Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 23
 1. #1
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  1- Partizani i viteve 80'
  2-Panajot Pano (nuk di me cilin dhe çfarë ndeshje)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 18-02-2006 m 15:07

 2. #2
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  Pr Brarin prsri :

  1- Partizani i viteve 80'
  2-Panajot Pano (nuk di me cilin dhe far ndeshje)
  Ky Partizan eshte i fillimit te viteve 70-te. Panajot Pano e ka bere ceremonine e lenies se futbollit ne vitin 1975. Dallohet gjithashtu Safet Berisha, S. Braho.

  Fotoja e dyte eshte nga ndeshja Shqiperi - RFGJ (0-1) ne shkurt te vitit 1971. Lojtarin gjerman nuk e njoh ne kete foto.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  tek foto dyshe dallohet Panajot pano.. e ai tjetri do jet ndonji i huaj qe spo e gjej.. ose ndoshta fred gjinali ose vellaj lakes elbasanit..
  ose jerman do jete.. po cili se.. shuster.. jo spo i bi ne te..

  kurse ne foton e madhe dallohet pano i pari djathtas.. bashkim muhedini portieri.. dhendri beqir ballukut.. safet shal-holl-gjati berisha e pastaj ca tjere ..
  me duket eshte breca ai firaku.. diku dhe ca te 17 nentorit.. e Dinamo Vllaznise se ne ate kohe kur luanin klubet benin hile tanet..merrnin borxh dhe nga ekipet tjera.. psh mund te jet mexhit haxhiu aty sabah bizi.. e njeri duket pak si zhega ose ne mos gaboj duken shalet e lad ballukut (bllokmen hesapi) po qe babi me partishmeri i humit ja ka fshi koken qe mos ti thone..pse e mban cunin e armikut ne album..
  etjetj..

  mund te jet ndoj xux kazanxhi aty a ndoj li Mem..
  Nejse..sillni foto sa te mundni se jan histori..
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 18-02-2006 m 15:08

 4. #4
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime
  edhe nje Pano
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 5. #5
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 6. #6
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Brari
  tek foto dyshe dallohet Panajot pano.. e ai tjetri do jet ndonji i huaj qe spo e gjej.. ose ndoshta fred gjinali ose vellaj lakes elbasanit..
  ose jerman do jete.. po cili se.. shuster.. jo spo i bi ne te..

  kurse ne foton e madhe dallohet pano i pari djathtas.. bashkim muhedini portieri.. dhendri beqir ballukut.. safet shal-holl-gjati berisha e pastaj ca tjere ..
  me duket eshte breca ai firaku.. diku dhe ca te 17 nentorit.. e Dinamo Vllaznise se ne ate kohe kur luanin klubet benin hile tanet..merrnin borxh dhe nga ekipet tjera.. psh mund te jet mexhit haxhiu aty sabah bizi.. e njeri duket pak si zhega ose ne mos gaboj duken shalet e lad ballukut (bllokmen hesapi) po qe babi me partishmeri i humit ja ka fshi koken qe mos ti thone..pse e mban cunin e armikut ne album..
  etjetj..

  mund te jet ndoj xux kazanxhi aty a ndoj li Mem..
  Nejse..sillni foto sa te mundni se jan histori..
  O Brar !!
  Po si bëre temat, politikë e gjallë ti, nuk të ze gjumi.
  Sa për dijeni, nuk është ditari i tim eti dhe për partishmëri, më kanë thënë se mbaje portrete të Enver Hoxhës edhe tek koka e krevatit, por edhe anash, sepse duhet të të shihte xhaxhi sa i mirë ishe edhe kur flije.
  Kaq trim sa bëhesh tani me politikën, nuk besoj se do ishe më pak frikacak në atë kohë. Tani si kofini pas të vjeli...se atëhere i mbushje poturet.
  Si të të afrojnë njerzillëk ty, si të flasin me të shara, një efekt të bëjnë.
  Po nuk pate ndonjë gjë për të shtuar, të lutem mos na i dh.i.t temën, me mburrje kokoshi për politikë.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 18-02-2006 m 15:08

 7. #7
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga iliria e para
  M kan thn se Demollari, ka qen lojtari m i qet n fush...nuk shante apo grindej me lojtart kundrshtar kurr.
  Faleminderit pr linkun.

 8. #8
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Bokerrima
  Ky Partizan eshte i fillimit te viteve 70-te. Panajot Pano e ka bere ceremonine e lenies se futbollit ne vitin 1975. Dallohet gjithashtu Safet Berisha, S. Braho.

  Fotoja e dyte eshte nga ndeshja Shqiperi - RFGJ (0-1) ne shkurt te vitit 1971. Lojtarin gjerman nuk e njoh ne kete foto.
  Faleminderit pr korigjimin .
  N fakt duhet ta dalloja sepse Partizani i 80' ka qen ekipi m i mir shqiptar i t gjitha kohrave (si e paraqesin gazetat) dhe ka pasur lojtar si Bujar Hado, Ferid Rragami, Ilir Lame e plot t tjer.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-07-2005
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me sa di une Schultz e ka pas mbulu Panon, keshtu qe mund te jete edhe ai.
  A quhet dhit-je teme po te sjell foto aktuale te Panos? ha ha
  Na e nxeve gjakun me Panon, Humdinger .

 10. #10
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Ladi05
  Me sa di une Schultz e ka pas mbulu Panon, keshtu qe mund te jete edhe ai.
  A quhet dhit-je teme po te sjell foto aktuale te Panos? ha ha
  Na e nxeve gjakun me Panon, Humdinger .
  Sa foto t duash sill miku im...dhe e sakt q sht Schultz, sipas gazetave t asaj kohe.
  Pr Panon: kam takuar rastsisht Ledion n Elefsina t Greqis, ku po prgatitej t kalonte me ekipin e Janins dhe e pyeta pr Panajot Panon. M tha se sapo ishte kthyer n Shqipri pas nj qndrimi disa mujor tek Ledio dhe msova prej tij, se Panajoti kish kaluar nj infrakt n zemr.
  Gjithsesi, mbaj mend q thoshin, se Panajot Pano, nuk hynte n fush pa nj dopio konjak.
  Vazhdoje ...

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-07-2005
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Panajotin ta shohesh tani se njeh, se eshte "pregnant". Se mos m'nigjo ene me merr lumi.
  As goten e "rakise" se ka leshu e s'ka per ta leshu ndonjihere nga dora. Sa per foto te tij ne Shqiperi , Greqi e se fundi ne USA ( ku i nxorri e ka per ti nxjerre deficit kantinat e veres ), ju sjell une sa te merziteni e te thoni boll mo, se na onjte.

  Sa per gjendjen shendetesore duket si i recover pas atij infarkti. Do perendia nuk i perseritet me.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ladi05 : 18-02-2006 m 15:21

 12. #12
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Turpi Benfica - Partizani


  Ka qene 16 shtator 1987, turi i pare i Kupes se Kampioneve per sezonin 1987-88 dhe Partizani merrte pjese si Kampion i Vendit me 1987. Ndeshja zhvillohej ne Lisbone ne "Estadio de Luz" stadium i Benfices.
  Pjesa e pare u mbyll 1-0 per vendasit me autogol te mbrojtesit Arjan Hametaj(ka nderruar jete 8 vjet me pare). Loja e Partizanit ka qene shume e mire madje ka qene Ylli Shehu qe ka pasur 2 raste te pastra per shenim dhe nje rast i Ilir Lames. Pjesa e dyte fillon dhe mbaron me protagonist gjyqtarin spanjol Jose Pes Pérez, i cili kishte arbitruar ne Tirane edhe ndeshjen e Eleminatoreve te Boterorit Shqiperi Belgjike 2-0 ne dhjetor 1984. Ky arbiter i ndyre e ktheu ndeshjen ne farse.

  Gjithshka filloi ne minuten e 56-te kur Perez fershellen nje faull te paqene kundra Partizanit ne afersi te zones se rreptesise. Lojtaret e kuq te habitur shkuan te protestonin ashper ndaj arbitrit qe dhe ne pjesen e pare kishte qene i njeanshem ne gjykim duke favorizu shpesh portugezet.
  Fillimisht Musta del me karton te kuq dhe portier behet Genc Tomorri, pastaj me rradhe dalin me kartona te kuq, Ilir Lame, Lorenz Leskaj dhe Niko Frasheri. Keshtu arbitri spanjoll humb llogjiken dhe Partizani mbetet me 7 lojtare. Per 29 minuta Benfica megjithese me 4 lojtare me teper nuk arriti te shenoj gol! Sipas komenteve Tomorri beri kryevepra ne porte saqe dhe Musta do ti kishte zili! Benfica shenon golin e dyte ne minuten e 85-te, te tretin ne 91-ten, dhe te katertin ne 99-n. Ndeshja u mbyll ne minuten 101' me 11 minuta shtese(?!) duke qene rekord boteror ne kompeticionet europiane. Ky qe turpi me i madh i nje arbitri europian i FIFAs, nje turp i vertete qe tregonte falsitetin e federates Europiane UEFA e cila ne vend te shihte me sy real c'kishte ndodhur ne kete takim, denoi Partizanin dhe ndeshja e dyte nuk u zhvillua fare dhe u mor aforfe nga portugezet 0-3. Tifozat portugeze kishin hedhur ne fushe portokalle, domate, shishe etj. e UEFA nuk i dha asnje denim... Turp!!!
  Po c'ndodhi ne Shqiperi? Pa ardhur ekipi akoma nga Portugalia, FSHF-ja e kryesur nga nje dinamovit antipartizan i thekur, Mehdi Bushati, mer vendime ekstreme per Partizanin e pafajshem; denohen Perlat Musta( gjithe sezonin), Lorenz Leskaj 3 muaj, Ilir Lame 10 ndeshje, dhe Niko Frasheri 6 ndeshje. Merren gjithe keto denime ndaj lojtareve te kuq, ne vend qe te sqarohej ngjarja ete analizohej fakti me gjakftohetesi e realizem dhe madje te kerkohej llogari tek UEFA me tone te ashpra per te mbrojtur dinjitetin, jo vetem te Partizanit, por te futbollit shqiptar ne pergjithesi. Por jo, sepse antipartizanet kaq deshen dhe i erdhi dita per te kenaqur orekset e tyre.
  Po media sportive? Televizioni nuk dha asgje edhe pse programi i dyte Jugosllav i kishte dhene gjithe momentet ne emisionin "Evrogol" qe jepej cdo te enjte dhe shihej shume nga tifozat shqiptare si i vetmi burim per te pare golat e kupave te Evropes. Madje dhe gazetari jugosllav per cudi kishte mbrojt Patizanin tone. Po gazetaret tane te gazetave?! Gazeta Sporti e drejtuar nga Besnik Dizdari nje servil i klikes, nje antipartizan i pasionuar, jep vetem 2 rreshta duke heshtur rreth nje te vertete te madhe, duke u bere si perhere sherbetor i klikes. Nderkohe qe edhe pse kane kaluar 18 vjet, keto persona germojne futbollin e para luftes duke bere lloj lloj shpikjesh e falcifikimesh, e nuk shkruajne nje rresht rreth "turpit Benfica - Partizani". Pse nuk flasin keto persona te 'nderuar " tani kur asnjerit nuk i ndalohet e dejta e fjales?! Flisni zoterinj !!!

  Partizani (4-5-1)
  Musta; Ocelli, Hametaj, S.Gega, Frasheri; Millo, Leskaj, Tomorri, Bilali, Lame; Y.Shehu
  Ndryshuar pr her t fundit nga Humdinger : 18-02-2006 m 16:11

 13. #13
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Hysi: Kujtimi më i bukur, dueli me Rumenigen


  Kastriot Hysi (i treti lart nga e majta) është padyshim një nga mbrojtësit më të fortë të qendrës që ka pasur ekipi i Partizanit, si edhe kombëtarja shqiptare në vitet 70-80. Forma konstante, qetësia dhe shpirti i garës, janë cilësitë e tij më të mira, që spikasnin në ato vite dhe e bënin atë nga futbollistët më të mirë të plejadës së tij. Tifozët e futbollit të cilët e kanë parë atë në fushë me fanellën e kuqe, apo me atë të kombëtares, kujtojnë me nostalgji ndërhyrjet deçizive në zonën e rreptësisë, si edhe disa nga duelet më të bukura të atyre viteve në kampionat, me sulmuesin e mirënjohur të Dinamos, Vasillaq Zërin.

  Kastriot Hysi mbahet mend edhe për mbulimin gati perfekt që i ka bërë Karl hainz Rumeniges në një ndeshje me ekipin kombëtar, ku elbasanasi ka shkëlqyer me plot kuptimin e fjalës.Ai e filloi karrierën me Labinotin e Elbasanit dhe më tej shkëlqeu me Partizanin për një dekadë rresht, duke u kthyer në një titullar të padiskutueshëm në fushë për të kuqtë.
  -Kur janë fillimet tuaja në futboll dhe çfarë kujtoni nga ajo kohë?
  -Hapat e para të miat në futboll datojnë shumë shpejt, që në fëmijërinë e hershme. Ashtu si të gjithë bashkëmoshatarët e mi, edhe unë kam pasur një pasion shumë të madh për futbollin. Më pas kjo dëshirë erdhi duke u bërë edhe më e madhe dhe futbolli u bë një qëllim në vetvete. Në vitin 1974 u grumbullova me ekipin e qytetit tim të lindjes, Elbasanit, që në atë kohë quhej Labinoti. Një vit më pas fitova edhe trofeun e parë me këtë skuadër. Në këtë vit, pra në 1975-ën ne fituam Kupën e Republikës. Qëndrova tek Labinoti për 2 sezone resht, por më pas u detyrova që të largohesha.
  -Kush ishte arsyeja e largimit nga Labinoti?
  -Në vitin 1976 u thirra ushtar, por duke qenë se kisha luajtur futboll dhe isha paksa i njohur, klubi i famshëm i atyre viteve, Partizani, që dihej që kishte lidhje të ngushta me ushtrinë, më kërkoi dhe unë në këtë vit vesha fanellën e kuqe. Në atë kohë ndieqej një politkë e afrimit të elementëve cilësorë dhe kështu që nga kjo gjë përfitova edhe unë.
  -Sa kohë qëndruat në klubin e kuq?
  -Unë qëndrova për 10 vjet me radhë tek partizani dhe gjatë gjithë kësaj kohe isha lojtar titullar. Për asnjë çast nuk u vu ndonjëherë në diskutim roli im në këtë skuadër të madhe të asaj periudhe. Me Partizanin kam fituar gjithçka që mund të fitohej në atë kohë, duke filluar që nga Kupa e Republikës, Kampionati kombëtar, Superkupa e vendit, si edhe Spartakiada të ndryshme. Por mbi të gjitha, aktivizimi me ekipin e kuq më dha edhe fanellën e kombëtares, që është nderi më i madh për një futbollist.
  -Kush janë trofetë që keni fituar me Partizanin?
  -Me Partizanin siç e thashë edhe më lart kam fituar shumë. Emri që gëzonte kjo skuadër në Shqipëri ishte diçka shumë e madhe që të impononte përgjegjësi të mëdha në fushë. Jam shpallur kampion me këtë skuadër në sezonin 1980-1981. por kemi fituar edhe Kupën e Republikës dhe Spartakiada të ndryshme.
  -Kur jeni grumbulluar për herë të parë me ekipin kombëtar?
  -Për herë të parë jam thirrur në kombëtare në vitin 1979. Sigurisht që ishte si një ëndërr për mua, sepse fanella e kombëtares është gjëja më e rëndësishme për një futbollist. Ndeshja e parë ka qenë me Finlandën në “Qemal Stafa” dhe kemi arritur të fitojmë me rezultatin 2-0. Ka qenë një ndeshje shumë e bukur, që më ka falur emocione të veçanta, pasi skuadra jonë ka luajtur një futboll shumë cilësor duke arritur të fitojë edhe këtë takim. Shqipëria vinte pas një periudhe të gjatë izolimi dhe shkëputjeje nga ndeshjet ndërkombëtare, kështu që ishte padyshim diçka mjaft e bukur për ne futbollistët por edhe për tifozët në përgjithësi. Mendoj se në atë periudhë kemi dhënë vërtet shumë për futbollin, megjithë kushtet e vështira dhe kufizimet që kishte ajo kohë.
  -Po në ndeshjet ndërkombëtare me Partizanin, çfarë do të kujtonit?
  -Kam shumë kujtime të bukura nga takimet ndërkombëtare në rang klubesh. Në atë kohë kemi bërë mjaft debutime dinjitoze, ndaj skuadrave më të forta. Dua të përmend këtu një ndeshje që më ka lënë shumë mbresa, pikërisht atë ndaj skocezëve të Selltik Gllasgout. Kemi fituar me rezultatin 1-0 në “Qemal Stafa” ndaj skocezëve dhe ajo ndeshje ka mbetur e paharruar për mua. Gjithashtu një tjetër takim shumë impresionues ka qenë ai ndaj Austrisë së Vienës në Kupën e Kampioneve. Gjithashtu një ndeshje tjetër cilësore ka qenë ajo kundër ekipit të mirënjohur suedez të Malmoes. Ndërkohë, kemi zhvilluar edhe shumë takime ndërkombëtare në rang ballkanik, ato të famshmet Kupa Ballkanike. Në këto aktivitete, më kujtohet me nostalgji fitorja ndaj Rijekës me rezultatin 4-1 që ishte një ekip i mirënjohur i ish-Jugosllavisë. Në fakt kanë qenë të shumta takimet ndërkombëtare, por unë do të veçoja këto, pasi edhe loja edhe rezultati kanë qenë shumë të mira.
  -Kush ka qenë ndeshja ku ju keni bërë paraqitjen më të mirë të karrierës suaj?
  -Takimi që unë e kam ndierë veten më mirë, ka qenë ndaj Gjermanisë në vitin 1981. Në atë takim, unë kam pasur kundërshtar direkt lojtarin më të mirë të atyre viteve, një legjendë të futbollit botëror, Karl Hainz Rumenigen. Ka qenë një duel shumë i fortë dhe mendoj se ka qenë takimi ku unë kam treguar vlerat më të mira si mbrojtës. Këtë takim e veçoj nga të tjerët, pasi me të vërtetë që më ka lënë mbresat më të bukura.
  -Të kthehemi në kampionatin shqiptar. Kush ka qenë sulmuesi me të cilin keni pasur duelet më të bukura?
  -Në kampionat kemi pasur rivalitet me shumë skuadra, pasi në ato vite duhet thënë se pothuajse të gjitha ekipet e kategorisë së parë ishin shumë të forta. Dua të theksoj faktin se përveç partizanit, Dinamos dhe 17 Nëntorit, edhe Vllaznia, Flamurtari, Lokomotiva, Labinoti, Luftëtari, Apollonia, etj ishin rivalë shumë të fortë. Atëherë ishte shumë e vështirë që të merrje pikë jashtë fushe, pasi rivaliteti ishte shumë i fortë. Gjithsesi, në ndeshjet e kampionatit dua të përmend duelet me sulmuesin e Dinamos Vasillaq Zërin. Gjithmonë përplasjet Partizani-Dinamo ishin shumë të forta dhe dhuronin spektakël, por në veçanti dueli im me Zërin. Këtë gjë e kanë thënë edhe tifozët, të cilët edhe sot e kësaj dite nga ajo periudhë kohe përmendin pikërisht këtë duel.
  -Kur u shkëputët nga futbolli?
  -Unë nga futbolli nuk jam ndarë për asnjë çast, të paktën me zemër. Faktikisht, nga fushat e blerta jam ndarë në vitin 1986. Ishte një vendim i vështirë, por që duhej marrë një ditë, sepse nuk mund të luash në përjetësi. Gjtihsesi, ndarja ka qenë jo shumë e hidhur pasi për një kohë të gjatë pata shansin që të luaj me një plejadë lojtarësh shumë të talentuar dhe të përjetoja emocione shumë të bukura, që vetëm futbolli di t`i dhurojë.
  -Ju padyshim që i keni ndjekur zhvillimet e futbollit në vend. Kush është komenti juaj për atë që po ndodh aktualisht me futbollin shqiptar dhe si do ta vendosnit ju në raport me periudhën kur luanit vetë?
  -Sigurisht që futbolli ynë vuan pasojat e mungesës së terreneve të përshtatshme për stërvitje, si edhe nga një sërë problemesh të tjera. Në raport me kohën kur unë kam luajtur futboll, mund të them se jemi më keq. Kjo pasi me sa e kam ndjekur unë kampionatin kombëtar, mund të them që rivaliteti në fushë mes skuadrave nuk është kurrë si atëherë. Stadiumet nuk mbushen dhe njerëzit nuk jetojnë me futbollin ashtu siç bënin dikur. Ky besoj që është treguesi më i mirë i gjendjes së futbollit në Shqipëri. Ndërsa përsa i takon ekipit kombëtar, shoh përparime, sepse lojtarët titullarë luajnë jashtë, nëpër kampionate prestigjioze dhe kanë një mentalitet të ndryshëm nga ai i yni. Ata nuk kanë më frikë nga askush dhe kanë edhe eksperiencën e duhur për të përballuar me sukses sfidat me këtë skuadër.
  -Çfarë bëtë pasi “varët këpucët në gozhdë” dhe me çfarë merreni aktualisht?
  -Në fillim të viteve 90 edhe unë si shumë shqiptarë u largova nga vendi. Shkova në Greqi, ku qëndrova për disa vjet. Tashmë jam kthyer dhe kam një biznes privat.
  -A do t`ju pëlqente që të merreshit me futboll?
  -Sigurisht që po. Në fakt do të kisha dëshirë që të merrja një grup fëmijësh të talentuar dhe t`i stërvisja, por duke qenë se në Shqipëri mungojnë edhe kushtet minimale për ta bërë një gjë të tillë, nuk kam mundur që ta realizoj këtë gjë. Në rast se gjërat ndryshojnë, padyshim që do të aktivizohem diku.
  -Urime nga gazeta dhe shpresojmë që shumë shpejt t`ju shohim pranë fushave të blerta.
  -Faleminderit dhe suksese edhe juve në punën tuaj.


  [Gazeta Sot]

 14. #14
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Futbollisti shqiptar i shekullit

  PANAJOT PANO
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 15. #15
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  1-..1979 PARTIZANI - Celtic ( 1-0 ) n stadiumin "Qemal Stafa
  2.. PARTIZANI - Torino ( 1-0) Partizani luan me bluza t bardha.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 16. #16
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Sulejman Mema...një nga trainerët e Partizanit, ish futbollist i 17 Nëntorit (sot KS Tiarana) të cilin e bënte "qole" Genc Tomorri...rasti më i bukur ka qenë, kur u rrëzuan të dy gjatë një dyluftimi në mesfushë dhe Genc Tomorri e kapi për hunde Memën që po i kërkonte llogari...lol
  PS: Paska pasur gallatë në ato vite lol
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 17. #17
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  PARTIZANI në vitet 1975-1978

  Duke filluar nga rreshti sipër nga e majta :
  Maçi, Agim Murati (i dalluar për golat me kok&#235, Kastriot Hysi, traineri i madh Loror Boriçi (ish lojtar i Juventusit), kapiteni për vite e vite me rradhë Safet Berisha, mbrojtësi i djathtë Ziu,
  rreshti poshtë:
  Gjergj Thaka, Fagu (që kur desh bënte çudira), Petraq Sava (lojtar teknik), portieri Bashkim Muhedini, Faik Breca dhe Ilir Bushati.
  Ishalla s'kam bërë ndonjë gabim në emra, se kush ju dëgjon juve pastaj. lol

  Fagu ka pasur histori me mbrojtësin e Dinamos, Çoçolin, i cili nuk e mbante dot dhe e kapi nga mbathjet dhe ja grisi, Fagu i kthehet tifozve të "karshisë" dhe i tregon me gisht :
  Shifeni ç'më bëri...
  lol
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Humdinger : 18-02-2006 m 16:51

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-07-2005
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga iliria e para
  edhe nje Pano
  Ne kete foto eshte me mbrojtesin gjerman Shnelinger.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-07-2005
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  1-..1979 PARTIZANI - Celtic ( 1-0 ) n stadiumin "Qemal Stafa
  2.. PARTIZANI - Torino ( 1-0) Partizani luan me bluza t bardha.
  Tek foto e dyte, ai perballe duket si PUA i Milanos.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-07-2005
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  1- Partizani i viteve 80'
  Formacioni i Partizanit ne kete foto:

  Braho, Murati, Balluku, Xhafa, Shehu, Vaso, Ziu, Cani, Berisha, Muhedini, Pano.

  S'kam skaner t'kisha vu edhe une ca foto.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Filmat e Kinostudjos - Nostalgji
  Nga rezi_Mynihut n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 27-07-2015, 16:25
 2. far marrim me vete nga lidhjet e shkuara?
  Nga Blue_sky n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 88
  Postimi i Fundit: 10-04-2009, 11:12
 3. Nostalgji Adoleshence-Brezi 1975-1985
  Nga PINK n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 10-04-2009, 10:07
 4. Nostalgji
  Nga Darius n forumin Albumi fotografik
  Prgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 15:43
 5. E vrtet sht vetm e shkuara
  Nga macia_blu n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-05-2004, 00:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •