Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1

    Ndihme te shpejte ju lutem

    kam deshire te di nese ka shtepi ku kryhen ceremonite funerale ne Maqedoni, apo eshte si ne Shqiperi ku pregatitja e trupit dhe vajet kryhen ne shtepi???
    Ju lutem, shpejt! Faleminderit
    Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

  2. #2
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Une jam nga Kosova, e ne Kosove, shqiptaret muslimane e pastrojne kufomen ne shpi, kurse per vaje me sa di une, nuk kemi vaje fare (te pakten krahina e Prishtines). Keshtu duhet te jete edhe ne Maqedoni (ndoshta mund te kete ndonje dallim te vogel tek tosket e Maqedonise). Kurse per shqiptaret e krishtere ne Kosove e Maqedoni, nuk e di.

    Me shpresen qe te kam ndihmuar sado pak.

    Tung
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  3. #3
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga dodoni
    Une jam nga Kosova, e ne Kosove, shqiptaret muslimane e pastrojne kufomen ne shpi, kurse per vaje me sa di une, nuk kemi vaje fare (te pakten krahina e Prishtines). Keshtu duhet te jete edhe ne Maqedoni (ndoshta mund te kete ndonje dallim te vogel tek tosket e Maqedonise). Kurse per shqiptaret e krishtere ne Kosove e Maqedoni, nuk e di.

    Me shpresen qe te kam ndihmuar sado pak.

    Tung
    Une jam nga Maqedonia(por me origjine kosovar). Edhe une nuk mendoj se ka dicka te tille ne Maqedoni. Jo vetem shqiptare por as maqedonase. Sepse sa kam jetuar ne Maqedoni kur nuk kam degjuar per dicka te tille.

    PS: Manulaki e paska vene kishen e shkupit si avatar. Ne fakt ajo eshte kisha e Shen Klimentit te Ohrit.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  4. #4
    Faleminderit shume qe te dyve!!
    E dija qe ne ballkanasit s'kemi te tilla komoditete si ketu ne Amerike ku ka shtepi per pergatitjet e ceremonive funerale si edhe te trupit. Por dikush po shkruan nje liber dhe karakter kryesor ka dike qe eshte nga Maqedonia dhe me kerkoi informacion per ritet dhe kulturen e vendit.

    Gjithashtu, nese s'eshte shume si paguajne njerezit per anen mjekesore ne Maqedoni?

    Faleminderit edhe nje here, shume, shume, dodoni dhe panchovilla

    Kjo kishe eshte Kisha e pare ku prinderit e mi festuan Pashken per here te pare pas renies se komunizmit. U ndodhen ne Shkup ne ate kohe, kurse une e festova pashken ne Korce ne ShenDellia (Shen Ilia)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Manulaki : 29-01-2006 mė 23:46
    Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

Tema tė Ngjashme

  1. Varfėria dhe mizerja.
    Nga DI_ANA nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 125
    Postimi i Fundit: 18-01-2017, 05:25
  2. Kam nevoje per nje ndihme te shpejte
    Nga camomilla nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 31-01-2006, 07:08
  3. Ēlirimi i Frymės
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 59
    Postimi i Fundit: 12-08-2005, 12:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •