Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
 1. #1
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641

  Si bejne kafshet ne shqip ?

  Ne gjuhe te ndryshme kafshet flasin apo lehin apo pellasin ne menyra te ndryshme.
  Psh, qeni ne disa gjuhe leh ham ham, ndersa ne disa te tjera hum hum.

 2. #2
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga Qerim
  Ne gjuhe te ndryshme kafshet flasin apo lehin apo pellasin ne menyra te ndryshme.
  Psh, qeni ne disa gjuhe leh ham ham, ndersa ne disa te tjera hum hum.

  Ne fakt mire e ke ti Qerim , qeni i komshiut tim sa here me sheh ja ben njehere Ham dhe nje here Hum ... ( Ham eshte ne shqip ja kam mesuar une , kurse Hum eshte ne Inglisht . )

  Kurse tani do i kushtoj vemendje maces se nje shoqes sime , macja ne fakt eshte americane . lind e rrit ketu ..po per kuriozitet tani do e degjoj si ja ben Mjauuu apo ? Do te them next time .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #3
  I larguar Maska e panchovilla
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Milky Way Galaxy
  Postime
  502
  Gjeli ne shqip ben `kikiriku` kurse ne anglisht `cuckoo dod loo doo` Kjo eshte gjeja me e kote qe e kam degjuar ne anglisht
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga panchovilla : 27-01-2006 mė 10:36
  Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

 4. #4
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Ja ti marrim me radhe
  Miu cerr cerr
  Lepuri iiih ihhh
  Bretkosa eeee eeee
  Dhia mehehehe
  Cjapi ehehehe
  Delja beeeeeeh
  Dashi beaaaaah
  Qeni eeeehum hum eeeeaauuuu aauuu hau hau
  Gamori iaiaiaiaiaiaiaiaia grrhhh grrrhhh hshqqq
  Kali iiiiihihihhihihihi grrrhh grrrhhh hshqqq
  Pela iiiiiiiiiiiiiiiiih iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih ooh oooh ohhh
  Lopa mmmmmyyyy
  Ujku uuuuuuuuuuuuuuuh uuuuuuuuuuuuuuuuuuh
  Maca eeeaaaauuuuu eeeaaaaauuuuuu
  Gjeli kikikikikiikik ek ek ek kikikikikikik
  Pula kakararalakakakakakakak shume zhurm per asgja
  Miza bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 5. #5
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  30-11-2004
  Postime
  1,506
  Une bej ciuciuciuciuciuciu...

 6. #6
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga MATJAN
  Ja ti marrim me radhe
  Miu cerr cerr
  Lepuri iiih ihhh
  Bretkosa eeee eeee
  Dhia mehehehe
  Cjapi ehehehe
  Delja beeeeeeh
  Dashi beaaaaah
  Qeni eeeehum hum eeeeaauuuu aauuu hau hau
  Gamori iaiaiaiaiaiaiaiaia grrhhh grrrhhh hshqqq
  Kali iiiiihihihhihihihi grrrhh grrrhhh hshqqq
  Pela iiiiiiiiiiiiiiiiih iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih ooh oooh ohhh
  Lopa mmmmmyyyy
  Ujku uuuuuuuuuuuuuuuh uuuuuuuuuuuuuuuuuuh
  Maca eeeaaaauuuuu eeeaaaaauuuuuu
  Gjeli kikikikikiikik ek ek ek kikikikikikik
  Pula kakararalakakakakakakak shume zhurm per asgja
  Miza bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  Matjan ti rrofshhhh sa malet e Matit .. po a ka mundesi te na i perkthesh tani ne gjuhe te tjera ? lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 7. #7
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Matjan ti rrofshhhh sa malet e Matit .. po a ka mundesi te na i perkthesh tani ne gjuhe te tjera ? lol
  Skam tastjere me shkronja arabe e kineze se ti perktheja
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 8. #8
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  Citim Postuar mė parė nga Qerim
  Ne gjuhe te ndryshme kafshet flasin apo lehin apo pellasin ne menyra te ndryshme.
  Psh, qeni ne disa gjuhe leh ham ham, ndersa ne disa te tjera hum hum.
  Kafshėt flasin?
  dmth kėrkon onomatope tė kafshėve!

  ps, pancho, nė amerikė edhe gjelat i keni me naze
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 9. #9
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Citim Postuar mė parė nga oiseau en vol
  Une bej ciuciuciuciuciuciu...
  Nuk i shkon cunave me ba ciu ciu se me termin zog e flutur e dallendyshe etj etj gicilosen femnat kur u bahen komplimenta prandaj qe ndrroje emrin

  Un baj

  hhmmmm hmmm
  ggrrrr ggrrrrrr kur flej

  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  ne frengjisht qeni ben: uaf uaf kurse zogu: kuik kuik. ne italisht zog ja fut kot fare dhe ben: çip çip......vetem gomari ben njesoj ne te gjitha gjuhet

 11. #11
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  30-11-2004
  Postime
  1,506
  Citim Postuar mė parė nga MATJAN
  Nuk i shkon cunave me ba ciu ciu se me termin zog e flutur e dallendyshe etj etj gicilosen femnat kur u bahen komplimenta prandaj qe ndrroje emrin
  Me fal, njihemi gje qe e ditke qe jam ēun ?

  Per temen, ca ketu kur nxehen, ia bejne heohfjuadefznhjfkgkaa...

 12. #12
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  vendodhja:në zemrën e zogëzës sime
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 13. #13
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  30-11-2004
  Postime
  1,506
  Citim Postuar mė parė nga MATJAN
  vendodhja:nė zemrėn e zogėzės sime
  Ke degjuar per lesbienet ti matjan se po na nxjerr muhabet tani ?

  Prandaj edhe kur thua diēka, te pakten ve nje fytyre te qeshur aty dhe e dime qe po ben shaka...

 14. #14
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  O rob Zoti e dija qe je cun se me kan ra ne sy ca postimet tuja.Une dhe lexoj nganjehere,nuk shkruj papushu.

  Nejse plako ba si dush ti ne dash ciu ciu e ne dash mjauu mjauu
  Asht e drejta jote e nuk ta cenon kush.

  Mamuthi aaaaa aaaaaa (ne gjuhen kineze)
  Elefanti psssshhhhhhh(arabisht)
  kameleoni tak tak tak tak (persisht)
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 15. #15
  . Maska e delisa
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Ncuk Ketu !
  Postime
  248
  Tema te tilla me duket jane efekt i mungeses se Padoganes lol

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e elbasan
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  75

  Onomatope nė anglisht / nga Wikipedia

  Aty mund tė shikoni edhe nė gjuhė tė tjera. Vetėm nė shqip nuk kishte.

  Onomatopoeia

  For animal sounds, these words are typically used in English:

  Bee - "buzz"
  Cat - "mereow" (U.S.) / "miaow" (UK), "meow" (U.S.) / "miow" (UK), "purr"
  Bird - "chirp", "tweet"
  Chickadee - "chickadee"
  Chicken - "cluck", "cackle", "bawk,"
  Crow - "caw"
  Dove - "coo"
  Duck - "quack"
  Owl - "hoo" or "hoot"
  Rooster - "cockadoodledoo"
  Turkey - "gobble"
  Cow - "moo"
  Dog - "woof", "arf", "grrr" (see bark (dog))
  Dolphin - "click"
  Insects - "buzz"
  Frog - "ribbit", "croak". Note: many species of frog make different calls.
  Lion - "roar", "rawr"
  Horse - "neigh", "whinny", "snort"
  Human - "prattle", "blab", "blah blah", "murmur", "brouhaha", "bar bar", "yadda yadda", "ra ra ra"
  Mouse - "squeak"
  Snake - "hiss"
  Pig - "oink", "wee-wee-wee"
  Sheep - "baa"
  Wolf - "howl", "aroo"
  "Atdheu mbi gjithēka."
  Zogu I

 17. #17
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  44
  Postime
  591
  Qeni qe kam un ja ben: Hauuw.....uwaaaaah (ne gjuhen Hollandeze).

  Pa shiko.... U shkriva duke qeshur se qeni tani eshte ulur ketu prane meje dhe po me shikon si i habitur. Mendon qeni: "Po ky cka qe ja ben k'tu ke kompjuteri si qen?"
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Citim Postuar mė parė nga Arcimedes
  Pa shiko.... U shkriva duke qeshur se qeni tani eshte ulur ketu prane meje dhe po me shikon si i habitur. Mendon qeni: "Po ky cka qe ja ben k'tu ke kompjuteri si qen?"
  Nje qen aq i zgjuar do kete patjeter dhe pronarin shume te zgjuar.

  p.s. Ku ne Hollande je ti?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ChuChu : 27-01-2006 mė 15:38

 19. #19
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  44
  Postime
  591
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Nje qen aq i zgjuar do kete patjeter dhe pronarin shume te zgjuar.
  Ha......ha.....ha.....

  Edhe kjo e forte ishte. U shkriva duke qeshur.

  Faleminderit.

  Qeni u cua "ne kemb" tani dhe po me shikon. Don qe te dali perjashta me duket.

  E po mire... duhet me e shetitur pak atehere.

  kalofshi mire
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Mjauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Macaa
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Mirė se tė urdhėroni nė sofrėn e Dibrės sė madhe e tė vogėl
  Nga biligoa nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 17:53
 2. Kush janė Dibranėt ?
  Nga biligoa nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:37
 3. Fjalet dhe shprehjet me te cilat njeriu komunikon me kafshet shtepiake
  Nga DYDRINAS nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 00:53
 4. Raporti Zyrtar, Ja masakrat serbe tė 1913 nė Dibėr
  Nga Apollyon nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2008, 09:44
 5. Times prezanton dhjetė kafshėt mė tė pasura nė botė
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-11-2008, 11:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •