Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708

  Renditje Alfabetike e Temave - Lexojeni para se te hapni teme te re!

  Elita Shqiptare ne Maqedoni

  Elita Shqiptare ne Turqi

  ***-***-***

  Abdi Mati

  Abdurrahim Buza

  Abdurrahman Dibra

  Abedin Cici

  Abedin Dino

  Adem Demaēi

  Adem Jashari

  Adriatik Kallulli

  Afrim Zhitia

  Agim Ēeku

  Agron Rrahmani

  Ahmet Haxhiu

  Ajvaz Voka

  Albin Kurti

  Aleksandėr Kondo

  Aleksandėr Meksi

  Aleksander Moisiu

  Aleksandėr Xhuvani

  Aleksandra Mano

  Alfred Moisiu

  Ali Kėlcyra

  Ambroz Marlaskaj

  Andon Frasheri

  Anton Arapi

  Angelin Preljocaj

  Anita Bitri

  Anna Oxa

  Anton Ceta

  Anton Harapi

  Aristidh Kola

  Arshi Pipa

  Aurel Plasari

  Azem Bejtė Galica

  Baba Ali Tomorri

  Bahri Fazliu

  Bamir Topi

  Bardhyl Ēaushi

  Sali Berisha

  Bernardin Palaj

  Bubulina

  Ded Gjo’ Luli

  Demir Zyko

  Dhimitėr Shyteriqi

  Dhimosten Budina

  Dod Pervuka

  Dritėro Agolli

  Eduart Selami

  Elena Gjika

  Eliza Dushku

  Enriko Kuēa

  Enver Hadri

  Enver Maloku

  Eqrem Ēabej

  Erifili Bezhani

  Ernest Koliqi

  Fahri Fazliu

  Faik Konica

  -------------
  Familja Albani

  Familja Boletini

  Familja De Piro

  Familja Durrėsi

  Familja Gjini

  Familja Jakova

  Familja Libohova

  Familja Ndreu

  Familja Saraēi
  -----------
  Fatmir Limaj

  Fehmi Agani

  Fehmi dhe Xheva Lladrovci

  Ferid Murati

  Feti Borova

  Fitnete Rexha

  Flamur Nallbani

  Frang Bardhi

  Frano Prendi

  Frederik Rreshpja

  Frederik Shiroka

  Gjergj Arianiti

  Gjergj Fishta

  Gjergj Vata

  Gjon Buzuku

  Gjon Dioklea

  Gonxhe Bojaxhiu (Nėnė Tereza)

  Hafiz Musa Dėrguti

  Hajrulla Muhametaj

  Halid Rroji

  Hamit Beqja

  Hasan Mekuli

  Hasan Prishtina

  Hasan Ramadani

  Hasan Tahsini

  Hasan Zyko Kamberi

  Hashim Thaēi

  Hiqmet Ndreu

  Hysen Tėrpeza

  Ibrahim Kodra

  Ibrahim Rugova

  Ilia Mitrushi

  Ilia Prifti

  Ilir Konushevc

  Iljaz Vrioni

  Isa Boletini

  Ismail Feta

  Istref Begolli

  Gjin Marku

  Jakup Krasniqi

  Jashar Salihu

  Jeronim de Rada

  Jonuz Tafaj

  Jorgji Ziko

  Jozefina Topalli

  Jup Kastrati

  Jusuf Vrioni

  Karamahmud Pashė Bushatliu

  Karl Gega

  Kel Kodheli

  Kolė Jakova

  Kolė Margjini

  Kostandin Kristoforidhi

  Kostandini i Madh

  Kristina Hoshi(Koljaka)

  Kukul Zabeli

  Lec Kurti

  Leka i Madh

  Liri Begeja

  Liri Berisha

  Lirika Josifi

  Luan Bexheti

  Luan Gashi

  Luftar Paja

  Luigj Gurakuqi

  Mahmut Bakalli

  Marin Barleti

  Mark Sopi

  Marko Boēari

  MIGJENI

  Mikel Koliqi

  Mid'hat Frashėri

  Mikel Koliqi

  Mirash Ivanaj

  Mirush Kabashi

  Mitrush Kuteli

  Muhamed Aliu

  Musine Kokalari

  Mustafa Gjinishi

  Naimi dhe Bibla

  Nako Spiru

  Napoleon Bonaparti

  Nasuredin Albani

  Naum Veqilharxhi

  Ndoc Nikaj

  Ndrekė Luca

  Ndue Gjon Marku

  Nermin Vlora

  Nexhat Agolli

  Nexhmije Pagarusha

  Nezim Frakulla

  Niko Nikolla

  Nikoll Kaēorri

  Nikollė Mrijaj

  Nuhi Berisha

  Odhise Grillo

  Pashko Gjeēi

  Petraq Kolevica

  Petraq Xhaēka

  Petrit Selenica

  Petro Cani

  Petro Marko

  Petro Nako

  Pirroja i Epirit

  Pjetėr Bogdani

  Pjetėr Budi

  Preloc Margilaj

  Prend Doēi

  Preng Bib Doda

  Prenk Jakova

  Qazim Komani

  Ramadan Sokoli

  Ramize Gjebrea

  Rauf Fico

  Rauf Fratari

  Reshit Maloku

  Rexhep Mala

  Rexhep Meidani

  Rexhep Mitrovica

  Rexhep Selimi

  Risto Siliqi

  Rrok Berisha

  Sabahete Tolaj

  Sabiha Kasimati

  Safete Musa Juka

  Sali Berisha

  Sali Butka

  Sali Ceku

  Sejfulla Malėshova

  Selman Riza

  Shaban Demiraj

  Shaban Shala

  Simon Gjoni

  Smajl Hajdaraj

  Sotir Papahristo

  Spiro Butka

  Spiro Golgota

  Sterio Spasse

  Sulejman Naibi

  Tahir Zemaj

  Telat Agolli

  Teodor Keko

  Theofan Stilian Noli

  Tomas Pochari

  Ukė Bytyēi

  Ukshin Hoti

  Vaēe Zela

  Vangjel Zhapa

  Vedat Kokona

  Vehxhi Buharaja

  Vincenc Prenushi

  Xheladin Gashi (Komandant Plaku)

  Xhemail Mustafa

  Xhevat Oena

  Zahir Q. Pajaziti

  Zamira Caka

  Zef Jubani

  Zef Oroshi

  -----------
  Tema tė tjera:

  Artistet e Skenes

  Artistet tane - Foto dhe diskutime

  Dėshmorėt e Shqipėrisė pėr Kosovėn dhe trojet etnike nė Maqedoni

  Epopeja e UĒK-sė

  Dinastia e Marubeve

  Dinastia e Mbreterve Albaneze te Romes

  Dy kollose te mergates anti-komuniste

  Elita Kombėtare Shqipėtare - shkurt

  Figurat mė tė njohura (anglisht)

  Hivzi Islami vs. Rexhep Qosja

  Jezuiti italian qė adhuronte Shqipėrinė

  Intelektuale shqiptare

  Kontributi i femrave shqiptare

  Muja i dha UĒK-sė njė pushkė te fortė, rapsodive njė zė tė kristaltė

  Nje mbretereshe si ne perralle

  Rrefim i jashtezakonshem i Rifat Jasharit

  S. Luarasi dhe Migjeni

  Vėllezėrit Gėrvalla dhe e Kadri Zeka

  Shovinizmi serbo-malazez, prezent nė vrasjen e Prekė Calit

  Shpendi, ramboja shqiptar qė tmerroi serbėt

  Shqiptarėt nga skllevėr nė kardinalė, senatorė, e diplomatė

  UĒK-ja, dokumente dhe artikuj

  *********************

  Sugjerimet dhe verejtjet tuaja mund t'i dergoni duke kontaktuar me moderatoret Albo dhe leci.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hyllien : 21-03-2006 mė 06:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •