Close
Faqja 18 prej 18 FillimFillim ... 8161718
Duke shfaqur rezultatin 341 deri 349 prej 349
  1. #341
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Eshte zbuluar dje ne nje qyteze te Anglise, nje nga rrathet me qesharake qe kam pare : D, ka mundesi qe eshte bere nga dora e njeriut duke u tallur.




  2. #342
    Moderator
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Mua s'po me duket si e bere nga dora e njeriut. Eshte po e njejta saktesi e berjes se figurave si dhe heret e tjera.
    Ndryshimin e ben llulla e ndezur. Po ku i dihet, ndoshta po vjen koha qe alienet te shfaqen. lol

  3. #343
    Edhe po te jete dore e njeriut, me thene te drejten prap me shijojne kur i shoh, me duket nje Art me vehte. Po interesant kjo figura me alienin qe pi duhan, me siguri do jape mesazh qe duhani demton shendetin!

    Tani nje pyetje nese me lejohet; per ato rrathet qe jane vertetuar qe nuk jane nga dora e njeriut - ato simbolet e bera ka ndonje deshifrim te tyre?
    Mesa mbaj mend, kur e kam lexuar temen me pare, sikur u permend qe merreshin edhe me kete pjese, po nuk pashe ndonje deshifrim gjekundi!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fleur Blanche : 28-07-2011 më 19:23

  4. #344
    Ndonjë burim për lajmin ? Jo për gjë po mund të jetë edhe photoshop made kështu nga pamja e parë pasi ai kali/pela e bardhë aty duket më e madhe se ajo shtëpia në fund të rrugës.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #345
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Ndonjë burim për lajmin ? Jo për gjë po mund të jetë edhe photoshop made kështu nga pamja e parë pasi ai kali/pela e bardhë aty duket më e madhe se ajo shtëpia në fund të rrugës.
    Burimi eshte nga ky sajt
    http://www.cropcircleconnector.com/2...orse2011a.html
    http://www.cropcircleconnector.com/2.../comments.html

    Dhe nje foto tjeter nga kendi tjeter, dhe duken qarte 3 njerez qe jane te ulur ne mes te rrathit.



    Edhe mund jete montazh, por mund vertetohet ne ditet vazhdim nqs ishte photoshop apo jo sepse nuk ka as nje dite qe eshte publikuar ky lajm pikerisht nga ky sajt.

  6. #346
    Nga ata qe studiojne rrathet ky i sipermi nuk ka marre ende pergjigje analizuese po mua personalisht me duket si i sajuar. Sidoqofte gushti ka patur 4 te tjere, respektivisht ne

    Bridge Inn, Wiltshire,



    Wayland Smithy, Oxfordshire




    Furze Knoll, Bishop Cannings, Wiltshire





    dhe Temple Farm, Wiltshire



    te katert ne Angli.

  7. #347
    Darius kam tre pyetje

    1-) Ato foto qe ju i supozoni qe i ka bere dora e njeriut dhe qe sinjifikojne emblemat masonike, doja te dija se cili eshte qellimi i tyre nese ata vete e kan bere kete gje, nese nuk e kan bere ata, kushdo qe e ka bere, pse duhet te vendoste shenjat masonike ?

    2-) Lexova qe disa here je shprehur duke thene qe ka shume nga keto figura qe jane bere para se ne te fluturonim, por njekosisht ju mendoni qe jane mesazhe per ne. Kush i ka lexuar keto figura apo mesazhe para se ne te fluturonim ? Shpesh ben tema shume te larmishme dhe me shume informacion dhe nese dikush te pyet si hapes i temes apo si mbeshtetes i postimeve te tua , thua qe ( Une nuk kam ndonje qendrim konkret ) mirpo kundershton kedo, nese jep opsionin 2

    3-) Nese keto figurina hapa dollapa kush eshte fshehur prapa, jane bere nga nje X faktor jo njerzor, pse duhet te kete kaq shume konfuzion dhe konspiraci ? Kam vene re qe ne te tilla fenomene "paranormale" nuk ka deklarata zyrtare te mirfillta, apo thene ndryshe pika mbi I.... Pse ? A nuk mund te hetohen dhe pastaj te jepet nje deklarat zyrtare ? Ndoshta jam pak naiv, por keto gjera sa vijne dhe behen me bajate sidomos kur kalojne dhjetra e qindra vjet dhe i bihet po ne nje vrime fyellit...Pra jo po jane keshtu jo po jane ashtu. A mendon qe i duhet thene spekullimeve Stop, e vertetea eshte keshtu..... dhe a do i prishej dikujt intersi nese do zbulohej e gjith kjo enigme ? ( nese ka dicka te vertete ) cfar intersi do i prishej dikujt qe i mban te fshehta keto dukuri si edhe shume te tjera Ufo , Mason & CO

    Pershendetje
    Revolution 1848

  8. #348
    Mu duk interesant ky shpjegimi i mesazheve

    Revolution 1848

  9. #349
    Citim Postuar më parë nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Shpesh ben tema shume te larmishme dhe me shume informacion dhe nese dikush te pyet si hapes i temes apo si mbeshtetes i postimeve te tua , thua qe ( Une nuk kam ndonje qendrim konkret ) mirpo kundershton kedo, nese jep opsionin 2
    Mos ngaterro kundershtimin me sqarimin. Tjetra, mos e pergjitheso pergjigjen time te natyres: "nuk kam ndonje qendrim konkret" sepse nuk eshte per cdo gje qe kam shkruar ketu por thjesht per nje, maksimumi dy subjekte. Pyetjeve qe ke bere ja u gjen pergjigjen ne kete teme dhe ne te tjera si kjo.

Faqja 18 prej 18 FillimFillim ... 8161718

Tema të Ngjashme

  1. Etimologjia e emrit Pellazg
    Nga Henri në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 511
    Postimi i Fundit: 13-07-2014, 14:41
  2. Inner Expressions
    Nga ildushja në forumin Krijime në gjuhë të huaja
    Përgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 12-06-2009, 11:41

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •