Close
Faqja 2 prej 16 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 306
 1. #21
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Mosha
  54
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nuk na perket ne toka ,ne i perkasim asaj.(greke)
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

 2. #22
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Mosha
  54
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Frikacaku eshte i mireinformuar,ndaj frikesohet.(pijanec anonim)
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

 3. #23
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ti tregosh dicka injorantit,eshte nejlloj sikur ti tregosh ngjyrat te verberit,,,,

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Grate per hire te dashurise qe kane per burrin,behen si ato gra qe jetojne ne fantazine e tij(burrit).

 5. #25
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ne shpirtin e nje injoranti,ka gjithmone vend per nje ide te madhe

 6. #26
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Njeriu i keq s'mund te jete i mire pergjysem

 7. #27
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Suksesi eshte bir i guximit

 8. #28
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nuk ka suksese te lehta,por nuk ka edhe deshtime te perhershme

 9. #29
  Marseli ! Maska e CeLi
  Anėtarėsuar
  08-11-2005
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  284
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 2 postime
  4 Mrekullite e nje femre jane :
  1 : Laget pa u lare
  2 : Gjakoset pa u vrare
  3 : Ben qumesht pa ngrene bar
  4 : Te can Tra**n pa e ngare
  Rossoneri !

 10. #30
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  818
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po te plasi cipa nje here,zore se ndreqt mo

  aldo west nga ke humb ti mer dle?????????'
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 11. #31
  RSHP Maska e RSHP
  Anėtarėsuar
  09-01-2005
  Mosha
  43
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 3 postime

  Kenget e zogjve tingellojne me embel prane spitaleve

  Ja disa fjale te urta apo thenie filozofike

  Proverba
  Kenget e zogjve tingellojne me emble prane dritareve te spitaleve.


  Si do te vleresosh veprat e neserme
  po nuk i puthe duart per ate cka ndertove sot.


  Poeti optimist i ngjan asaj pemes qe
  thith dioksid karboni dhe nxjerr oksigjen.

  Lulet e pyllit dhe Livadhit te gjelber jane te bukura,
  Por lulet e varrit tim jane me te bukura e te lumtura.

  Poeti eshte nje pule qe, pothuajse c’do dite pjell veze.
  Por edhe kur ai nuk pjell veze,
  ai vazhdon si gjel te kakarise.  Fillimisht une u linda njeri.
  Me pas u bera banor i tokes.
  Dhe se fundi u brumosa Shqitar.


  Une nuk shkruaj per ate cka une e konsideroj reale.
  Une shkruaj pra per ata njerez qe besojne ne realitetin tim.


  Une shkruaj qe te me kuptojne femijet
  dhe te me lexojne te rriturit.


  Kenget e zogjve
  Tingellojne me embel prane spitaleve.

 12. #32
  RSHP Maska e RSHP
  Anėtarėsuar
  09-01-2005
  Mosha
  43
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 3 postime

  Smile Kenget e zogjve tingellojne me embel prane spitaleve

  Ja disa fjale te urta apo thenie filozofike

  Proverba
  Kenget e zogjve tingellojne me embel: prane dritareve te spitaleve.


  Si do te vleresosh veprat e neserme
  po nuk i puthe duart per ate cka ndertove sot.


  Poeti optimist i ngjan asaj pemes qe
  thith dioksid karboni dhe nxjerr oksigjen.

  Lulet e pyllit dhe Livadhit te gjelber jane te bukura,
  Por lulet e varrit tim jane me te bukura e te lumtura.

  Poeti eshte nje pule qe, pothuajse c’do dite pjell veze.
  Por edhe kur ai nuk pjell veze,
  ai vazhdon si gjel te kakarise.  Fillimisht une u linda njeri.
  Me pas u bera banor i tokes.
  Dhe se fundi u brumosa Shqitar.


  Une nuk shkruaj per ate cka une e konsideroj reale.
  Une shkruaj pra per ata njerez qe besojne ne realitetin tim.


  Une shkruaj qe te me kuptojne femijet
  dhe te me lexojne te rriturit.


  Kenget e zogjve
  Tingellojne me embel prane spitaleve.

 13. #33
  RSHP Maska e RSHP
  Anėtarėsuar
  09-01-2005
  Mosha
  43
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 3 postime
  Jeta per njeriun eshte nje avokat, lajkatar dhe mashtrues, ndersa vdekja eshte
  gjyqtare e drejte dhe e pafalshme.

  (nga une)

 14. #34
  RSHP Maska e RSHP
  Anėtarėsuar
  09-01-2005
  Mosha
  43
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 3 postime

  Post Jeta

  jeta per njeriun eshte nje avokat lajkatar, mashtrues, ndersa
  vdekja eshte nje jyqtare e ndershme, e pafalshme.

  (nga une)

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  [QUOTE=  NJeriu ideal ka fuqin e mashkullit dhe ndjenjat e femrés. ZOARI

  NJerzit kurr s`kéndojn, dhe bilbilat vajtojn ēAJUPI

  NJeriu ésht shérbétor i jetés STEJO SPAE

  Éshté kénaqési dhe nder té vdesésh pér atdhe. HORACI

  Sendet mé té shtrejta né bot jan nderi dhe atdheu. SAMI FRASHÉRI


  NJeriu pa atdhe si qyqa pa fole. I.HARDSHE

  =============================
  sa thenie me shum dometenie te fort keto
  per mu jan shum fillozofike
  =============================
  kur lexoj i shiqoj shum detalet e imta....
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 16. #36
  "WHITE ANGEL" Maska e gabriela_athine
  Anėtarėsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  athine
  Postime
  185
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  xhelozia eshte dashuri per vetveten
  Ι DON'T HOPE FOR ANYTHING
  I AM NOT AFRAID OF ANYTHING
  I AM FREE

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga gabriela_athine
  xhelozia eshte dashuri per vetveten
  Gabim i madh....
  Kur te rritesh do ta kuptosh qe xhelozia do te sjelli vetem vuatje ne jete....(sepse efektet e xhelozise, qe dalin nga ty dhe shkojne te njerezit e tjere, jane efekte negative dhe nuk do ti toleroi asnje njeri)....te gjithe do largohen nga ty....
  Pra xhelozi nuk e di qe xhelozia e vret vetveten....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akili-A : 29-12-2006 mė 13:11
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-04-2004
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te ndenjurit shume ne tavolinen e ngrenjes shpie ne mekat drejt shpirtit te shenjte Whiteman
  Gjithcka duhet bere sa me thjeshte te jete e mundur por jo me thjeshte se kaq

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-04-2004
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per ate thenjen e me siperme mbi xhelozine mendoj se eshte budallik i pa pame.
  Xhelozia eshte nje ndjenje shume e ulet per qenjejn njerezore dhe vetem njerezit qe s'arrijne te shprehin ate qe ndjenje apo e shprehin dhe nuk jane ne gjendje te bindin ose e shprehin dhe nuk gjejne afermim nga qenja e tjeter bien ne ndjenja boshe si eshte xhelozia
  dhe vetem te vetmuarit e quajne dashuri ndaj vet-vetes
  Gjithcka duhet bere sa me thjeshte te jete e mundur por jo me thjeshte se kaq

 20. #40
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,104
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Mjafton vetėm njė fjalė e vockėl, pėr tė shkrep gjithė ato shkėndija anembanė... Kur arrijm tė provojmė rezultatin e fjalėve tona, atėherė kemi tė drejtė tė besojmė se kemi arritur efektin e fjalės, apo se fjalėt tona janė tė efektshme! dmth kanė peshė.

  sa shumė fjalė kjo botė...
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

Faqja 2 prej 16 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. ...Mendime Filozofike...
  Nga xixe xixellonja nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 20-12-2011, 16:03
 2. Thėnie pėr gjuhėn
  Nga biligoa nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 10-09-2011, 04:23
 3. Thenie dhe mendime te arta!
  Nga ester_85 nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 08:22
 4. ndihme per nje ese filozofike plz...
  Nga mina711 nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-04-2009, 07:50
 5. Mendime Filozofike
  Nga Estella nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 21-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •