Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 104
  1. #21
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Citim Postuar mė parė nga Evelyn
    iii sa keq ..lol
    cfare do te thote kjo Stormy ?
    qe nuk eshte miliarder apo qe nuk eshte e dokumentuar qe eshte i tille?
    Ndoshta te dyja.
    Forbes eshte reviste me renome, dhe besoj qe ato qe jane miliarder, i kane ne liste. Tashi, se cfare ne fakt eshte puna, nuk e di.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  2. #22
    zbulojeni vete Maska e camomilla
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Vendndodhja
    firenze
    Postime
    63
    Une Kam Lexuar Para Ca Kohesh Qe Ka Nderhyre Per Te Gjetur Ate Vajzen E Vogel 4 Vjecare, Denise, Qe Eshte Zhdukur Para 1 Viti(me Duket), Ketu Ne Itali

  3. #23
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Pacolli eshte nje mashtrues dhe matrapaz ordiner qe fshihet nen petkun e hijeshise dhe rregullit. Po ti hysh ta germosh ai perfundon ne burg.

  4. #24
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga Lunesta
    Pacolli eshte nje mashtrues dhe matrapaz ordiner qe fshihet nen petkun e hijeshise dhe rregullit. Po ti hysh ta germosh ai perfundon ne burg.
    Kurse ti duhet te perfundosh me ndonje bordello te Amsterdamit
    Nese ke per te thene ndonje fakt fol nese je largohu fytyre e felliqur.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  5. #25
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    panchovilla, me duket se o nuk ke lexuar sa duhet per zoteriun ne fjale o thjeshte ke inat aq te madh sa qe mundesh gjithckahut t'i biesh me kembe vetem qe te krenohesh me dike qe qenka shqiptar e paska para.
    Eshte ne fakt cik e vertete ajo qe thote Lunesta me larte, ka patur disa lajme qe permendin emrin e Bexhet Pacollit, ish-kryetarit rus Boris Jellcin, ish-premierit Viktor Chernomirdin si dhe 4 milion dollar. Poashtu ka dhe ca paqartesira tjera ne lidhje me kete personalitet. Shkurt thene, mua fare as qe me intereson, mirepo shume pak me pelqeu menyra se si i drejtohesh Lunestes.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ka me te pasur se pacolli..

    psh ai bosi i naftes ne shqiperi.. Duraku.. thon eshte miljardar..
    edvini gjithashtu eshte miljardar besoj..
    Kurse Caci do jet mbi te gjithe.. e ndoshta vetem Ben Malo i financave ja kalon..

  7. #27
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga StormAngel
    panchovilla, me duket se o nuk ke lexuar sa duhet per zoteriun ne fjale o thjeshte ke inat aq te madh sa qe mundesh gjithckahut t'i biesh me kembe vetem qe te krenohesh me dike qe qenka shqiptar e paska para.
    Eshte ne fakt cik e vertete ajo qe thote Lunesta me larte, ka patur disa lajme qe permendin emrin e Bexhet Pacollit, ish-kryetarit rus Boris Jellcin, ish-premierit Viktor Chernomirdin si dhe 4 milion dollar. Poashtu ka dhe ca paqartesira tjera ne lidhje me kete personalitet. Shkurt thene, mua fare as qe me intereson, mirepo shume pak me pelqeu menyra se si i drejtohesh Lunestes.
    Ke te drejte o Stormo por une pa i bere gje ketij. Me shau me mp. Dhe ja une ja ktheva edhe ca ketu e ca me mp. Dmth e ij qe eshte gabim por edhe menyra si flet ketu me beri te pergjigjem ashtu.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  8. #28
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Shkurte thene, shqiptar miliarder sipas revistes Forbes nuk ka.
    Nga ana tjeter, duke ditur faktin se si lindin multimilioneret dhe miliarderet shqiptare, asgje e cuditshme fare mos gjinden ne Forbes.
    nejse...
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Citim Postuar mė parė nga StormAngel
    panchovilla, me duket se o nuk ke lexuar sa duhet per zoteriun ne fjale o thjeshte ke inat aq te madh sa qe mundesh gjithckahut t'i biesh me kembe vetem qe te krenohesh me dike qe qenka shqiptar e paska para.
    Eshte ne fakt cik e vertete ajo qe thote Lunesta me larte, ka patur disa lajme qe permendin emrin e Bexhet Pacollit, ish-kryetarit rus Boris Jellcin, ish-premierit Viktor Chernomirdin si dhe 4 milion dollar. Poashtu ka dhe ca paqartesira tjera ne lidhje me kete personalitet. Shkurt thene, mua fare as qe me intereson, mirepo shume pak me pelqeu menyra se si i drejtohesh Lunestes.

    per sa shkruhet me siper eshte e vertete sepse u fol edhe ketu ne itali kur u martua me ana hoxhen apo oksa qe i thon ktu , pra ka dicka ne lidhje me disa marifete ekonomike dhe biznesi te Boris Jelsin dhe vajzen e tij .

  10. #30
    .. Maska e km92
    Anėtarėsuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovė
    Postime
    4,210
    Ca Keni ju ree nuk e dini se kush eshte shqiptari me i pasur ne bote ??
    Uneee jam mer
    Lol
    hahahahahahahahahah :P;P

  11. #31
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Brari varet cfare miljarderesh jane ata qe permend se leku shqiptar me euron as qe krahasohen ..

    Meqe i paska dale icik faree nami ktij Bexhetit prandaj sdo jete tek ajo Forbes Stormo ...lol pastaj tere ata qe jane te pasur te tille i kane te perlyer duart te pakten nje here .. eshte common sense
    Me pune dhe pasterti nuk ve dot kurre aq leke ...

  12. #32
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Per aftesine ka vetem nje deshmi, Evelyn, vepra.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  13. #33
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Me sa kam degjuar kur ka qene Jelcini ne krize ky i dhene leke. Por kete e kuptoj meqe ka interes ekonomik ne Rusi nuk eshte ndonje gje e lige kjo. Kurse nese thote dikush ja me fakt ka bere kete e ate atehere le te thoje. Ta dijme sepse nuk kam degjuar te kete bere gjera te tilla. Jam vetem kurioz.
    Dmth edhe ata qe punojne vetem me droge e me prostituta nuk mund te arrijne me qindra miliona(supozojme qe nuk qenka miliarder). Ne Amerike eshte nje prespar qe jeton ne Dallas. Mbiemrin e ka Mehmeti(emri nuk me kujtohet) ka shume pasuri. Duhet te kete me dhjetra apo qindra milione $. Por ky ka pasur lloj lloj klube(dhe kazino apo stripclub) si ato neper filma Dmth leket e ketij sa jane te pasterta nuk dihet.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga panchovilla : 26-01-2006 mė 19:36
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Eshte dhe nje Xhem Xhema ka dikush ndonje info?

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e RRyma
    Anėtarėsuar
    14-10-2002
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    167
    kapitali i tij eshte afer 6 miljard euro
    Ma mir neser se dje

  16. #36
    Shife icik ket..timin Maska e miko
    Anėtarėsuar
    05-04-2003
    Vendndodhja
    Nė botėn e ēudirave
    Postime
    755
    Citim Postuar mė parė nga panchovilla
    Nuk ka ketu kurrcfare ironie? Emri i tij nuk mjafton ta kuptosh se eshte shqiptar?
    Ne US kam degjuar per ca qe jane me te pasurit por nuk besoj se i afrohet ketij me pasuri. Biles keta qe jane ketu nuk jam i sigurte me cfare pune kane fituar kaq shume. Dmth une nuk e njoh personin ne fjale por kjo ironia jote ne kete mesazh eshte pak e papranueshme. Pse t'ia kemi ziline tjetrit. Ka punuar dhe ka fituar. Eshte shume pune e thjeshte.

    Ore vlla i dashur une nuk e vura ne dyshim "shqiptarizimin" e tij.E as me intereson aspak nqs eshte ne te vertete me i pasuri a jo.Ore hic fare te them.Por thjesht vura ne dukje faktin qe ne biografine e tij nuk permendet per as edhe nje cast te vetem qe ky individ eshte me origjine shqiptare....

    Epo tani nje kinez/somalez/amerikan/ qe i hap faqen e qe sja ka idene historise e gjeografise nga ta dije ai ku bie ai fshati afer Prishtines,e si rrjedhoje nga ta dije ai qe ky person eshte me origjine shqiptare ?

    Ps.Kam frike qe mos ben pjese ky individ ne kategorine e personave qe jane shqiptare por qe kane "pak" si turp ta thone....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miko : 26-01-2006 mė 21:01
    .........................

  17. #37
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga miki_ro
    Ps.Kam frike qe mos ben pjese ky individ ne kategorine e personave qe jane shqiptare por qe kane "pak" si turp ta thone....
    Kete nuk e besoj aspak sepse edhe Dodoni na shpjegoi bukur se shumica e punetoreve te tij jane shqiptare. Biles nese kthehet ne Kosove dhe futet ne politike i prifte e mbara sepse jam i sigurte qe nuk do jet hajdut si jane politikanet-pabuksa qe vijne ne pushtet vetem sa per ti mbushur xhepat e vet.
    Mire ndoshta duhet te thuhej te faqja e tij se eshte shqiptar por ne asnje menyre nuk besoj se ai mundohet ta fsheh kombin e tij.


    PS: Per detaje lexoje mesazhin e Dodonit te kjo teme.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga panchovilla : 26-01-2006 mė 22:54
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  18. #38
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Bexhet Pacolli ka 990 milion Euro edhe 10 i duhen te hyje ne listen e miliaderve.....

  19. #39
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Tani ta themi drejt......qe e ka bo na i pisllik ai, besoj se kuptohet vet......ktu ne Itali po ben pislliqe Berlusconi qe esht besoj me i pasuri ne Itali dhe plus esht dhe kryeminister e mos ti bej shqiptari. Bravo i qoft thuj. Sa per Ana Oxen jan ndare. Ajo tani rri prap me burrin e par me te cilin kishte dhe dy femije.
    Ktu ne Itali ka ndihmuar dhe nje kengetare tjeter ky Bexheti.....esht ajo Loredana Bertè...e financoi per nji kenge per ne Sanremo
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  20. #40
    Shife icik ket..timin Maska e miko
    Anėtarėsuar
    05-04-2003
    Vendndodhja
    Nė botėn e ēudirave
    Postime
    755
    Citim Postuar mė parė nga panchovilla
    Kete nuk e besoj aspak sepse edhe Dodoni na shpjegoi bukur se shumica e punetoreve te tij jane shqiptare. Biles nese kthehet ne Kosove dhe futet ne politike i prifte e mbara sepse jam i sigurte qe nuk do jet hajdut si jane politikanet-pabuksa qe vijne ne pushtet vetem sa per ti mbushur xhepat e vet.
    Mire ndoshta duhet te thuhej te faqja e tij se eshte shqiptar por ne asnje menyre nuk besoj se ai mundohet ta fsheh kombin e tij.


    PS: Per detaje lexoje mesazhin e Dodonit te kjo teme.

    Ore Pancho ta pėrsėris edhe njė herė pasi mesa shoh stė ha pyka shumė.Tė kuptoj thua ti...por stė marr vesh lol

    Edhe njė herė nuk mė intereson nqs ėshtė a jo mė i pasuri,ore hiē fare.Do ti kushtoja vėmendje kėtij individi (nqs ka kaq shumė para sa thuhet) nqs do bėnte diēka konkrete e me mė shumė pėr popullin e shumė vuajtur e varfėr shqiptar.Prsh njė fondacion pėr mbrojtjen e vogėlushėve shqiptarė qė tė mos mbushin mė semaforėt europianė duke larė xhama e duke kėrkuaj lėmoshė kėmbėzbathur.Nqs do bėnte nė tė vėrtetė diēka pėr tė cilėn vlen pėr tu zėnė nė gojė e pse jo respektuar.

    Pa kėshtu mė fjalė...jo mė tha,jo tė tha,jo po e di,jo po kam dėgjuar uhuuuuu tė ngre pallate unė sa tė duash...

    Pra shok i dashur nuk kam asgjė ndaj z.Pacolli por thjesht shkruajta atė qė mė zunė sytė.Dhe ti po ti hapėsh pak mė mirė ose tė nxjerrėsh atė perden qė ti mbulon do tė shohėsh qė nė websitin pėrkatės nuk thuhet pėr asnjė ēast tė vetėm qė individi pėrkatės ėshtė ose ka origjinė shqiptare.

    Ja ky ėshtė thelbi.Tė pėlqen a jo unė atė shoh e atė shkruaj.Ti po munde vėrtetomė tė kundėrtėn..

    Se sipas teje unė nqs nesėr nė biznesin tim ma jep nė tru tė vogėl,dhe mbaj vetėm punėtorė kinezė/somalezė kjo ēdo tė thotė....qė mos vallė dhe unė jam i tillė... lol (thua!!)

    Pra mos ja fut kot e qėndro me kėmbėt nė tokė kur tė shkruash herės tjetėr.




    Rreth temės,nuk e di nqs jua kam thėnė dhe herė tjetėr por pėr mua shqiptari mė i pasur nė botė Jam Unė lool

    Edhe e di pse e them kėtė gjė,pasi kėto ditė tė ftohta dimri jam ndjerė nė tė vertėtė mė i pasuri.Fakti qė nė disa momente tė caktuara na jipet rasti tė dalim nga monotonia e pėrditshme tė kujtojmė qė ka njerėz qė kanė mė shumė nevojė pėr njė ndihmė sesa mund tė kemi ne pėr njė dalje nė njė restaurant ose club,na jep kurajon tė ndihmojmė me sa mundemi kėta njerėz qė ndodhen nė vėshtirėsi,e kjo ndihmė qė jep tė sjell brenda teje njė sentiment aq tė fuqishėm saqė nuk mund ta imagjinosh.Shko merr ēelsat e makinės,shko nė njė supermarket mbushe atė me ushqime (aq sa ke mundėsi) dhe shko ndihmo ato qė as pėr tė ngrėnė e as pėr tu ngrohur nuk kanė nė kėto momente.Shko mblidh nja dy nga ato fėmijė zbathur qė bredhin nėpėr semafore nė kėtė acar e jipu nga njė ēantė kaq tė madhe me ushqime saqė tė mos e ngrejnė dot (jo para).Shko tek ato pleqtė qė nuk u del pensioni pėr tė blerė njė pako kafe e sheqer mės shumė e mbushja shtėpinė me disa gjėra elementare.Shko bėji kėto gjėra e pastaj hajde flasim.....pastaj hajde tė mė tregosh mua pėr z.Pacollin a pėr x ose y tjatėr.

    Unė e bėj kėtė gjė aq sa kam mundėsi dhe tė paktėn nė kėto momente qė flasim ndihem shqiptari mė i pasur nė botė....

    Ti ose ndonjė zotri tjetėr qė kini pėr idhuj persona tė tjerė vetėm e vetėm se kanė njė llogari mė tė fryrė se tėnden nė njė kasafortė,kur do bėsh kėto gjėra do shikosh qė jo vetėm ska njeri mė tė pasur sė ty por madje do ndryshosh dhe koncept pėrsa i pėrket termit "pasuri".


    Ps.Nuk dėshiroj ta zgjasim mė kėtė debat tė pafrytshėm nqs ke mundėsi.


    Tė pėrshėndes
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miko : 29-01-2006 mė 17:54
    .........................

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Roli i UNMIK nė Kosovė
    Nga Hyllien nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 26-11-2009, 01:04
  2. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
  3. Shqiptari shmang tragjedine
    Nga AjSi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 12-04-2009, 22:36
  4. Shqiptari i ri
    Nga ZANOR nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 12-11-2008, 03:08
  5. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-08-2003, 11:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •