Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  elda_turkey Maska e elona_S
  Anėtarėsuar
  08-02-2006
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Bombonet ne forma piramidale

  Pershendetje a di njeri se si behen ato bombonet e bardha ne forme piramidash??? Me ka marre malli shume ))))))))))

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Trebeshina
  Anėtarėsuar
  12-09-2004
  Mosha
  46
  Postime
  107
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Po

  Nqs jane ato qe di te bej une, jane te thjeshta:
  Perberje:
  Sheqer- dy gota
  Qumesht- nje gote
  tre-kater karafile ose barbaroze, per arome.
  Nje luge (gjelle) gjalpe.

  Pergatitja:

  Perziejme te gjithe perberesit bashke, duke vendosur keshtu tenxheren mbi nje flake jo shume te forte. Tenxherja nuk duhet te jete e vogel sepse me kjo "mishele" me tu ngrohur fillon dhe ngrihet ne formen e nje shkume. Duhet trazuar me kujdes dhe ne te njejtin drejtim. Kur niveli i shkumes fillon te ulet dhe arrin ne nivelin fillestar, eshte momenti i duhur per te perfunduar proēesin e zierjes. Karafilat hiqen pak me perpara perfundimit.
  E hedhim kremin ne nje tas,jo plastik, dhe e ftohim duke e trazuar (jo ne frigorifer).
  E provojme paksa me majen e gishtave dhe n.q.s ky krem, tashme i ngurtesuar,nuk ngelet i ngjitur ne gisht, fillojme ti japim forme me ndihmen e kapakut te "shtrythses se limonit apo portokalles"(nga ato te parat).
  (Une kam blere ca forma se kapak s'gjej si ata te Shqiperise)


  Pra raporti i sheqerit me qumeshtin duhet te jete dy me nje. Sigurisht me gota te njejta.

  Shpresoj te te kem sherbyer sadopak me receten time.
  Duam te te dua!

 3. #3
  elda_turkey Maska e elona_S
  Anėtarėsuar
  08-02-2006
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume faleminderit Kjo eshte receta qe kerkoja.

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 02-09-2013, 21:37
 2. Skema me e fundit piramidale ne USA = 50 Miliarde Dollare
  Nga Ilira2 nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 19-12-2008, 02:44
 3. Skema piramidale edhe ne Spanje.
  Nga DYDRINAS nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-05-2006, 10:06
 4. Ish-bosit te firmes piramidale "Demokracia Popullore", Rrapush Xhaferri
  Nga RTP nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-06-2004, 09:17
 5. Ne Greve Urie per Parate e Firmave Piramidale
  Nga Redi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-04-2003, 12:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •