Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 89
  1. #21
    Tani ato vjerrat jane nje cik te tharta ...po jo se nuset me pak ama...

    Sikur te me bjeri fati te jetoj me vjerren ...le qe ku ka vjerra tani qe duan te rrine me nuset


    Ps. do doja po te donte ajo te jetonim si familje dhe jo njera gozhdes e tjetra patkoit

  2. #22
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    Ka vjerra qe rrine me nuset
    Mamaja ime me ka thene se do te rri me ty kur te martohesh .....
    ok Anaaaaaaaa ahahahhaa
    bye!
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  3. #23
    Crazy-Albanian Maska e Tony Montana
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Vendndodhja
    Londer,UK
    Postime
    397
    kam degjuar qe vjera me nusen lesbo dhe pastaj kishin te njejtin te dashur............por jo familje shqiptare.....
    ciao
    "MAKE WAY FOR THE BAD GUY"

  4. #24
    *Forever* Maska e malli
    Anėtarėsuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    nuk jane te gjitha njesoj ka dhe vjerra te mira, por ju kuptoj shum mire qe ne pergjithesi nusja me vjerren eshte si macja me miun
    pershendetje malli
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  5. #25
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    Ashtu thua ti malli......
    se ke motren te martuar ti e di......ahahaha
    bye!
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  6. #26
    Postuar mė parė nga Letersia 76
    Ka vjerra qe rrine me nuset
    Mamaja ime me ka thene se do te rri me ty kur te martohesh .....
    ok Anaaaaaaaa ahahahhaa
    bye!
    Beqo je ti Letersia ?

  7. #27
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Vjerra me nusen eshte nje lufte qe ka existuar dhe do existoje gjithmone !

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    Brisbane Australi
    Postime
    32
    i drejtohem LETERSISE 76
    ke shume te drejte qe duhet ti bindemi perendise dhe duhet te jetojme ne paqe por si ti ja bejme kur vjerrat nuk duan paqe dhe fillojne dhe gricen per cdo gje.
    se vjerra eshte greke dhe une jame shqiptare ( vorio ipirotise) dhe i duket qe cdo gje qe them une e kam gabin.
    po kur i lej femijen pothuajse 2 vjec dhe nuk e ka kujdes fare gjithe diten zbath, me qyrre te thata dhe te pa nderruar. si t'ja bej ? atehere si mama dua te rreagoj por si ? ne qs se ke ndonje ide mund ti krahasojme.
    AP

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Postuar mė parė nga afeida
    po kur i lej femijen pothuajse 2 vjec dhe nuk e ka kujdes fare gjithe diten zbath, me qyrre te thata dhe te pa nderruar. si t'ja bej ? atehere si mama dua te rreagoj por si ? ne qs se ke ndonje ide mund ti krahasojme.
    Coje femijen ne kopesht....ne fund te fundit ajo detyren e saj e ka mbaruar kur ka rritur burrin tend, te rrisesh femijen tend eshte detyra jote dhe jo e vjehrres. Kuptohet nese ajo e merr persiper dhe nuk kujdeset sigurisht qe nuk eshte mire, prandaj dhe ti coje ne cerdhe apo kopesht. Gjithnje mundohu ta vesh vehten ne poziten e krahut te kundert dhe keshtu nuk do te vuash shume shpirterisht.

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    Brisbane Australi
    Postime
    32
    Di68
    AP

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    Brisbane Australi
    Postime
    32
    Di 68
    une jam gjithe diten ne shtepi dhe kujdesem per femijen por ajo ka nje burre te semure dhe e ka ne asile dhe nje here ne jave kerkon te rrije me femijen por kur sillet keshtu dhe une nuk i them gje por me sponte ia hedh qe duhet te kete kujdes femijen. dhe kur nuk ja lej fillon dhe thote qe nusja nuk do te na leje femijen . prandaj them sa me mire dhe me edukate sillem dhe diplomate aq me teper vuan femija ime. tani gjej justifikime. dhe une nuk kam familje ketu ne australi jam vetem dhe gjithmone i flas gocen per shqipen dhe per prinderit e mi dhe ajo fillon dhe i meson gjera te tjera. pergjegjesine e kam per te rritur femijen por kur vjen puna qe i them dua ta rris femijen si dua une dhe burri ajo fillon dhe i meson gjera te tjera. si perfundim . kam vendosur qe duhet ti them gjerat sic jane dhe jo sic do ajo te duken.
    AP

  12. #32
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Ashtu eshte e keqja kur marton te huajin, sepse ata fillojne e i mesojne femijes mendimet e TYRE (jo tendin).
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Sido qe te jete edhe po te jete vjehrra shqiptare do mundohet t'i mesoje ato qe di dhe pelqen ajo, pra te brezit me te vjeter, jo ato qe do t'i mesoje mamaja, kontradikta perseri do te jete ne mes...jeta e perbashket ka plus minuset e veta, ekuilibri eshte celesi me i mire. Idealja do te ishte, per ate qe ka mundesi te mjaftueshme financiare, te ishin komshinj cifti i ri me prinderit, pra dhe t'i gjenden per ndihme njeri tjetrit dhe te kene secili jeten private te tyre.
    Diplomacine dhe sjelljen e mire mbaje, por mos ngurro te shprehesh opinionin tend dhe te mos lekundesh ne te aq me teper kur ka te beje me femijen tend.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Di68 : 25-07-2003 mė 21:30

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    Brisbane Australi
    Postime
    32
    Leila
    dashuria nuk njeh kufije. une ketu diskutoj qe njerzit sidomos vjerrat e teprojne me nderhyrjen e tyre dhe kerkojne te shfrytezojne kur te gjejne te bute dhe zemerbardhe. dhe kete e bej jo qe te jeme nuse e mire por eshte tipi im. nuk dua te rris femijen me ndenjen e urrejtjes se ajo eshte greke dhe une shqiptare. une mendoj te dyja anet nuk dua qe nusja e vellait tim tia bej momes time te njejten gje, dhe gjeja tjeter eshte qe ajo ka 50 vjet ne australi dhe eshte thjesht tipi i saj te bej kontroll ne jeten jo vetem timen por dhe njerzve te tjere. njeriu kur shikon horizonte te reja mundohet te shkoj perpara jo mbrapa ajo nuk ka levizur fare dhe kalimi i moshes e ka bere me keq.
    faleminderit per pergjigjen.
    AP

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    Brisbane Australi
    Postime
    32
    Di68
    faleminderit per keshillen jo se nuk e dije por nganjehere eshte mire kur e degjon dhe nga nje njeri tjeter. ndjehesh me positive.
    faleminderit.
    AP

  16. #36
    football Maska e football
    Anėtarėsuar
    11-07-2005
    Vendndodhja
    ne hapesire
    Postime
    42
    Larg, sa me larg dhe dashuri. Po u afruat cdo gje eshte ne rrezik.

  17. #37
    football Maska e football
    Anėtarėsuar
    11-07-2005
    Vendndodhja
    ne hapesire
    Postime
    42
    Citim Postuar mė parė nga Di68
    Sido qe te jete edhe po te jete vjehrra shqiptare do mundohet t'i mesoje ato qe di dhe pelqen ajo, pra te brezit me te vjeter, jo ato qe do t'i mesoje mamaja, kontradikta perseri do te jete ne mes...jeta e perbashket ka plus minuset e veta, ekuilibri eshte celesi me i mire. Idealja do te ishte, per ate qe ka mundesi te mjaftueshme financiare, te ishin komshinj cifti i ri me prinderit, pra dhe t'i gjenden per ndihme njeri tjetrit dhe te kene secili jeten private te tyre.
    Diplomacine dhe sjelljen e mire mbaje, por mos ngurro te shprehesh opinionin tend dhe te mos lekundesh ne te aq me teper kur ka te beje me femijen tend.

    Si i behet kur te mungon dipllomacia. Dipllomacia eshte moter e genjeshtres dhe e hipokrizise domethene TALENT dhe kur ty te mungon ky talent si i behet ? Kapesh per flokesh????

    Dy gra nen nje cati nuk mund te bejne nje lakror. Lakrori here do te dali me shume kripe here do te dali pa vaje.

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e E*n*e*a
    Anėtarėsuar
    01-09-2005
    Vendndodhja
    para monitorit :D
    Postime
    13
    lexova disa postimene kete teme dhe deshta ta shpreh edhe une mendimin tim.

    afeida problemin qe ke ti me vjehren ska te bej me ate se eshte greke po at "hall" e kemi edhe ne tjeret me shqiptaret.
    eshte shum rende te edukojsh femijun nese jeton ne bashkesi me prindet e burrit se nderhyrja e tyre arrin vetem ta prishe harmonin ne familje dhe nena ta humbe autoritetin para femijut. mundem per kete teme te shkruaj roman po mos i friksojm beqaret qe i kemi ketu
    per fat te keq skam "ilaq" per "sherimin" e ketij problemi se do ta kisha zgjedh vet timin LOL
    mund te them vetem se pa mar parasysh duhet te arrihet biseda me vjehren (aq sa eshte e mundshme) dhe te percaktohen kufijte.
    ka patur raste kur vjehra eshte hidheruar se si kam lejuar disa gjera ti beje me gocen time por une ne menyr te bute ia kam sqaruar se kam deshire ta shijoj femijerin e saj, edukimin, te qenurit nene dhe cdo gje qe eshte ne lidhje me vajzen time!
    ajo per vehte ka patur nderin ta shijoje ate me femijet e saj
    per femijun pergjigjen PRINDET e jo gjyshja dhe gjyshi! duhet ta gjejsh menyren te ua bejsh te qarte kete gje!
    deri diku jemi kuptuar por prap shpesh ndodhin rastet kur metevertet me nxjerin nga takti ... por edhe ata momente kalojne dhe vjen koha kur qeshi me situatat se metevertet eshte humbje kohe te meresh me to.

    nga pervoja them se distanca shpesh eshte zgjidhja me e mire dhe sduhet ti marem gjerat shum ne zemer se edhe ne do plakemi dhe do behemi vjehra.
    shpresoj pak me te mira se keta qe i kemi

    me pleqerine thone se theksohen me shume vetit negative te karakterit te njeriut (ashtu edhe inatet e vjehres LOL)
    ju deshiroj force dhe durim!
    me rrespekt Enea
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga E*n*e*a : 01-09-2005 mė 20:39
    Be nice to your kids. They'll choose your nursing home.

  19. #39
    tuki
    Anėtarėsuar
    23-06-2005
    Vendndodhja
    fer
    Postime
    28
    po ju dyja si te ishi vjerr e nuse moj ma moer se nuk ka kuptim
    ndegjoni mir ju koca se pari ti nese je njeri edhe e respekton burrin tend ather duhesh te respektojsh edhe vjerren apo vjerrin bije fjala pse i thojn burr ne familje nusja duhet te diskutoj me burrin nes ka probleme me vjerren.

  20. #40
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Citim Postuar mė parė nga afeida
    Leila
    dashuria nuk njeh kufije. une ketu diskutoj qe njerzit sidomos vjerrat e teprojne me nderhyrjen e tyre dhe kerkojne te shfrytezojne kur te gjejne te bute dhe zemerbardhe. dhe kete e bej jo qe te jeme nuse e mire por eshte tipi im. nuk dua te rris femijen me ndenjen e urrejtjes se ajo eshte greke dhe une shqiptare. une mendoj te dyja anet nuk dua qe nusja e vellait tim tia bej momes time te njejten gje, dhe gjeja tjeter eshte qe ajo ka 50 vjet ne australi dhe eshte thjesht tipi i saj te bej kontroll ne jeten jo vetem timen por dhe njerzve te tjere. njeriu kur shikon horizonte te reja mundohet te shkoj perpara jo mbrapa ajo nuk ka levizur fare dhe kalimi i moshes e ka bere me keq.
    faleminderit per pergjigjen.
    Kot s'thone, "Bertiti bijes qe te degjoje nusja." Duke qene femija e saj, eshte detyra e burrit te nderhyje dhe te marri masa, dmth te mbaje paqen. Kur nusja e vjerra ia bejne jeten ferr nj-tj, me shpesh eshte faji i burrit hutaq qe rri si qengji kopil dhe s'di c'te beje se do ta mbaje mire me secilen ane.

    Gjeci nje vjerre Korcare, atehere (urim ky, ė)
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Garanci pėr nė USA
    Nga miki_al2001 nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 16-01-2011, 00:02
  2. Po tregoj ndonje edhe une
    Nga Jeans-boy nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 26-08-2003, 23:33

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •