit dhe te perkrahesh 'Vetevendosjen' e FBKSH-ne njekohesisht nuk ka rezon, keto te dyja nuk shkojne bashke,jane dy ideologji krejtesisht te KUNDERTA, kupto!

  17. #37
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Gjersa ky nuk tregon nga e kan marrë legjitimietin kjo USSH-ja dhe me kështu tipa të përfaqësojnë studentët shqiptarë, ne nuk i bëjmë muhabet sepse vetëm se na tregon sa i ditur është. lol

    PS:
    Hajt se të jap një kaffe në UEJL edhe disa ditë dhe flasim më hapur për punën e qenve ne universitet!
    My silence doesn't mean I am gone!

  18. #38
    revolucionar Maska e bOndi_oo7
    Anëtarësuar
    18-10-2005
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    704

    Thumbs down

    Daviuso, keto merren me probleme te "rendesishme" duke filluar nga qente rrugace ne kampus te UEJL e deri ne pjesemarrje neper spektakle bukurie saqe edhe Koshtunica ua paska friken.
    Pune te mbare!

    P.S: O shkup&kerqovar ( qe nuk je zedhenes i USSH-se), problemet nuk zgjedhen vetem me detektim po ato kerkojne pune per menjanimin e tyre, a keni ju kapacitet dhe legjitimitet ta beni kete?
    Ndryshuar për herë të fundit nga bOndi_oo7 : 17-08-2006 më 16:08
    Punë, djersë, dashuri mes njerëzve dhe ndaj atëdheut.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anëtarësuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    KËRKESË

    Jemi Shqiptarë, jemi Student, po ndajm kafshatën e bukës nga familjet tona për të studijuar, për të mbijetuar. A jemi NE ardhmëria e popullit tonë? A jemi ne mëkëmbësit në këtë copëz toke ILIRE? Dikush flijoi jetën për NE, të tjerë po na hakmeren në të drejtat tona, të drejta këto që nuk i krijuam NE por që i gjetëm këtu shekuj me rradhë. Po i mbrojmë këto të drejta me frymën tonë të fundit, me dituri, dinjitet, moral me gjakun më të shtrenjtë të dëshmorëve tanë. Pyeteni veten KUSH E KRIJOI UNIVERZITETIN E TETOVËS? PSE U KRIJUA? KUSH PO UDHËHEQ ME TE? KUSH PO LUAN ME GJAKUN MË TË SHTRENJTË TË DËSHMORIT TË PARË PËR DITURIN SHQIPTARE ABDYLSELAM EMINI? Vallë aq shum na paska dënuar ZOTI që mos të mundim të ngritim zërin para së Vërtetës. Shumë homazhe, manifestime po i bëhen dëshmorëve të kombit, atyre që flijuan veten për ZOT e për ATDHE. Pyesim A E HARRUAT DËSHMORIN E DITURISË ABDYLSELAM EMINI? A E KENI VIZITUAR VARRIN E TIJ? A I KENI DËRGUAR LULE PËR T’IA AROMIZUAR DITËT E VARRIT, A PO LUTENI NDONJËHERË PËR TE? KOT... Ai iku në botën e përjetshme, po pushon në varrin e tij guximtar, por vazhdimisht do ta bren ndërgjegjia për këtë copëz toke për këtë UNIVERSITET. A thua ndihet i vetmuar? A thua pikëllohet që askush nuk e viziton? A thua gëzohet kur i afrohet ndonjë anëtar i familjes për t’ia pastruar varrin?
    ABDYLSELAM TASH MË NUK JE VETËM, TASH NA KE NEVE STUDENTËT DHE GJITHË POPULLIN SHQIPTARË.
    Andaj po ju drejtohemi juve dhe po ju lusim që të sakrifikoni nga pasuria juaj ndihmë simbolike për të ngritur BUSTIN e dëshmorit. Ju na ndihmoni neve ZOTI ju ndihmoft juve dhe familjeve tuaja. Me shpresë se do të na ndihmoni prej më parë

    JU FALEMENEDRIT.

    Adresa:
    Rr. Ilindensa, bllok 77/171/1 tek Restorant HOLIDAY INN
    Tetovë, R. Maqedoni
    Nr. Tel: +389 70 538 054
    Nr. Tel: +389 70 737 252
    Nr. Tel: +389 75 527 065
    E m@il: ussh.maqedoni@gmail.com
    numri i xhirollogarisë :

    TTK Banka ad.Shkup 290-4000004113-11


    Me respekt këshilli organizativ i USSHM-së Kryetar Jetmir Sejfuli

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anëtarësuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    Unioni i Studentëvë Shqiptarë në Maqedoni

    NJOFTIM

    Unioni i Studentëve Shqipatrë në Maqedoni i njofton të gjithë studentët, afaristët dhe opinionin mbarë Shqiptarë se prej sot me date 14.09.2006 do të fillojë kampanja për grumbullimin e mjeteve për ngritjen e bustit të dëshmorit të parë për dituri Shqipe ABDYLSELAM EMINI.

    I lusim të gjithë ata që janë Shqiptarë dhe e ndjejnë veten Shqiptarë të japin ndihmë simbolike për ta ndihmuar realizimin e këtij projekti.

    Ndihma juaj minimale në këtë drejtim është investim potencial në rruajtjen dhe ngritjen e vlerave kulturore dhe historike Shqiptare të këtij vendi. Me shpresë se do të na ndihmoni prej më parë ju falenderojmë.

    Me shumë Informata kliko: USSHM

    Me Rrespekt
    Bordi Unionit të Studentëve Shqipatrë
    në Maqedoni ( USSHM )

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Plavë e Guci
    Nga Davius në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
  2. Mesjeta e hershme shqiptare
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-11-2006, 15:10
  3. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
  4. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •