Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509

    Shtypi serb: Arrestohet gjenerali serb Mladiç, nën akuzë nga Haga

    Serbi, arrestohet Ratko Mladic, ish gjeneral i akuzuar per genocid

    BEOGRAD - Arrestohet Ratko Mladic. Ish gjenerali serbo-boshnjak, ishte i akuzuar per genocid, krime lufte dhe kunder njerezimit nga gjykata nderkombetare e Hages qe heton per krimet e shkaktuara ne ish Jugosllavine e viteve '90.

    Prangat iu vune sot ne Beograd. E referon, sipas njoftimeve jo zyrtare agjencia e lajmeve Tanjug.

    Reference: http://www.repubblica.it/2006/b/sezi...ic/maldic.html
    Ndryshuar për herë të fundit nga Pasiqe : 21-02-2006 më 13:40
    Ignore List: Den Bossi

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Mua me duket si levizje politike e Beogradit te nesermen e raundit te pare te bisedimeve. Kane dashur qe te mos i jepet jehone bisedimeve dhe kane arrestuar Mladicin qe e mbanin si mjet shkembimi.
    Ignore List: Den Bossi

  3. #3
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Whouw, sa lajm i mire.

    Mua me behet qefi shume qe e kane kapur, se Mladic ka shume gjak ne duart e tij dhe ai gjak duhet me u lare.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  4. #4
    i/e larguar Maska e Traboini
    Anëtarësuar
    09-12-2003
    Vendndodhja
    East of Las Vegas-West of Atlantic City
    Postime
    389
    Citim Postuar më parë nga Arcimedes
    Whouw, sa lajm i mire.

    Mua me behet qefi shume qe e kane kapur, se Mladic ka shume gjak ne duart e tij dhe ai gjak duhet me u lare.
    Para 5 minutave vizitova website te TANJUG-ut dhe ky lajm eshte demnatuar nga ministria e puneve te brendshme te Serbise.......pra duhet prit edhe pak.......

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anëtarësuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    Më mirë do të ishte Mladic i lirë e Serbia e prangosur se sa Mladic i prangosur e Serbia e lirë!

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anëtarësuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    sidomos gjatë procesit të bisedimeve rreth statusit të ardhshëm të Kosovës

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2006
    Postime
    26
    Une sot u gezova ne dy gjera , Nr1 qe u bera antar ne ket Forum , dhe e dyta qe njeva po ketu ket lajm sa po u bera antar i rregullt

  8. #8
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Me kete qe beri serbet po i tregojn botes qe jane demokrate pfff

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Ka shume mundesi qe te jete nje bllof i ndyre. Meqe nuk duan te flitet per rezultatin e randit te pare te bisedimeve, duan te menjanojne vemendjen nga Prishtina ne Beograd, duke dhene nje lajm te rreme arrestimi. Qellimit po ia arrijne.
    Ignore List: Den Bossi

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-02-2006
    Postime
    102
    Citim Postuar më parë nga Traboini
    Para 5 minutave vizitova website te TANJUG-ut dhe ky lajm eshte demnatuar nga ministria e puneve te brendshme te Serbise.......pra duhet prit edhe pak.......

    Po edhe ne lajmet qendrore te RTK-se,u vu ne dyshim arrestimi i Mladiqit...!!!

    Ndoshta kjo behet me qellim qe te mos shkaktohet tronditje ne opinionin
    serb....

    Sidoqofte ky pshtjellim ,do te sqarohet qysh neser.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e TEUTA-ARMIN
    Anëtarësuar
    14-02-2006
    Postime
    1
    koto jan lojra te srbise .qe te manovroj ne serbi per disa dite .une kisha pase desire qe te arrestohet ai far krimineli . ju pershendes

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Politik e serbis qe te behen kishe jan te mire..
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  13. #13
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Karla Del Ponte ka parashikime te sakta...Eshte e zoja tha moti se ne fund te shkurtit do te arestohet Mladiqi... U be ....shkon ne vendin e duhur tani krimineli qe te paguje ate qe ka bere ..besoj se do kalojn mire me Milloshin

  14. #14
    tuki
    Anëtarësuar
    23-06-2005
    Vendndodhja
    fer
    Postime
    28
    shkaku i bisedimev qe po mbahen ata jane asi pisa edhe dine se kur me veprue
    per mu tregue te mir ndaj bashksis be;s shkijet e na....es

  15. #15
    tuki
    Anëtarësuar
    23-06-2005
    Vendndodhja
    fer
    Postime
    28
    edhe ajo kudra punon me ta carla del pont eshte me shkije

  16. #16
    Thashetheme për fatin e Mlladiqit


    Qeveria serbe dhe gjykata Ndërkombëtare për Krime Lufte në Hagë ka hedhur poshtë njoftimet se ish-komandanti ushtarak serbo-boshnjak dhe i dyshuari për krime lufte, Gjenerali Ratko Mlladiq, ishte arrestuar.


    Një zëdhënës për kryeminsitrin serb, Vojislav Kostunica, e përshkroi njoftimin për arrestimin e z. Mlladiq si një manipulim që synonte të sabotonte bashkëpunimin e qeverisë me Gjykatën.

    Njoftimi për arrestimin e gjeneralit serbo-boshnjak u hodh poshtë dhe nga kryeprokurorja e Hagës, Carla del Ponte.

    Por pavarësisht nga njoftimet zyrtyre, mediat lokale në beogard i kanë vazhduar spekulimet për vendodhjen e tij.

    'Thashetheme'

    Në Serbi e marta ishte një ditë me thashetheme pa fre dhe kundërshtime me forcë.

    Edhe kur qeveria serbe i hodhi poshtë njoftimet për arrestimin e Ratko Mlladiqit si të pavërteta, disa media lokale cituan burime të paidentifikuara nga forcat e sigurisë të kishin thënë se ai ose ishte arrestuar, gjetur se ku ndodhej e madje transferuar në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës.

    Më në fund, kryeprokurorja e hagës Carla del Ponte, tha se fatkeqësisht, ai ende nuk ishte arrestuar.

    Presion

    Autoritetet serbe janë vënë nën presion të madh për të dorëzuar Ratko Mlladiqin.

    Zyrtarisht, vendndodhja e tij nuk dihet.

    Por gjatë javëve të fundit, policia ka arrestuar disa persona që akuzohen se i kanë ofruar mbrojtje të kërkuarit.

    Gjenerali Mlladiq akuzohet për genocid, krime kundëlr njerëzimit de shkelje të ligjeve të luftës.

    Aktpadia ndaj tij e ngritur para dhjetë vjetësh, lidhet me rrethimin e Sarajevës që zgjati tre vjet e gjysëm dhe vrasjen e rreth 8 mijë myslimanëve në vitin 1995 në Srebrenicë.


    BBC

  17. #17
    Serbi: qeveria po negocion për dorëzimin e Ratko Mlladiçit

    22-02-2006



    Zyrtarët serbë të sigurimit thonë se qeveria po negocion për dorëzimin e Ratko Mlladiçit, një prej të akuzuarve kryesorë serbë të Bosnjes, që kërkohet nga Gjykata e Hagës.

    Njoftimet e shtypit në Serbi dhe në Bosnje-Hercegovinë thonë se Mlladiçi është gjetur në malin Cer, rreth 100 kilometra në perëndim të Beogradit.

    Policia serbe dhe Gjykata e Hagës kanë mohuar një njoftim sipas të cilit Mlladiçi është arrestuar.

    Mlladiçi ishte komandant ushtarak i serbëve të Bosnjes gjatë luftës në fillim të viteve 90. Gjykata e Hagës ka ngritur ndaj tij dhe ndaj ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiç akuza për gjenocid lidhur me masakrimin e 8 mijë meshkujve myslimanë të Srebrenicës në vitin 1995.

    Kërkimet për Karaxhiçin ende vazhdojnë.

    Komuniteti ndërkombëtar e sidomos Bashkimi Evropian vazhdojnë ta rrisin presionin mbi Serbinë për kapjen e Mlladiçit dhe Karaxhiçit.//ii//

    ZiA

  18. #18

    Cool

    Citim Postuar më parë nga StterollA
    [B]
    Kërkimet për Karaxhiçin ende vazhdojnë.

    Komuniteti ndërkombëtar e sidomos Bashkimi Evropian vazhdojnë ta rrisin presionin mbi Serbinë për kapjen e Mlladiçit dhe Karaxhiçit.//ii//

    ZiA
    Kërkimet?!!!!! Çudi me këtë BE-në, edhe pse mirë e mirë mund të dihet se ku janë kriminelët prapëseprap i lënë të lirë ato...!!! Sa vite kaluan nga lufta në Bosnje, nga lufta në Kosovë, dhe për mendimin tim ËSHTË TURP për një BE që t'i lë të lirë kriminelët më të mëdhenj, ndërkohë që u mundua që njerëzit që u vetmbrojtën gjatë luftës (siç ishin luftarët e UÇK-së) ti sjellë para trupit gjykues të Hagës!!!

    Absurd!!
    Të mos ishte feja Islame, populli shqiptar do të ishte shumë më tepër në numër, por jo shqiptar-F.Konica

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Mlladiqi si ne Serbi,si ne Hage
    nuk e nderron dot destinacionin e statusit te Kosoves.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2003
    Vendndodhja
    Diku nëpër Botë
    Postime
    528

    Thumbs down mlladiç me shokët kanibalë proletar

    Jaaaaaaaaa , katije në këtë dynja ,unë nuk e besoj këte lajm ,nc.

    Jo për naj gjo ,por nuk e besoj se nuk e ka prurë Llapi ,këtu pari .

    Se vetëm ai i ka lajmet e sakta nga burimet e kosovapreshit, epoka e gurit ,e do paçavra tjera .

    E si për çudi , Llapi as që paska postuar as nja dy fjalë gëzimi për arestimin e proletarit mlladiç !!!!!!!!!!!!

    ----------------
    Për vërtet nuk besoj .

    Se shkijet kur iu duheshte europa ,ata e arestuan milloshin me tam-tame ,që ta mer vesh e gjith bota .

    E këta ditë përsëri sërbsë i duhet europa ,por mungojnë tam-tamet për këtë arest të mlladiçit !!!.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 17-06-2009, 07:18
  2. Arrestohet ish gjenerali kroat Ante Gotovina
    Nga Davius në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 16-12-2005, 10:37
  3. Shqipëria përballë ndërgjegjes së gjymtuar të saj
    Nga Shën Albani në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 22-09-2005, 12:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •