Close
Faqja 15 prej 16 FillimFillim ... 513141516 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 300 prej 306
 1. #281
  heart
  Anėtarėsuar
  13-02-2012
  Vendndodhja
  kosove
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  i mecur do te thote te masesh kohen dhe fjalen-(zhan de la fonten)
  sa me shum qe jepni,me shum do te keni-(lao ce)

 2. #282
  heart
  Anėtarėsuar
  13-02-2012
  Vendndodhja
  kosove
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njerzit mendje shkurter besojne fatin, ata te forte shkakun dhe pasojne-(emerson)

 3. #283
  Kuhaylan
  Anėtarėsuar
  13-02-2012
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.
  t'i dua sytė,
  kanė thonjė tė mprehtė,
  paqen,
  gjer nė shpirt ma ējerrin.

 4. #284
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2011
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A mind is like a parachute , it doesn't work if it's not open . [ Frank Zappa ]

  I have not failed. I’ve just found 10,000 ways that won’t work . [ Thomas Edison ]

 5. #285
  Heavy Metall Maska e trestenik
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  357
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime
  vajza lind ne shtepin e huaj e shkon ne shtepin e vet
  High Voltage , Power Supply

 6. #286
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Meso te mos e shkaterrosh me fjale ate qe krijove me heshtje.

  _C. Bukowski
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 7. #287
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Ndojhere njerzve ju them 'me fal' jo se e meritojne ata...
  por sepse zemra ime meriton te mos ndihet ne faj..!!
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 8. #288
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  I vetmi argument vendimtar qe ne cdo kohe ka frenuar njerzit te mos pine helmin nuk eshte fakti qe ai vret, por fakti qe ai ka shije te keqe.

  Nietszche

 9. #289
  ME... <3
  Anėtarėsuar
  06-03-2012
  Vendndodhja
  PG
  Mosha
  21
  Postime
  63
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  SEEING IS DISIEVING, DREAMING IS BELIEVING
  -WHAT DOESN'T KILL YOU MAKES YOU STRONGER
  -IT DOESN'T MEAN I'M LONELY WHEN I'M ALONE

  I ZGJJUAR ESHTE AI QE DI ATE QE NUK Di...

 10. #290
  Isis Maska e Mon.Alisa
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Kingdom of the Night
  Postime
  658
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it.
  "Effort creates intelligence."

 11. #291
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Shume njerez munden te ndertojne shtepi te bukura, por pak njerez jetojne te lumtur brenda tyre, sigurohu ne fillim te ndertosh mardhenije te forta, pastaj ngre mure te larta)
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 12. #292
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Njė kopėsht vlerėsohet nga lulet qė ka,jo nga gjethet qė bien.
  Mėsohu ta vlerėsosh jetėn nga buzėqeshjet,jo nga lotėt .

  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 13. #293
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Njerezit gjithmone nuk kuptojne sic eshte per te kuptuar . .
  Ato kuptojne sic atyre ju intereson !!
  - Dtt. House.
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 14. #294
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime
  Misri ėshtė i gjatė e gruri edhe pse ėshtė i shkurtėr, e ka vlerėn mė tė lartė, ėshtė si floriri - thoshte gjyshi. (:
  Love has no limits

 15. #295
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Pronėsia mė e ēmuar qė i vjen ndonjėherė njė burri nė kėtė botė ėshtė zemra e njė gruaje.

  |Josiah.G.Holland|
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 16. #296
  Isis Maska e Mon.Alisa
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Kingdom of the Night
  Postime
  658
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Life is too short to wake up in the morning with regrets, so love the people who treat you right. Forget about the ones who don’t, and believe that everything happens for a reason. If you get a chance, take it. If it changes your life, let it. Nobody said that it’d be easy; they just promised it would be worth it.
  "Effort creates intelligence."

 17. #297
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-06-2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  29
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  thenje te bukura lexova, mbeteshi me te mira.

 18. #298
  Plejad Maska e ocean
  Anėtarėsuar
  28-08-2006
  Postime
  279
  Faleminderit
  7
  7 falenderime nė 6 postime
  Qėllimi yt i jetės ėshtė aty ku takohen aftėsitė e tua dhe nevojat e botės!

  Aristotel
  "Koka duhet pėrkulur zemrės"

 19. #299
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime
  Jeta nuk eshte te presesh te kaloje stuhia... por te mesosh te kercesh ne shi.

 20. #300
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  mund ta quash filozofi ...


Faqja 15 prej 16 FillimFillim ... 513141516 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. ...Mendime Filozofike...
  Nga xixe xixellonja nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 20-12-2011, 16:03
 2. Thėnie pėr gjuhėn
  Nga biligoa nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 10-09-2011, 04:23
 3. Thenie dhe mendime te arta!
  Nga ester_85 nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 08:22
 4. ndihme per nje ese filozofike plz...
  Nga mina711 nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-04-2009, 07:50
 5. Mendime Filozofike
  Nga Estella nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 21-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •