Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 51
 1. #1

  Ermal Fejzullahu

  Albumi Per nje dashuri

  Ēika e Prishtines

  Bukuria jote po shtohet perdite
  Jo vec mu po te gjithe ti po i habite
  N’fshatra e qytete si ty nuk ka
  Bukuria jote nganjehere m’ben me qa

  Te kerkova, kund nuk te gjeta ne bote
  T’mira jane po si ty nuk kish’ n’ket toke
  Ndoshta fajin e ka kjo nene Dardani
  Qe t’ka fal me t’bukuren ty kjo perendi

  Ref.
  Ēika e Prishtines ne mendje me rri
  Le ta dij gjithe bota se s’mundem pa ty
  Ēika e Prishtines ma e mira vella
  Lyp ku ta do zemra, si ajo nuk ka

  Ti me ben te qesh dhe kur jam ne vaj
  T’gjitha mu m’fal edhe kur jam ne faj
  Ti je me e mira e kete s’ka koment
  Pa ty ēike nuk mundem t’rrij asnje moment


  Nje buzeqeshje

  Prap kete nate
  Ne mendje te kam
  Yjet dhe hena
  Bashke me mua jane
  Prap gjumi nuk me merr
  Kete ndjenje s’e kisha asnjehere
  Deshiroj te t’kem prane
  Duart t’i prek e te t’ledhatoj
  T’perqafoj e t’shtrengoj
  Vetem kjo shprese me mban
  Sa te dua te tregoj

  Ref.
  Nje buzeqeshje do ta gjej
  Tek une apo tek ti
  Nje shikim do ta rrembej
  Ne zemer ne thellesi
  Ti qesh kur te shikoj
  Te afrohem une provoj
  Syri yt sikur me flet
  Nje fshehtesi duhet ta kete

  Kjo nate e bukur dhe e qete
  Brenda ne mua po lulezon
  Te lutem rri dhe mos ik
  E embel endrra do te jete
  Kur ti ne krahun tim pushon
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Dashuria nuk mesohet n’libra

  E di se gjitha pyetjet s’kan pergjegjeje
  E dashuria nuk mesohet n’libra
  E une ende mendoj, ku kam gabuar

  Po te kerkoj arsyeje i gjej njemij
  Po t’i numroj gabimet ka dhe me shume
  Me lehte e kam t’besoj se ish e shkruar

  Edhe te tjeret vuajn, fati eshte n’duar t’zotit
  Une nuk lakmoj se eshte mekat
  Por heret eshte per mua, te behem rob i lotit
  Une do t’gezohesha me pak

  Asgje me shume nuk du
  Veq ti t’me duash e une te dua
  Asgje me shume nuk du
  Veq ti t’me duash e une te dua  p.s.ajo kenga e Hajredin Pashes eshte shume shume e mireeeeee

 3. #3
  PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  somewherE
  Postime
  576
  Ate Kengen "Per Nje Dashuri" ... ma ka ylllllll fare...

  Zonin e ka te lezecem ... kenget mi ka te bukra .... ene vete o shume simpatik ... uhhhhh :P

  kur e shifsha ne Tv spara me dukej noj gjo e rralle, por kur e takova (/me do me tregu qe e ka taku ..lol :P) ... ishte me te vertete i lezecem ... brun yv mo...:P

  kur po shifsha ate kengen me sinanin mu duk icik qesharake...lol... nuk i shkonte ermalit me qene afer sinanit sinqerisht... megjithate ne pergjithesi nice...

  Qe ti bi shkurt un ... desha me thon qe o kengetar i mire...Suksese per me tej me i llaf
  * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

  CrosiN Da Dead LiNe...Y


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e CooL_Djale
  Anėtarėsuar
  11-11-2005
  Vendndodhja
  Prishtine:D
  Postime
  59
  Aahahha Ema te kam them moj se dashuria nuk mesohet ne libra,akoma ti mendon se do e mesosh ashtu?

  Sweet po une qe e shofe gjdo dite :P

  Sa per temen eshte shume i zoti sidomos per moshen qe ka
  Gjdo gje e ktheva ne vendin e vete...

 5. #5
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  mua me pelqen dueti me sinan hoxhen ajredin pasha ku i ke lano taboret

 6. #6
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210
  Edhe mua me pelqen Ermal fejzullahu

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Sabriu
  Anėtarėsuar
  29-12-2005
  Postime
  1,283
  Mua mė pėlqen kėngaėrralla magalesh e mira prej nesh.

 8. #8
  Perjashtuar Maska e ||xXx||
  Anėtarėsuar
  22-07-2005
  Vendndodhja
  Mes Ferrit Dhe Parajses
  Mosha
  33
  Postime
  359

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga E*m*A
  E di se gjitha pyetjet s’kan pergjegjeje
  E dashuria nuk mesohet n’libra
  E une ende mendoj, ku kam gabuar

  Po te kerkoj arsyeje i gjej njemij
  Po t’i numroj gabimet ka dhe me shume
  Me lehte e kam t’besoj se ish e shkruar

  Edhe te tjeret vuajn, fati eshte n’duar t’zotit
  Une nuk lakmoj se eshte mekat
  Por heret eshte per mua, te behem rob i lotit
  Une do t’gezohesha me pak

  Asgje me shume nuk du
  Veq ti t’me duash e une te dua
  Asgje me shume nuk du
  Veq ti t’me duash e une te dua  p.s.ajo kenga e Hajredin Pashes eshte shume shume e mireeeeee
  Yllo dhe per mua kjo kenge ka qene e preferuara deri para diso kohesh.
  Tani nga ermali me pelqejne pak a shum te gjitha kenget por per momentin mu ka fiksu qe me e bukra eshte un me buke, e ti me gur

 9. #9
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Mua me shume me kan pelqyer kenget e Ermalit kur ishte i vogel sesa tani
  Ka njeri qe di tekstin e kenges "Trashe Trashe"? : D

 10. #10
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Kenga Nje Buzeqeshje e Ermalit eshte kenga me e bukur e tij deri tani. Interpretimi i tij ne Hajredin Pasha me Sinan Hoxhen bashke, eshte shume i dobet, sepse kenge te tilla nuk i pershtaten zerit te tij, Sinan Hoxha psh. e interpreton shume mire kete kenge. Versioni qe me pelqen me shume i kenges Hajredin Pasha, eshte ai i Sinan Vllasaliut me xhez kitaren e Faton Macules.

  Tung
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 11. #11
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Edhe mua me pelqen shume Ermali , gjitha kenget e tij me pelqejne shume ..

 12. #12
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Ermal Fejzullahu, ėndrra e kush e di sa adoleshenteve duket se ka rėnė keq nė dashuri, por ajo nuk i jep asnjė shenjė. Bėhet fjalė pėr Greta Kocin, qė ėshtė bėrė shumė shpejt pjesė e skenės, atje ku i mori mendjen edhe Ermalit. Ky i fundit u ka thėnė gjithė shokėve dhe kolegėve tė tij se sė shpejti do tė fejohet me Gretėn, e cila duket se nuk po iu vė shumė rėndėsi thashethemeve.

 13. #13
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  31
  Postime
  1,770
  lool
  se di pse po sa her e shof ate mbo me buzqesh se mduket kshu si kalamo i vogel qe i bo oce oce lool nejse zonin se ka tkeq edhe konget po ashu

  klejzi

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,659
  E degjova cd e ketij kete jave. Cika e Prishtines ishte kenga me e bukur shqiptare qe kam degjuar per kete vit. Zeri i ketij pastaj ishte kryeveper!

 15. #15
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Ermal Fejzullahu Per Gazeten "albania" Ne Londer

  “Shpatin e kam shok shumė tė mirė. Jemi shpesh nė koncerte, tė dy punojmė, tė dy jemi tė suksesshėm pra, tė dy jemi rivalė dhe shokė tė mire”

  Ai ėshtė njė kėngėtar i ri nė moshė, por me njė karrierė qė kushdo do ta dėshironte. Brenda njė kohe shumė tė shkurtėr djaloshi kosovar arriti tė rrėmbente zemrat e shumė vajzave nė mbarė trevat shqiptare, por edhe nė botė, me hitet e tij romantike qė vazhdojnė tė jenė shumė tė preferuara.

  Ndryshe nga ēfarė e shikojmė nė skenė Ermali ėshtė tip shumė i qeshur dhe dashamirės. Komunikon lirshėm me kėdo qė e takon dhe nuk nguron tė jape autografe si dhe ti pėrgjigjet telefonatave tė shumta nga fansėt e tij. Ermali i pėrgjigjet pozitivisht ftesės sė gazetės "Albania" pėr njė intervistė, madje duke u shprehur me superlativat mė tė mėdha nė drejtim tė gazetės " Albania" nė Londėr.

  Gazeta ALBANIA - Si e pėrshkruan Ermali vetveten?

  Sė pari mė lejoni tė them qė ėshtė njė kėnaqėsi e madhe pėr mua qė tė jap kėtė intervistė pėr gazetėn e njohur dhe tė lexuar tė komunitetit shqiptar tė Anglisė. Pėr veten?Unė jam njė djalė i ri, i cili ėshtė nė shkollėn amerikane nė Prishtinė ku dhe jetoj me familjen time.

  “ALBANIA”-Ēfarė vlerėson si virtytin mė tė mirė tek vetja?

  Nuk di nėse duhet ta quaja virtyt tė mirė apo tė keq faktin qė unė jam shumė i hapur me njerėzit, nuk jam aspak tip i ngurtė.

  Gazeta ALBANIA -Po virtyti qė nuk tė pėlqen tek vetja?

  Pėr Zotin nuk di.(mendohet)

  Gazeta ALBANIA -Kjo do tė thotė qė je i kompletuar?

  Jo nė asnjė mėnyrė.Nuk mendoj se ka njerėz tė kompletuar. Ndoshta unė mund tė kem shume defeke ose ndoshta pak, por tė them tė drejtėn akoma nuk i kam vėrejtur tek vetja virtytet e mia negative.

  Gazeta ALBANIA -Je rritur nė njė familje kėngėtarėsh.Sa ka ndikuar jo nė karrierėn tuaj?

  Dua tė them se nė Kosovė e Shqipėri ka shumė njerėz tė lindur pėr muzikė, mirwpo nuk i ėshtė dhėnė mundėsia qė tė provohen.Unė gjithė suksesin ja dedikoj babait tim Sabri Fejzullahu duke qėnė se emri i tij mė kan nxitur edhe mua tė merrem me muzikė, por nuk mund tė lė pa pėrmendur edhe punėn time tė palodhshme. Megjithatė unė falenderoj zotin qė kam lindur nė kėtė familje.

  Gazeta ALBANIA -E mban mend momentin kur je ngjitur pėr herė tė parė nė skenė?

  Kam qėnė rreth 16 vjeēar kur kėndova kėngėn e parė titulluar "Tashe trashe" dhe mora pjesė nė " SHOW FEST"qė organizohet ēdo vit nė Kosovė. Aty u vlerėsova me ēmim tė parė.

  Gazeta ALBANIA -Pra e ke nisur karrjerėn me ēmim tė parė?

  Po, por qė ta dini babai im nuk dėshironte qė unė tė merrem me muzikė dhe ka qėnė daja im qė mė mbėshteti pa e dėgjuar atė ēfarė thoshte im atė.

  Gazeta ALBANIA -Pas "Show fest"si vijoj karrjera pėr Ermalin?

  Gjithēka nisi gradualisht. Realizova edhe kėngė tė tjera dhe njė pjesė ė tyre janė kthyer menjeherė nė "hite" po ashtu kam marrė pjesė edhe nė "Top Fest"edicionin e parė dhe tė dytė dhe e vlerėsoj shumė kėtė pjesmarrjse sikurse edhe ēmimet qė kam fituar. Gjithashtu vitin e kaluar kam hedhur nė treg albumin tim tė parė titulluar "Pėr njė dashuri"qė arriti njė numėr rekord shitjesh. Besoj se rreth muajit shtator tė kėtij viti do tė hedh nė treg albumin tim tė ri, pasi momentalisht po punoj shumė pėr ta arritur kėtė.

  Gazeta ALBANIA -Kėnga juaj "Pėr njė dashuri" ka rrėmbyer zemrat e shumė shqiptarėvė dhe vazhdon tė ketė tė njejtin sukses. Ju si e komentoni kėtė fakt?

  Ky ėshtė njė stimulim qė t'ja rrėmbej zemrat prapė..(qesh)

  Gazeta ALBANIA -Mendon se vetėm kėshtu mund t'ia pushtosh zemrat publikut me kėngė romantike?

  Unė kėndoj atė lloj muzike qė mė pėrshtatet. Kjo ėshte rryma qė preferoj.

  Gazeta ALBANIA -Nė cilin stil muzikor e gjen veten mė mirė?

  I pėlqej tė gjitha silet muzikore nga muzika folklorike, patriotike, popullore etj, tė gjitha pa pėrjashtim por kėtė rrymė qė po kėndoj do tė vazhdoj edhe mė tej, pasi kjo ėshtė rryma qė kam mė pėr zemer.

  Gazeta ALBANIA -Ke realizuar shumė koncerte dhe publiku ju ka pritur shumė mirė. A mund tė veēosh njė nga momentet mė emocionuese gjatė koncerteve tua?

  Momentalisht nė ēdo koncert jam shumė i mirpritur dhe kjo mė jep njė emocion tė veēantė. Nė Kosovė jam nė koncert ēdo javė dhe ndihem shumė i kėnaqur nga mikpritja e publikut, por doja tė veēoja Shqipėrinė. Kam qėnė nė shumė qytete tė Shqipėrisė dhe ēdokund e kam ndjerė publikun entuziast, madje nė koncertin pėr ditėn e verės nė Tiranė kam ndjerė shumė emocione pasi publiku nuk mė lejonte qė tė largohesha nga skena dhe kishin bllokuar edhe rrugėn. Eshtė dashur njė grup policėsh qė tė mund tė largohesha nga sheshi "Skėndėrbej" drejt hotelit. Ishte njė moment shumė emocionues qė nuk mund ta harroj.

  Gazeta ALBANIA -Si reagon Ermali kur dikush e pyet pėr jetėn e tij private?

  Bėj njė jetė private si gjithė tė tjerėt, pėrveē faktit qė i kam rralluar shumė daljet nė publik Kjo pėr tė ruajtur imazhin tim dhe momentet kur jam pranė publikut nė koncerte apo festivale. Nuk mė pėlqen kur publiku tė sheh ēdo ditė nė rrugė pasi imazhi i kėngėtarit bie.

  Gazeta ALBANIA -I ke kėnduar shumė dashurisė. Po vetė Ermali ėshtė I dashuruar?

  (hesht…)Momentalisht nuk jam i dashuruar.Vetėm kaq mund tė them.

  Gazeta ALBANIA -Tė gjithė djemtė mburren pėr numrin e tė dashurave. Po Ermali ēfarė do tė thoshte?

  Tani nuk mė kujtohet pasi unė nuk i kam numėruar tė dashurat e mia. Nė kėtė drejtim jam shumė i kujdesur e nuk mund tė kem lidhje me ēfrado vajze.Por kam patur edhe unė historitė e mia tė dashurisė. Numrin do ta them pas intervistės nė mėnyre private…(qesh)

  “ GZETA ALBANIA” -Shpat Kasapi ėshtė pėrfolur shumė si rivali juaj kryesor.A egziston njė rivalitet i tillė?

  Shpatin e kam shok shumė tė mirė sikurse e vėrtetove edhe vetė ne Tiranė gjatė koncertit nė "Festėn e Muzikės". Jemi shpesh bashkė nė koncerte dhe pėrsa i pėrket shoqėrisė nuk ka asnje pikė rivaliteti, mirpo tė dy punojmė, tė dy jemi tė suksesshėm pra, tė dy jemi rivalė dhe shokė tė mirė.

  Gazeta ALBANIA -Kush janė njerėzit mė tė dashur pėr Ermalin?

  Sė pari daja im Hysi qė ėshtė edhe menazheri im.Ai jeton kėtu nė Londėr dhe kjo ėshtė arsyeja qė unė jam shpesh nė Londėr. Por sigurisht edhe familja ime qė i dua shumė.

  Gazeta ALBANIA -Ēfarė marrdhėniesh keni me fansat e tu?

  Kam marrdhėnie me tė vėrtetė shumė tė mira.me tė gjithė fansat e mi.

  Gazeta ALBANIA -Ke kontakte me ta?

  Po, shumė mė telefonojnė shpeshherė dhe unė i pėrgjigjem me shumė dashamirėsi madje edhe nė momente tė papėrshtatshme, por unė dua qė gjithmonė tė jem nė kontakt me fansat e mi.

  Gazeta ALBANIA -Po surpriza mė e bukur qė mban mend nga fansat?

  Ka shumė. Sidomos letra dhe dhurata qė vijnė nė shtėpinė time por mbaj mend nė koncerte kur vajzat hiqnin varėset apo vathėt e mi jepnin mua. Ishte njė surprise qė tashmė pėrsėritet nė shumė koncerte.

  Gazeta ALBANIA -Ēfarė bėn me kėto dhurata?

  I ruaj. Bashkė me gazetat apo revistat e shumta qė kam nė shtėpi tė koleksionuara dhe shpeshherė kur jam vetėn nė shtėpi i lexoj dhe kam nostalgji pėr momentet qė kam kaluar.

  Gazeta ALBANIA -Sė fundmi njė mesazh pėr gjithė lexuesit e gazetės sonė si dhe fansėve tu?

  Lexojeni gjithmonė gazetėn "Albania" pasi kjo ėshtė mėnyra e vetme qė komuniteti shqiptar nė Angli tė jetė nė kontakt me gjithshka qė ka tė bejė me ta. E kam lexuar shpeshherė kėtu nė Londėr gazetėn tuaj dhe shpreh konsideratėn time personale pėr punen e stafit tuaj.

  Gjithashtu pėrshėndes tė gjithė fansat e mi dhe i thėm qė Ermali nuk do t'ju zhėnjejė kurė por do tė punoj akoma mė shumė vetėm pėr ju.Suksese tė mėtejshme nga redaksia e gazetės "ALBANIA"

  Gazeta ALBANIA -Faleminderit dhe suksese edhe juve.
  Bisedoi Ervis Maja
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 16. #16
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Ermal FejZuLLahu- Shtatė Ditė

  Sa kenge e dhimbshme

  Diten kur te kam percjell
  shpirtin tim me ty e lash
  e mu shuan hėnė e diell
  ne ket jet sdot rrim mė bashk
  mes luleve ti preehs
  nuk do te kthehesh
  aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall

  kur per mua te jesh merzit ti ne enderr me trokit
  e me puth me shuaj ket mall
  e ma fshin lotin ne varr

  mes luleve ti prehesh nuk do te kthehesh
  aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall


  Shtatė dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  e shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatė dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  por shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatė dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  e shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatė dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  por shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatė dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  e shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatė dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  por shtatdhjetė vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell.
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 17. #17
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Ermal Fejzullahu nuk ka rene kurre ne dashuri

  Gjate nje interviste per gazeten "Panorama", "Ēuni nga Prishtina" tregon se nuk ka rene kurre ne dashuri dhe kete e konsideron si "fat te mire".

  Nese ka nje arsye qe vajzat vdesin per Ermalin, eshte pikerisht fakti qe.. zeri i tij i bukur i kendon aq mire ato kenget dramatike per dashurine e humbur, por qe Ermali te mos kish rene ne dashuri asnjehere? Kujt do ti kishte shkuar ne mendje Si po mashtrojne te gjithe keshtu! " Pėr fat tė mirė deri tani nuk jam dashuruar me asnjė vajzė... (qesh)" eshte shprehur ai gjate intervistes, nderkohe qe gjithashtu ka shtuar. "...unė e kam thėnė qė kur tė dashurohem me njė vajzė nuk do e zgjas hiē, por do e marr pėr grua..."!

  Panorama
  My silence doesn't mean I am gone!

 18. #18
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Ermal Fejzullahu
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 19. #19
  N3ra5htarja Maska e rina_
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Diku....
  Mosha
  34
  Postime
  450
  A mund dikush ta gjej kengen "e lus zotin" se shum e dua ket kenge te tija...
  nje nder te preferuarit e mi...eshte ermali..

 20. #20
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Ermali, mė i preferuari i adoleshentėve

  Ermal Fejzullahu ėshtė njė nga mė tė kėrkuarit e lokaleve apo pub-ve me muzikė live.
  Tė gjithė tė rinjtė preferojnė tė kėndojnė nėn ritmet e kėngėve tė tij, qė kudo qė shkon e ndezin sallėn. Kėtė fundjavė ai ka kėnduar nė “Calvin”, ku tė gjitha femrat janė afruar pranė tij, duke fotografuar me telefona apo aparate gjithēka ka ndodhur, dhe duke dalė nė foto me kėngėtarin. Pėr rininė shqiptare ai ėshtė i suksesshėm. Kjo duket nga numri i ftesave qė vijnė nė vit nga klubet shqiptare, pėr tė kėnduar fundjavave. Pėrveē zėrit, melodisė sė kėngėve tė tij, ai ėshtė edhe tepėr simpatik. Kjo ka bėrė qė tė lakmohet nga tė gjitha vajzat, por nuk pėrjashtohet fakti qė ka fansa edhe djem.
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Rock Kosovar vitet 80-97
  Nga Mesnata nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 28-02-2019, 11:01
 2. Sabri Fejzullahu
  Nga Dita nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 17-02-2019, 16:37
 3. Xhelal Xheladini
  Nga Gjallica nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 24-01-2013, 11:42
 4. Humor nga Kosova
  Nga RTP nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 03-05-2004, 10:24
 5. Dosja e korrupsionit shteteror
  Nga Anton nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 91
  Postimi i Fundit: 25-01-2004, 03:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •