Close
Faqja 3 prej 34 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 674
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e lorina
    Anëtarësuar
    14-11-2002
    Vendndodhja
    Middle Earth- :)
    Postime
    79
    Tani ne behar po shikoj vetem "Big Brother". Por mezi po pres te filloj sezoni ne Shtator qe te shikoj sigurisht "Prison Break" dhe "Lost".
    L\....
    I can't understand why people are frightened by new ideas. I'm frightened of old ones

  2. #42
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Set up telekomandat e filloni te xhironi keto dy filmat qe do jepen ne TCM, Turner Classic Movies.

    * THE TARNISHED ANGELS, sot 2:15pm-4:00pm -- William Faulkner's story of a Depression-era stunt pilot. Nqs s'e kapni dot ne kohe kontrolloni TV guides sepse TCM shpesh here i perserit filmat ne te njejten muaj.
    * HOUSE OF USHER, Thursday 4:00am-5:30am -- te Edgar Allen Poe.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  3. #43
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Teme interesante dhe e dobishme kjo. S'e kisha vene re me pare.
    Leila , si shume heret qenka ai i dyti... apo ashtu , pa dale dielli akoma ,kane lezet "filmat e Poe-s" ?
    Po ndiqja para disa ditesh nje film me Judy Garland " The Clock" , por me kish zene gjumi e s'pashe perfundimin....e pe gje ti?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  4. #44
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Po TWILIGHT ZONE si mendon ti se e shikoj une? Cox, TiVo, Netflix per ju presin qe ti beni record gjithshka qe doni te shihni... me shkembim te nje shume kacidhesh te caktuara, sigurisht. THE CLOCK s'e kam pare se jam pak antipatike ndaj Judy Garland por kur te jepet prap do e record ta shoh c'te terhoqi.

    Sonte ne 6:00pm TCM jep nje film me Elizabeth Taylor, A PLACE IN THE SUN, me dashuricka. Une do jem jashte gjithe diten sot se po ben dhe mot i bukur me diell e gjethe portokalli, e s'besoj se do e shoh apo ta xhiroj se s'kam me hapesire ne TV, po enjoy ju te tjeret.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  5. #45
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Leila
    Po TWILIGHT ZONE si mendon ti se e shikoj une? Cox, TiVo, Netflix per ju presin qe ti beni record gjithshka qe doni te shihni... me shkembim te nje shume kacidhesh te caktuara, sigurisht. THE CLOCK s'e kam pare se jam pak antipatike ndaj Judy Garland por kur te jepet prap do e record ta shoh c'te terhoqi.

    Sonte ne 6:00pm TCM jep nje film me Elizabeth Taylor, A PLACE IN THE SUN, me dashuricka. Une do jem jashte gjithe diten sot se po ben dhe mot i bukur me diell e gjethe portokalli, e s'besoj se do e shoh apo ta xhiroj se s'kam me hapesire ne TV, po enjoy ju te tjeret.
    Propozoj qe tema te zhvendoset tek kinematografia. Kam kerkuar edhe ne nje teme tjeter hollesira per Netflix, por s'kam marre pergjigje. Akoma jam kurioze...
    Leila, s'di pse ke antipati per Judy G. Mua me pelqen shume si aktore, por kjo s'ka shume rendesi.
    E ke pare " The tamming of the shrew " me Liz Taylor dhe Richard Burton? Mbase e ke lexuar me pare komedine ne fjale, por filmi eshte fenomenal . Sidomos per gjinine mashkullore te planetit.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Te djelen o MI ne 9 eastern time e pe Legally Blonde? se line mo Road Trip me ka knoq fare :P
    Ndryshuar për herë të fundit nga vagabondo_nyc : 16-10-2006 më 01:38

  7. #47
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Ne kanalin "Oxygen" te dielave ne kete ore eshte nje emision informativ me titull "Talk sex with Sue Johanson", qe pervec vlerave informative .....te vdes tu qesh... Sa tarallak eshte nje pjese e "ketij mileti".
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    perzotin kur te kem shpin time nuk do blej asnje televizor, car humbje kohe e pavler

  9. #49
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    lol Katharina dhe Petruchio, s'po perqendrohesha dot tek filmi se i mbaja syte tek Liz's fun bags, por te plote s'e kam pare. Sa per Judy-n, ndoshta me bezdis sepse solli ne drite nje Liza Minnelli
    Per Netflix e te tilla, me shume i ben dem vetes se sa cdo gje tjeter. Tani qe po behem technologically savvy shoh me shume TV se sa atehere kur s'dija te xhiroja. It's a debilitating disease.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  10. #50
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Fun bags eshte sinonim, "vraje" mendjen -- golden globes, twins, knockers, eyes, peepers, hooters, backbreakers, bazookas, Thelma & Louise, boom-boom rockets, floaters, bouncers, boulders, nukes, cannons, Marx brothers, capitol domes, humdingers, Lucky Charms, volvos, tater tots, wowzers dhe my personal favorite, sweater meat e mos me bej me kesoj pyetjesh se i nderrova ca ngjyra tuj t'shpjegu. Ja dhe foto -- http://www.imdb.com/gallery/mptv/127...th_key=0061407

    Sonte ne 10:30 jepet THE MAGDALENE SISTERS tek IFC. Dick Cavett do japi Groucho Marx dhe Alfred Hitchcock nqs s'i ka dhene akoma.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Leila : 23-10-2006 më 12:54
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  11. #51
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Leila

    E pe "Zbutja e kryeneces" ?????
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #52
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Une te them qe po perqendrohesha tek Katharina's sweater meat e ti me pyet ne e pashe. TCM-ja s'e ka dhene kete film keto kohet e fundit, te pakten s'ma zuri syri mua, por e kam pare ne gjimnaz jo te plote se vuaja nga pagjumesia 3 vjet me rradhe, dhe ku te gjeja te fusja ndo nje ore gjum ne autobus apo ne klase.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  13. #53
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Tek "Bravo" eshte nje show me Joan Rivers tani.
    She's crazyyyy !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  14. #54
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    "It's nice that Tom Cruise was present at his daughter's birth. Of course, it would be nicer if he was present at the conception but..."
    "Ohhhhhhh, strike two, Miss Rivers, strike two! Oh well, you haven't heard the third one yet."
    "Quick, Hilary's coming!" etj. etj.

    I bera nje liste me filma motres por ne fund fare u kujtova qe s'ka televizor dhe se rron vetem me laptop ku i download filmat. Mendje e shkrete.

    Sot:
    TCM 6:00p-8:00p -- Cat on a Hot Tin Roof.

    Neser:
    IFC 12:00a-1:40a -- Female Trouble.
    ABCFM 12:00p-2:00p -- The Initiation of Sarah (si Carrie).
    TCM 2:00p-4:00p -- The Haunting (by Shirley Jackson).
    TCM 6:00p-8:00p -- King Kong (kam vite qe s'e kam pare).
    AMC 8:00p-2:15a -- The Exorcist I, II, and III.

    Pasneser:
    IFC 7:35p-9:00p -- Crawlspace 1986 (si Saw).
    TCM 10:00p-12:00a -- Hairspray.

    Te henen:
    TCM 12:00a-2:00a -- The Phanton of the Opera (silent).
    TCM 4:00a-6:00a -- The Hunchback of Notre Dame.
    TCM 9:00a-10:15a -- The Lady Refuses.

    Te marten:
    IFC 4:45a-6:45a -- May.
    IFC 10:25a-12:00p -- The Eye.
    TCM 5:00p-6:30p -- Mad Love 1935.
    IFC 10:50p-12:45a -- M 1931.
    TCM 9:45p-11:15p -- House of Usher (perseritet mgjs mua s'me pelqeu).

    Te merkuren:
    TCM 2:45a-4:15a -- Village of the Damned.
    TCM 4:15a-6:00a -- Children of the Damned.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Leila : 27-10-2006 më 11:02
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  15. #55
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Leila

    Neser:
    IFC 12:00a-1:40a -- Female Trouble.
    shihe per kuriozitet. skam pare ndonjehere film me nasty. nuk e perfundova dot.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #56
    ................
    Anëtarësuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    Aktori eshte nasty ne pergjithesi ne c'do rol qe luan (POLYESTER, psh), po me kete film gjasme deshen te tregonin realitetin e periferive Amerikane. E solli fati qe u bashkua me nje director si vetja (John Waters) dhe ja rezultati... mgjs nqs me jepet rasti te shoh PINK FLAMINGOES te tijen do e shihja se shume perflitet.

    Mban mend kur Cartman blew his funny fuse? Qeshi aq shume sa nuk i beheshe me te qeshte, cfaredo qe te benin shoket e vet qe ta sillnin ne terezi. Edhe une me duket se pas kaq filmash te frikshem qe pashe njera pas tjetres, I blew my fright fuse sa pa ardhur Halloween akoma. Bo, c'i bera vetes.

    Leila (se ma ndryshojne accountin keta kur nuk e kam mendjen).

  17. #57
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Humdinger
    Edhe une me duket se pas kaq filmash te frikshem qe pashe njera pas tjetres, I blew my fright fuse sa pa ardhur Halloween akoma. Bo, c'i bera vetes.

    Leila (se ma ndryshojne accountin keta kur nuk e kam mendjen).
    Meqenese ra fjala, do dalesh sivjet per trick or treat ? Cfare do veshesh?

    Po shoh nje film me Chuck-in tani tek AMC. Hera e pare qe se kam frike kete "monster", ngaqe po e shoh ne mes te dites me diell, mbase.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  18. #58
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Per ata qe s'e kane pare ,jepet tani tek WE "Frida" dhe tek IFC "Zhan Mareja" again.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  19. #59
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Sa vone kujtohesh per filma. E kam tmerr te shoh nje film qe nuk ia pashe 5 minutat e para. Edhe ne kinema vete nje gjysem ore heret.

    Na u lut mbesa ta conim se agai dhe une jemi the coolest relatives qe ka. 20 min. para se te shkoja TOT bleva nje kostum per vajza 12 vjec se ate gjeta. It fit (Humie was more embarrassed about this than I).

    P.S.: Chuckie eshte stupid.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Leila : 22-11-2006 më 15:02
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  20. #60
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Jam duke par "Che posta per te" ke kanale 5.
    Eshte nje emision i drejtuar nga Maria di Filipi dhe nje nga Postino eshte Oni Pustina.
    Feel the pump √

Faqja 3 prej 34 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •