Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 183 prej 183
 1. #181
  i/e regjistruar Maska e Bora`
  Antarsuar
  13-10-2011
  Postime
  74
  Te presesh eshte eveshtire eshte nje torture me vetee ndjen dhimbje dhe lotet jan te pranishem sa her malli te djeg por kur ti vjen bota behet rozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 2. #182
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Postime
  1,545
  Ndihmoji njeriun 99 here dhe mos e ndihmo vec nje here dhe ai do i harroje ato 99 here qe e ke ndihmuar dhe do kujtoje vec ate nje here qe nuk munde ta ndihmosh .

  dhimbjen dhe zhgenjimin ndaj njerezve tregoja pasqyres dhe po nuk te kuptoi dhe te ngushelloi atere provoje tia thuash Zotit , Ai ndoshta te degjon me mire se pasqyra dhe keshtu nepermjet TIJ reflekton inkurajim , shprese dhe falje .


  Duaje gruan kur je i ri
  Por do duhet at duash me teper kur plakesh.


  Qengji largohet nga ujku
  Zogu nga gjarperi
  Por njeriu pse s largohet nga djalli?

  Femija vjen si nje mrekulli ,por nuk mbahet mend gjithmone si e tille .

  Gruaja ime eshte buze mjalte kur I jap nektarin e e duhur

  Nese sot jemi njerez , neser mund te behemi pjese e nje ylli si grimca me te vogla te energjise universale .

  Nuk e kuptoj Zotin , por te pakten perpiqem te flas me Ate .

  Vullneti I lire na ben perendi ne nje fare menyre por fatkeqesisht ose fatmiresisht na ben perendi te nje adhuruesi te vetem , vetes sone .

  Provo te mberthesh egon tende dhe do e shohesh veten te burgosur ne mendje por te lire ne zemer .


  Midis vuajtjeve te ndryshme me efikase eshte zhgenjimi per te zbrazur nje njeri nga cdo ndjenje humane.

  Vetmia eshte shtroja ime shpirterore , ju lutem mos ma mirni edhe ate ;

 3. #183
  i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
  Antarsuar
  03-11-2023
  Vendndodhja
  Tok
  Postime
  738

  Pr: Thnie nga vet ju n shqip

  a sht pr mua,sht pr mua.
  Fatin tim e paran time,nuk e merr askush.

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Tema t Ngjashme

 1. Thnie pr gjuhn
  Nga biligoa n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 10-09-2011, 03:23
 2. Thenie dhe mendime te arta!
  Nga ester_85 n forumin Ditari i meditimeve
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 08:22
 3. Thnie dhe Proverba
  Nga StormAngel n forumin Ditari i meditimeve
  Prgjigje: 174
  Postimi i Fundit: 14-03-2005, 11:57
 4. thenie nga Jerondisa Gavri'ila
  Nga Seminarist n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-08-2002, 11:15
 5. Thenie per Shkrimin e Shenjte
  Nga berat96 n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-06-2002, 23:22

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •