Close

Rezultati i Sondazhit: cilin instrument preferoni?

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • kitaren

  13 25.00%
 • baterin

  0 0%
 • violinen

  4 7.69%
 • violincelin

  0 0%
 • pianon

  17 32.69%
 • organon

  0 0%
 • saksofonin

  2 3.85%
 • trumpeten

  1 1.92%
 • klarineten

  3 5.77%
 • fyellin

  2 3.85%
 • fizarmoniken/armonio

  0 0%
 • sazen

  0 0%
 • cifteline

  4 7.69%
 • ciftetetelin

  0 0%
 • buzukun, mandolinen

  2 3.85%
 • dram, xhez

  1 1.92%
 • qypin

  2 3.85%
 • ndonje instrument lindor apo bizantin

  0 0%
 • ndonje instrument te Lindjes se Larget

  0 0%
 • tjeter

  1 1.92%
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 46
 1. #1
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  37
  Postime
  2,156
  Faleminderit
  30
  29 falenderime nė 26 postime

  Cilin instrument muzikor preferoni?

  Cilin instrument muzikor preferoni?

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Te luash ne piano eshte dhunti, talent edhe pse une nuk di
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #3
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Piano ka qene e preferuara e ime qe ne vogeli. Kam marre edhe leksione private sa per qejf mgjth nuk kisha ndermend te vazhdoja rrugen e muzikes. Per vete faktin se jam femer piano me dukej me femerore. Me pelqen shume dhe harpa (ose lira) .

 4. #4
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime
  Isha ne dilem per ke te votoja per Kitaren a per Dram xhez,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  Megjithat voten ja dhash Dram xhez

 5. #5
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ate ja kam lene sat emeje. Edhe te kam thene mos mi bej me citat postimve te mia se eshte turp per mua qe konsiderohem nga nje i rangut tuaj.

  Sa per temen , organo me ka terhequr gjithashtu.

 6. #6
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  qypi qypi qypi
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 7. #7
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Violinen

  Kur kam qene e vogel, kam bere ca klasa.... por se vazhdova. Kam qejf (when i become rich ) qe te marre perseri klasa violine.

  ps: pas violines do te zgjidhja klarineten

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Veshtrusja : 19-02-2006 mė 13:12

 8. #8
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  43
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Un kam qef kitarren agustike dhe me pelqen shume.

  E kam edhe nje k'tu ke shtepia e ime.

  I bije vazhdimisht dhe gjithmone sa here qe i bije kitarres mesoj nga nje dicka te re.


  Kalofshi mire
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 9. #9
  I shkreti Mahmut Jihadi Maska e LONDON-TIRONC
  Anėtarėsuar
  08-12-2002
  Postime
  279
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Arcimedes
  Un kam qef kitarren agustike dhe me pelqen shume.

  E kam edhe nje k'tu ke shtepia e ime.

  I bije vazhdimisht dhe gjithmone sa here qe i bije kitarres mesoj nga nje dicka te re.


  Kalofshi mire

  Ke thene nje fjale me mend mer cun.

  Shyq Berrxolli,Ver Llapa e Sadik Lecka kane thene nje shprehje dikur,shprehje qe do ti mbetet koherave..Ata thane : - ''Ciftelia ja ka me te futme Kitares''...

  Kjo thenie duhet respektuar mer djal..kjo thenie duhet respektuar..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga LONDON-TIRONC : 19-02-2006 mė 14:11
  Kur ne niseshim per marrshim,zuzkat qanit me ngasherim.
  Ne Jarovesh ne po vemi,kush nuk beson borxh nuk ja kemi.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e orphée
  Anėtarėsuar
  15-02-2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  VIOLINA patjeter eshte zanati im. Jam e lumtur te keme per pune passionin tim.
  biz@+

 11. #11
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Te gjitha te bukura jane kur i degjon..Do doja ti bija vete ndonjeres.
  Para dy ditesh isha per here te pare ne nje koncert simfonik live. Me pelqeu jashtzakonisht melodia e embel e flautit e violinat, kto te fundit, thuajse tridhjete, te magjishme ne ate kordinimin e tingujve.
  Edhe piano me pelqen shume( per te votova ne fakt)..sedi pse po e kam imagjinuar veten gjithmone te ulur para saj e kushedi sa here jam perpjekur te imitoj pianistet duke zhvendosur gishtat mbi tavoline ose duke luajtur ato kanonet e tetvjecares ne ato pianot-lodra:-)..

 12. #12
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Me pelqejne pianoja, violina, kitare etj. por di vetem fizarmoniken dhe pak fyellin. Per kitaren akoma vazhdoj ta kap here pas here, 1 here ne vit, por s'ia kam marre doren tamam-tamam. Se kush ma bleu fizarmoniken kur isha 3 vjec dhe e mbaja me vite te xhepi i xhupit/pantallonave. Babi me mamin me shtynin me karroce e une i bija fizarmonikes ne mes te bulevardit Ishte e vetmja menyre si te me ndalonin qe mos kendoja ne rruge. Te shkretet me thoshin te mos kendoja dhe une i degjoja... por kalonin 5 minuta dhe filloja humming vetvetiu, nanuritja dicka nen hunde pa e patur mendjen, e pastaj filloja te kendoja vertete me ze
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 19-02-2006 mė 22:28
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 13. #13
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  23-05-2005
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  kitaren dhe pianon

 14. #14
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mandollėn...

 15. #15
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ti ke muzikante ne familje dhe une kam muzikante po ashtu... shanset jane qe gjysma e qerres tone do kene vesh muzike ose njeri ka per tu bere dirigjent se s'ben... lol
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 16. #16
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mandolinis dua ti bie naiher
  B

 17. #17
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga unkown
  kitaren dhe pianon
  edhe une

  qitharen do mundohem ta mesoj tani, pianon kur te rritem


  Citim Postuar mė parė nga Leila
  ...Se kush ma bleu fizarmoniken kur isha 3 vjec dhe e mbaja me vite te xhepi i xhupit/pantallonave. ...
  eh cme kujtove...si e pat harruar, muziçkën time te dashur (i thosha muzicke lol) qe e kisha kur isha i vogel...se nga me humbi pastaj... do blej nje nga malli

 18. #18
  ...
  Anėtarėsuar
  26-11-2003
  Vendndodhja
  PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
  Postime
  1,430
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Zeri njeriut eshte instrumenti me i bukur muzikor.

  Pianon e preferoj.
  HOLLAND...

 19. #19
  PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  somewherE
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur kam qene e vockel kam bo nje kurs ne tirane per mesimin e pianos po pastaj erdhem kendej ene e kam lene pas dore... : (... Megjithate eshte nje nder instrumentat me magjikprures per mua : )
  Edhe kitaren e kam qejf.

  Ja edhe simboli lidhjes sime me pianon ..ihihihi
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

  CrosiN Da Dead LiNe...Y


 20. #20
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Anėtarėsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  37
  Postime
  365
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Per mendimin tim eshte Gerrneta sado qe zgjodha mandolinen
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?
  Nga Baptist nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 193
  Postimi i Fundit: 09-07-2018, 14:06
 2. Kerkoj Nje Grand Piano ( instrument ) me qera
  Nga DESA nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-03-2007, 22:33
 3. Shkaqet e mjerimit tė Shqipėrisė
  Nga Iceberg nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 19-03-2005, 17:56
 4. Muzika Popullore
  Nga StormAngel nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2004, 21:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •