Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,067
  Postimet n Bllog
  3

  Lexoni Bibln on-line n gjuhn shqipe.

  Ne lidhjen e meposhtme, mund te lexoni dhe citoni Biblen ne shqip:

  http://www.tagnet.org/bible/index.ht...LB+Genesis+1:1

  I permban te dyja Dhiatat.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Gjoni
  Antarsuar
  04-06-2002
  Vendndodhja
  Jetoj ne Tirane
  Postime
  70

  Vend tjeter ku mund ta lexoni biblen ne internet

  Nje faqe tjeter ku mund ta lexoni biblen ne shiqip

  http://www.albkristian.com/
  ose
  http://www.albkristian.com/bibla_shqip/

  Bibla tek AlbKristian.com eshte e sakte persa i perket vargjeve dhe kapitujve, pasi moduli i cili permban te gjithe Diadotin e Ri dhe gjendet sot ne internet, ka ca gabime numrash dhe keshtu qe te gjitha biblat qe mund te gjeni so ne internet i kane vargjet gabim duke filluar me librin e Galatasve deri tek fillimi i Zbuleses, pasi une i kam kontrolluar vete. Prandaj, ajo qe sugjeroi Albo ka te njejtin problem, kurse ajo tek AlbKristian.com nuk e ka, perkundrasi eshte e sakte pasi e kam kontrolluar dhe korrigjuar vete, kapitull per kapitull dhe varg per varg. Shkoni dhe kontrolloheni vete me biblat tuaja ne shqip, dhe me njohtoni nese gjeni ndonje problem.

  Gjithe te mirat
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gjoni : 09-11-2002 m 20:51
  Informohuni per librat e rinj shqip te ShtepiaeLibrit.com

 3. #3
  i Krishtere Maska e i krishteri
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  41
  Postime
  668
  Tani pra keto tri gjera mbeten:
  Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
  Por me e madhja nga keto eshte
  DASHURIA

  Zoti ju bekofte te gjitheve

 4. #4

 5. #5

 6. #6
  student Maska e besi27
  Antarsuar
  24-11-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  34
  Postime
  25

  Smile Informacione

  Per te marre mesime Biblike falas ne anglisht shkoni te www.gospelway.com regjistrohuni te Newsletter. N.q.s doni te merrni thenie interesante, humoristike etj shkoni ju lutem te www.WepraiseHim.com Faleminderit

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Gjoni
  Antarsuar
  04-06-2002
  Vendndodhja
  Jetoj ne Tirane
  Postime
  70

  Exclamation Bibla.albKristian.com

  Per ata prej jush qe deshirojne ta mbajne mend me kollaj adresen e Bibles ne Shqip tek albKristian.com ne kemi krijuar nje menyre me te lehte.

  Thjesht shkoni tek kjo adrese: Bibla.albKristian.com

  Shpresojme t'ju pelqeje
  Informohuni per librat e rinj shqip te ShtepiaeLibrit.com

 8. #8
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,534
  www.Bibla.net - Bibla online ne Gjuhen Shqipe
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 9. #9
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Antarsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perndin
  Mosha
  44
  Postime
  1,258
  Kush sht i interesuar t zbres dhe t ket Bibln n PC, le ta zbres nga kjo faqe. sht mjaft interesante dhe e ka Bibln n shum gjuh t bots duke prfshir ktu edhe gjuhn shqipe.
  http://www.onlinebible.org

  Nn Hirin e Tij,

  ns
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjt I Shenjt...

 10. #10
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Antarsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perndin
  Mosha
  44
  Postime
  1,258
  Edhe nj faqe tjetr me Bibln n gjuhn shqipe.

  Renditja e vargjeve sht ndryshe nga ajo q kemi n Bibln e 1994. Kam vn re se n disa raste kjo Bibl pra e 1994 nuk ka nj prputhje me tekstin grek prsa i prket renditjes s vargjeve.
  Nn Hirin e Tij,


  ns
  Ndryshuar pr her t fundit nga Peniel : 14-07-2007 m 18:17
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjt I Shenjt...

 11. #11
  student Maska e besi27
  Antarsuar
  24-11-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  34
  Postime
  25

  Wink Program ne shqip per Studimin e Bibles

  Nje program per studimin e Bibles eshte per kthyer ne shqip

  Programi quhet: TheWord

  Faqja e programit: www.theword.net (nese URL nuk fuksionon shkoni manualisht te faqja)

  Te faqja mund te shkarkoni programin por nese shkoni te Module Library, keni me qindra module qe mund te shkarkoni falas si komentare, fajlore, harta, bibla etj...

  Te Biblat, mund te shkarkoni edhe Biblen ne shqip (megjithese eshte perkthimi i 91-94)

  Gjithashtu mund te krijoni modulet dhe komentaret tuaj nese doni.

  GJithashtu ka kerkues per librat (modulet liber te instaluar) dhe Kerkues per Biblen ku mund te fusni nje fjale apo fraze dhe programi do ta gjeje.

  Programin mund ta personalizoni dhe ta beni si te doni.

  Programi eshte i gjithi ne Shqip, shkarkoni edhe Biblen ne shqip.
  Modulet e tjera jane ne anglisht.


 12. #12
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Antarsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perndin
  Mosha
  44
  Postime
  1,258
  Pr t gjith ata q dshirojn t stuiojn n thellsi Fjaln e Perndis:

  http://biblos.com/


  N pamje t par duket disi e ngatrruar por n fakt mund t them q sht nj nga faqet m t kompletuara q i vjen n ndihm n do aspekt studiuesit t Bibls. Fjalor, konkordanc, enciklopedi dhe shum t tjera. Ekziston edhe versioni i gjuhs shqipe.


  Bekime.
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjt I Shenjt...

Tema t Ngjashme

 1. Seksi dhe fillimet e t shkruarit n gjuhn Shqipe.
  Nga shendelli n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-10-2016, 06:18
 2. Gjuha Shqipe - Kisha dhe Kleri Katolik
  Nga toni77_toni n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 02-10-2011, 14:48
 3. Ali Riza Ulqinaku (1855-1913)
  Nga Marsel n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2006, 13:23
 4. Armiqte e Gjuhes Shqipe?
  Nga Tastiera n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-10-2005, 10:57
 5. Nj tez e Selman Rizs pr gjuhn letrare shqipe
  Nga shendelli n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-10-2003, 12:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •