Close

Rezultati i Sondazhit: Si Mund Të Zgjidhet Problemi Çam?

Votues
124. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Nga Politikanët Grekë

    3 2.42%
  • Nga Politikanët Europianë ose Amerikanë

    47 37.90%
  • Pa Dialog, Sepse Nuk Jep Rezultat

    6 4.84%
  • Me Konflikt Të Armatosur Si Në Kosovë E Maqedoni

    78 62.90%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 91
  1. #21
    Larguar
    Anëtarësuar
    17-11-2006
    Postime
    282
    Citim Postuar më parë nga Pyrrhus_Mollos
    Sipas sondazhit 74% mendon se duhet zgjidhur me konflikt te armatosur... Grekofile te forumit pse dridheni? Ushtria Clirimtare e Camerise eshte krijuar me vite!!! Duhet dhe vidjo per tjua treguar kete?
    Konflikt i armatosur?!

    As nuk duhet menduar nje gje e tille se, qe te besh ate , duhen dy pale kundershtare.Nga njera ane Camet nga ana tjeter e kufirit prape kush eshte ? Arvanitasit,camet e asimiluar,vorioepirotet*(debulesa ime) pra do te vihemi ne konflikt me njerezit tane,si rrjedhoje : rruga politiko-diplomatike eshte me seriozja,
    camet nuk kane braktisur akoma qyteterimin per t'i quajtur (peshq) te internetit duke i kuar ne sy te botes me ushqim (video) per t'i futur ne rrjeten e opinionit boteror si muxhahedine te Ballkanit (sic deshen ne keto video te fundit).
    Camet jane duke u armatosur vetem me armet paqesore qe dikton e ardhmja demokratike e Europes ,e Shqiperise,e Camerise .
    Vetem seriozitet ne kete ceshtje duhet teguar.Ne asnje menyre, mendoj ,nuk duhet te pajtohemi me skece bastardesh ne internet dhe t'u japim atyre privilegjin e referimit si fakte, per te mbrojtur mendimet tona ne kete ceshtje.
    Genocidi ndaj cameve eshte shume here me serioz se nje apo dy video eshte me serioz se nje sharje ndaj grekeve dhe se nje nervozizem i shprehur me menyra jo serioze ne faqet e internetit.
    Sinqerisht.
    Pershendetje te gjithe cameve kudo qe ndodhen!

  2. #22
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Jam plotesisht dakord me mendimin e Dajos...kjo eshte rruga e cila duhet ndjekur..
    Nuk duhet kurresesi te biem pre e ketyre provokimeve..aq me pak ne keto momente delikate ne te cilat po vendoset fati i te ardhmes se Kosoves..

    pershendes te gjithe shqiptaret e camerise dhe i keshilloj qe te ruajne gjykimin e kthjellet..

  3. #23
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anëtarësuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Çamëri
    Postime
    315
    Cfare te bejne camet sipas jush, te presin duarkryq? Boll u rraskapiten neper gjykata, se ju vajti goja pas koke duke ju lutur organizatave europiane, amerikane e nderkombetare. Qeveria shqiptare as qe nuk do ti degjoje ata, Greqia nga nje ane e mohon totalisht ceshtjen e tyre....Dikush duhet te hapi rruge. Kur serbi mohon ngurtesisht pavaresine e shqiptareve te Kosoves, dhe i le ata pa status... trazira do te krijohen.
    ÇAM 24 KARAT

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    180

    Post

    Greku Eshte Kaurr E Kaurrin Do E Shkatrrojm. Vetem Lufa Eshte Zgjidhje...

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga episodestory
    Cish Bitet Camet E Lalit
    Ore Tokat Do Ti Marrim Me Dhune Se Ska Menyre Tjeter
    Se Me Diplomaci U Lodhem
    Duhet Te Mlidhemi


    p.s. Neqoftese Doni Miqesi E Bujari
    Ate E Gjeni Ne Cameri
    Ec aty se kte jam vet Apostolo, o çun me emer ah ca do bahet per tokat do i marim apo jo Byrazero ti e di Apostolo, Baba o gati ti marim me Force tokat se me Dipllomaci ah ah skan pe tu mar nai her se ti e di qe grekut me te urt i *... gruja ne mes te platis

    Respekte Per çamet.

  6. #26
    jam sjam i mirë . . . . . Maska e illirycum
    Anëtarësuar
    18-05-2007
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    38
    une them se ne radhe te pare ne duhet te regullojme vendin dhe gjendjen politiken ne shqiperi urgjentisht dhe pasaj te fillojme te kerkojm te drejtat tona kombetare se ne kte gjendje qe eshte shqiperia sot asnje shtet i botes nuk na merr parasysh per fat te keq.

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-07-2007
    Postime
    8
    Une jam cam dhe jetoi ne Fier.Per te gjithe ju qe akoma nuk e dini qe Çameria i ka formua djemte e saj me ane dipllomatike ti marrim tokat jo me lufte.Jemi te gateshem per lufte vetem nqs greqia nuk i jep tokat.Mos haroni qe Z.TAHIR MUHEDINI kryetar i PDI-se ka bere shume edhe po ben shume per ne me pak fjale i kemi trimat tane.Tani na u bashkuar edhe Z.SHPETIM IDRIZI deputet i PS-se se harova edhe kryetarine e SHOQATES ÇAMERIA.Jemi te gjithe bashke vetem per nje arsyje te kthehemi ne Çameri.

    RROFTE KOSOVA
    RROFTE ÇAMERIA
    RROFTE SHQIPERIA

  8. #28
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anëtarësuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bëhen qinglat
    Postime
    1,527
    Citim Postuar më parë nga illirycum
    une them se ne radhe te pare ne duhet te regullojme vendin dhe gjendjen politiken ne shqiperi urgjentisht dhe pasaj te fillojme te kerkojm te drejtat tona kombetare se ne kte gjendje qe eshte shqiperia sot asnje shtet i botes nuk na merr parasysh per fat te keq.
    Jam dakort me ty,por mendoj se gjerat duhet te ecin paralel ,duhet te behemi me agresiv(kupto me kembengules) ne te drejten tone,pse jo te marrim shembull edhe nga omonia qe leviz ne drejtim shume planesh.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anëtarësuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Pershendetje te gjitheve. Edhe une jam cam.

  10. #30
    i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
    Anëtarësuar
    16-08-2007
    Postime
    3,216
    Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e anid sula
    Anëtarësuar
    18-02-2008
    Postime
    8
    Pershndetje te gjithve e posacerisht camve! A mund te me thot dikush perafersisht sa shqiptar jetojn ne cameri

  12. #32
    zhapik buster Maska e drity
    Anëtarësuar
    11-01-2006
    Postime
    1,237
    "Today one can see numerous ruined Cham settlements scattered throughout north western Greece, especially in the region between Paramithia and Filiates. An estimated 40,000 Christian Orthodox Albanians still live in the Threspotia region."
    The Cham Issue - Miranda Vickers - April 2002
    When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e ujkus
    Anëtarësuar
    17-10-2006
    Postime
    327
    shoke mendoj se brounway ka te drejte .

    ne duhet te organizohemi ne shume forma komplekse si :

    futja e shqiperise ne europe automatikisht na ben qytetare europiane dhe automatikisht e drejta e prones fitohet se eshte nderkombetare .
    pra nje qytetar europian(cam) mer pronat e tija ne greqi pa problem .

    kam kuriozitet : nje cam me pashaporte amerikane apo franceze nuk do ti merrte keto prona ne greqi ??????????????????
    ai eshte amerikan dhe francez na duhet nje pergjigje.

    greku eshte i felliqur dhe dhelper keshtu qe na duhet te mendojme si me e kap dhelpren ne lak se me e ndjek me zagare e shoqni esht nje cik e veshtire .

    tjetra mendoj se ringjallja e elementit te brendshem shqiptar ku deputetet duhet te bejne propagande proshqiptare per te mare votat eshte e rendesishme .

    VOTEN TJA JAPIM NJE ATIJ QE THOTE CAMET DO TE MARRIN PRONAT E TYRE
    ne kemi ne dore qe te imponohemi per ceshtje kombetare .

    te blejme produkte qe vijne nga zona te tjera te europes dhe jo nga greku .

    te kontrollohen te gjithe mire ata qe bejne bisnes me ate vend.

    pra gjithmone e me shume ne punojme dite pas dite me masat per ket pune .

    ne 95 kur une thosha qe kosova do te jete e pavarur te gjithe talleshin dhe qeshnin edhe miqte edhe prinderit dhe me quanin patriotizem i semure
    sot po them qe cameria do ti rikthtehet kombit te saj miq . dhe familja ime e miqte e mi jane shume me te ndergjegjshem sot per kete ceshtje dhe jane te gjithe duke folur me miqte e miqve qe opinioni ne 2009 te jete ne favor te ceshtjes came .

    une nuk jam kosovar as cam por shqiptar i kombit shqiptar .

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga episodestory Lexo Postimin
    Cish Bitet Camet E Lalit
    Ore Tokat Do Ti Marrim Me Dhune Se Ska Menyre Tjeter
    Se Me Diplomaci U Lodhem
    Duhet Te Mlidhemi


    p.s. Neqoftese Doni Miqesi E Bujari
    Ate E Gjeni Ne Cameri


    te lumt goja apostol, fjalet e tuja ne vesh te pushkes



    Respekte per Çamët.
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  15. #35
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    mami im esht came

  16. #36
    VLORA Maska e klandestini
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Vendndodhja
    po nga vlora qe çke me te
    Postime
    108
    Citim Postuar më parë nga Pyrrhus_Mollos Lexo Postimin
    Cfare te bejne camet sipas jush, te presin duarkryq? Boll u rraskapiten neper gjykata, se ju vajti goja pas koke duke ju lutur organizatave europiane, amerikane e nderkombetare. Qeveria shqiptare as qe nuk do ti degjoje ata, Greqia nga nje ane e mohon totalisht ceshtjen e tyre....Dikush duhet te hapi rruge. Kur serbi mohon ngurtesisht pavaresine e shqiptareve te Kosoves, dhe i le ata pa status... trazira do te krijohen.
    po edhe une çam nga vlora .

    ne kete rast duhet qe shteti shqiptar duhet te bejme me shume, bashk me organizatat europiane dhe nderkombtare.
    s'duhet t'ia lem tokat atyre ..........(se jemi edhe ne forum)
    Greqia e mohon, se ata jan t'iu q.. ato qe kane.
    çam 25 karat

  17. #37
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Do vije edhe ora e Çamerise e do zgjidhet edhe ky problem. Padrejtesite do te vendosen ne vend, por duhet pritur momenti i duhur ne menyre qe favori te jete ne anen tone kur te vendoset per zgjidhjen e ketij problemi. Sipas mendimit tim, detyra imediate tani per tani eshte qe çamet te ngrene zerin per prejardhjen e tyre dhe padrejtesite dhe per kete duhet te mbeshteten fuqimisht dhe nga Tirana zyrtare, ne menyre qe faktori nderkombetar te vihet ne dijeni te ketij problemi, pasi jam i sigurte qe tani per tani shume pak njerez mund te kene njohuri mbi kete problem.

    Por te jeni te sigurte, Çameria do e marre ate qe meriton, do vije dhe dita e Çamerise, e nese do te jete e nevojshme, dhe une do bej sakrificen time per kete çeshtje, sado modeste qe mund te jete.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  18. #38
    dina78al
    Anëtarësuar
    10-02-2008
    Vendndodhja
    Bologna(ITALY)
    Postime
    1
    WOW!!! Kjo do te thote ti kesh idete e qarta!!! Te siguroj qe nuk je i vetem, po ki parasysh nje gje; derisa ne, camet, te vazhdojme te kerkojme nuk kemi per te marre gje, po kur te pretendojme, gjerat do te ndryshojne- ajo c'ka po bejme eshte anologjike me aktin e te trokiturit per te hyre ne shtepine tende, por ne shtepine tende, hyn pa trokitur...!!! Na vafte mbare!!!! Kur te jete koha, jam e sigurt qe do te jemi te gjithe!!!!!

  19. #39
    i/e larguar Maska e bklyn_kid
    Anëtarësuar
    28-01-2008
    Vendndodhja
    Brooklyn
    Postime
    202
    pershendetje! cam nga filati!!!!

  20. #40
    HIJA E ZEZË Maska e Elmo
    Anëtarësuar
    26-09-2006
    Vendndodhja
    Italy
    Postime
    101
    Eshte mire ta presim gjalle e shndosh vitin 2012, Shohim se cka po behet deri ateher.
    HIJA E ZEZË

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Rregullorja e Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 28-09-2021, 01:20
  2. Misioni i Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 64
    Postimi i Fundit: 11-09-2015, 07:22
  3. Cila është Rregullorja e Forumit Shqiptar?
    Nga Albo në forumin Pyetje - përgjigje
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-07-2006, 12:03
  4. Cili është Misioni i Forumit Shqiptar?
    Nga Albo në forumin Pyetje - përgjigje
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-07-2006, 11:57
  5. Publikohet portali i forumit
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-06-2003, 12:49

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •