Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 168
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e baby dream
    Anėtarėsuar
    04-02-2006
    Vendndodhja
    Tirane,Albania
    Postime
    126
    lexova ca gjera ketu qe as i kuptova ose su mundova me i kuptu e vetmja gje qe eshte e perbashket nga shqiperia dhe kosova eshte flamuri asgje tjeter jemi dy shtete te ndryshme pavaresisht se parashtesen e kemi shqiptare na ndane dhe kurre sdo behemi nje mendoj une keshtu qe secili te rrije ne vend te vete dhe te shkojme e te vijme si mysafire tek njeri tjetri
    ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

  2. #42
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    hey baby_dream go on with your baby dreams because you are still a baby and do not understand.
    O baby kur nuk kupton gje pse i jep llapes per se mbrapshti.N.q.s. mendon se Kosova nuk eshte Shqiptare atehere as Shqiperia nuk eshte shqiptare sepse kur ne 1913 trojet shqiptare u ndane ne 5 copa vetem njera mori pavarsine dhe u quajt Shqiperi prandaj te drejten per te qene komb shqiptar e kane te gjitha copat tona.
    Sikur ty te presin ne 5 copa cila nga copat e tua do te quhet baby dream?
    A thua copat tjera nuk mund te quhen pjese e jotja???????

  3. #43
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Si kuptoj keta pseudoshqiptare

  4. #44
    .. Maska e km92
    Anėtarėsuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovė
    Postime
    4,210
    Kosove me mire

  5. #45
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Per kete mund te vendoset me referendum, pasi ta marre Pavarsine behet referendumi dhe zgjidhet emri qe i pelqen popullit, por ma merr mendja qe shumica do te votojne per emrin Dardani

  6. #46
    BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
    Anėtarėsuar
    03-03-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    206
    O tinguj kaotik ne qoftese e ke ni zberthyer prejardhjen e kosoves sic keni perkthyer pseudonimin tim do te thote te rrahesh uje hava
    Pseudonimi koder kiss eshte .. nje koder ne fshatin derjan te burrelit nga ku jam une dhe ne burrel te kete serb baaaah .Kjokoder ka qene quajtur kodra e kishes . dhe ne kohe te monizmit e quajtem koder kiss

    PO te me quani mua serb vajhalli per ju

    O trima ne 97 une kam luftuar ne kosove ku ti ne ate kohe dote kishe qene ne gjermani zvicerr angli apo serbi
    3000 ushtare te u.c.k kane qene ne fshatin kombesi te burrelit
    nga ku une isha oficer dhe u hidhnim ne mesymje ne kosove
    po u qenkeni tutkuna
    KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    Nuk besoj qė njė oficer i UCK do tė hidhte teza antishqiptare nė postimet e tij nė forum. Mos vallė mendon se njė oficer i UCK do tė thoshte se "askush nė botė nuk pranon origjinen ilire tė shqiptarėve", sic thua ti. Mos vallė njė ushtar apo epror i UCK do tė thoshte pėr bashkėluftarin e tij tė njė gjaku, tė njė gjuhe, tė njė vendi, se ti je "katoli serb", sic e the ti nė postimet e tua. E ku ka katolik serb nė Serbi qė tė kėtė katolik serb nė Shqipėri e Kosovė....?!
    Nuk pėrjashtohet mundėsia qė ti ke qenė oficer nė Kosovė me 1997, ndoshta edhe mė vonė dhe sigurisht edhe mė heret, por ke qenė oficer i palės kundėrshtare.
    Shkrimet tua hetohet se nuk shkruhen nga njė dorė e mendje shqiptare, por nga njė i huaj qė ka njė gjuhė tjetėr amtare.
    Pėrse "Kodėr kiss" i fshine, ndėrkohė, disa nga postimet tua?! Ndoshta e bėre kėtė kur i pave lajthitjet e tua qė cuan deri nė dyshime mė tė theksuara pėr identitetin tėnd.
    Na quan "tinguj kaotik" ti qė ke hyrė nė Forumin e Albasoulit pėr tė bėrė kaos duke provokuar dhe duke pėrhapur teza sllave.
    Me "kodėr kiss" as qė duhet mė polemizuar. Ai ėshtė vetėn njė serb dhe pseudonimi i tij mund tė deshifrohet vetėm nga ajo sharja e njohur serbe.
    Ka kaluar koha, ose tė paktėn do tė jetė bėrė mė e vėshtirė pėr agjenturat serbe kur ato hynin e dilnin si "miq" nė "sofrat bujare" shqiptare duke ngrėnė dhe pirė dhe njėherit duke marrė tė dhėna tė cdollojshme pėr shqiptarėt, duke pėrhapur huti dhe duke matur pulsin e mikėpritėsve shqiptar, pastaj pėr tė bėrė plane ogurzeza dhe shfarorėse tė shqiptarėve mikėpritės dhe bujar. Kaq shpesh i pėmend "sofrėn bujare" nė postimet e tua por ajo sofėr nuk ėshtė mė aq bujare pėr serbėt.
    Nuk je ti njė i njė fshati tė Burrelit dhe pseudonimi i yt nuk mban emrin e njė kodre tė Kishės, por e mban emrin e njė kodre tė djallit. Larg qoftė ai sa mė larg!

  8. #48
    BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
    Anėtarėsuar
    03-03-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    206
    Po me akuzon shume do te hedhe n gjygje or ****
    E DON IMELIN TIM DHE TE TE JAP TE GJITHA TE DHENAT E MIA
    danielecelentano@yahoo.com
    Une postimet e mia nuk i fshije se edhe ne qofte se gaboj e pranoj gabimin
    Une e di se serbet jane ortodox
    KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

  9. #49
    BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
    Anėtarėsuar
    03-03-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    206
    Une Jam Me Krenar Te Pranoj Nje Gabim Se Sa Ti Them Nje Vajze Te Bukur Te Dua
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tani_26 : 27-03-2006 mė 06:04
    KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    Nuk mė duhet imeli yt "koder kiss"! Tė gjitha tė dhėnat tua pėr vetėveten mund t“i lexojė njeriu nė postimet e tua(disa prej tyre shpejt e shpejt i ke fshirė).
    Por deshta tė tė pyes se nė cilin gjyq do mė hedhėsh?! Nė atė Palės, apo tė Hagės?!
    Miku s“ėshtė mik kur nuk e njeh! Armiku ėshtė shumė mė i rrezikshėm po qė se nuk e njeh!. Postimet e "Koder kiss" na njohėn me pėrsonalitetin e atij qė fshihet pas "Kodėr kiss" Dhe ti "Kodėr kiss" ( ani njė nga "komandantėt" e UCK!)vazho e merru me teza antishqiptare! Por besoj qė maska e jote ėshtė c“jerrė dhe pak kush do tė mirret me ty.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Anėtarėsuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113
    DardanG mos vazhdo me polemikat personale me Koder _Kiss ose te pakten debatoni rreth temes ne fjale e jo duke denigruar ne debat personal..Ketu eshte internet e nuk mund te bejme "kontrolle pasaportash" per te pare identitetin e secilit, une nuk besoj se Koder Kiss eshte serb ashtu sic nuk besoj se agjenturat serbe zhvillojne aktivitetin e tyre neper Forume....Prandaj mos vazhdoni me debatin personal, diskutoni rreth temes...
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ata qe ja dine hallin Kosoves nuk merren me kto debate mediokrrash qe kan ra ne kompjuter..

    edhe Mu-tov ta quajn Kosoven ska problem.. boll te jete e pamvarur nga kanibalet serb e ta gezoje mbeshtetjen e Natos qe si kanibalet serb si kanibalet enveriste mos ta psh.urrin popullin e Kosoves ne krye ne dinjitet e ne Jete.. qe eshte me kryesorja.. qe askush mos tja vrasi fmijet nanave Kosovare si deri me sot.

  13. #53
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    O koder kiss, ku ke qene ti me UCK-ne ne 1997? Se po me habit pasi luftimet kane filluar ne mars 1998, dhe gjate kesaj kohe ku ke qene ti?
    Une kam qene paraushtarak, me cilen brigaded ke qene ti/.?

  14. #54
    BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
    Anėtarėsuar
    03-03-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    206
    une kam qene brigada e pare batalioni 3 toga 2
    Per edvine83
    KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

  15. #55
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    ????????
    Me cfare UCK je ke qene ti se po me habit?
    Brigadat kane qene me nr 100 e lart dhe pastaj s'ka pase as batalione.
    Mos po e ngaterron me Luften Antifashiste Nacional clirimtare?
    Pastaj ne 1997 s'ka pase njesi te organizuara ne brigada.
    E cila zone operative na paske qene ti????
    Me duket se po thua nje deng me gjepura.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    Unė kam pėrfunduar at debat "personal", sic e quani Ju "tani 26"! Nuk besoj qė ishte debat pėsonal, ngase atė "Koder kiss" as qė e kam parė dhe as qė e kamė njohur ndonjėherė mė parė. Nuk besoj, poashtu, se ai as nuk mė ka parė dhe njohur ndonjėherė.Disa shkrime tė tija provokative mė nxitėn ti shtroj kundėrargumente dhe pse jo edhe tė shpreh dyshime rreth identitetit tė tij tė mundshėm.
    Mua nuk mė ka interesuar "pasaporta" e tij dhe e askujt tjetėr. Por pasaporta e tij ishin postimet e tija nė forum, tė cilat sa kam vėrejtur disa janė fshirė menjėherė( kur ato nuk pinin ujė).
    Uroj qė tė mos kėtė agjentura serbe nė Forum, por teza serbe nga "shqiptarėt" fatkeqėsisht mund tė hasėsh. Mendoni se ndaj tyre nuk duhet reaguar?!

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-02-2006
    Postime
    7
    Une mendoj se Kosova do te mbetet Kosove, pse jo ndoshta do te ishte mir edhe Dardani, por nuk ma merr mendja se do te gjejme kohe per tu marr seriozisht me kete problem. Aq me shum kur shoh disa postime me lart, aty eshte nje lloj pasqyre se sa jemi ne gjendje ti levizim gjerat edhe ne qfar menyre i qasemi ne problemeve ne pergjithsi.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e faiksmajli
    Anėtarėsuar
    12-02-2006
    Postime
    117
    Po po edhe fėmijėt tash po kanė drejt me hy nėpėr Oda e besa po bėjnė zhurmė tė madhe por, s'ka gjė pasi e dimė se fėmijėt janė tė tillė .
    Vetėm duhet ta dimė qė janė fėmijė .

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    Nuk ėshtė ndonjė mėkat nėse fėmijtė hyjnė nepėr oda tė burrave, nėse vėrtetė ata kanė cfarė tė mėsojnė. Por, lė tė hyjnė, pasi nė " odat" tona ka nevojė ca pėr zhurmė, ka nevojė pėr tua nxjerrė ca gjumin "burrave" tė dehur nga vetėkėnaqėsia, qė thurin e c“ thurin mesele bajate, e ato mesele i quajnė "filosofi"!“Madje ata "burra" qė, nga vetėkėnaqėsia dhe mendjemadhėsia, dredhin mustaqe e shkėmbejnė cigare ( kjo ndodhė vetėm nė odat tona) duhet shkundur qoftė edhe me ndonjė kokallė hundėve dhe kėtė kush mund ta bėjė mė mirė se sa " fėmijtė" zhurmaxhinjė. Fundja, atyre gjithėcka ju ka hije sepse janė " fėmijė", qoftė dhe zhurmaxhinj dhe nuk janė "burra" "odash"axhaminj!
    Eshtė dėm i madh nėse Forumi konsiderohet porsi njė "odė" e till "burrash", edhe pse ka ithtarė tė tillė, tė cilėt sillen e pėshtillen dhe "zotėsin" e tyre
    me mburrje e dėshmojnė me njė mesele!

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e faiksmajli
    Anėtarėsuar
    12-02-2006
    Postime
    117
    Po ti zotėri DardanG
    nuk e kuptoj pse nxehesh pa nevoj kur askush nuk ta pėrmend emrin tėnd .Pse i merr punėt e tė tjerėve mbi vete kur ke mjaftė tė tuat .Pastaj ,nuk thash se duhet t'i largojme fėmijet nga Odat tona por, mos tė lazdrohen shumė se pastaj asnjėri nuk e merr vesh tjetrin .Po tė kisha dicka kundėr teje do ta kisha thėnė me emėr sepse emrin e paske tė bukur por, nuk e di se a e mbanė me punė kėtė emėr.
    Pra , nėse ti e ke mizėn pas veshi mundohu ta heqėsh pa e marrė vesh tė tjerėt se sa pėr "mesele" qė thua ti as qė i kupton ato .E kur tė bėhesh pak nervoz ndėgjo ndonjė kėngė TALLAVA apo pije pak ujė tė ftohtė se tė bėnė mirė .
    Pra , mos dil nė ballė kur nuk ke nevojė .Kujdes!.

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Albin Kurti (1975 - )
    Nga ILovePejaa nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 305
    Postimi i Fundit: 04-06-2017, 20:47
  2. Intervistė me Myftiun e Kosovės, Mr. Naim Tėrnava
    Nga Drini_i_Zi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-01-2009, 19:13
  3. Mėsimet e nxjerra nga dhuna nė Kosovė
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 15-07-2006, 13:20
  4. Uahabizmi i pėrhapur edhe nė Kosovė
    Nga RTP nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-07-2005, 18:08

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •