Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Citim Postuar më parë nga DriniM
    Jaaaaaaaaa , katije në këtë dynja ,unë nuk e besoj këte lajm ,nc.

    Jo për naj gjo ,por nuk e besoj se nuk e ka prurë Llapi ,këtu pari .
    Se vetëm ai i ka lajmet e sakta nga burimet e kosovapreshit, epoka e gurit ,e do paçavra tjera .

    E si për çudi , Llapi as që paska postuar as nja dy fjalë gëzimi për arestimin e proletarit mlladiç !!!!!!!!!!!!

    !!!.


    Une nuk u habita hiq.

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Kosovapressi eshte agjensi serioze shtetrore e lajmeve prandaj nuk dezinformon si QIK(LDK-se) deri sa u mbyll dhe rrente e genjente per interesa partiake
    --------------------------

    “NN”: Në vijim janë bisedimet me Mlladiqin për dorëzimin e tij


    Banja Llukë, 22 shkurt 2006 (Kosovapress) Time: 09 : 44

    Autoritetet serbe në malin Cer afër kufirit me Bosnjë e Hercegovinën që para disa ditësh negociojnë me ish-gjeneralin e armatës së Republikës Serbe, Ratko Mlladiq për dorëzimin e tij, shkruan në numrin e sotëm gazeta e Banja Llukës “Nezavisne novine” duke iu referuar burimeve të afërta me pushtetin serb.
    --------------------------------------------
    Serbi: qeveria po negocion për dorëzimin e Ratko Mlladiçit

    22-02-2006

    Zyrtarët serbë të sigurimit thonë se qeveria po negocion për dorëzimin e Ratko Mlladiçit, një prej të akuzuarve kryesorë serbë të Bosnjes, që kërkohet nga Gjykata e Hagës.

    Njoftimet e shtypit në Serbi dhe në Bosnje-Hercegovinë thonë se Mlladiçi është gjetur në malin Cer, rreth 100 kilometra në perëndim të Beogradit.

    Policia serbe dhe Gjykata e Hagës kanë mohuar një njoftim sipas të cilit Mlladiçi është arrestuar.

    Mlladiçi ishte komandant ushtarak i serbëve të Bosnjes gjatë luftës në fillim të viteve 90. Gjykata e Hagës ka ngritur ndaj tij dhe ndaj ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiç akuza për gjenocid lidhur me masakrimin e 8 mijë meshkujve myslimanë të Srebrenicës në vitin 1995.

    Kërkimet për Karaxhiçin ende vazhdojnë.

    Komuniteti ndërkombëtar e sidomos Bashkimi Evropian vazhdojnë ta rrisin presionin mbi Serbinë për kapjen e Mlladiçit dhe Karaxhiçit.//ii//

    zeri i amerikes

    ---------------------------------------------------------------

    Vazhdojnë spekulimet për fatin e Mlladiqit


    Aktpadia ndaj z. Mlladiq është ngritur dhjetë vjet më parë
    Qeveria serbe dhe gjykata Ndërkombëtare për Krime Lufte në Hagë ka hedhur poshtë njoftimet se ish-komandanti ushtarak serbo-boshnjak dhe i dyshuari për krime lufte, Gjenerali Ratko Mlladiq, ishte arrestuar.
    Një zëdhënës për kryeminsitrin serb, Vojislav Kostunica, e përshkroi njoftimin për arrestimin e z. Mlladiq si një manipulim që synonte të sabotonte bashkëpunimin e qeverisë me Gjykatën.

    Njoftimi për arrestimin e gjeneralit serbo-boshnjak u hodh poshtë dhe nga kryeprokurorja e Hagës, Carla del Ponte.

    Por pavarësisht nga njoftimet zyrtyre, mediat lokale në beogard i kanë vazhduar spekulimet për vendodhjen e tij.

    'Thashetheme'
    Në Serbi e marta ishte një ditë me thashetheme pa fre dhe kundërshtime me forcë.

    Edhe kur qeveria serbe i hodhi poshtë njoftimet për arrestimin e Ratko Mlladiqit si të pavërteta, disa media lokale cituan burime të paidentifikuara nga forcat e sigurisë të kishin thënë se ai ose ishte arrestuar, gjetur se ku ndodhej e madje transferuar në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës.

    Më në fund, kryeprokurorja e hagës Carla del Ponte, tha se fatkeqësisht, ai ende nuk ishte arrestuar.

    Presion

    Autoritetet serbe janë vënë nën presion të madh për të dorëzuar Ratko Mlladiqin.

    Zyrtarisht, vendndodhja e tij nuk dihet.

    Por gjatë javëve të fundit, policia ka arrestuar disa persona që akuzohen se i kanë ofruar mbrojtje të kërkuarit.

    Gjenerali Mlladiq akuzohet për genocid, krime kundëlr njerëzimit de shkelje të ligjeve të luftës.

    Aktpadia ndaj tij e ngritur para dhjetë vjetësh, lidhet me rrethimin e Sarajevës që zgjati tre vjet e gjysëm dhe vrasjen e rreth 8 mijë myslimanëve në vitin 1995 në Srebrenicë.

    BBC
    ----------------------------------------------------------



    Del Ponte përgënjështron lajmin për arrestimin e Ratko Mlladiqit

    Den Hag: Kryeprokurorja e gjykatës ndërkombëtare të Hagës, Karla del Ponte, ka përgënjeshtruar lajmin për arrestimin e gjeneralit Ratko Mlladiq, i cili kërkohet nga Haga për krime luftë, veçanërisht për masakrën e Srebenicës. Nga Beogradi erdhën njoftime kundërthënëse për arrestimin e të dyshuarit për krime lufte Ratko Mlladiq. Qeveria e Serbisë i mohoi raportet e mediave, kurse zyra e kryeministrit Vojisllav Koshtunica tha se Mlladiq nuk është arrestuar. Agjencitë perëndimore gjatë ditës, cituan agjencinë shtetërore serbe Tanjug se Mlladiq është arrestuar.

    DW
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #23
    Perjashtuar Maska e Cappuccino
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Vendndodhja
    N'bisht t'ballanes
    Postime
    311
    Edhe nje manovrim tjeter i serbeve para Bashkesise Nderkombetare pergjate procesit te bisedimeve per statusin e Kosoves.

    Ai Satan kurr nuk do mund t'i paguaj fajsit qe ka bere.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e RTP
    Anëtarësuar
    26-03-2004
    Postime
    1,756
    Citim Postuar më parë nga Llapi
    Kosovapressi ...
    ..përgënjështron lajmin për arrestimin e Ratko Mlladiqit
    O Drini
    E di une kur lajmerohet Llapi.
    Vetem ateher kur pergenjeshtrohet ky lajm "i hidhun"...

    Me respekt
    rtp-ja


    ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
    por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga RTP
    O Drini
    E di une kur lajmerohet Llapi.
    Vetem ateher kur pergenjeshtrohet ky lajm "i hidhun"...

    :^gg
    Pra u vertetue se une sa her plasoi lajme te Agjensis Shtetrore te Lajmeve Kosovapress jane
    te sakta e jo kurr rrena siq bejn te tjerat .
    -------------------------


    Del Ponte përgënjeshtron se Mlladiqi është arrestuar


    Hagë, 22 shkurt 2006 (Kosovapress) Time: 14 : 36

    Ratko Mlladiqi nuk është arrestuar dhe ende llogaritet si i arratisur para drejtësisë ndërkombëtare, deklaroi të mërkurën prokurorja e përgjithshme e Tribunalit të Hagës Karla del Ponte.
    ----------------------------------------
    BE do t'i ndërpresë negociatat me SMZ-në për shkak të Mlladiqit


    Londër, 22 shkurt 2006 (Kosovapress) Time: 13 : 35

    Bashkimi Evropian (BE) e paralajmëroi Qeverinë në Beograd se do t'i ndërpresë negociatat e filluara me Serbinë e Malin e Zi për arritjen e Marrëveshjes për Stabilizim-Asociim nëse deri në fund të këtij muaji nuk arrestohet ish-gjenerali i forcave serbe në Bosnjë Ratko Mlladiq.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 17-06-2009, 07:18
  2. Arrestohet ish gjenerali kroat Ante Gotovina
    Nga Davius në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 16-12-2005, 10:37
  3. Shqipëria përballë ndërgjegjes së gjymtuar të saj
    Nga Shën Albani në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 22-09-2005, 12:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •