Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 112
  1. #41
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Sa qyfyre eshte shqiperia sinqerisht. Jemi i vetmi shtet ku fjala "PUB" ka humbur komplet kuptimin e saj....

    Mua me pelqejne te gjitha se si turist qe jam nuk kam naze dhe shkoj aty ku shkon dhe shoqeria ime. Gjithsesi ata qe i kam me te preferuar s'para ju bej reklame se dalin ne mode pastaj dhe po doli gjeja ne mode ne Tirane turret adoleshenca dhe i merr frymen......................

    Lum si ata qe jane aty.

  2. #42
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anëtarësuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437
    Pubet ne shqiperi kane lezetin e tyre , krahasimi eshte i madh me pubet e perendimit duke pare lukzositetin qe kane !!

    Sa per emra , biznesmeni qe eshte biznesmen e di se emri dhe tingulli tij qe do vrasi veshin e kalimtarve qyetarve e ku ta di une ka shume rendesi ....
    Kshu qe shumica e biznesmenve preferojne te vejne emra te huj sesa shqiptar .....

  3. #43
    Heartless Maska e White_Angel
    Anëtarësuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293
    Ehhhh Tirana me xhiron dhe luksin e saj .....



    Kemi kerkuar belane me para ne qe jetojme ne emigrim .
    O Zot per vete sdua gjë jo...por për prindërit nje dhëndër të bukur!

  4. #44
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anëtarësuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    Per pUbet ne Tiron po permend disa si Canon ne hyrje te Bllokut afer shkolles 11 janari . Tjeter kemi Mulinon afer hotel president , Extasy ne Bllok perball lokalit te Rovena Dilos . Por njerezit gjithmone sa vijne dhe shmangen pubeve dhe drejtohen me teper tek qetesia , pra ne Club si tek ZooM ne Bllok 24 ore ose New Berlin , ose Libourn ReX ka shum shum te tjere . Ndersa Per puB dhe ne fundjavave dhe nuk shikon shum njerez .
    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

  5. #45
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Po Zoom nuk eshte Pub, eshte me shume si bar.

    Kurse Ekstazi nuk eshte gje, gjithe cecenet aty mblidhen. Canon eshte i hajrit, po me bomba eshte Bistro dhe Irish te tirana re.

  6. #46
    Shpirt Mirditori Maska e Sui Juris
    Anëtarësuar
    07-02-2006
    Vendndodhja
    Brussel/Bruxelles
    Postime
    56
    Citim Postuar më parë nga Lunesta
    Kurse Ekstazi nuk eshte gje, gjithe cecenet aty mblidhen.
    Qenkan bere kaq shume perparime sa te arrihet te joshen dhe cecenet te vizitojne pubet e tiranes?
    The important thing is not to stop questioning. -Albert Einstein

  7. #47
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    kur isha kam shkuar te capricio edhe caffe and caffe me shum se aty rrite shoqeria ime kur te shkoj tashi do eksploroj vende te reja

  8. #48
    satyr Maska e Gunnar
    Anëtarësuar
    23-06-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    490
    Une per vehte shkoj ne nje pub shume "cool" ku ka muzike te mire dhe mbi 50 lloje birrash dhe plot me zjerrma........
    po nuk jua them se pastaj vini te gjithe edhe behet balte muhabeti
    To look life in the face....

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e baby dream
    Anëtarësuar
    04-02-2006
    Vendndodhja
    Tirane,Albania
    Postime
    126
    anje pub te hajrit ska ne tirane as per njerez as per muzike ne fillim kur hapen kane lloj lloj idiotsirash jo me karta klienti jo kontroll per arme futja kot
    rozafa me pelqente shume ne fillim te pakten kur kendonte ai grupi maqedons pastaj u be edhe ai kot fare si te gjithe
    ku te shkosh aman te ze koka gjithandej apo nga cmimet qe kane nje gote vodka red bull me shume akull dy pika vodka te bere vete ne skrapar hahahaha dhe dy gisht red bull 600 leke te reja
    ndoshta ju qe vini nga jashte ju pelqen se ndryshoni ambient
    tirana metropol pika qe sna bie te shtunen ora 10 e darkes asnje rugeve
    skemi gje ne terzi keshtu me vjen shume inat sepse doja qe tirana te ishte qyteti shembull per ballkanin te pakten, spo shkoj me larg
    ne kerkojme lluks ketu nuk ka nje rruge per ambulance
    tani eshte per te thene edhe po u semura te semurem naten qe nuk ka qarkullim se perndryshe vdiqa pa shkuar ne spital
    me falni qe po dal nga tema po e kam pesuar kete gje para pak ditesh
    varja do ti shyjme si ti shtyjme edhe keto 200 vjet jete qe na kane mbetur........
    ishalla sna vje edhe gripi pulave se edhe ate kemi mangut
    ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    a tju benj ca pietje po mu pergjigjni sagllam..se vet skam qen kurre ne ndonje pub.. as jashte as ne shqiperi..

    sa para ben futja ne pub te shqiperise?
    cfar ore shkoni zakonisht ne pub?
    cfar ore dilni?
    cfar beni ne pub?
    A eshte qetsi apo zhurme?
    a mund te bisedoc me shok shoqe ne pub pa uleritur qe te mundesh altoparlantat e pubit?
    Cfar hani apo pini ne pub?
    mbas pubi shkoni e krruani tenxheret e mamase?

    dua pergjigje nga kopetentet..

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e baby dream
    Anëtarësuar
    04-02-2006
    Vendndodhja
    Tirane,Albania
    Postime
    126
    zakonisht futesh pa leke
    po nuk ke pronotuar ne oren 23
    deri nga ora 2 maximumi
    ca bejme? bejme sikur kercejme harxhojme leke
    zhurme e madhe nuk sheh nga tymi po si nxorre rrobat ne ballkon te nxjerr mamaja perjashta
    muhabet me gerthit me gishta ne vesh themi ne
    per te ngrene spara ka po edhe po pati mbas qafe e ke une pi vodka red bull
    per tenxhere jo po shishen e ujit e dua te koka

    besoj se kam folur sakte
    ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

  12. #52
    COLORADO Maska e lajkatari
    Anëtarësuar
    09-02-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    9
    mua me pelqen house of arts, aty ne shkojme edhe degjojme music live, me mire te degjoj live music se sa te pish nje bire edhe te degjosh dj, dupsi dupsi
    ata cunat qe luajne live jane shume te mire, sidomos edhe ai kengetari
    ajde tung
    colorado

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    12345647987fdslkfhlsdkf

  14. #54
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    wow

    calvin, buda bar, living room, extasy, irish Sa origjinale kta emrat Gjynaf per njerzit e shkrete atje. Nga nje ane e shajne ameriken, nga ana tjeter shkon ndonjeri ne Amerike ne NY ose Chicago, dhe vete i furnizon me emra per klubet e reja qe hapen.

    Po per te pire ca pijne njerzit? A kane emra te huaj dhe per pijet? lol

    p.s. Ilrian i ke rene ne koke vlla me cdo shkrim. Leje se e kane ne terezi ata anej se vishen me rroba "firmato" (Calvin blein ne vend te calvin klein) dhe shkojne ne "living room" para se te ikin dritat 12 ore rresht.

  15. #55
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    Citim Postuar më parë nga baby dream
    anje pub te hajrit ska ne tirane as per njerez as per muzike ne fillim kur hapen kane lloj lloj idiotsirash jo me karta klienti jo kontroll per arme futja kot
    rozafa me pelqente shume ne fillim te pakten kur kendonte ai grupi maqedons pastaj u be edhe ai kot fare si te gjithe
    ku te shkosh aman te ze koka gjithandej apo nga cmimet qe kane nje gote vodka red bull me shume akull dy pika vodka te bere vete ne skrapar hahahaha dhe dy gisht red bull 600 leke te reja
    ndoshta ju qe vini nga jashte ju pelqen se ndryshoni ambient
    tirana metropol pika qe sna bie te shtunen ora 10 e darkes asnje rugeve
    skemi gje ne terzi keshtu me vjen shume inat sepse doja qe tirana te ishte qyteti shembull per ballkanin te pakten, spo shkoj me larg
    ne kerkojme lluks ketu nuk ka nje rruge per ambulance
    tani eshte per te thene edhe po u semura te semurem naten qe nuk ka qarkullim se perndryshe vdiqa pa shkuar ne spital
    me falni qe po dal nga tema po e kam pesuar kete gje para pak ditesh
    varja do ti shyjme si ti shtyjme edhe keto 200 vjet jete qe na kane mbetur........
    ishalla sna vje edhe gripi pulave se edhe ate kemi mangut
    voila....ja dhe realiteti atje

  16. #56
    Pubet ne Tr

    Hyra ne nje pub une, ishte moda e radhes ne Tr "Living Room" ja thonin....njerezit s'kercenin po shtynin njeri tjetrin me berryla, se ishte si nje apartament dhe dhomat ishin shume te ngushta...ne nje cep ishte bari, ku ndjenja bashke me shoqen time...pas dy min qe kisha hyre, syte me lotonin nga tymi:S...sipas shoqes time, qe jeton ne Tr ai ishte pubi me i frekuentuar ne ate kohe,njerezit te kercenin mbi koke aty, se ne mos gaboj uleshe shume poshte ,dmth tavolinat ishin shume poshte...dolem qe aty, pasi nje budallaçke donte gjithe barin per vete, ngaqe kur kercente perplaste duart mbi planin e barit, spostoi pijet dhe vazhdoi qejfin e vete
    shkuam ne nje tjeter, se helbete nata sapo kishte filluar....aty ishte keq e mos me keq, nuk merrja dot fryme nga tymi, shoqen time e kisha afer, po fytyren s'ja shikoja, aq tmerr ishte...kamarieri derdhi coca colen ne krahun tim, kur po kalonte dhe jo vetem qe s'kerkoi falje, po me tha edhe mos bej kshu se s'ka lezet je femer.....
    .......... s'e kuptoj akoma sesi njerezit mund te mendojne qe ky eshte ARGETIM........per mua eshte thjesht snobizem i atyre qe s'u ka ngel gje tjeter me çfare te mburren.......
    LIVE LOVE LEARN

  17. #57
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Eshte lloji i bixinesit atje o shoke , pub-et duhet tu behet reklama qe nga emri , se po se kishte " cool " sado modern dhe i kohes te jete , nuk e frekuenton njeri .
    Pastaj atje i kane qef keto unusual names . lol

    ps; Dhe une kam nder mend te investoj me nje pub aqe , na jepni ndonje sygjerim , ndonje emer sexyyy kur i thone .. qe sa here ta skiptojne tu dridhet me nder .... kembet kembet .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #58
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    Citim Postuar më parë nga PINK
    Eshte lloji i bixinesit atje o shoke , pub-et duhet tu behet reklama qe nga emri , se po se kishte " cool " sado modern dhe i kohes te jete , nuk e frekuenton njeri .
    Pastaj atje i kane qef keto unusual names . lol

    ps; Dhe une kam nder mend te investoj me nje pub aqe , na jepni ndonje sygjerim , ndonje emer sexyyy kur i thone .. qe sa here ta skiptojne tu dridhet me nder .... kembet kembet .
    unusual?! that's an understatement. Gjysma e atyre emra qe thane kta, kane kohe qe jane klube ne chicago. Sic tha Iliri, sdurohet dote realiteti pa pune, pa drita 12 ore dhe me korrupsion nga te gjitha anet, dhe njerzit ju vene emra amerikane klubeve qe per ca momente te largohen nga realiteti i hidhur.

    p.s. ku do ta hapesh klubin ti?

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    kur ka dhe Tirana pube..mos duroft! lol

  20. #60
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Citim Postuar më parë nga Lunesta
    Jo po ti quajme pabet me emra si psh 'Atdhedashuria', 'Memedheu', 'Kombi'. Mos u beni qesharake o njerez, pabet ne cdo vend te botes kane emra seksi jo emra te rendomte.

    Nuk e di per te tjeret po te pakten per mua kjo fare fraze e shkeputur eshte shume shqetesuese! Zonjusha ka nevoje te moderoje fjalorin dhe te zgjeroje njohurite e veta mbi kuptimin e fjales "e rendomte" dhe aq me pak te mendohet pakez kur me aq elokuence e perdor per te karakterizuar gjuhen te cilen ajo (sado me mangesi te dukshme) e shkruan. Kombi nuk mund te jete emer pub-i zonjeze ! Ne asnje vend nuk eshte sepse eshte dicka qe shkon shume me lart se vithet e pelave te provincave dhe se cigaret e mazllumeve qe i vine rrotull!


    Postimi i wild cat me ka pelqyer me shume nga sa u thane me siper.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Inteligjentja : 15-02-2006 më 21:41

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Si i njoha Nanon dhe Berishën.
    Nga BlueBaron në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 23-01-2008, 19:21
  2. Debati mbi Ditën e Çlirimit
    Nga dardajan në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 227
    Postimi i Fundit: 23-02-2006, 04:50
  3. Zhvillohet në Tiranë Maratona e Popujve 2005 në nderim të Nënë Terezës
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:05
  4. Debati mbi vendlindjen e Gjergj Kastriotit
    Nga Labeati në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 18-10-2005, 21:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •