Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1

    Beteja e Kosharës në Kosovë

    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 18-01-2007 më 17:08

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    shume interesante dhe shume e bukur

  3. #3
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anëtarësuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Beteja e Koshares eshte nder betejat me heroike dhe me te suksesshme nga lufta e jone per clirim te Kosoves.

    Brigada e UCK-se qe beri kete beteje dhe qe theu kufirin shqiptaro-shqiptar ne Koshare ishte nje brigade e organizuar dhe krijuar nga Ministria e Mbrojtjes te Qeverise se Kosoves. Keta duke pare konfliktin ndershqiptar qe sillte dalja me emer tjeter nga UCK-ja, (per vet reagimet e ashpra dhe potencialet per konflikt qe kishte UCK-ja) u fut me emer te UCK-se dhe jo ne emer te FARK-ut apo qeverise se Kosoves. Pra, keta ju bashkangjiten UCK-se. Shumica absolute e kesaj brigade kane qene dhe jane perkrahes te Rugoves dhe LDK-se.

    Tung
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  4. #4
    Citim Postuar më parë nga dodoni
    Beteja e Koshares eshte nder betejat me heroike dhe me te suksesshme nga lufta e jone per clirim te Kosoves.

    Brigada e UCK-se qe beri kete beteje dhe qe theu kufirin shqiptaro-shqiptar ne Koshare ishte nje brigade e organizuar dhe krijuar nga Ministria e Mbrojtjes te Qeverise se Kosoves. Keta duke pare konfliktin ndershqiptar qe sillte dalja me emer tjeter nga UCK-ja, (per vet reagimet e ashpra dhe potencialet per konflikt qe kishte UCK-ja) u fut me emer te UCK-se dhe jo ne emer te FARK-ut apo qeverise se Kosoves. Pra, keta ju bashkangjiten UCK-se. Shumica absolute e kesaj brigade kane qene dhe jane perkrahes te Rugoves dhe LDK-se.

    Tung
    DODONI mos u mundo ta ndryshojsh historine, sepse jeni mesuar ju LDK-ovcat me propaganda e me shpifje, e me urrejtje ndaj clirimtareve.

    Po cfare farku.
    Te gjithe Farkistat ishin dezertore, ne krye me Tahen.

  5. #5
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anëtarësuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB
    DODONI mos u mundo ta ndryshojsh historine, sepse jeni mesuar ju LDK-ovcat me propaganda e me shpifje, e me urrejtje ndaj clirimtareve.

    Po cfare farku.
    Te gjithe Farkistat ishin dezertore, ne krye me Tahen.

    Nuk jam duke shpifur e as nuk jam LDK-ist une. Une e thashe kete bazuar ne informacionin qe posedoj une per momentin.

    Une nuk thashe asgje kunder clirimtareve, vec desha te potencoj faktin qe edhe nga perkrahesit e LDK-se ka pasur shume veta qe kane luftuar per clirimin e Kosoves, ashtu sikur edhe shume UCK-iste kane bere vetem politike.

    Une jo qe nuk kam urrejtje por kam respekt te vecante per te gjithe clirimtaret e per te gjithe ata qe kontribuojne ne ceshtjet tona kombetare.

    Tung
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e brigada138
    Anëtarësuar
    06-06-2005
    Vendndodhja
    ZÜRICH
    Postime
    89
    ARIANI_TB kam nje lutje per ty, une si pjesetar i kesaj beteje deshiroj te kam ne arkivin tim kete videoinqizim ,nese mundesh te me ndihmosh si ta kem atehere do te isha shume mirenjohes, tung tung dhe mbes me shpree seekete dokument fal ndihmes tende do ta kem ne arkivin tim.
    FAKTET JANE KOKEFORTA

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 168
    Postimi i Fundit: 03-09-2013, 16:18
  2. Vahabistët në Kosovë
    Nga Traboini në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 04-06-2012, 17:43
  3. Dëshmitë e të huajve për luftën në Kosovë
    Nga Klevis2000 në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 09-12-2005, 04:49
  4. Uahabizmi i përhapur edhe në Kosovë
    Nga RTP në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-07-2005, 18:08
  5. Në Kosovë nuk ka konflikt fetar
    Nga StterollA në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-08-2004, 13:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •