Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 105

Tema: Gjobat!

  1. #21
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Ne amarike najhere edhe polici i jep ticket policit. Kjo eshte gje e vertete. E njoh nje sheriff offricer qe me pati thene se atij nuk i japin ticket vetem te county i njejte kurse njehere me nje qytet tjeter nuk e kane fale por i kane dhene ticket dhe pastaj ai ka marre `defensive driver class`. Edhe nje gje tjeter qe me pelqen eshte se po nuk bere gje nuk te ndalon policia kurre.
    Vetem nje gje qe nuk me pelqen aspak eshte reagimi i tepert ne shume raste. Ja tani sa e pashe nje video(amatore) si 4-5 police e shkelmonin nje zezake. Edhe pse nuk i dua zezaket fare rrahja e tille apo vrasja nuk eshte gje e mire. Pasi e lidhin dikend pse ka nevoje ta rrahin ate apo ne disa raste edhe vrasin e pastaj e gjejne ndonje justifikim kot.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga panchovilla : 01-02-2006 mė 10:19
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  2. #22
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anėtarėsuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    Pancho, ti e ke fjalen per ket ata 4 policat po rrifshin ate zezakun ne Missouri e ? Nqs eshte kjo, athere mir ia bene qenit. Jo se eshte zezak, por ky individi donte ti ikte policise. Pastaj ne video duket sikur po i rezistonte arrestit. Un jam shume pro te drejtave kushtetuse "te te dyshuarve" po ne raste si ky un them policeve duhet ti japin me shume autoritet dhe te drejte veprimi. Ver kopan ! haha Persa i perket policeve qe i japin gjoba policeve, e di qe ndodh po jo shume shpesh. Zakonisht jane policet e rinj qe bejne te tilla budallallliqe (per gjoba te vogla e kam fjalen) :P
    Ne fund doja te thoja se per mendimin tim, policia ne amerike eshte nga forcat me profesionale ne bote (me sa kam pa un, te pakten ne Azi dhe Europe), duke marre parasysh dhe konditat ne te cilat veprojne.
    NeverAgainVolunteerYourself

  3. #23
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga FTN_2004
    Pancho, ti e ke fjalen per ket ata 4 policat po rrifshin ate zezakun ne Missouri e ?
    Po ai rasti ne Missouri. Por nuk mendoj se kane te drejte te reagojne ashtu. Ja nje rast tjeter. Vitin e kaluar nje police e vret nje `chicano` 18 vjec me plumb ne shpine. Dmth edhe mua ma hapin barkun chicanot sidomos me droge e e shume gjera tjera. Por a nuk mjafton arrestimi? Nejse ne shume raste tjera kur policet vrasin dikend kamera e policise nuk eshte vene ne perdorim apo shume gjera tjera te dyshimta ndodhin. Dmth normalisht qe ata duhet ta vendosin rendin por najhere tjetrit ja marrin shpirtin shume lehte dhe askush nuk del fajtor por vetem harrohen keto gjera.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  4. #24
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anėtarėsuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    Pancho, un nuk jam polic (akoma hehe) por ne nje fare menyre i kuptoj veshtiresite legale qe perballen cdo dite. Dmth, "rules of engagement" a ku e di un sesi quhen jane disi te disfavorshem per policine. Kjo per arsye se nga vitet 50-60 me duket policia ishte shume e korruptuar, kishte humbur besimin e popullit etj etj. Prandaj ia shtrenguan goxha rrypin , me shume sesa c'duhet. Mesa di un, ketu nuk vritet njeri pa patur njfare arsyeje, ose dyshimi dhe kur jeta e oficerit vehen ne dyshim. Aq me teper sot, ku rasti i Rodney King-ut eshte akoma i fresket. Kamerat e policise kushtojne shume para, jo cdo makine i ka prandaj disa here nuk ka filmime. Mua me habit dhe merzit fakti qe ketu (Usa dmth) rajonet e policise nuk kane buxhet te mjaftushem. Rrogat jane relativisht te ulta etj. E them dhe njehere, brenda rrethanave qe operojne, policia ketu ben nje pune te admirushme. Shof Cops nganjehere dhe qesh me vete me ca "te dyshuar" qe acarohet direkt kur i ndalon polici, ose fillojne te shajne. Them me vete, aaaah t'ishin ne shqiperi keta e te shifishin ato Ivecot e policise tone qe kane vend per 20 polica dhe nji te dyshuar brenda...hahaha edhe kur dilnin TVSH-ja te arrestuar dukeshin si Rocky pas ndeshjes me Apollo Creed haha.
    NeverAgainVolunteerYourself

  5. #25
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga FTN_2004
    Pancho, un nuk jam polic (akoma hehe) por ne nje fare menyre i kuptoj veshtiresite legale qe perballen cdo dite. Dmth, "rules of engagement" a ku e di un sesi quhen jane disi te disfavorshem per policine. Kjo per arsye se nga vitet 50-60 me duket policia ishte shume e korruptuar, kishte humbur besimin e popullit etj etj. Prandaj ia shtrenguan goxha rrypin , me shume sesa c'duhet. Mesa di un, ketu nuk vritet njeri pa patur njfare arsyeje, ose dyshimi dhe kur jeta e oficerit vehen ne dyshim. Aq me teper sot, ku rasti i Rodney King-ut eshte akoma i fresket. Kamerat e policise kushtojne shume para, jo cdo makine i ka prandaj disa here nuk ka filmime. Mua me habit dhe merzit fakti qe ketu (Usa dmth) rajonet e policise nuk kane buxhet te mjaftushem. Rrogat jane relativisht te ulta etj. E them dhe njehere, brenda rrethanave qe operojne, policia ketu ben nje pune te admirushme. Shof Cops nganjehere dhe qesh me vete me ca "te dyshuar" qe acarohet direkt kur i ndalon polici, ose fillojne te shajne. Them me vete, aaaah t'ishin ne shqiperi keta e te shifishin ato Ivecot e policise tone qe kane vend per 20 polica dhe nji te dyshuar brenda...hahaha edhe kur dilnin TVSH-ja te arrestuar dukeshin si Rocky pas ndeshjes me Apollo Creed haha.
    Te shumica e gjerave qe thua ke te drejte kurse te ngjarja specifike qe them une policja eshte hequr nga puna dhe ndihmesi i saj eshte suspenduar per ca kohe sepse makina e policise ka patur kamere por ata nuk e kane vene ne perdorim. Edhe tani shumica e makinave te policise kane kamera. Keshtu qe ne krahasim me te kaluaren policia eshte shume e e sjellshme. Se paku keshtu thone ata qe i kane pare edhe ata policet tjere ne te kaluar.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  6. #26
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anėtarėsuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    haha ne shqiperi te ndalojn kot, kontrollojn letrat, po i pate te gjitha ne rregull, thote polici: Ku e ke kutine e ndihmes se shpejte ? :P Gjeja me e bukur ishte policat ne autostrade duke punu radarin ) sikur atje duhet me provu qe po ecen shpejt. Ca pashe tjeter ket vere una ne Shqiperie...Polic duke drejtu trafikun poshte semaforit dmth, se nuk i besohet semaforit, duhet dhe ruajtesi i rendit aty. Edhe i hiku Hummeri me te kuqe policit, Polici i bertiste ne mes te rruges : PO ule o ule shpejtesine , jo ndalo, po ule shpejtesine ( Ke lodrat e rruges elbasanit kjo ) aaaaah shqiperi o shqiperi
    NeverAgainVolunteerYourself

  7. #27
    Far away! Maska e Eraaa
    Anėtarėsuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Citim Postuar mė parė nga ^^Gjalica^^
    ahaha ti mendon gjithe naten per ta edhe diten shpallesh person ne kerkim prej tyre

    Policia vetem 1 here me ka dal rruges por s'me tha gje sepse kisha vajzen e vet me vete

    Epo ca faji kam un qe jam shume e mire, dhe me kerkojne te na japin ndonje chokolate lol Tani ca polica jane vertet plehra, po ky i shoqes tate me fali dhe mua cause' of you se me demek na qenke person me pozite

    Kshu kshu ndonje dite si papritmas mosu habitni kur do shifni fotot e time ,e ca te tjereve ktu me AAO si krietar duke kandituar per deputeta ne 'Shtepine e Bardhe'. By the way, me kte rast dhe na njihni ahahha

    More vesh ti tjatra dhe kujdes rruges mos te zer gjumi se aty aty ishe
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  8. #28
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
    Te ndalin Pancho te ndalin
    S'ke pa najhere Police Road Block ku te ndalojne sipas deshires se tyre per kontroll dokumentacioni..?
    Jo une nuk kam pare gje te tille ketu. Vetem perreth kufirit te Meksikes(El Paso, Brownsville, Laredo, etj.) Ketyre qyteteve i shtohet edhe pjesa e N M dhe CA. Andej e di qe ka postblloqe kurse ne qytet normal kurre nuk kam pare.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  9. #29
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Sa eksperience qe keni me gjobat ju..lol. Une tash 4 vjet shofere as dhe
    nje gjobe...dhe kur me kane ndale ndonje here..kam kalu pa gjobe pa
    nothing....vetem nje here qe isha me patente Shqipnie kisha 1 muaj ne Usa
    dhe me coi ne court polici dhe judge me fali...lol spaguva as nje qindarke.
    Dhe mos te harroj me shtu qe isha nja 22 miles over the limit..lol.

    Ndersa dje duke eksploru rruget e Jacksonville si padashje..oopss hyna
    ne line qe ishte e krahut tjeter....per mu kthy majtas...lol.
    Po pritsha makinat qete....kur perpara polici....ba me e lane mu afru tashe
    ka me ba mu se jam ne krah te kundert te rruges...keshtu ja preva rrugen
    policit....e bana zemren gure dhe s'me tha kurgja....

  10. #30
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Per policet e trafikut kjo puna e gjobave eshte si pune biznesi ne fakt .. i shoh perdite qe rrine ne ruajtje rrugeve , fshihen ne ndonje rrugice e presin peshkun e tyre , dhe kur kalon ndonje me shpejtesi , i shkojne nga pas peshkut qe ta kapin , e ti fusin nje gjobe ..kjo eshte puna e tyre ne fund te fundit ..ndonjehere nuk i genjen dot sepse kane aparate dhe te thone me sa po ecje ska nevoje tua thuash ti :P ... prandaj me mire te thuash te verteten se te japin kredit per kete , spo them per te gjithe ama se ka dhe polica te poshter , po ka dhe nga ata qe jane te kuptueshem .. ama qe ti qahesh ndonjehere dhe ben pune , sidomos per femrat , por ka dhe qe ste falin per asgje .. eshte pune fati ..
    Interesante eshte fakti qe kohet e fundit kane dale ne shitje disa aparatura (kuptohet jo te ligjshme) te cilat te lajmerojne kur policia eshte afer .. kete zakonisht e perdorin ata qe kane taksi ..por dhe te tjeret .. lol eh cfare shpik mendja njerezore ...

  11. #31
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Gjobat e mia:
    2003- Disobeying the traffic sign( travelling on the soulder) - : Pleaded guilty.
    2004- Speeding ( 70 mph in a 50 mph zone): Pleaded not guilty, founded guilty by the court.
    2004- Crossing the single lane at the tolls plaza.....pleaded n/g....Ticket dismissed ( the cop didnt came in court)
    2005 -Speeding (66 mph in a 35 mph zone)..pleaded n/g...Ticket dismissed ( the county failed to send me the supporting deposition as described by NY State and Nassau County law)....
    2005- Making an illegal turn on a 6- 9:30 am no turn road)....Still pending.....(Propably I'll work a deal with the county DA to plead guilty to pay full the ticket without points on the license)

    Ashtu si AAO dhe une , ne nxjerrim buken duke ngare makinen....Eshte e natyrshme te kesh kaq shume gjoba e te kapesh kaq shume polica ne rruge....Nga 2003 deri ne fund te 2005 ( per dy vjet) kam 210 000 milje ne kurriz....Ca kolopuca ketu duan 25 vjet ti bejne kaq shume milje!

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Fat ishalla dhe une isha ne court per tim shoq para ca ditesh dhe vallahi u
    pendova qe shkova ate prokurorin isha ba me e kape per flokesh dhe me e
    shkapete per toke...lol. Ca qelbesirash qe jane ato...mundoju ta manipulosh
    ate...se me judgin i rregullon punet atehere...lol
    kisha fat plot! vajta atie dhe judgi ishte i qeshur (e prisja te ishte i nevrikosur for some reason!) dhe mbasi me pyeti nga isha sa kohe kisha ktu dhe mbasi u mundua nja 10 here te me shqiptoj emrin mire lol, me tha qe do ma fali kete rradh meqe ishte hera e pare!!!!!
    i thash nje "thnx...i wont do it again" dhe ika


    ps. kur po prisja atie, Judgi me thiri emrin dhe une ne vend te ulja koken dhe te afrohesha atie u know te sillesha kshu qe ti vinte pak gjyna ati , thash emrin tim me ze te lart qe ta korigjoja ate meqe ma tha gabim LLLOL

  13. #33
    Heartless Maska e White_Angel
    Anėtarėsuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293
    Deri tani jam mire dy gjoba kam marre gjithsej . Nje kur bera aksidentin ( ishte faji i bores 8 inc edhe akull poshte ) , por me e keqja se e bera aksidentin ne oren 5.30 te mengjesit , ai njeriu qe i perplasa makinen ( ku doli edhe ai ne ate ore me gjithe ate dreq makine ) , mbylli deren dhe harroi celsat ne makine , keshtu na u desh te ecnim gjysem milje ne kembe ke Gas station me i afert ( si loli me colin ne ) edhe policia erdhi ne oren 7 se nuk ndalonin dot . Aty shpetova se polici me tha qe s'do vi ne gjygj edhe ai fakiri qe la celsat ne makine nuk erdhi . Kurse te dyten e kam marre per speed tek rruga e shkolles nga 20 une i kisha dhene me 42 . Ehhh kjo e dyta me shkoi nja ca leke qe te kisha rekordin e paster . Deri tani Zot jena mire ,ma vone ....


    Tujj tujj se mos marr veten m'sysh se pritet edhe bore e madhe .
    O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

  14. #34
    <-----
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Citim Postuar mė parė nga Toro
    AAO, di gje ti te lejne me nxjerr CDL class A me kaq pike sa mund te kem une ne patente?
    Kur te kthehem nga Greqia, do mundohem te nxjerr CDL....I think the green is more brighter workin with trucks than taxi....Si thua ti?
    Well...nese ke ma shume se 6 pike ne patente , s'besoj se ta nderrojne se ke si "restricted license" por megjithate , shtete te ndryshme me ligje te ndryshme !
    Un kur bana 6 pike , pervec gjobes qe pagova , me erdhi edhe nji gjobe tre vjecare ( 250 ne vit per tre vjet ) vetem se kisha hy tek zona e "walking bomb drivers" lol
    Per pune green-ash , vallahi s'di ca me te thane se s'di si je mesu ti dhe si i ke kushtet por sot per sot , biznesi ma i mire per truckers asht me Dump Truck (straight truck with end dump body ) nese do te punosh local ose nese do punosh regional , te kesh kamionin dhe rimorkjo tende por kjo ka pune se duhet hap DOT # , ICC # and all that sh't..!
    Ne New Jersey ato qe kishin Dump truck pagueshin 70 $ ora ( ktu ku jam , asht pak ma poshte ) kurse kto fleet owners paguheshin rreth 2 $ e gjyse per milje !
    Anyway , pyt rreth e rrotull mer Toro dhe shif ku ke ma leverdi..

    p.s White Angel...si s'isha un ai fakiri qe i paske ra me makine ne 5 te mengjesit mer zot...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AgainstAllOdds : 16-02-2006 mė 01:04

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Sa te mire jane me femra keto mi aman, dhe burri per here te pare e kishte
    po se fali kush...lol.

    Rendesi ka qe ja hodhe....dhe heren tjeter ma kujdes mi ma kujdes...
    ah se imagjinon dot sa e kenaqur jam qe smu ngacmua patenta! jo per gje po jam ne inshorancen e babit dhe sdua ti sjell probleme.



    Ju qe nuk keni as nje gjob as nje here mos u llafosni me njeri ti thoni qe "une skam as nje gjobe" etc etc se une nje dite me para po llafosesha me nje spufje dhe po i thoshja qe kaq koh me makine dhe sme kan ndaluar as nje here dhe me thot ai qe mos ta ndiell se si dihet! ai e ka fajn qe me kapen!!! lol


    ps. as vellain tim se falen heren e par qe mori gjob ktu! sa i thash une qe mi hoqen te gjitha piket sikur i shtremtovi pak turinjt si me shaka
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FierAkja143 : 20-02-2006 mė 00:12

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    o zot o zot ishalla i bie nje bomb ktyre policave ne South neper fshatra.
    Qe thoni ju thot fierakja "do iki nje xhiro 7.5 ore larg meqe sa mbaroj dhe shkolla" "mer aeroplan te keqen mami se paguajm ne po s'pate" i thot mami "jo" thot ajo "kam qejf te ngas dhe harxhoj me pak leke me makine".
    Keshtu qe fillon te ngasi nje dite te bukur me djell...

    Si po ngiste te dashur forumista () GPS e fut ne ca lagje gheto ku cdo zezak kthente koken kur kalonte ndo nje makine. Pastaj e futi ne ca rruge FSHATI ku shikonte lope ne ane te rruges dhe shtepira qe dukeshin sikur ishin gati per tu rrezuar. Kemb njeriu nuk kishte per nja 40-50 min. Nejse speed limit 55mls. Po ikja 60-65 se polici zakonisht nuk te ndalon deri 10mls me shume. Ishte nje makine para meje qe po ikte avash sepse para kishte nje traktor lol dhe i parakalova. Kur pas 1 min ca te shoh??? e njejta makine ndez dritat dhe me ndalon!!! Makine kshu e fsheft. E cme gjeti thash. Nje polic i shendosh qe nuk dinte te fliste me vjen tek dritarja dhe i them me nerva "nuk kam kohe per kte se kuptoj pse me ndalove" "po ikje 65 ne 25 thot ai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" WHAT?! kur u be 25? rruga po ajo rruge fshati qe ishte ajo ngeli. Gjoben spo e them..

  17. #37
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    o zot o zot ishalla i bie nje bomb ktyre policave ne South neper fshatra.
    Qe thoni ju thot fierakja "do iki nje xhiro 7.5 ore larg meqe sa mbaroj dhe shkolla" "mer aeroplan te keqen mami se paguajm ne po s'pate" i thot mami "jo" thot ajo "kam qejf te ngas dhe harxhoj me pak leke me makine".
    Keshtu qe fillon te ngasi nje dite te bukur me djell...

    Si po ngiste te dashur forumista () GPS e fut ne ca lagje gheto ku cdo zezak kthente koken kur kalonte ndo nje makine. Pastaj e futi ne ca rruge FSHATI ku shikonte lope ne ane te rruges dhe shtepira qe dukeshin sikur ishin gati per tu rrezuar. Kemb njeriu nuk kishte per nja 40-50 min. Nejse speed limit 55mls. Po ikja 60-65 se polici zakonisht nuk te ndalon deri 10mls me shume. Ishte nje makine para meje qe po ikte avash sepse para kishte nje traktor lol dhe i parakalova. Kur pas 1 min ca te shoh??? e njejta makine ndez dritat dhe me ndalon!!! Makine kshu e fsheft. E cme gjeti thash. Nje polic i shendosh qe nuk dinte te fliste me vjen tek dritarja dhe i them me nerva "nuk kam kohe per kte se kuptoj pse me ndalove" "po ikje 65 ne 25 thot ai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" WHAT?! kur u be 25? rruga po ajo rruge fshati qe ishte ajo ngeli. Gjoben spo e them..
    Eh shyqyr qe s'qenkam e vetmja qe e hengra javen e kaluar.

    Po ecja ne expressway ne oren 8:30pm kur nje nga keta me makina te fshehta ndez dritat. Po ecje 77 tha ne 45 zone (ngaqe ishte construction zone). I thashe kam 15 minuta qe s'kam pare ndonje punetor, apo edhe naten construction zone quhet kjo? 24/7 tha.

    Duhet te dergoj $75 tani qe te shkoj ne gjyq ku do paguaj $375 se aq eshte gjoba per speeding in a construction zone. I think I am going to kill somebody. x-(

  18. #38
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Cjane keto gjoba qe merrni ju te dyja pa gje hic ;p Fierake pse si the qe po vinte ereeee edhe ke alergji lol

    Kur doni tja fusni me shpejtesi, bejeni si puna meje gjini nje makine e cila po ja mbath edheeee mbrapa ahhh per shtate pale qejf vecse mos i rrini sh. afer se ju ndizen dritat per tailgating poooo shpetova nga gjoba me dha nje warning me goje.

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    soni ne rrugen qe isha un ishte bosh!! pastaj nje makine kisha para qe po rrinte mbrapa nje traktori dhe kur e parakalova doli qe ishte polici lol po ca polici?.. nje fshatar i qelbur as per ti buzeqeshur nuk me vinte as per ti kerkuar falje. Ne rrast te till po te ishte ndo nje cun i ri beja cik sikur qaja dhe zakonisht kta te rrinjt jan cik me zemer mire.
    Ne ate rruge ka marr gjobe dhe vllai dhe babai im brenda 1 viti!! Eshte rruge ku nderohet shpejtesia nga 25 ne 35 ne 55 brenda gjysem milje pa pritur fare. Shume ters. Rruges kur po kthehesha 2 jave pasi kisha mar gjoben ne te njejten rruge po shikoja me aq kujdes tabelat qe te hecja ne speed limit. Ne nje moment qe isha ne tel me amoren i thoshja "omg tani vajti 45.....ncncn tani vajti prap 35....tani eshte 55!!! I'm so confused!" lol aty ku po zbatoja rregulloren me aq kujdes (pervec faktit qe isha ne cell ) kisha nje makine mbrapa per nja 5 min. Kur me parakalon ishte makine policie!!!! si nuk me rra te fiket shyqyr qe po kujdesesha.


    Eh shyqyr qe s'qenkam e vetmja qe e hengra javen e kaluar.

    Po ecja ne expressway ne oren 8:30pm kur nje nga keta me makina te fshehta ndez dritat. Po ecje 77 tha ne 45 zone (ngaqe ishte construction zone). I thashe kam 15 minuta qe s'kam pare ndonje punetor, apo edhe naten construction zone quhet kjo? 24/7 tha.

    Duhet te dergoj $75 tani qe te shkoj ne gjyq ku do paguaj $375 se aq eshte gjoba per speeding in a construction zone. I think I am going to kill somebody. x-(
    obobo do thoshja qe me vjen keq per ty, por gjoba ime eshte cik me shume

  20. #40
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    asnjehere. shembullore jam. eshte per tu habitur si ka mundesi qe sme ndalojne asnjehere. dhe 1 here me kapi kisha goxha faj, do kisha ngrene ticket dhe points, ik tha, po ta fal. LoL
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Lajme ekonomike
    Nga Era1 nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 375
    Postimi i Fundit: 09-05-2008, 15:03
  2. Kuvendi miraton ligjin e gjobave ndaj biznesit
    Nga AlbaneZ nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 20-03-2008, 09:39
  3. Mendoni se ligji per gjobat do te percaje koalicionin qeverises?
    Nga no name nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 30-04-2007, 17:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •