Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    Sami Frasheri Maska e Arrnubi
    Anëtarësuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    dynja
    Postime
    741

    Vetëvaret dëshmitari i Jehovait, vdes 5-vjeçarja

    Sajmir Vladi dhe Stela Kana humbin jetën në rrethana misterioze

    Vetëvaret dëshmitari i Jehovait, vdes 5-vjeçarja 2/02/2006

    Ornela MANJANI
    Mund të mos jetë e saktë, por faktet e tregojnë më së miri, që shkurti duam apo nuk duam, po tregon se është muaji i flijimeve të të miturve. Nëse do të kujtojmë edhe në vitin 2005, po në këtë muaj kanë humbur jetën dy vajza 12-vjeçare. E këtë vit së bashku me to është “bashkuar” edhe 12-vjeçari nga lagjja Nish-Tulla në Tiranë, Sajmir Vladi. Sipas burimeve nga policia, ky i fundit ka qenë në shtëpi dhe ka shkuar në dhomën e gjumit duke e mbyllur me çelës. Më pas ka marrë litarin dhe është vetëvarur. Vladi, nxënës në klasës e pestë i ka dhënë fund jetës, ende pa e filluar mirë. Motivi mbetet mister, por sipas burimeve policore, i mituri prej kohësh frekuentonte sektin e Dëshmitarëve të Jehovait.
    Ngjarja
    Ka qenë ora 19.30 minuta, kur Sajmiri ka qenë në dhomën e tij. Ka marrë një litar në fshehtësi të prindërve të tij dhe më pas me të ka varur veten. Ngjarja ka ndodhur te Nish-Tulla në kryeqytet. Sipas burimeve nga policia kanë qenë prindit e të miturit ata që kanë parë të parët djalin e vetëvarur. Më pas e kanë dërguar në spital, por për 12-vjeçarin nuk kishte asnjë shpresë jete. Më pas, trupi i pajetë i Vladit është dërguar në morgun e Tiranës, ku do t’i bëhet autopsia. Kjo e fundit do të zbardhë shkakun e vërtetë të vdekjes së nxënësit të klasës së pestë. Ndërkohë, në vendngjarje, policia ka bërë të gjitha veprimet e duhura.
    Motivi
    Burime nga policia e kryeqytetit bënë të ditur se vogëlushi prej disa kohësh frekuentonte sektin e Dëshmitarëve të Jehovait. Por burimet pohojnë se nuk është arritur ende në një shkak të vërtetë, i cili ka çuar në vetëvarje të miturin nga Tirana. Do të jenë hetimet e organit të akuzës së kryeqytetit që do të zbardhin misteret e vetëvarjes së të miturit.


    http://www.tiranaobserver.com/aktualitet.htm#1
    Sa budalla eshte "Odisea"

  2. #2
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Rrenqethem kur lexoj se ende vetvriten femije shqiptar per shkak te ketij sekti..

    A nuk eshte koha qe Shteti te mare masa per kete sekt ?

  3. #3
    i/e larguar Maska e forum126
    Anëtarësuar
    05-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,198
    Gjynah femijet e shkrete

Tema të Ngjashme

  1. Gjykata dënon Sali Veselin për vrasjen e Ekrem Rexhës, komandat Drinit
    Nga kosovar në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 07-12-2011, 06:31
  2. Për dëshmitarët e Jehovait
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 23-12-2006, 17:29
  3. Ku humbi MJAFT-i ?
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 15-01-2006, 19:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •