Close
Faqja 1 prej 16 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 306
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e W-A-N-T-E-D
  Anėtarėsuar
  07-05-2002
  Vendndodhja
  Gostivar
  Mosha
  38
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Thėnie Filozofike

  NJeriu éshté i madh vetém kur méson se vértet ésht shum i vogél. I.Hordshek

  Njeriu éshté i mir, njrzit jané té ashpér. SHEKSPIRI

  NJeriu idealka fuqin e mashkullit dhe ndjenjat e femrés. ZOARI

  NJerzit kurr s`kéndojn, dhe bilbilat vajtojn ēAJUPI

  NJeriu ésht shérbétor i jetés STEJO SPAE

  Éshté kénaqési dhe nder té vdesésh pér atdhe. HORACI

  Sendet mé té shtrejta né bot jan nderi dhe atdheu. SAMI FRASHÉRI

  Atdhe quhet toka
  ku mé ka réné koka
  ku kam mémé dhe até
  ku mé njef dhe g
  ri i that. ēAJUPI

  NJeriu pa atdhe si qyqa pa fole. I.HARDSHE

  Atdhu s`éshté monopol i askujt. PO
  Fjal te Vlera

  Genjeshtra eshte e djalli.Genjeshtari del i turperuar.E drejta te nxjerr faqebardh.Kush e ben te ligen, i vjen me koket te ti.E mira nuk harrohet kurr .Mozdija eshte e keqe. Bej te mirat e debo te keqijat. Beji mire ati qe te ben keq e mos vetem atij qe te ben mire .

  W-A-N-T-E-D (BaLiiii)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ENISS
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  19
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  As me kopju s'di re dreq
  Mu desh me i lexu nga 30 here me i mor vesh....
  Por gjithesesi, thenie te bukura balii .... mos me te dekuraju fare :P

  see ya
  E rendesishme per njeriun dhe shoqerine... liria e plote e shpalosjes se natyres njerezore ne drejtime te shumta dhe te perkunderta.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e erin73
  Anėtarėsuar
  04-06-2002
  Vendndodhja
  Roma(Italia)
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Disa thenie mbi pasurine dhe varferine:
  1.Pasuria eshte si uji i kripur:sa me shume pi,aq me shume etje ke.(A.Schopenhauer)
  2.Kur isha i ri mendoja se paraja ishte nje gje shume e rendesishme;tani,qe jam plak,jam shume i sigurte per kete.(O.Wilde)
  3.Pasuria nuk i perket atij qe e ka,por atij qe di ta gezoje.(B.Franklin)
  4.Eshte thene qe etja per para,eshte baza e gjithe te kqijave ne kete bote.E njejta gje mund te thuhet per mungesen e parave.(S.Butler)
  5.Nga ferri i te varferve eshte bere parajsa e te pasurve.(V.Hugo)
  Fitorja e ēdo ideali moral,ėshtė arritur me tė njėjtat mjete "imorale",me tė cilat arrihet ēdo fitore:forcė,gėnjeshtėr,shpifje,padrejtėsi.....(NI ETZSCHE)

 4. #4
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  37
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  pasuria me e madhe eshte injoranca .

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2006
  Vendndodhja
  astana
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une do te thoja qe injoranca eshte me shume lumturi.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Budalla nuk eshte ai qe nuk di,por ai qe kujton se i di te gjitha.(Sokrati)

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Do te shumohesh???(te kerkosh qe mendimin tend ta kene edhe te tjere)
  shto ca zero.(NITZCHE)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Akili-A
  Budalla nuk eshte ai qe nuk di,por ai qe kujton se i di te gjitha.(Sokrati)

  te lumte dora per kete qe ke shkruajt ..
  po e ec e thuaja disave pa ..

  e kisha degjuar shume kohe me pare po nuk me kujtohej ...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alnosa : 11-11-2006 mė 12:04

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-02-2006
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Bota eshte ajo qe e shfaq veten ne pervojen e nje subjekti.

  Grate mund te jene te talentuara, por , me sa duket, gjenite jane vetem burrat.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-02-2006
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eshte vete karakteri...ai qe ende eshte katerciperisht i njejti me ate te dikurshmin.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2006
  Vendndodhja
  astana
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  i mencur do te thote te masesh kohen dhe fjalet "(zhan de la fonten)

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2006
  Vendndodhja
  astana
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk ka nje te vertete absolute dhe kjo eshte absulutisht e vertet.(Anonim)

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2006
  Vendndodhja
  astana
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Disa mendjeve ju duhet falur origjinaliteti(gete)

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-02-2006
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per sa kohe ne ushtrojme vullnetin, apo jemi te udhehequr prej tij, duhet te sforcohemi qe ta vleresojme ate si nje send te ngerthyer ne nje rrjet marredheniesh me sendet e tjera dhe me veten tone.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-02-2006
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per aq kohe sa vetedija jone eshte e mbushur nga vullneti yne, per aq kohe sa ne i jemi dorezuar morise se deshirave me shpresat dhe frikerat e pandryshueshme te tyre, per aq kohe sa ne te jemi subjekt i vullnetit, asnjehere nuk do te arrijme nje lumturi apo paqe te qendrueshme.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Dashuri dhe Urrejtje.

  Dashuria dhe urrejtja nuk jane te verbera,por jane verbuar nga zjarri qe mbajne ne vetvete.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Njerezit qe nuk mund ti durojme, kerkojme ti bejme te dyshimte.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Poshte Kafshes.

  Kur njeriu ulerin nga e qeshura e madhe, ua kalon te gjitha kafsheve me ultesine e tij.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  "TIPAT SHPIRTERORE"

  Nuk ka shpirt ai qe kerkon shpirtin.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  RINIA

  Rinia eshte e pakendeshme,sepse tek ajo nuk eshte e mundur ose nuk eshte e arsyeshme te jesh produktiv,ne cfaredo lloj kuptimi.

Faqja 1 prej 16 12311 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. ...Mendime Filozofike...
  Nga xixe xixellonja nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 20-12-2011, 16:03
 2. Thėnie pėr gjuhėn
  Nga biligoa nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 10-09-2011, 04:23
 3. Thenie dhe mendime te arta!
  Nga ester_85 nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 08:22
 4. ndihme per nje ese filozofike plz...
  Nga mina711 nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-04-2009, 07:50
 5. Mendime Filozofike
  Nga Estella nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 21-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •