Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  21

  Exclamation Meta: Rama - Skandal ne Internacionalen Socialiste

  Kryetari i LSI flet ne nje interviste per televizionin Klan

  Rama shkaktoi skandal ne Internacionalen Socialiste

  Kjo qe po kalon PS eshte nje krize e thelle e moralit dhe e drejtimit te kesaj force politike dhe i ashtuquajtur liderhsip i ri, i cili nuk ndryshon aspak ne format, ne metodat dhe ne te gjithe menyren e komunikimit dhe te sjellurit ne politike. Rritja e dozave te diversionit publik te PS-se ndaj LSI-se, tregon qarte rritjen e nervozizmit dhe te mungeses se kontrollit te pasigurise se drejtuesve aktuale te PS-se, te cilet nuk shqetesohen aspak per fatet e kesaj partie, sepse nuk u shqetesuan as gjate viteve te fundit kur nje pjese e madhe atij elektorati qe votoi per PS-n u zhgenjye dhe u braktis ne menyren me te padenje.

  Perfaqesuesit e PS-se jane sjelle ne menyre mjaft destruktive, banale dhe te turpshme sikurse eshte edhe rasti i aktivitetit ne Internacionalen Socialiste qe u zhvillua pak dite me pare ne Athine. Nje dite perpara se te zhvillohej kjo mbledhje, sekretari i pergjithshem i Internacionales, zoti Ajala, me telefonoi dhe me shprehu shqetesimin se ishte ne nje dileme dhe ne nje veshtiresi te madhe, sepse ndodhej ne nje situate te tille, pasi ne rast se do te ftonte mua dhe zotin Milo ne kete mbledhje te Internacionales, drejtuesit e PS-se kishin kercenuar se ata do ta bojkotonin dhe do te largoheshin nga takimi duke shkaktuar nje skandal. Akoma me keq kur Edi Rama dhe perfaqesues te tjere te PS-se refuzuan ftesen apo kerkesen e Ajales per te zhvilluar nje takim midis nesh dhe drejtuesve te PS-se, pas mbledhjes se Internacionales, ne Athine, ne prani te Ajales dhe drejtuesve te tjere te Internacionales Socialiste, ide te ciles ne iu pergjigjem pozitivish, pasi nuk kemi asnje kompleks qe na pengon per te zhvilluar takime, per te biseduar hapur dhe aq me teper ne prani te drejtuesve te Internacionales socialiste. Pergjigjja e Rames dhe drejteuesve te tjere socialiste per te mos marre pjese ne kete takim te kerkuar nga drejtuesit e Internacionales Socialiste, ishte justifikimi se nuk kishin mundesi te qendronim nje dite me shume ne Athine.

  Gazeta Tema
  Democratic nations must try to find ways to starve the terrorist and the hijacker of the oxygen of publicity on which they depend.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  E Diele, 05 Shkurt 2006


  DEPUTETET E PS-SE, KUNDER KARKABASIS

  Eglantina Nasi

  Perfaqesuesi i shtetit grek Karkabasis, duhet te largohet nga Shqiperia. Ai eshte shkaktar i prishjes se unitetit mes minoritetit grek dhe dezinformon qeverine greke per gjendjen e vertete ne te cilen gjendet ky minoritet. Jane deputetet socialiste te minoritetit grek Vangjel Tavo, Stefan Ēipa, ish-deputeti Kosta Makariadhi dhe perfaqesues te tjere te ketij minoriteti, te cilet i kane derguar kete kerkese qeverise greke dhe presidentit grek Papulias. Duket se konflikti mes deputeteve socialiste te minoritetit grek dhe atyre te cilet tashme jane shpallur aleate te qeverisjes se djathte pas 3 korrikut, po shfaqet hapur. "Qeveria greke te nderhyje per rikthimin e unitetit brenda faktorit politik te minoritetit" thuhet ne mocionin e pergatitur nga te lartpermendurit. Duke presupozuar keshtu unitetin e prishur pas bashkimit te PBDNJ-se me koalicionin e djathte pas zgjedhjeve te 3 korrikut. Ne kete takim, nuk ka qene i pranishem kreu i PBDNJ-se Vangjel Dule, duke lene keshtu te kuptohet se nuk ka prej tij nje mbeshtetje te ketij mocioni. Ne nje prononcim te tij per "KJ", ish-deputeti i minoritetit grek Kosta Makariadhi, i cili ishte nje nga pjesemarresit e takimit te permendur, tha se ambasadori grek ne Shqiperi Karkabasis ka treguar nje mbeshtetje me te madhe ndaj Partise se Bashkimit per te Drejtat e Njeriut. Por edhe se ka nje perēarje mes minoritetit grek ne Shqiperi. Duke shtuar se ka edhe nje pasiguri te madhe per minoritetin grek, gje qe po tregohet se fundmi sipas tij "me raste te perseritura te vjedhjeve te shtepiveapo prekjes se biznesmeneve". Sipas tij, keto perbejne nje arsye me teper per te ngritur zerin dhe per te kerkuar mbrojtjen e minoritetit grek.  Minoriteti grek ka probleme serioze

  Tre kane qene kerkesat kryesore qe perfaqesuesit e minoritetit grek u kane kerkuar autoriteteve greke. Ata kerkojne nderhyrjen e qeverise per kthimin e sigurise se jetes dhe prones, sidomos pas rrahjes nga policia te deputetit socialist. Si edhe nderhyrjen e faktorit politik grek per te vene ne vend unitetin mes minoritetit grek. "Qeveria greke te te ndrerhyje per rikthimin e unitetit brenda faktorit politik te minoritetit. Nderhyrja e qeverise per kthimin e sigurise se jetes dhe prones sidomos pas rrahjes nga policia te deputetit socialist dhe largimin e ambasadorit grek ne Shqiperi, si shkaktar te prishjes se unitetit dhe dezinformues te qeverise greke per gjendjen e pasigurise ne zonat e minoritetit per te cilen pjesemarresit ne takim kane fajesuar qeverine shqiptare" kane qene kerkesat ne mocionin e drejtuar presidentit grek Papulias.  Karamelo: Kunder Karkabasit, ishim edhe ne

  Por nje kerkese te ngjashme, e ka bere edhe Levizja per te Drejtat e Njeriut me perfaqesues Ligoraq Karamelo. Ne nje prononcim te tij per "KJ", ai thote se ne fund te muajit dhjetor 2005, kane derguar nje kerkese kunder ambasadorit Karkabasis. "Ka patur nje reagim negativ te tij edhe kur ne krijuam partine e re, duke na akuzuar

  se po bashkoheshim me te tjeret" pohon Karamelo. Duke shtuar se persa i perket ēeshtjeve te nenshkruara ne mocion per mbrojtjen e sigurise se minoritetit, "keto jane probleme qe kane te bejne me interesa te grupeve te veēanta". Gjithsesi, shprehet ne mbrojtje te rastit Tavo, duke e cilesuar ate si nje rast te papreēedent i cili duhet denuar.


  KJ

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  kY mETA ESHTE SI PUNA E ASAJ FABULES SE RRUSHIT DHE DHELPRES.

 4. #4
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Ilir Metës, nuk duhet ti vijë kaq thartë dhe Paskal Milos po ashtu.
  Organizmi quhet " INTERNACIONALJA SOCIALISTE" dhe jo internacionalja social demokrate apo çfarë djallin e ka emrin ajo e Ilir Metës.
  Edi Rama, sa kritika ka nga "politikanët" e tjerë, aq më shumë tregon se i ka vënë në rradhë e po i shtyn në cep.
  Ja vlen shprehja :
  Qentë le të lehin, karvani të shkojë përpara.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  21
  Humdinger, fakti qe nuk e ke iden si quhet partia e cila perfaqeson Ilir Meta tregon se sa i njohur je me politiken shqiptare. Partia qe perfaqeson Ilir Meta quhet Levizja Socialiste per Integrim (jo internacionalja social demokrate) dhe ma merre mendja qe do jete nje milion here me shume afer se qenuri nje parti socialiste sesa ajo e Edi Rames (qe ka me teper tendenca drejt komunizmit sesa socializmit, dhe mos u keqkuptoni ketu te mendoni se eshte komuniste ne menyren se si e ka "idealizuar" Marksi komunizmin).

  Meta eshte vertete nje sfide per Edi Ramen, dhe eshte nje sfide e fort pasi ka me teper elokuence, me teper eksperience, dhe me teper zgjuaresi. Edi Rama ka vetem nje megafon.
  Democratic nations must try to find ways to starve the terrorist and the hijacker of the oxygen of publicity on which they depend.

 6. #6
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Citim Postuar mė parė nga Thatcher
  Humdinger, fakti qe nuk e ke iden si quhet partia e cila perfaqeson Ilir Meta tregon se sa i njohur je me politiken shqiptare. Partia qe perfaqeson Ilir Meta quhet Levizja Socialiste per Integrim (jo internacionalja social demokrate) dhe ma merre mendja qe do jete nje milion here me shume afer se qenuri nje parti socialiste sesa ajo e Edi Rames (qe ka me teper tendenca drejt komunizmit sesa socializmit, dhe mos u keqkuptoni ketu te mendoni se eshte komuniste ne menyren se si e ka "idealizuar" Marksi komunizmin).

  Meta eshte vertete nje sfide per Edi Ramen, dhe eshte nje sfide e fort pasi ka me teper elokuence, me teper eksperience, dhe me teper zgjuaresi. Edi Rama ka vetem nje megafon.
  Hahahahaha
  Partia Social Demokrate, thashė pėr Paskal Milon, por nejse, tė falen dhe gabimet...ndėrsa pėr politikėn qė se njoh, mė duhet tė tė them se, kur unė fillova ta njoh, ti nuk duhet tė kishe lindur akoma.
  Respekte

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e swat
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  Prapa DiEllIT
  Mosha
  38
  Postime
  618
  Citim Postuar mė parė nga Thatcher
  Meta eshte vertete nje sfide per Edi Ramen, dhe eshte nje sfide e fort pasi ka me teper elokuence, me teper eksperience, dhe me teper zgjuaresi.
  Per ate shtangistin e ke fjalen !!!!!!
  Amon mer ca sfidash thuaaaaaaaaaaaa
  Donte kryesine e PS ai zoteria qe thua ti e meqe se mori
  tha pse mos krijoj edhe une nje parti qe te jem edhe une Lideri i perjetshem ashtu si partia kryesojre e spektrit te djathte ...................

  Thelle thelle goxha zgjuarsi kishte me thene te drjeten ....
  Por e dini ju gje gjeja me e thjeshte ketu ne shqiperi eshte te hapesh nje parti politike
  Pffffffffffffff jane bere partite si kope delesh
  ne mos gaboj ka nja 100 cope ...........
  Keshtu qe nqs e ke per ate shtangistin lere te shkretin ne punen e vete se ate pune ka ai llafe e vetem llafe................

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  21
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Hahahahaha
  Partia Social Demokrate, thashë për Paskal Milon, por nejse, të falen dhe gabimet...ndërsa për politikën që se njoh, më duhet të të them se, kur unë fillova ta njoh, ti nuk duhet të kishe lindur akoma.
  Respekte
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Ilir Metës, nuk duhet ti vijë kaq thartë dhe Paskal Milos po ashtu.
  Organizmi quhet " INTERNACIONALJA SOCIALISTE" dhe jo internacionalja social demokrate apo çfarë djallin e ka emrin ajo e Ilir Metës.
  Edi Rama, sa kritika ka nga "politikanët" e tjerë, aq më shumë tregon se i ka vënë në rradhë e po i shtyn në cep.
  Ja vlen shprehja :
  Qentë le të lehin, karvani të shkojë përpara.
  Per tu tallur mund te talleni sa te keni deshire por kur keni then partia social demokrate i jeni referuar Ilir Metes. Megjithate, as nuk me intereson me. Fakti qe nuk jeni ne gjendje te thoni asgje persa i perket presionit qe i ka vene Rama drejtuesit te Internacionales Socialiste, fakti qe sjeni ne gjendje te shihni se Rama eshte nje person aspak tolerant, pervec faktit qe ngaterroni se kush perfaqeson cfare parti, tregon se sa ne gjendje jeni te jipni nje gjykim te mire.

  Shprehje popullore nuk jane ato qe do e shpetojne popullin shqiptare.

  Tungjatjeta zotni.
  Democratic nations must try to find ways to starve the terrorist and the hijacker of the oxygen of publicity on which they depend.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  21
  Citim Postuar mė parė nga swat69
  Per ate shtangistin e ke fjalen !!!!!!
  Amon mer ca sfidash thuaaaaaaaaaaaa
  Donte kryesine e PS ai zoteria qe thua ti e meqe se mori
  tha pse mos krijoj edhe une nje parti qe te jem edhe une Lideri i perjetshem ashtu si partia kryesojre e spektrit te djathte ...................

  Thelle thelle goxha zgjuarsi kishte me thene te drjeten ....
  Por e dini ju gje gjeja me e thjeshte ketu ne shqiperi eshte te hapesh nje parti politike
  Pffffffffffffff jane bere partite si kope delesh
  ne mos gaboj ka nja 100 cope ...........
  Keshtu qe nqs e ke per ate shtangistin lere te shkretin ne punen e vete se ate pune ka ai llafe e vetem llafe................
  Ai shtangisti ishte ne gjendje ti kushtonte humbje PS-s ne zgjedhjet e 3 korrikut pasi ishte me se ne gjendje te bente per vete nje pjese te mire te Socialisteve.

  Per mua, ngelet nje nder politikanet me objektive qe mund te ekzistoje ne partine socialiste.

  Pastaj, kur ju jeni ne gjendje te vleresoni nje "piktor" qe ka hequr Fatos Nanua nga rruget e Parisit, perse mos te vleresoni nje shtangist (qe te pakten e ka mbajtur trupin e tij ne form dhe po te mateni me te do tu vere poshte)?
  Democratic nations must try to find ways to starve the terrorist and the hijacker of the oxygen of publicity on which they depend.

 10. #10
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Citim Postuar mė parė nga Thatcher
  Per tu tallur mund te talleni sa te keni deshire por kur keni then partia social demokrate i jeni referuar Ilir Metes. Megjithate, as nuk me intereson me. Fakti qe nuk jeni ne gjendje te thoni asgje persa i perket presionit qe i ka vene Rama drejtuesit te Internacionales Socialiste, fakti qe sjeni ne gjendje te shihni se Rama eshte nje person aspak tolerant, pervec faktit qe ngaterroni se kush perfaqeson cfare parti, tregon se sa ne gjendje jeni te jipni nje gjykim te mire.

  Shprehje popullore nuk jane ato qe do e shpetojne popullin shqiptare.

  Tungjatjeta zotni.
  Po ta ripėrsėris qė tė dish tė lexosh mė mirė:
  Partia e Paskal Milos, ėshtė Partia Social Demokrate dhe meqėnėse na solle tė dy emrat, tė ish ministrit dhe ish kryeministrit nėn qeveritė socialiste, ju referova sejcilit shkurt pėr partinė qė pėrfaqson.
  Nė fakt e shoh qė Rama, nuk ėshtė aspak person tolerant, sepse ja thotė copė Sal "tolerantit" apo doktor rrumpallės siē e quan, por mos harro aq lehtė intolerancėn e plotė pėr gjithė vitet qė Sali bajraktari, ka zaptuar selinė blu, se ēfarė "tolerance" ka pasur pėr idetė e kundėrta me tė, brenda kėsaj partie, tė cilėn dhe vetė PPSH-ja do ta kishte zili, pėr numurin e madh tė armiqve qė nxorri kryetari saj, pėr kėto 15 vjet egzistence si parti.
  Pėrpara se tė analizosh Edi Ramėn pėr intolerancė, ke kryetarin tėnd pėr tė analizuar...pėrndryshe, nuk mund tė rregullosh shtėpinė e tjetrit, pa rregulluar tėnden qė tė kullon uji nga tė katėr cepat e ēatisė.
  ...dhe sė fundmi:
  Tungjatjeta zonjushė

 11. #11
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Citim Postuar mė parė nga Thatcher

  Pastaj, kur ju jeni ne gjendje te vleresoni nje "piktor" qe ka hequr Fatos Nanua nga rruget e Parisit,
  Edhe Karmalisin e vjetër, nga rrugët e Francës e sollën grekët në 1974, por ishte një nga presidentët më prestigjozë të atij vendi deri sa u largua nga ai post, për t'ja lënë vendin Stefanopoulos-it.
  Rama u bë piktor i detyruar në Francë, sepse bandat idiote sadosaliniste e rrahën për vdekje, sepse ju preku babin shpirtëror.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  21
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Edhe Karmalisin e vjetër, nga rrugët e Francës e sollën grekët në 1974, por ishte një nga presidentët më prestigjozë të atij vendi deri sa u largua nga ai post, për t'ja lënë vendin Stefanopoulos-it.
  Rama u bë piktor i detyruar në Francë, sepse bandat idiote sadosaliniste e rrahën për vdekje, sepse ju preku babin shpirtëror.
  Dhe nga experienca e rrahjeve per vdekje nga bandat sadostaliniste, tani eshte kthyer ne nje sadostalinist per vete. Ka eksperience te mire tani.

  Dhe vazhdoni perkraheni se do dilni ne selamet te gjithe ju...
  Democratic nations must try to find ways to starve the terrorist and the hijacker of the oxygen of publicity on which they depend.

 13. #13
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Edhe Karmalisin e vjetėr, nga rrugėt e Francės e sollėn grekėt nė 1974, por ishte njė nga presidentėt mė prestigjozė tė atij vendi deri sa u largua nga ai post, pėr t'ja lėnė vendin Stefanopoulos-it.
  Rama u bė piktor i detyruar nė Francė, sepse bandat idiote sadosaliniste e rrahėn pėr vdekje, sepse ju preku babin shpirtėror.
  President kukull e bene Kostadinos Karamanlis,se vendin per 24 vjet e drejtonte PASOK dhe Papandreu.

  Per temen,e majta nuk eshte vetem ne krize,por e semure.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 14. #14
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Meta eshte thartuar qe Edi Rama ka marre frenat e PS se e sheh mire qe sic duken bathet sa te jete Rama ne ate fron nuk do kete asnje shans te ribehet lider i te majteve ndaj bene si femije 5 vjecar e qurravitet.

 15. #15
  tmerrsisht i embel
  Anėtarėsuar
  05-07-2005
  Vendndodhja
  Me ne fund ne tirane.....
  Postime
  291
  Citim Postuar mė parė nga Thatcher
  Humdinger, fakti qe nuk e ke iden si quhet partia e cila perfaqeson Ilir Meta tregon se sa i njohur je me politiken shqiptare. Partia qe perfaqeson Ilir Meta quhet Levizja Socialiste per Integrim (jo internacionalja social demokrate) dhe ma merre mendja qe do jete nje milion here me shume afer se qenuri nje parti socialiste sesa ajo e Edi Rames (qe ka me teper tendenca drejt komunizmit sesa socializmit, dhe mos u keqkuptoni ketu te mendoni se eshte komuniste ne menyren se si e ka "idealizuar" Marksi komunizmin).

  Meta eshte vertete nje sfide per Edi Ramen, dhe eshte nje sfide e fort pasi ka me teper elokuence, me teper eksperience, dhe me teper zgjuaresi. Edi Rama ka vetem nje megafon.

  te akuzosh zotin Rama per komunist eshte sa qesharake aq edhe e turpshme, sepse injoranca njerzore nuk mund te arrije ne te tilla nivele e pastaj te gjeje kurajon te flas me kaq kompetence...Thatcer, perpiqu te jesh te pakten e denje per nickun qe i ke vene vetes e te mos kepusesh brockulla..
  falemindferit per mirekuptimin
  teddy
  Gjerat me te rendesishme jane me te veshtirat per tu thene, jo se mungojne fjalet,por mungojne zemrat qe ta dine ta kuptojne

 16. #16
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Citim Postuar mė parė nga Teddy
  te akuzosh zotin Rama per komunist eshte sa qesharake aq edhe e turpshme, sepse injoranca njerzore nuk mund te arrije ne te tilla nivele e pastaj te gjeje kurajon te flas me kaq kompetence...Thatcer, perpiqu te jesh te pakten e denje per nickun qe i ke vene vetes e te mos kepusesh brockulla..
  falemindferit per mirekuptimin
  teddy
  Rama eshte komunist i mekuar qe djep.Qysh kur leshoi te qarat e para ne kete bote,pra kur lindi Baba Kristaqi ,i kish vene mbi komodine bustin e gdhendur te Enverit dhe librat e tij.
  I biri i Anetarit te Komitetit Qendror u rrit i bekuar jo me Zotin e mohuar,por me mesimet dhe direktivat e Partise.


  Dalja e tij ne skene ne vitet e para te demokracise,si antikomunist kujtoi nder shume njerez vargjet e famshme te Shefqetit(Musarajt)................

  U mbyt gjemia me federale
  O burra shpejto
  Kush munt te dale..........
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 06-02-2006 mė 10:54
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 17. #17
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Citim Postuar mė parė nga kolombi
  Rama eshte komunist i mekuar qe djep.Qysh kur leshoi te qarat e para ne kete bote,pra kur lindi Baba Kristaqi ,i kish vene mbi komodine bustin e gdhendur te Enverit dhe librat e tij.
  I biri i Anetarit te Komitetit Qendror u rrit i bekuar jo me Zotin e mohuar,por me mesimet dhe direktivat e Partise.


  Dalja e tij ne skene ne vitet e para te demokracise,si antikomunist kujtoi nder shume njerez vargjet e famshme te Shefqetit(Musarajt)................

  U mbyt gjemia me federale
  O burra shpejto
  Kush munt te dale..........
  Pse ēuditesh o Kolomb...kėshtu janė tė gjithė djemtė e atyre qė dje ishin me pozitė, si antarė komiteti qėndror, ambasadorė, ateshehė, agjentė tė sigurimit tė shtetit jashtė shtetit...ka plot lista...kėshtu qė mos e bėj Edin tė vetėm kaq tė komunistizuar, se i kemi dhe ca afėr kėtu nė forum qė ju ka ngrėnė luga mjaltė prej baballarėve nė atė kohė dhe kanė pasur nė mur foton e xhaxhit gjithė kohės.

 18. #18
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755
  Nuk ėshtė real asnjė konflik mes Internacionales Socialiste e Partisė Socialiste sė Shqipėrisė.Anėtarėsimi nuk ėshtė njė pėrsonal por ka si subjekt Partinė Sociliste,pra z.Meta ska pse tė jetė eventualisht i "zemėruar" pėr mungesėn e tij nga kjo konferencė.
  Kam pasur (e kam) respekt tė veēantė pėr z.Meta dhe them me bindje tė plotė se ėshtė njė nga politikanėt e majtė me vizion mė realistik.Por ka ardhur koha tė lihen mėnjanė gricat e vogla brenda familjes e tė jetė ai pėrsėri pjesė e fitores sė majtė nė zgjedhjet e ardhshme.
  Uniteti i sė Majtės duhet tė jetė objektivi nr 1 i tė gjithėve atyre qė besojnė qė progresi ekonomiko-social vjen vetėm falė kėsaj force politike.
  .........................

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  "Uniteti i së Majtës duhet të jetë objektivi nr 1 i të gjithëve atyre që besojnë që progresi ekonomiko-social i sojit tone vjen vetëm falë kësaj force politike."

  Kte deshe te thuash mo mikrroja?

 20. #20
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755
  E pive ēajin pėr sot ti Brari ?

  Nqs jo,shko pije shpejt e pastaj hajde.

  Ps.Tė lutem mos ma deformo nickun tim kaq tė bukur.
  .........................

Tema tė Ngjashme

 1. KOSOVE-1981 - Rrofte Republika Socialiste e Kosoves
  Nga DYDRINAS nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 07-07-2018, 11:21
 2. Kuvendi qė na la trashėgim ADN-nė e Dushkut
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24
 3. A ekziston skenari i ndarjes Shqiperise?
  Nga Traboini nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 25-01-2005, 23:38
 4. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •