Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Sami Frasheri Maska e Arrnubi
  Antarsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  dynja
  Mosha
  39
  Postime
  741

  Vetvaret dshmitari i Jehovait, vdes 5-vjearja

  Sajmir Vladi dhe Stela Kana humbin jetn n rrethana misterioze

  Vetvaret dshmitari i Jehovait, vdes 5-vjearja 2/02/2006

  Ornela MANJANI
  Mund t mos jet e sakt, por faktet e tregojn m s miri, q shkurti duam apo nuk duam, po tregon se sht muaji i flijimeve t t miturve. Nse do t kujtojm edhe n vitin 2005, po n kt muaj kan humbur jetn dy vajza 12-vjeare. E kt vit s bashku me to sht bashkuar edhe 12-vjeari nga lagjja Nish-Tulla n Tiran, Sajmir Vladi. Sipas burimeve nga policia, ky i fundit ka qen n shtpi dhe ka shkuar n dhomn e gjumit duke e mbyllur me els. M pas ka marr litarin dhe sht vetvarur. Vladi, nxns n klass e pest i ka dhn fund jets, ende pa e filluar mir. Motivi mbetet mister, por sipas burimeve policore, i mituri prej kohsh frekuentonte sektin e Dshmitarve t Jehovait.
  Ngjarja
  Ka qen ora 19.30 minuta, kur Sajmiri ka qen n dhomn e tij. Ka marr nj litar n fshehtsi t prindrve t tij dhe m pas me t ka varur veten. Ngjarja ka ndodhur te Nish-Tulla n kryeqytet. Sipas burimeve nga policia kan qen prindit e t miturit ata q kan par t part djalin e vetvarur. M pas e kan drguar n spital, por pr 12-vjearin nuk kishte asnj shpres jete. M pas, trupi i pajet i Vladit sht drguar n morgun e Tirans, ku do ti bhet autopsia. Kjo e fundit do t zbardh shkakun e vrtet t vdekjes s nxnsit t klass s pest. Ndrkoh, n vendngjarje, policia ka br t gjitha veprimet e duhura.
  Motivi
  Burime nga policia e kryeqytetit bn t ditur se voglushi prej disa kohsh frekuentonte sektin e Dshmitarve t Jehovait. Por burimet pohojn se nuk sht arritur ende n nj shkak t vrtet, i cili ka uar n vetvarje t miturin nga Tirana. Do t jen hetimet e organit t akuzs s kryeqytetit q do t zbardhin misteret e vetvarjes s t miturit.


  http://www.tiranaobserver.com/aktualitet.htm#1
  Sa budalla eshte "Odisea"

 2. #2
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Rrenqethem kur lexoj se ende vetvriten femije shqiptar per shkak te ketij sekti..

  A nuk eshte koha qe Shteti te mare masa per kete sekt ?

 3. #3
  i/e larguar Maska e forum126
  Antarsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Gjynah femijet e shkrete

Tema t Ngjashme

 1. Gjykata dnon Sali Veselin pr vrasjen e Ekrem Rexhs, komandat Drinit
  Nga kosovar n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 07-12-2011, 06:31
 2. Pr dshmitart e Jehovait
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-12-2006, 17:29
 3. Ku humbi MJAFT-i ?
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2006, 19:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •