Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509

  Shtypi serb: Arrestohet gjenerali serb Mladiç, nën akuzë nga Haga

  Serbi, arrestohet Ratko Mladic, ish gjeneral i akuzuar per genocid

  BEOGRAD - Arrestohet Ratko Mladic. Ish gjenerali serbo-boshnjak, ishte i akuzuar per genocid, krime lufte dhe kunder njerezimit nga gjykata nderkombetare e Hages qe heton per krimet e shkaktuara ne ish Jugosllavine e viteve '90.

  Prangat iu vune sot ne Beograd. E referon, sipas njoftimeve jo zyrtare agjencia e lajmeve Tanjug.

  Reference: http://www.repubblica.it/2006/b/sezi...ic/maldic.html
  Ndryshuar pr her t fundit nga Pasiqe : 21-02-2006 m 13:40
  Ignore List: Den Bossi

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Mua me duket si levizje politike e Beogradit te nesermen e raundit te pare te bisedimeve. Kane dashur qe te mos i jepet jehone bisedimeve dhe kane arrestuar Mladicin qe e mbanin si mjet shkembimi.
  Ignore List: Den Bossi

 3. #3
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  45
  Postime
  591
  Whouw, sa lajm i mire.

  Mua me behet qefi shume qe e kane kapur, se Mladic ka shume gjak ne duart e tij dhe ai gjak duhet me u lare.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 4. #4
  i/e larguar Maska e Traboini
  Antarsuar
  09-12-2003
  Vendndodhja
  East of Las Vegas-West of Atlantic City
  Postime
  389
  Citim Postuar m par nga Arcimedes
  Whouw, sa lajm i mire.

  Mua me behet qefi shume qe e kane kapur, se Mladic ka shume gjak ne duart e tij dhe ai gjak duhet me u lare.
  Para 5 minutave vizitova website te TANJUG-ut dhe ky lajm eshte demnatuar nga ministria e puneve te brendshme te Serbise.......pra duhet prit edhe pak.......

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Më mirë do të ishte Mladic i lirë e Serbia e prangosur se sa Mladic i prangosur e Serbia e lirë!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  sidomos gjatë procesit të bisedimeve rreth statusit të ardhshëm të Kosovës

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-02-2006
  Postime
  26
  Une sot u gezova ne dy gjera , Nr1 qe u bera antar ne ket Forum , dhe e dyta qe njeva po ketu ket lajm sa po u bera antar i rregullt

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Me kete qe beri serbet po i tregojn botes qe jane demokrate pfff

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Ka shume mundesi qe te jete nje bllof i ndyre. Meqe nuk duan te flitet per rezultatin e randit te pare te bisedimeve, duan te menjanojne vemendjen nga Prishtina ne Beograd, duke dhene nje lajm te rreme arrestimi. Qellimit po ia arrijne.
  Ignore List: Den Bossi

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-02-2006
  Postime
  102
  Citim Postuar m par nga Traboini
  Para 5 minutave vizitova website te TANJUG-ut dhe ky lajm eshte demnatuar nga ministria e puneve te brendshme te Serbise.......pra duhet prit edhe pak.......

  Po edhe ne lajmet qendrore te RTK-se,u vu ne dyshim arrestimi i Mladiqit...!!!

  Ndoshta kjo behet me qellim qe te mos shkaktohet tronditje ne opinionin
  serb....

  Sidoqofte ky pshtjellim ,do te sqarohet qysh neser.

 11. #11
  koto jan lojra te srbise .qe te manovroj ne serbi per disa dite .une kisha pase desire qe te arrestohet ai far krimineli . ju pershendes

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Politik e serbis qe te behen kishe jan te mire..
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 13. #13
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Karla Del Ponte ka parashikime te sakta...Eshte e zoja tha moti se ne fund te shkurtit do te arestohet Mladiqi... U be ....shkon ne vendin e duhur tani krimineli qe te paguje ate qe ka bere ..besoj se do kalojn mire me Milloshin

 14. #14
  tuki
  Antarsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  fer
  Mosha
  45
  Postime
  29
  shkaku i bisedimev qe po mbahen ata jane asi pisa edhe dine se kur me veprue
  per mu tregue te mir ndaj bashksis be;s shkijet e na....es

 15. #15
  tuki
  Antarsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  fer
  Mosha
  45
  Postime
  29
  edhe ajo kudra punon me ta carla del pont eshte me shkije

 16. #16
  Thashetheme për fatin e Mlladiqit


  Qeveria serbe dhe gjykata Ndërkombëtare për Krime Lufte në Hagë ka hedhur poshtë njoftimet se ish-komandanti ushtarak serbo-boshnjak dhe i dyshuari për krime lufte, Gjenerali Ratko Mlladiq, ishte arrestuar.


  Një zëdhënës për kryeminsitrin serb, Vojislav Kostunica, e përshkroi njoftimin për arrestimin e z. Mlladiq si një manipulim që synonte të sabotonte bashkëpunimin e qeverisë me Gjykatën.

  Njoftimi për arrestimin e gjeneralit serbo-boshnjak u hodh poshtë dhe nga kryeprokurorja e Hagës, Carla del Ponte.

  Por pavarësisht nga njoftimet zyrtyre, mediat lokale në beogard i kanë vazhduar spekulimet për vendodhjen e tij.

  'Thashetheme'

  Në Serbi e marta ishte një ditë me thashetheme pa fre dhe kundërshtime me forcë.

  Edhe kur qeveria serbe i hodhi poshtë njoftimet për arrestimin e Ratko Mlladiqit si të pavërteta, disa media lokale cituan burime të paidentifikuara nga forcat e sigurisë të kishin thënë se ai ose ishte arrestuar, gjetur se ku ndodhej e madje transferuar në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës.

  Më në fund, kryeprokurorja e hagës Carla del Ponte, tha se fatkeqësisht, ai ende nuk ishte arrestuar.

  Presion

  Autoritetet serbe janë vënë nën presion të madh për të dorëzuar Ratko Mlladiqin.

  Zyrtarisht, vendndodhja e tij nuk dihet.

  Por gjatë javëve të fundit, policia ka arrestuar disa persona që akuzohen se i kanë ofruar mbrojtje të kërkuarit.

  Gjenerali Mlladiq akuzohet për genocid, krime kundëlr njerëzimit de shkelje të ligjeve të luftës.

  Aktpadia ndaj tij e ngritur para dhjetë vjetësh, lidhet me rrethimin e Sarajevës që zgjati tre vjet e gjysëm dhe vrasjen e rreth 8 mijë myslimanëve në vitin 1995 në Srebrenicë.


  BBC

 17. #17
  Serbi: qeveria po negocion për dorëzimin e Ratko Mlladiçit

  22-02-2006  Zyrtarët serbë të sigurimit thonë se qeveria po negocion për dorëzimin e Ratko Mlladiçit, një prej të akuzuarve kryesorë serbë të Bosnjes, që kërkohet nga Gjykata e Hagës.

  Njoftimet e shtypit në Serbi dhe në Bosnje-Hercegovinë thonë se Mlladiçi është gjetur në malin Cer, rreth 100 kilometra në perëndim të Beogradit.

  Policia serbe dhe Gjykata e Hagës kanë mohuar një njoftim sipas të cilit Mlladiçi është arrestuar.

  Mlladiçi ishte komandant ushtarak i serbëve të Bosnjes gjatë luftës në fillim të viteve 90. Gjykata e Hagës ka ngritur ndaj tij dhe ndaj ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiç akuza për gjenocid lidhur me masakrimin e 8 mijë meshkujve myslimanë të Srebrenicës në vitin 1995.

  Kërkimet për Karaxhiçin ende vazhdojnë.

  Komuniteti ndërkombëtar e sidomos Bashkimi Evropian vazhdojnë ta rrisin presionin mbi Serbinë për kapjen e Mlladiçit dhe Karaxhiçit.//ii//

  ZiA

 18. #18

  Cool

  Citim Postuar m par nga StterollA
  [B]
  Krkimet pr Karaxhiin ende vazhdojn.

  Komuniteti ndrkombtar e sidomos Bashkimi Evropian vazhdojn ta rrisin presionin mbi Serbin pr kapjen e Mlladiit dhe Karaxhiit.//ii//

  ZiA
  Krkimet?!!!!! udi me kt BE-n, edhe pse mir e mir mund t dihet se ku jan kriminelt prapseprap i ln t lir ato...!!! Sa vite kaluan nga lufta n Bosnje, nga lufta n Kosov, dhe pr mendimin tim SHT TURP pr nj BE q t'i l t lir kriminelt m t mdhenj, ndrkoh q u mundua q njerzit q u vetmbrojtn gjat lufts (si ishin luftart e UK-s) ti sjell para trupit gjykues t Hags!!!

  Absurd!!
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Mlladiqi si ne Serbi,si ne Hage
  nuk e nderron dot destinacionin e statusit te Kosoves.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku npr Bot
  Postime
  537

  Thumbs down mlladi me shokt kanibal proletar

  Jaaaaaaaaa , katije n kt dynja ,un nuk e besoj kte lajm ,nc.

  Jo pr naj gjo ,por nuk e besoj se nuk e ka prur Llapi ,ktu pari .

  Se vetm ai i ka lajmet e sakta nga burimet e kosovapreshit, epoka e gurit ,e do paavra tjera .

  E si pr udi , Llapi as q paska postuar as nja dy fjal gzimi pr arestimin e proletarit mlladi !!!!!!!!!!!!

  ----------------
  Pr vrtet nuk besoj .

  Se shkijet kur iu duheshte europa ,ata e arestuan milloshin me tam-tame ,q ta mer vesh e gjith bota .

  E kta dit prsri srbs i duhet europa ,por mungojn tam-tamet pr kt arest t mlladiit !!!.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 07:18
 2. Arrestohet ish gjenerali kroat Ante Gotovina
  Nga Davius n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 16-12-2005, 10:37
 3. Shqipria prball ndrgjegjes s gjymtuar t saj
  Nga Shn Albani n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 22-09-2005, 12:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •