Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 112
  1. #21
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Pub Kahlua para vodafonit ka birren Lowenbrau me te mire ne Tirane.

  2. #22
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Po Calvin dhe Pravda Lounge si u jane dukur?
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  3. #23
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Calvin seshte tamam pub.

  4. #24
    ...gjení... Maska e mad
    Anëtarësuar
    18-03-2004
    Vendndodhja
    Prage [EU]
    Postime
    1,321
    kahlua ka 2 vjet qe nuk egziston me si emer, ndersa si vend, ne fillim u shnderrua ne Pravda, sivjet nuk e vura re se si ja kishin vene emrin. po qe nga emri i pare, e kane ndryshuar nja 4-5 here, duke perfshire edhe modelimin e interierit.

    me pelqejne si kane bere ato cocktail baret ne fund te rruges se petroninit, red dragon, plan-b, etj etj vetem se ska shume vend per te kercyer, megjithese shqiptari e gjen vendin kudo.

    {^_^}
    ::|maDes!gn © 2009|::

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga marsela
    [I]
    Une kur isha heren e fundit isha te "L'alma del Cuba"..qe me pelqeu, goxha larmi njerzish, muzike e lezetshme po ca rremuje
    Ky Alma del Cuba eshte aty te lagja e Xhuxhos (lol), te ekspozita eh? Me thane te ikja aty por kur mora vesh qe frekuentohej nga gjithe shoqnia e kusheririt tim 17 vjecar, e lashe fare.
    une jam cik old fashioned per vete. ne Tirane shkoja shpesh te ai Jazz Bar afer tvsh-se, pastaj te nje Wine Cellar qe s'kishte burre nene ta gjente. Bllokut s'i afrohesha.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ChuChu : 14-02-2006 më 12:16

  6. #26
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Kuqe aty afer eshte po e ke gabim per frekuentusit..eshte i vetmi club,pub ne Tr qe frekuentohet me karta qe pa mik..lol..s'merren nga posht 25 vjecaret..
    Aty vinte dhe tezja imeme shoke e shoqe nga ministria,,vinin dhe shum persona publike,,si psh.Arian Cani..lol..do vdisja ta shihja njeher kte tu "kap" muziken ne pub
    Mua me pelqeu, pastaj varet c'pret..:-)

  7. #27
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    C'mu ngref veshi moj po cfare ka blloku kaq te keqe? I was looking for apts nearby there.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga marsela
    Kuqe aty afer eshte po e ke gabim per frekuentusit;-)..eshte i vetmi club,pub ne Tr qe frekuentohet me karta qe pa mik..lol..s'merren nga posht 25 vjecaret:-)..
    Aty vinte dhe tezja imeme shoke e shoqe nga ministria,,vinin dhe shum persona publike,,si psh.Arian Cani..lol..do vdisja ta shihja njeher kte tu "kap" muziken ne pub
    Mua me pelqeu, pastaj varet c'pret..:-)

    nuk e di se s'kam qene, ndaj dhe nuk e shaj dot Por qe kusheriri im 17 vjecar shkonte aty, kete e di for a fact Madje m'u ngjit dhe nje cun ne Tirane (4 vite me i vogel, damn I still got it, Lol) e tha qe ai me shoqerine e tyre shkojne shpesh aty. Duke i pare shoqerine (:-D) m'u dha nje arsye me teper mos t'i afrohem. Mgjte ndoshta nuk flasim per te njejtin vend (ose flasim por kemi gusto te ndryshme - do kapemi leshrash ne Turqi me duket per pub-et qe do frekuentojme) :-)

    c'ka blloku thote kjo tjatra :-D not my cup of tea. perfekt per dike, i bastarduar per te tjere - normale qe kudo e per cdo gje do kete assortment of shije :-)

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    Edhe ne qe jetojme jashte shqiperise, na habisni me keto emrat e klabeve.

    Qe hidhen sa ketej e andej per te habitur shqiptaret me emra te huaj.

    Sikur nuk ka plot emra shume te bukur shqiptar e kendshem te ftonin ne nje ambient te ngrohte.

    Shpresoj qe shqiperia ta kaloj fazen e majmunit, e Tirana po keshtu kete inferioritet qe duket, kur i ve emrin klubit te huaj, qe nenkupton se je ne nje pjes tjeter te botes jo ne Tirane e shqiperi qe nga nje ane e mburin e nga nje ane i largohen per diku tjeter,per nje atmosfer tjeter, me keto emra.

    Ne cdo vend te botes, emrat lokal jane vecantia e klubeve.

    NA E SHPIFET ME KETO EMRA

    O TIRONA E JONA , QE KA VE EMRA NGA HONA [hena]


    PS: Vet emrat e klubeve , tregojne se keta nuk e pelqejne Tironen, po duan te krijojne nje pjes te huaj aty, nje pjes te Italise, Amerikes, Kubes etj. E na thoni pastaj si eshte jeta ne Tirane ??!! ku nuk i veni dote emer e referoheni asaj apo atmosferes a vecantive te saj e cdo gjeje tjeter qe nxit nje atmosfere pozitive ne Tirane??!!

    Nuk e di ca ka ky qytet nje gje qe kur i themi emrin na krijon nje gjendje pozitive??!! sesa emra Alma del Cuba , Buda,Kahlua, Kastelo, a Xhardino etj etj.


    U kenoqa te club-i Vita Italiana??!! ne Tirane, apo te kompleksi, 'Gardino'[Xhardino]??!! apo te ' Kastelo Juvenilja'??!! etj etj
    Komedi
    Komedi
    Komedi
    Ndryshuar për herë të fundit nga Iliriani : 14-02-2006 më 13:14

  10. #30
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Citim Postuar më parë nga Kuqalashja
    nuk e di se s'kam qene, ndaj dhe nuk e shaj dot :-D Por qe kusheriri im 17 vjecar shkonte aty, kete e di for a fact :-D Madje m'u ngjit dhe nje cun ne Tirane (4 vite me i vogel, damn I still got it, Lol) e tha qe ai me shoqerine e tyre shkojne shpesh aty. Duke i pare shoqerine (:-D) m'u dha nje arsye me teper mos t'i afrohem. Mgjte ndoshta nuk flasim per te njejtin vend (ose flasim por kemi gusto te ndryshme - do kapemi leshrash ne Turqi me duket per pub-et qe do frekuentojme) :-)
    lol jojo se une jam tolerante, pastaj behen leshime per miqte
    Tani per l'almen na habise..Une njeher isha so s'mund te percaktosh tamam preferencat po te thashe qe mesa me treguan hyje vetem me karte te posacme te dhene nga klubi..E kte se merrte kushdo:-) Tani edhe ne i kishim dy adoleshente me vete, po nje nga menaxheret ishte vip e se nga ja gjeten anen..lol..Aty vinte dhe Edushi me thane..lol

    Tani bllokun mos na e ul kaq shume, se ka lokale te lezetshme plot dhe aty..Te acarojn ca nervat adoleshentet me canta shkolle paraditeve e ato te paradave pasdite po prap..:-)..une s'i iki kollaj (po s'pata makine)
    Eh c'na e ngreni menjen..Sot mora nje makiato ne nje lokal, me nxjerr ca mallin, po aha s2eshte e njejte shija..
    Ndryshuar për herë të fundit nga marsela : 14-02-2006 më 13:08

  11. #31
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Citim Postuar më parë nga Iliriani
    Edhe ne qe jetojme jashte shqiperise, na habisni me keto emrat e klabeve.

    Qe hidhen sa ketej e andej per te habitur shqiptaret me emra te huaj.

    Sikur nuk ka plot emra shume te bukur shqiptar e kendshem te ftonin ne nje ambient te ngrohte.

    Shpresoj qe shqiperia ta kaloj fazen e majmunit, e Tirana po keshtu kete inferioritet qe duket, kur i ve emrin klubit te huaj, qe nenkupton se je ne nje pjes tjeter te botes jo ne Tirane e shqiperi qe nga nje ane e mburin e nga nje ane i largohen per diku tjeter,per nje atmosfer tjeter, me keto emra.

    Ne cdo vend te botes, emrat lokal jane vecantia e klubeve.

    NA E SHPIFET ME KETO EMRA

    O TIRONA E JONA , QE KA VE EMRA NGA HONA [hena]
    Per ty do bejme kerkese te kthehen emrat Rinia, Flora, Partizani, Dinamo, Agimi....Ka me se s'po me kujtohen?? Aman c'te keqe ka..S'di pse ndonjeher kapemi me gjera shume te vogla.Te shohin njejher emrat e institucioneve. Kudo neper bote ka emra te huaj edhe shqiptare neper lokale e pub-e.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    Citim Postuar më parë nga marsela
    Per ty do bejme kerkese te kthehen emrat Rinia, Flora, Partizani, Dinamo, Agimi....Ka me se s'po me kujtohen?? Aman c'te keqe ka..S'di pse ndonjeher kapemi me gjera shume te vogla.Te shohin njejher emrat e institucioneve. Kudo neper bote ka emra te huaj edhe shqiptare neper lokale e pub-e.

    Kjo eshte thelbesore, po kur je ne mes nuk e kupton.

    Ti vete ne Tirane te pishe kafe te 'Cafe di Roma'??!!

    Apo vete te klubi 'Vita Italiana'

    E thua qe ka jete ne Tirane?!!

    Kur vete keto , tregojne se ju te gjithe doni te veni diku tjeter e jo te ai realitet ku jeni.

    Per mua qe ketu ku jam shikoj emra te huaj vetem, keto emrat e klubeve ne Tirane jane vetem komedi

    Duke pare shume dokumentar per turizmin , reklame neper bote, qe jipen ketu, ne cdo vend ku vete , jep reklama per kube, e lokale me emra e histori lokale e vecanti.

    Ca do ti thuash nje Italiani hajde ne Tirane te pishe nje kafe te 'Kastelo Juvenilia'??!!

    PS: Kjo tregojne qe ju e urreni ate realitet, qe na mburrini ne internet, prandaj veni te pini kafe e clodhenin ne nje klub qe ka nje referim per nje vend a gje te huaj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Iliriani : 14-02-2006 më 13:30

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    Emrat Partizani e Dinamo jane ato qe vume ne kohen e komunizmit.

    Tani kemi emra te tjere te huaj qe ne thelb jane e njejta gje.


    Thelbi [se harova fjalen italiane ne mode ne Tirane] keto emra tregojne boshllekun e jetes ne Tirane.

    Ngaqe asnje nga keto nuk i referohet asaj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Iliriani : 14-02-2006 më 13:28

  14. #34
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Per disa gjera te jap te drejte por jo per ate : " Kjo tregojne qe ju e urreni ate realitet, qe na mburrini ne internet, prandaj veni te pini kafe e clodhenin ne nje klub qe ka nje referim per nje vend a gje te huaj."........ se po te ishte kshu s'do i prisja aq me zor ato pushime e sdo prisja me aq zor te kthehesha atje.
    Mua s'me duket aq gje e rendesishme ajo puna e emrave, se per mua vendin se bejn emri po njerzit.Te kishte sa te donte emrin shqiptar nje lokal i frekuentuar vetem nga te huaj sdo me terhiqte kurrsesi. Sa per te huajt mendoj se ekzistojn lokale te tille me emra e ushqimeme tradicionale..Te na fali ai i huaji qe vjen ne pub e do emer "Liria" apo "Arberia". Se shpejti do thuash" jo po pse s'vihet edhe muzike shqiptare"..?..Nejse ndoshta jam gabim, duhet te jem me shume patriote mesa duket..

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    Zakonisht ne biznes eshte thelbi vecantia.

    Ti prezanton nje gje te vecante.

    Te shikosh turistet ne shume vende vene te gjerat e vecanta e te ato qe kane lidhje me traditat e historite lokale, per te cilen ato e vizitojne vendin.

    Ca here cuditesh, marin gjera kote vetem se jane te vecanta.

    E vecantia eshte biznes, pra eshte ajo qe ti ofron, e ndryshme nga gjithe te tjeret qe ben njerezit te vine , e ta provojne ate.

    Ketu ku jame une , nga qe ka nga gjithe bota emigrant, ka gjithfare lokalesh , te etnive te ndryshme, po do thuash ti nuk kane xhiro?? jo ca flet jane dhe ne mode. se vendasit e bardhe duan te provojne nje dicka ndryshe nga burgeret e kafet e perditshme te tyre.

    Nuk eshte se Turistet duan emra te huaj e te medhenj.

    I ke pare Italianet si jane tallur ne filma etj kur ne u referohemi a kopiojme ata si papagall keshtu dhe shume te huaj qe vene ne nje vend e shohin cdo gje kopjim.

    Une per kete e kisha.

    Kuptohet Tirana eshte qytet metropolitan e do kete dhe emra te huaj, po keshtu sic eshte bere semundje ne tirane, e ne klube lagjesh eshte skandaloze e qesharake per mua.


    E jeta shqiptare, Tirana etj ka shume gjera shume te kendshme e emra qe i simbolizojne ato qe me te vertete krijone atmosfere te ngrohte , krijojne vecantine qe e do cdo biznes te kete idividualitetin e krijojne ne pergjithesi nje vend me pamje e tij origjinale.

    Nuk ka gje me te shemtuar kur vete ne nje vend e shikon gjera shabllon .

    Cdo vend qe ka zhvilluar turizmin, thelbi eshte te krijoj vecantine e tij .

    PS: Ne qe vemi nga jashte ne shqiperi, cdo gje na duket e bukur, po mua personalisht keto emrat e lokaleve me duken sa qesharak sa teprime e semundje e lindur ne kohen kur ne ishim shume inferior nga te huajt e cdo gjeje te huaj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Iliriani : 14-02-2006 më 13:53

  16. #36
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Sa me ka marre malli per jeten e nates ne Tirane! Une faktikisht nuk i kam shume qejf vendet me shume zhurme ndaj shpeshhere preferoja te zija ndonje skute tek "Grandi" ose tek nje bar "Roma" quhej me duket (ambjent shume me klas, me piktura e pasqyra te medha marramendese) . I kujtoj me nostalgji pasditet qe kalonin aq qete me nje cokollate te ngrohte a martini (ne vere) duke biseduar me dy-tre shoke te hajrit. Pabeve kuptohet qe nje cike me rralle. Duhet te zgjidhje netet e dimrit e pasditet e diteve te javes se perndryshe do ishe e mbytur nga tymi i cigareve i femijeve 15-vjecare e poshte. PAle kur kishin guximin edhe te gjuanin! puuuuuuuuuu ! Emra? Ato qe jane thene edhe me pare. "Buda", "living Room" ka qene edhe nje Green Moon a dicka e tille qe nja dy here me eshte dukur ok.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e nursezi
    Anëtarësuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    boston, MA
    Postime
    339
    Citim Postuar më parë nga PINK
    E pse e kane quajtur Living room ????????

    Sa kot , ku po shkon do te pyesin - Ne living room . lol
    Living room eshte dhe nje bar/lounge ketu ne Boston qe eshte e lezetshme. Klubi me emer me te lezetshem qe kam degjuar eshte "The Place" ketu ne boston....where were you last night?....the place....ec e merre vesh.

  18. #38
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Jo po ti quajme pabet me emra si psh 'Atdhedashuria', 'Memedheu', 'Kombi'. Mos u beni qesharake o njerez, pabet ne cdo vend te botes kane emra seksi jo emra te rendomte.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    Citim Postuar më parë nga Lunesta
    Jo po ti quajme pabet me emra si psh 'Atdhedashuria', 'Memedheu', 'Kombi'. Mos u beni qesharake o njerez, pabet ne cdo vend te botes kane emra seksi jo emra te rendomte.
    Pse ne nuk kemi emra seksi etj !?

    Mos kaloni ne ekstremin tjeter te justifikoni keta emra klabesh qe me teper se inferiore e qasharak asgje tjeter nuk jane.

  20. #40
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar më parë nga Lunesta
    Jo po ti quajme pabet me emra si psh 'Atdhedashuria', 'Memedheu', 'Kombi'. Mos u beni qesharake o njerez, pabet ne cdo vend te botes kane emra seksi jo emra te rendomte.
    ai eshte koncept relativ ...

    ja p,sh, ky avatari jot eshte seksi, por ka edhe shume veshje te tjera per trupin e gocave qe gjithashtu jane seksi

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Si i njoha Nanon dhe Berishën.
    Nga BlueBaron në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 23-01-2008, 19:21
  2. Debati mbi Ditën e Çlirimit
    Nga dardajan në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 227
    Postimi i Fundit: 23-02-2006, 04:50
  3. Zhvillohet në Tiranë Maratona e Popujve 2005 në nderim të Nënë Terezës
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:05
  4. Debati mbi vendlindjen e Gjergj Kastriotit
    Nga Labeati në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 18-10-2005, 21:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •