Close
Faqja 2 prej 34 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 674
  1. #21
    kureshtar Maska e chi_mai
    Anëtarësuar
    27-10-2005
    Vendndodhja
    perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
    Postime
    373
    lum si ju qe shifni lloj lloj programesh.
    se ky tv im fillon nga ora 1 i nates deri ne mgjes jep vetem ato reklamat e 0900.
    all u need is love

  2. #22
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar më parë nga chi_mai
    lum si ju qe shifni lloj lloj programesh.
    se ky tv im fillon nga ora 1 i nates deri ne mgjes jep vetem ato reklamat e 0900.

    provo te shikosh tv para ores 1 te nates nganjehere ...

  3. #23
    kureshtar Maska e chi_mai
    Anëtarësuar
    27-10-2005
    Vendndodhja
    perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
    Postime
    373
    dje mu bllokua telekomanda e tv dhe ngela duke pare kutine e fundit
    pu pu pu pu pu u trasha me ate lloj programi
    all u need is love

  4. #24
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Diiko ,

    te sugjeroj te shikosh te dielen march 12 ne ora 10 ne HBO .. menjehere mbas Sopranos serialin e ri Big Love . Behet fjale per nje mashkull qe ka 3 gra . Poligami hesapi (POLIGAMY LOVES COMPANY ) Ty besoj te interesojne keto lloj filmash . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #25
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    e Pink, lum si una qe kam fansa si puna juaj thuaj... Jeni ju pa jemi ne & ju paca sa malet

    po nuk kam HBO plus qe kur vjen puna ne martese jam shume tradicional, keshtu qe shpresoj qe ky mashkulli i filmit te jete beqo si puna ime, in which case na thuaj si shkon hesapi dhe kush grua eshte me e shkathta, per ne qe skemi hbo-ra, se mbase na hip nai frymezim para se te martohemi, ose para se te plakemi, whichever comes first


    P.S. Per ata/ato qe do inspirohen nga programi ose postimi, ju lutem flisni duke u bazuar vetem tek pervoja juaj, jo thjesht imagjinata ne ajer. Flm per mirekuptejshenin. -_-

    .................................................. .................

    qe mos dal nga tema, kam pare perciptazi qe PBS (I swear I watch other programs too, and I am not THAT old ) keto kohe transmeton nje program te ri nga spiritualisti i famshem amerikan Wayne Dyer i quajtur Inspiration.

    aq pak sa pashe mu duk interesant, po nuk kam pasur kohe ta shoh te terin... ja u sugjerejshen, especially nese e keni pare/lexuar dhe ju ka pelqyer me pare Dr. Dyer.

    Kam pare nga ky ate programin The Power Of Intention dhe ishte mjaft interesant; gjithashtu ja u sugjerejshen edhe kete - eshte edhe liber!
    Ndryshuar për herë të fundit nga diikush : 07-03-2006 më 17:20

  6. #26
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    ska program qe se shikoj

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga PINK
    Diiko ,

    te sugjeroj te shikosh te dielen march 12 ne ora 10 ne HBO .. menjehere mbas Sopranos serialin e ri Big Love . Behet fjale per nje mashkull qe ka 3 gra . Poligami hesapi (POLIGAMY LOVES COMPANY ) Ty besoj te interesojne keto lloj filmash . lol
    Pinku,

    Kjo HBO, nje program ka kudo ne cdo satellit? si ne Evrope ashtu dhe ne USA, se ka dale ne EUTELSAT 16 E, nje kanal HBO, por ne dreke qe kam pare une nja dy here nje serial me indiane Indie ne Amerike kam pare...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  8. #28
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku
    Pinku,

    Kjo HBO, nje program ka kudo ne cdo satellit? si ne Evrope ashtu dhe ne USA, se ka dale ne EUTELSAT 16 E, nje kanal HBO, por ne dreke qe kam pare une nja dy here nje serial me indiane Indie ne Amerike kam pare...lol

    Nuk e di me thene te drejten Xhuxho .

    Kjo HBO ime ketu jep vetem filma dite nate . Edhe ndoshta mund te jete e njejta . Me t'rrejte kot nuk e di .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #29
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    E pa ndonjeri "Dancing with the Stars" tek abc te enjteve mbrema? I thought that show was quite somthing. Ata gjyqtaret me vdiqne se qeshuri (mu duk mua apo ishin britanike?) So much fun
    Summertime, and the livin' is easy...

  10. #30
    Citim Postuar më parë nga Cupke_pe_Korce
    E pa ndonjeri "Dancing with the Stars" tek abc te enjteve mbrema? I thought that show was quite somthing. Ata gjyqtaret me vdiqne se qeshuri (mu duk mua apo ishin britanike?) So much fun
    e kam pare une byrazerke, shume e lezetshme shfaqe vertet, dy nga ata m'u duken mua me theks britanik, ata dy burrat, kurse ajo cupa, sikur jo dhe aq. lol

    "Tom and Jerry" per sot
    Te shpëtohesh do të thotë të transformohesh prej Perendise, të ribëhesh ashtu siç Ai donte që ne të ishim që nga fillimi!

  11. #31
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Kurse une po shoh OBLONGS. Eshte episodi ku Milo i lutet Zotit qe e mbaron me, "I mean, look around here," dhe me nje ze te ulet iu hakerrye, "you owe me!"

    Bob: (to Milo) Son, you know you're forbidden to handle anything sharper than a boiled egg!

    Pristine: Oh, Pickles, I love your hair, where'd you buy it?
    Pickles: Some whore, I think it was your mother.

    Pickles: Beth, honey, nobody likes a tattletale.
    Bob: I do. They're an essential part of any family. You keep right on tattling, sweetie pie.
    Beth: Daddy has a magazine with naked ladies hugging.
    Bob: Ehh, criminy.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    Nuk e humbas asnje te hene "Prison Break". Nje nga serialet e radhe qe me ben te apasiounuar mbas televizorit. Plus qe ngjarjet e serialit jane te vendosura ne chicago dhe shumica e tij filmohet ne chicago dhe ne nje burg ktu afer chicagos.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    kam nja 1 vit pa pare TV!
    ne canada shikoja Oprah dite per dite mbas shkolles te fox

  14. #34
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    E shikon njeri te kanali 44 (Bravo ) .. Blow Out me Jonathan ?
    Kam fillu me e pa se eshte e lezetshme si reality show .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  15. #35
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anëtarësuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    The Colbert Report ne Comedy Central cdo nate ne 11.30

    real time with Bill Maher cdo te premte ne 11.00pm
    NeverAgainVolunteerYourself

  16. #36
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Ne 17 Prill 2006 PBS do japi nje dokumentar per gjenocidin Armen ne 10:00pm. Jepet per here te pare, pa deshiren e Turqve qe nuk duan ta pranojne kete njolle ne biografi. Plus qe akoma mohoet nga shume persona. Une do e shoh se s'ben.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  17. #37
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anëtarësuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Kjo HBO, nje program ka kudo ne cdo satellit? si ne Evrope ashtu dhe ne USA, se ka dale ne EUTELSAT 16 E, nje kanal HBO, por ne dreke qe kam pare une nja dy here nje serial me indiane Indie ne Amerike kam pare...lol
    Cnuk

    e ke gabim, HBO o serial Channels ene jep filma nga mo te ndryshem ene nga mo te larmishmit, plus qe jan ato me te rinj....un psh e ndjek shume

    Ndersa tashi per tashi jom tu ndjek Wild N Out. Ska gje tjeter kshuqe po shof ket.
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  18. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    po deshet te shikoni dokumentare shqiptare, filma shqiptar, muzike popullore te embel shqiptare, emisione shume te bukura shqiptare, humore shqiptare ja ku i keni ne televizionin 100% shqip qe transmeton ne Amerike dhe Kanada: www.madeinalbania.tv
    pershendetje.

  19. #39
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    The Question of God ne PBS

    http://www.pbs.org/wgbh/questionofgo...ram/index.html

    E pashe mbreme ne TV; shume program interesant. Bashkebisedim debator (yes it is a word now lol) midis disa intelektualeve, dhe programi gjithashtu flet per persiatjet e Freud & Lewis ne kete ceshtje pergjate jetes se tyre.

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Kush shikon "Is Always Sunny in Phyladelphia"? shfaqet te ejnteve, ka shume gallat
    oh dhe Reno 911 (nje nga emisionet me te preferuara )
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 2 prej 34 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •