Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 155
 1. #1
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  Caf & Juventus , Milan , Inter , Fiorentina....

  Hapet teme e re per kampionatin italian te futbollit (tjetra i kaloi 150 postime).

  Gjithe tifozet e skuadrave te ndryshme mund te debatojne ne kete teme ....

  Juventus kryeson me 12 pike larg nga ndjekesit Inter e Milan .

  Pas tyre qendron Fiorentina , qe kerkon te mbroje vendin e katert .

  Por Roma po ndjek nje ritem te pabesushem me 9 fitore rresht dhe eshte vetem 2 pike larg Fiorentines .


  Ndeshjet e javes tjeter fillojne te shtunen me Messina- Juve , Livorno - Inter e Milan - Cagliari .

  Sepse te marten dhe te merkuren tjeter fillojne ndeshjet e champions league .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Ajde pra mire se te vini ne kete teme e pls jo me ofendime sic e kane zakone disa.


  Forca Milan
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #3
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967
  Po una qe jam dhe me millan dhe me juventus si i bohet halli looooool

 4. #4
  Dy pytje kap per te gjithe Interistat,


  1) Keni degjuar ne tv ose lexuar ne gazeta se cfare komentesh jane bere per ndeshjen?

  2) Ashtu reagon nje skuader e madhe mbas humbjes si ka bere Interi mbas ndeshjes?


  Pritni te pezullojne disa ndeshje Mancinin, dhe Moratti ta largoje fare!

 5. #5
  www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
  Antarsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  33
  Postime
  253
  Roma do ta kap poziten e 4,ska të ndalur

 6. #6
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Citim Postuar m par nga E*m*A
  Po una qe jam dhe me millan dhe me juventus si i bohet halli looooool

  bej tifo me ke je me shume.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 7. #7
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967
  Citim Postuar m par nga ClaY_MorE
  bej tifo me ke je me shume.
  Qe e ke mire ti e ke ,po icik veshtire
  Nejse mo pa marre Juventusin una

 8. #8
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar m par nga romeoOOO
  Dy pytje kap per te gjithe Interistat,


  1) Keni degjuar ne tv ose lexuar ne gazeta se cfare komentesh jane bere per ndeshjen?

  2) Ashtu reagon nje skuader e madhe mbas humbjes si ka bere Interi mbas ndeshjes?


  Pritni te pezullojne disa ndeshje Mancinin, dhe Moratti ta largoje fare!

  romeo ...

  shif ca ka budallalleku ka beri juvja jote sot ...ne nje komunikate ne sitin e saj i ka bere thirrje tifozeve te Juves mos te SHOFIN emisionin ''PROCESSO DI BISCARDI '' , sepse sulmon Juven ....

  hahahaahahahahaha.....


  Me thoni tani se kush jane QARAMANE ... ne apo ju .... Te qash ne sitin zyrtar dhe me deklarate te firmosur...

  Sikur te ishte shkruar tek siti i Interit ky budallallek , do na kishte marre historia .....

  Mire ju paskeni kunj me 1 emison , po ne interistat cfare duhet te bejme me RAI dhe MEDIASET , qe na masakrojne cdo dite ?? Apo ta hedhim TV nga dritarja...

  Nejse....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Thumbs up

  Rofte Roma ne Calcio Ligen DO ju mbyse fare :P
  #VamosArgentina

 10. #10
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Na e keni ber Interin sikur me qen Irani kunder gjith botes...kur humbi nxjerni arsye, kur ju dominon ekipi tjeter thoni albitri, kur nuk fitoni thoni ishte anesori....dhe kur fitoni na thoni "inter the best"...kjo gjo o mbyll Juve fitoi sepse e filloi ndeshjen me eufori te madhe dhe mentalisht ja mbylli lojen Interit...

  Ske se si tja hedhesh fajin Paparestes kur Adriano cop mishi qe o vetem me gjujt di, nuk dinte se cpo ndodhte para goditjes se lire...


  Per Juven eshte e veshtire me i kap...kur fituan dhe ne San Siro zorr se do humbin me ekipe te tjera pasi ndeshjet me te veshtira te mbetura i lujn ne Dele Alpi....

 11. #11
  Citim Postuar m par nga inter_forever


  Me thoni tani se kush jane QARAMANE ... ne apo ju .... Te qash ne sitin zyrtar dhe me deklarate te firmosur...

  ..


  Me fal po kush duhet te qaj se nuk e kuptova un? Qaramane ne se fituam me merite dhe jemi 12 pike nga vendi i dyte?


  Nese ne duhet te qajme me kto rezultate, ju cfare duhet te beni?

 12. #12
  www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
  Antarsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  33
  Postime
  253
  Leni këto komente të kota Juventus fitoj me plot merit,dhe Inter e hangër humbjen e dyt me radh,dhe i mbetet vetem të luftoj për vend të dyt,nëse edhe ata do mund ta kap,po vështir ësht Milano aty do ta ket vështir Inter

 13. #13
  x Maska e Juvi
  Antarsuar
  20-07-2005
  Vendndodhja
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Postime
  354
  Citim Postuar m par nga E*m*A
  Qe e ke mire ti e ke ,po icik veshtire
  Nejse mo pa marre Juventusin una

  ja duket robi me mend

  hallall ema

  ke bo zgjedhjej e duhur

  nuk do bohesh ne jete tejeteve pishman :d
  mos ja u pafsha surratin ordinereve te forumit

 14. #14
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,500
  Citim Postuar m par nga E*m*A
  Qe e ke mire ti e ke ,po icik veshtire
  Nejse mo pa marre Juventusin una
  Po te lumte moj goce ke bere nje zgjidhje te mir...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 15. #15
  kureshtar Maska e chi_mai
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
  Mosha
  35
  Postime
  373
  megjithese jam nje interist i shpallur tashme. do thoja se kampionati eshte shume e veshtire te diskutohet me. eshte nje diference shume e madhe e kryesuesve nga vendi i dyte qe tasheme e ndajne dy skuadra...
  megjithate them se derbi INTER-MILAN vendos si gjithmone per ecurine e kampionatit.
  dhe sa per juven : KA HARRUAR TI JAPE RROGEN PAPARESTES NGA JAVA E KALUAR.
  shpresoj qe interi ta mbaje vendin e dyte ne seria A dhe ku i dihet, le te jete ne lufte per kampionat.
  forzzaaaaaaaa INTER
  all u need is love

 16. #16
  Tifoz i flakt Maska e Juventini
  Antarsuar
  07-09-2005
  Vendndodhja
  Delle Alpi
  Mosha
  28
  Postime
  353
  po sa te trashe qe jeni ju interistat! Gjithandej interistat kane nisur polemikat se goli i Adrianos ishte i parregullt! Hahahaha!

 17. #17
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Mancini skualifikohet nje turn, Bettega merr karton te verdhe ? Car do me thene karton i verdhe per zevendes presidentet Juventine ? Qe nuk lejohet me shku tek dhoma e arbitrit ne pushim pjeses pare me dyte ???? HAHHHAHAHH
  Edhe trajnerin na e hoqen. Ndersa gazetat prisnin me padurim mos hiqnin edhe Stankovicin per te 10 here ket kampionat sepse mbylli deren e dhomave te zhveshjeve. Ashtu perjashta ti kishte lene jevgjiterit e juventusit me bythjashte e meritonin te shporreshin nga SanSiro.

  Ndersa dicka qe me beri akoma pershtypje ishte deklarata e dyte e Figos qe paska pare Luciano Moggin tek dhoma e arbitrave para ndeshjes. Nuk eshte per t'u cuditur, por qe paska ***** ta bej ket pune tek ndeshja kryesore e kampionatit ne San Siro dhe nuk i thote gje njeri, tregon vetem se sa i semur eshte futbolli italian.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 18. #18
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Mancini u denua 1 jave sepse paska share Betegen !!!! Hahahaha...Dmth po shave Betegen e xhuves , paske share arbitrin e Federaten ????
  Hajde Itali te keqen si je si shpirt.....

  Sot cuni i Moggit eshte nen hetim per pislleqe....Sic dihet ai drejton GEA , qe kontrollon shume lojtare....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 19. #19
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967
  Flm cuna,normale qe bera zgjedhje te mire
  Sepse ku ka ekip me te mire se Juve,une se di te kete,lool

  Nejse pa ofendime per tifozat tjere

  Ok Forcaaaaaaaaa Juveeeeeeeeee

 20. #20
  x Maska e Juvi
  Antarsuar
  20-07-2005
  Vendndodhja
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Postime
  354
  Ashtu, Juve Juve Juve Juve

  ka lezet, tifozeria jone i pret krahehapur gocat, jo si tifozerite e tjera maskiliste
  mos ja u pafsha surratin ordinereve te forumit

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Inter 1 - 0 Juventus
  Nga Flori n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-11-2008, 06:49
 2. Arkivi i gazets elektronike sportive: "FUTBOLLI"
  Nga no name n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 3100
  Postimi i Fundit: 06-09-2007, 05:28
 3. SERIA A 2006/07 - (FC Inter - kampion)
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 369
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 10:26
 4. Klubi i Interit # 18 !
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 600
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 12:51
 5. FC Inter vs AC Milan - (3:2)
  Nga Davius n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 176
  Postimi i Fundit: 12-12-2005, 16:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •