Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 46
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-10-2005
  Postime
  10

  Vjersha pr 7 marsin, Ditn e Msuesve

  anetare te nderuar. jam perpjekur qe te gjej ndonje vjershe per 7-marsin diten e mesuesit, do te me duhej per ta ilustruar te nxenesit e mi. neqofte se dikush nga ju di per ndonje vjershe te tille te me dergoje ketu, apo se paku te me orientoje ku mund ta gjeja nje te tille. ju faleminderit te gjitheve

 2. #2
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,633
  7 - 8 Marsi

  7 marsi po na vjen
  8 marsi po afron
  le t mbledhim lule dele
  pr msuesen ton.

  i tjeter

  Msueses

  O mesuese dashur
  ne t duam shum
  ti pr ne je nn e dyt
  se na edukon.

  e care bojshim ne per 7 mars
  i blejshim zyshes carape najloni 250 lekshe ene i buz kuq ene i lule artificiale e care pare na teprojshin ja fusshim brenda ene ajo na jepte i karamele zana qe ti thynte dhomet
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 04-03-2010 m 12:22

 3. #3
  7 Marsi

  Festn e msuesit
  Ne do ta festojm
  Lulet m t bukura
  Ne do ti dhurojm.

  Vijm tek ti msuesja jon
  Buzqeshjen ta dhurojm
  Knga krahet reh si flutur
  Midis jush un jam e lumtur

  Knga q na ri n zemr
  sht pr ty nj fjal e embl
  Drita q na ri n sy
  dhe kto Lule jan pr ty!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 04-03-2010 m 12:25

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459

  Vjersha

  Kliko ketu.

  Ndre Mjeda - Vjersha t zgjedhura pr fmij


  Ndera e Fmijve Pr Msues

  Te ju q lodheni me ne gjith ditn,
  Kjo mende e vorfn, kjo zemr shkon;
  E sa t'kem' shpirtin, sa t'shofim dritn,
  Dashtnin e ndern gja s'na pakon.

  Nji bim e vogl, lanun n'shkreti,
  E pamire rritet, pa fuqi t'vet;
  Po, me lmue dora e bujkut t'ri
  Sa lule t'bukura e shuemja* qet.

  Na jemi t'vorfn... si me e pague
  Kt far kujdesi, gjith kt trazim?
  Por kemi 'j zemr, ani, kt jue,
  O mjeshtra t'dashtun, ju falim shqim.*

  Ju cen* ndr k'ndime, ju ndigjes doni,
  Kt nder pr t'mira lypni peshqesh.
  e na mbas k'ndimesh, mbas pun'sh q m'soni,
  Do t'shkojm, si zemra ju do'prej nesh.

  -----
  *) e shuemja - e mjera.
  *) shqim - krejt, fare.
  *) cen - a zelli.  Sa Vlen Msimi

  Njaj q s'punoi me koh, kur ishte i ri,
  Menden e vet me e zbukurue me dije,
  Damin e madh ka pr ta pa n'pleqni.

  Mocat* e vet me drit, vendin nn hije
  T'paditunis e shef, zemra po i tundet*
  Kur mujt', nuk desht - tash q dishron, nuk mundet.


  -----
  *) mocat - moshatart
  *) tundet - tu ka kuptimin: tronditet, shqetsohet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 04-03-2010 m 12:27

 5. #5
  zana Maska e zana
  Antarsuar
  29-05-2002
  Vendndodhja
  gjakove,
  Postime
  6

  Dy festa t bukura (7-8 Marsi)

  Dy festa t bukura
  t prindrve t mij'
  njra n shkoll
  e tjetra n shtpi

  Njra e msuesit
  tjetra e nns
  t dyja shklqejn
  si drita e hns.

  Shtat Marsi n shkoll
  tet Marsi n shtpi
  t dyja i 'moj
  festat t'ua uroj!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 04-03-2010 m 12:29
  ZANA

 6. #6
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,016
  Msuesja ime

  Msuesja ime e dashur
  sa fort q t dua
  me shum dashuri
  m msove mua

  M msove t shkruaj
  t lexoj, t numroj
  n gjith jetn time
  kurr sdo t harroj.  Msueses time t par

  Kto vargje t thjeshta q tani lexoj
  Msueses time t dashur sot po ja kushtoj
  Nj puthje t mbl me shum falenderim
  Ty msuese ti drgoj n emrin tim.

  T jam mirnjohse, t falenderoj
  Se do gj q di, nga ty e msoj.
  N do gj q lexoj n do gj q shkruaj
  Je ti gjithmon mesuesja ime e paharruar.

  Edhe kur t rritem kurr sdo t harroj
  Me shum mirnjohje ty do t kujtoj
  Shum msues do m msojn pr vite me radh
  Po ti do mbetesh gjithmon mesuesja ime e par.  7-Marsi

  Na erdhi dhe 7- Marsi
  oh sa gzim
  me lule mbushi
  gjith vendin tim

  Fmijet e vegjl
  shum t gzuar
  t gjith vrapojn
  Me buqeta n duar

  T gjith vrapojn
  kush e kush m par
  pr t'i dhuruar lulet
  Msueses s par.  Pr ty msuese

  Un sot pr ty msuese
  m plqen t shkruaj
  shum vargje t bukura
  pr t'i recituar.

  Erdha n klas t par
  shum i emocionuar
  as dhe emrin tim
  nuk dija t shkruaja.

  Tani jam i gzuar,
  sepse di t lexoj
  dhe me ndihmn tnde
  shum gjra po msoj.

 7. 2 antart m posht falenderuan Fiori pr mendimin e shprehur n kt postim:

  verda123 (15-02-2017)

 8. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2009
  Vendndodhja
  ne prizren
  Postime
  5
  Shum vjerrsha t mira pr 7 Marsin drgokeni ju n forumishqiptar.com

  Urime


  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 06-03-2012 m 17:13

 9. #8
  Teodor Keko

  O nene, eja ne dritare

  Muzgu i kalter vel u var,
  mahnites u be qielli.
  Gjithcka si me magji me ngjan
  me nje dekor baleti.

  Dhe hena paksa e trishtuar
  si pikellimi i Lorkes,
  qiellit i shkon kaq shume
  sic i shkojne nuses lotet.

  O nene, eja ne dritare
  te shohim henen mbi Dajt te ndrise
  dhe te me thuash me nje ze zemre:
  Nuk ka si muzgjet e Shqiperise!
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e enes bajrami
  Antarsuar
  14-10-2010
  Vendndodhja
  Strug
  Postime
  78

  Poezi-Dita e Mesuesit...Ju lutem a mund te me ndihmoj dikush??

  Te dashur anetar te ketij forumi a ka mundesi dikush te krijoj nje poezi per Diten e Mesuesit?kam nevoj me duhet patjeter...
  Strugane

 11. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-10-2010
  Postime
  3
  7 MARSI

  7 Marsin festn e msuesit
  ne do ta festojm me lule.
  Ato m t bukurat ne do t'i dhurojm
  pr msimet q na jep ta falenderojm.

  Na msoi tridhjet e gjasht shkronja,
  nga A n ZH un di t'i lexoj,
  ndaj shpejt e shpejt po shkruaja,
  q sot msuesin tim t uroj.
  T. Kurtesh kl iv
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 06-03-2012 m 17:23

 12. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-10-2010
  Postime
  3

  8 marsi

  8 MARSI

  Urime ti o nna ime e dashur,
  fat dhe lumturi n jet.
  Urime, urime shum oj nna ime.

  Ju uroj 8 marsin t gjith nanave kudo q jan.

  T. Kurteshi kl iv
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 06-03-2012 m 17:13

 13. #12
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,016
  Msuesja ime

  Na msofsh
  kshtu gjithmon
  bij' e denj
  e vendit ton.

  Na jetofsh
  njqind vjet
  n hare
  e me shndet

  Na jetofsh
  njqind vjet
  msuesja jon e
  klass se tret.


  Dergoi ne adrese te Forumit Shqiptar : Mirlind Bajraktari - nxenes i klases se trete
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 08-03-2012 m 11:52 Arsyeja: M mir :)

 14. #13
  awwww, sa bukur!

  T'ia kishe redaktuar pak Fiori, gabimet drejshkrimore.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Sa me gabime shkruajne keta femijet! LOl dhe nuk jane as klase e pare.
  Feelings change - memories don't.

 16. #15
  Musuese mbaj mend kur isha ne klase te peste
  plote me fara luledielli ishte mbushur ai xhep
  me kape ne ore te mesimit
  me nxore para klases
  me nje shpute ma skuqe faqen
  me the, te tera mbi mbanke
  i nxora nga xhepi
  me erdhi keq
  fara te mira luledielli
  me kushtuan 300 leke
  i bleva tek me i miri
  se ashtu me kishin lezet
  i nxora, u hidherova
  ulu ne banke me the
  u ula...
  cte shoh, levozhgat e farave te mija
  ti po nxirje nga goja
  mesimi mbaroi
  i mblodhe i fute ne qesk
  i more ne shtepi
  pa asnje pagese
  te nesermen po ashtu
  njesoj ndodhi
  farat mesuesja mua mi mori
  ishte motra e gjitones time
  prandaj nuk e kisha mendjen ne mesime
  nejse, mesuese e dashur
  meri nuk te mbaja
  e dija qe ishte shtatezane
  Ndryshuar pr her t fundit nga thirsty : 24-02-2012 m 02:23
  We never really grow up, we only learn how to act in public.

 17. #16
  Perjashtuar Maska e NIAGARA2
  Antarsuar
  06-02-2012
  Vendndodhja
  Kosoven Heroike!
  Postime
  110
  T bukura vjershat.

  Urime pr ditn e Msuesve. Ata jan djepi i Atdheut. Jetofshin gjat kudo qofshin.I prshndes t gjith...N veanti prshndes msuesen time dikur. E puth fort, e falenderoj pr dijen q m ka dhn si dhe mundin q ka ndej pr mua n kembe
  Respekti i takon asaj sot nga un tek ky forum!
  z.

  Urime pr festn e gruas dhe nns time t veqant, e cila m dha jet. Pa dashuri dhe paqe nna ime E DASHUR
  z.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 06-03-2012 m 16:53

 18. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18
  Pr ty msuese

  Un sot pr ty msuese
  m plqen t shkruaj
  shum vargje t bukura
  pr t'i recituar.

  Erdha n klas t par
  shum i emocionuar
  as dhe emrin tim
  nuk dija t shkruaja.

  Tani jam i gzuar,
  sepse di t lexoj
  dhe me ndihmn tnde
  shum gjra po msoj.


  P.S Vjersha na ka ardhur me email nga nje nxenes
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 06-03-2012 m 17:06

 19. #18
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Pr ty msuese

  Un sot pr ty msuese
  m plqen t shkruaj
  shum vargje t bukura
  pr t'i recituar.

  Erdha n klas t par
  shum i emocionuar
  as dhe emrin tim
  nuk dija t shkruaja.

  Tani jam i gzuar,
  sepse di t lexoj
  dhe me ndihmn tnde
  shum gjra po msoj.


  P.S Vjersha na ka ardhur me email nga nje nxenes
  aww cute


  Msueses

  Jam nxns i klass s pest
  msuesen dua ta prshndes
  do ta mbaj mnd
  do ta kujtoj pr jet.

  Msuese, msuese
  kur t rritem dua t bhem si ty
  t jem i sjellshm, ndihms,
  dhe t dua do njeri.


  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 06-03-2012 m 17:07
  We never really grow up, we only learn how to act in public.

 20. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  7 Marsi

  O msuesi im me kollar
  pr nga intelekti ishe i pa par
  O mesuesi im me ditar n dor
  ...dhe n dorn tjetr nj thupr t holl.

  Ti flisje gjithmon pr arithmetik'...
  nga ora e msimit un shpesh t kom ik'
  ti fjaln dmth e ke pas nik',
  un vazhdoja ta prdorja si i pa dit'.

  Kur llogarisnim me laps
  probleme matematikore,
  ulur n bank n vitet shkollore,
  ashtu dmth tema emrin mori.
  dhe 80 perqind si prfundim na doli.


  Kujtime pr ato koh q ishim t llastuar,ather kur vrtet mesuesit i kishim si prindrit tan. Ua uroj kt fest pr shum vjet, njerzve m fisnik t shoqris son.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 06-03-2012 m 16:38

 21. #20
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,016
  Kng pr 7 Marsin
  'A e din' ti Eva se msuesja jon
  nesr kt fest feston

  Festn e Shtat Marsit gzuar msuese
  bashk me ty dhe ne sot gzojm

  T dhurojm ne lule dhe nota t mira
  bashke me to dhe dashurine tone'

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si i njoha Nanon dhe Berishn.
  Nga BlueBaron n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 23-01-2008, 19:21
 2. Fjalori latin-shqip i Frank Bardhit
  Nga King_Gentius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-01-2006, 23:46
 3. D'Alema per Kosoven
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-01-2006, 08:43
 4. Maskrat greke mbi amet
  Nga alibaba n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-12-2005, 16:43
 5. Raporti i Kai Aides për Kosovën në OKB
  Nga Harudi n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-10-2005, 17:59

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •