Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35
 1. #21
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Ehhh une kam nje papagall qe me heq mendjen qe ne mengjes.. :P

  Do e marr ndonjedite me gjithe kafaz dhe do e perplas ti vine mendet verdall..pisss papagall
  Feel the pump √

 2. #22
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  43
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Nje qen aq i zgjuar do kete patjeter dhe pronarin shume te zgjuar.

  p.s. Ku ne Hollande je ti?

  Kuqalashja. Tani mu kujtua ajo pyetja qe bere ti. Jetoj ne "Nijmegen". Keshtu quhet qyteti ku jetoj un. Eshte ne juglindje te Hollandes, kufi me Gjermanine. Qyteti eshte ja 150 km larg Amsterdam-it.

  Lopa ne Hollande ja ben muuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhh
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Un di qe nje zog ben ciu, ciu dhe 100 zogj bejne cerr,rr,rrr cerrrr

 4. #24
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  pula ben ka-ka => pula kakaris
  pata ben mak-mak
  kali hingellin
  kumrija ben ku-ku
  dhia ben meeee
  delja ben beeee
  qeni leh ham ham
  macja ben mjau mjau=> macja mjaullin
  pellumbi ben gu-gu
  gomari pellet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Qerim : 27-01-2006 mė 20:45

 5. #25
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ja si bejne dhe mos i harroni lol

  http://www.georgetown.edu/faculty/ba.../albanian.html

  Bleta zuket - bėn bzzz.

  Zogu cicėron - bėn ciu ciu crr.

  Macja mjaullin - bėn mjau.

  Zogu i vogėl cicėron - bėn ciu ciu.

  Lopa pėllet - bėn mu.

  Sorra krakėllin - bėn krrau krrau.

  Qyqja kėndon - bėn ku ku.

  Qeni leh - bėn ham ham / hum hum.

  Gomari pėllet - bėn i-a i-a.

  Pėllumbi guguron - bėn gu gu guu.

  Rosa gagarin - bėn mak mak.

  Bretkosa kuak - bėn kuak.

  Dhiu blegėrin - bėn me-e me-e.

  Pata gagarin - bėn ga ga ga.

  Pula kakaris - bėn ka ko ko ko.

  Kali hingėllin - bėn hi hi hi.

  Luani ulurin - bėn arr.

  Miu pisket - bėn qip qip.

  Kukuvajka gėrthet - bėn hu hu.

  Derri hungėron - bėn hunk hunk.

  Gjeli kėndon - bėn kiki ri ki.

  Dele blegėrin - bėn be-e be-e.

  Gjeldeti kėndon - bėn krrull krrull.

  Ujku ulurin - bėn aouuu.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Po Breshka More Si Ben ???

 7. #27
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Breshka nuk ben asgje . lol
  Boll e avashte eshte ajo , mire qe hedh kembet here pas here , ti kerkon te hape gojen . lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Breshka nuk ben asgje . lol
  Boll e avashte eshte ajo , mire qe hedh kembet here pas here , ti kerkon te hape gojen . lol

  Ben lol ben kur ben ate punen ..... ben iiiiii....iiiiii....iiiii

 9. #29
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga MATJAN
  O rob Zoti e dija qe je cun se me kan ra ne sy ca postimet tuja.Une dhe lexoj nganjehere,nuk shkruj papushu.

  Nejse plako ba si dush ti ne dash ciu ciu e ne dash mjauu mjauu
  Asht e drejta jote e nuk ta cenon kush.

  Mamuthi aaaaa aaaaaa (ne gjuhen kineze)
  Elefanti psssshhhhhhh(arabisht)
  kameleoni tak tak tak tak (persisht)
  eeeee.... po pleshti?
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 10. #30
  Kercimtari numer NJO Maska e cool_dancer
  Anėtarėsuar
  03-08-2003
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Julieeeee hello darling


  Majmuni bën "une jam kryetar i partis demokratike"
  kali bën "une jam kryetar i partis socialiste"
  lopa bën "duaaa politikkkk"

  June 16, World cup 1st round: ARGENTINA-surbia 6:0

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Si bejne kafshet ne shqip ?

  Origjina e gjuhve
  Sipas nje studimi te fundit, njerzit (popujt) ne fillim kane filluar me fjalėn apo leshin, ouch-ouch pastaj wa-wa-wa e keshtu me radhe......................................

  https://www.google.se/url?sa=t&rct=j...EjkO_rUZEAjP2Q
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 03-03-2016 mė 08:46

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Si bejne kafshet ne shqip ?

  Ne shqip gjeli duhet te beje kikiki,ne italisht kikiriki (chichirichi),ne frenjisht cocorico,gjermanisht kikeriki,suedezet kikeliku,danezet kykeliky.. Qeni qe leh bau-bau per italianet,wau-wau per gjermanet dhe gnaf-gnaf per francezet,per shqiptaret eshte ham-ham. (Enciklopedia; I mondi dell'uomo. "Communication and Language")

  Por e lezeēme eshte se ne fjalet onomatopeike,o fjalet qe imitojne zerin o tingullin,ne shqip eshte ajo e ziles se deres qe ne gjuhet e tjera kemi din-don,bimbam,dindan etj,ndersa ne shqip kemi térr,o térr-térr. Do ishte e veshtire edhe per nje "enciklopeti" te jepte nje shpegim llogjik,perveē asaj qe zilet ne Shqiperi ishin te prishura dhe pak a shume tčrr-tčrri i afrohet kuptimit o tingullit...

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  martini1984 (05-03-2016)

 14. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Si bejne kafshet ne shqip ?

  A ka me gomare se Albanezet do pelliste KAFSHA...

  Ka te DREJTE.

 15. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si bejne kafshet ne shqip ?

  Kafshet jane memece mendore dhe nuk kuptohen mire por edhe pse nuk kane vetedije kane shpirt apo te perbashket qeniesh dhe dikur ka qene e ndaluar ngrenia e kafsheve dhe njereit ishin vegjetariane pra me te arsyeshem dhe me pak sanguine. Kjo ishte kultura e vjeter e drejte para luftes se Hyjit kunder engjejve(shiko negert) me pas reformat e Tij lejonin disa kafshe per ngrenie por opinioni i Tij ligj ishte qe kafshet jane qenie budallaqe dhe nuk kane shpirt.

 16. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-04-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si bejne kafshet ne shqip ?

  Si quhet tingulli qe nxjerr qeni kur e godasin?

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Mirė se tė urdhėroni nė sofrėn e Dibrės sė madhe e tė vogėl
  Nga biligoa nė forumin Shqipe nga Shqipėria
  Pėrgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 18:53
 2. Kush janė Dibranėt ?
  Nga biligoa nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 18:37
 3. Fjalet dhe shprehjet me te cilat njeriu komunikon me kafshet shtepiake
  Nga DYDRINAS nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 00:53
 4. Raporti Zyrtar, Ja masakrat serbe tė 1913 nė Dibėr
  Nga Apollyon nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2008, 09:44
 5. Times prezanton dhjetė kafshėt mė tė pasura nė botė
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-11-2008, 11:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •