Close
Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 360
 1. #1
  ...gjen... Maska e mad
  Antarsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  37
  Postime
  1,322

  Filmi i fundit q keni ndjekur....(2006)

  me shtimin e numrit t postimeve n temn e vjetr, si zakonisht, hapet nj e re.
  shkruani pr filmin m t fundit q ju ka br prshtypje.

  kt periudh megjithse nuk kam patur shume koh pr tu ulur me nge, ndonj tek-tuk edhe e kam par, te filloj nga m i vjetri:
  .... Shine me interpretimin e shlqyer t Geoffrey Rush, t vlersuar me Oskar
  .... The Patriot, si gjithmon Gibson shklqen n filmat e tij epik.....
  .... Domino prrall moderne me mercenar...

  shikim dhe shkrim t kndshm

  {^_^}
  ::|maDes!gn 2009|::

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  Filmi i fundit q keni par....(dimr 05-06)

  Meqe ajo tema e hapur nga mad eshte mbyllur po hap nje te re

  PS: Respektoni postimet e njeri-tjetrit edhe mbreme skam pare film se po vdisja per gjume
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Enemy of the State (1998)  Zhanri: Action / Drama / Thriller
  Regjia: Tony Scott

  Will Smith .... Robert Clayton Dean
  Gene Hackman .... Edward 'Brill' Lyle
  Jon Voight .... Thomas Brian Reynolds
  Lisa Bonet .... Rachel F. Banks
  Regina King .... Carla Dean
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Balle Per Balle

  Kete filmin se kam pare ka shume vite po dua ta shikoj, e terci e verci lol

 5. #5
  Une sot kisha maratone filmash..Se jasht bore e acar, s'shkohej gjekundi, shkolle s'kisha e liber s'me zihej me dore.
  Ne fillim "Amerikan pie 2" qe me pelqeu, po jo sa 3-shi qe kam pare veres.
  Pastaj nje "The Time machine" qe s'ishte gje..si prralle

  Dhe ne fund "Shining" te Stainley Kubrick me Jack Nicolson..Ishte vertet film qe ja vlen ta shohesh. Kisha kohe qe s'isha ndjere aq "brenda" nje filmi. Loja e Nicolson dhe Duvall eshte thjesht brilante. Ajo e ben filmin, tema e qellimi dalin ne plan te dyte per mendimin tim.

 6. #6
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Antarsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Underworld Evolution e pash dje ne cinema qe shume filmi bukur ,me i fjal me i bukur se Underworld (|)
  B

 7. #7
  PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
  Antarsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  somewherE
  Postime
  576
  American History X pashe disa copeza te filmit sot ne HBO....  BellA MafiA

  goxha filem e sidomos pjesa e pare..  Ndryshuar pr her t fundit nga __SwEeT_GirL__ : 24-01-2006 m 14:17
  * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

  CrosiN Da Dead LiNe...Y


 8. #8
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Antarsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  sot pash TAULANTI KERKON MOTER
  lol
  o-le-le firma

 9. #9
  GoLdEn BoY Maska e Wind_of_Change
  Antarsuar
  23-12-2005
  Vendndodhja
  atu ku ndodhen tifozet e italise
  Postime
  251
  Filmin shqiptar Bolero.
  Eshte shume interesant

 10. #10
  "Bad day in Black Rock"
  Intrigues dhe triumfant i se mires.
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 11. #11
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  44
  Postime
  591
  Hitler und Speer.

  Film i gjate serial rreth historise te Arkitektit Speer; nje nga njerezit me te aferm te Hitlerit
  Ndryshuar pr her t fundit nga Arcimedes : 25-01-2006 m 14:25
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 12. #12
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  31
  Postime
  1,770
  Terminator 2 shh nice

 13. #13
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Serenity

  s'mu duk kushedi se care, packa se kishte goxha vleresime te mira nga kritiket...nuk me pelqen kur keta kinematografet keep beating a dead horse kur thone keta amerikanet, sikur s'eshte trajtuar ajo lloj teme ne Star Wars dhe nja 100 filma te tjere lol

  krimtaria e mirfillte mendoj se eshte pjese shume unike e artit dhe fatkeqsisht sa vjen e zvetenohet (ne filmat ne kete rast)

 14. #14
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Une pashe American Idol . Quhet kjo ? lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #15
  I larguar Maska e panchovilla
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Milky Way Galaxy
  Postime
  502
  Citim Postuar m par nga PINK
  Une pashe American Idol . Quhet kjo ? lol
  Si kisha harruar ta shoh american idol dje
  A kishte ndonje gje interesante dje?
  Te filmi `Confessions of a dangerous mind` Chuck Barris pasi fillon me programet show thote dicka te tille `I didn't know there were a lot of people who wanted to get on tv and make an as,s of themselves`. Gje e forte eshte American Idol. Javen e ardhshme besoj se nuk me ik
  Ndryshuar pr her t fundit nga panchovilla : 25-01-2006 m 15:29
  Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

 16. #16
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Pancho , bunch of losers .. duke provuar veten per la la la . lol

  Si skane turp qe dalin aty para tv dhe marrin mundimin te kendojne gjoja ..
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. #17
  . Maska e delisa
  Antarsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Ncuk Ketu !
  Postime
  248
  Mbreme ne darke pashe..

  The Silence of the Lambs.

  Sot si dihet cdo shoh..

 18. #18
  Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
  Antarsuar
  07-01-2004
  Vendndodhja
  In Constant Motion!
  Postime
  501
  Citim Postuar m par nga PINK
  Pancho , bunch of losers .. duke provuar veten per la la la . lol

  Si skane turp qe dalin aty para tv dhe marrin mundimin te kendojne gjoja ..
  You go, pink. You tell them... Lool
  If I Only Could....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  kam pare pjesen e fundit te "Man on fire" me Denzel Washington.

  Film tipik amerikan,
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 20. #20
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836

  Kjo eshte jeta

  Citim Postuar m par nga PINK
  Pancho , bunch of losers .. duke provuar veten per la la la . lol

  Si skane turp qe dalin aty para tv dhe marrin mundimin te kendojne gjoja ..
  Nja 2 dalin ne TV se jane te zotit se kane dicka per t'i dhene telespektatorit si i thone llafit....

  Nja 2 a 20 000 dalin se jane LOSERS dhe duan 15 minuteshin e fames qe e meriton cdo amerikan...

  William Hung qe tremben galat dhe sorrat bashke u be me i famshem se Ricky Martin fjala qe vjen

  Muabeti eshte ne filmat mqse ra llafi.

  The constant Gardner-- film i gjate, cka dhe mezi shtyhet mbeta shume i zhgenjyer e kuptova fundin qe pas gjysem ores te pare.

  Film i bukur dhe qe shkon shpejt Red Eye

  The island eshte film i bukur nuk e di pse u merziten kritiket; film alla Minority Report
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Epir + Dardani + Iliri = Shqipri
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 25-08-2007, 21:55
 2. Nga Iliret deri tek Shqiptaret!
  Nga tani_26 n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 111
  Postimi i Fundit: 06-03-2007, 21:53
 3. Tifozat e Super Kampiones TIRONA <3>
  Nga BlueBaron n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 274
  Postimi i Fundit: 15-10-2005, 01:39
 4. E fundit
  Nga nitROSHI n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-08-2005, 19:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •