Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 38
 1. #1
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Krahasoni: Nanon me Berishen!

  Se pari ju pershendes nje here te gjitheve. Do te doja mendimin e secilit per keta dy personazhe te politikes shqiptare duke i krahasuar me njeri tjetrin. Me krahasim e kam fjalen nga ana e karakterit, menyra e qeverisjes e marrjes se vendimeve, orientimin ne politiken e jashtme e te brendshme, strategjite e secilit prej te dyve per te qendruar ne eliten e politikes shqiptare, marredheniet me mediat, aspektin personal, moralin etj etj etj. Ju uroj diskutim te kendshem duke shpresuar se dhe tema eshte e tille.
  Ezekiel 25-17.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  tema qe hape eshte interesante..

  nuk e njof nga afer asnjerin.

  ajo qe dihet eshte se Saliu eshte asket .. nga pikpamja e jetes personale..
  kurse Nanua ja di kimene parase e kupave e cupave..

  tjerat i diskutojme herė tjater.. kur themi ne pe Vidohove.

 3. #3
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Tema jote ka Vlera kombetare derman.Une po i permbledh te 2 me pak Fjale.Kurv njeri me Kurv tjetri.ske nuk ke cfare shkruan me shume per ta duke qene se e kan akoma mendjen kush te bej shtepi me te bukura dhe kush te vjedhi me shume leke.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e tani_26
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
  Postime
  1,113
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  E mira do ishte ti krahasonim per nga suksesi qeverises, kjo eshte kryesorja, se cfare bejne ne jeten private kjo ershte e drejte e tyre...Po deshet mendimn tim ne kete aspekt do thosha se Nano eshte shume me i "shthurur".....
  Nejse ne aspektin politik dhe qeverises te dy jane njelloj...= te deshtuar...Ia vlen te theksoj se Berisha ka nje shans akoma sepse eshte ende kryeminister edhe mund tia dale mbane. Presim...
  Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

 5. #5
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ne fakt nuk doli jashte parashikimeve te mia tema. Nga simpatizantet e flakte te partive do vijne postime me argumenta te thata si puna e Brarit psh. E meqenese pothuajse te gjithe jane simpatizante te asaj apo kesaj partie keshtu do flasin te gjithe. Pike se pari vertet jane figura qe mund te paragjykohen lehte e te merren neper goje, po pervec kesaj duam a nuk duam kane qene njeri tete e tjetri pese vjet ne qeverisje kane krijuar secili nje profil te vetin dhe secili ka pasur orientime politike te ndrryshme. Une do te doja qe ti shihnit thjesht si figura politike pa perdor epitete jashte politikes. Ndoshta kerkoj shume. Ose ndoshta shqiptaret ende nuk kane aq pjekuri politike sa te flasin per kundershtarin politik jashte termave te perdorur nga lideret e partise se vet qe automatikisht shnderrohen ne demagoge.
  Ezekiel 25-17.

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une nuk besoj se mund te flasesh ne mnyre kaq "objektive" per politiken ose jeten e tyre ne politike te Nanos dhe berishes pa folur dhe per karakterin e tyre.
  Kjo faktikisht eshte dicka e pamundur per c'do politikan ne bote, por ne rastin Konkret jashte c'do lloj imagjinate.
  Pasi bindja politike e te dyve eshte e njejte ( qe per mendimin tim s'ka te bej fare me demokracine... por as me komunizmin)
  Sistemi patriarkal dhe Hierearchia e krijuar prej te dyve brenda partive perkatese por edhe ndermjet njeri tjetrit eshte me shume se mesjetar. ( pa dashur ketu te ofendoj personazhe tejet Demokratike te mesjetes)
  Politika e jashtme perben nje ndryshim themelor te kto dy figura politike.

  Ndersa Sali Berisha i fal Floririn Anglise ( se do ndihma idioti) dhe shpreson ne nje lidhje te forte me Ameriken... se i plasi atyre per ne.
  Shet Nanua gjithe Jugun e shqiperise me nje politike tejet Kombendarese.

  Pra njeri e varferon popullin se pret nga shume Larg. Tjetri e varferon popullin se le Grekerit shume afer ... ngjitur... brenda... Bah.
  Ne kete pike pra ata kane dallim dhe nuk di njeriu i shkrete ke bajge te zgjedhi.

  Njeri therret ne '97 milice serbe per te rrahurr tiranen. Tjetri i shet dhe breket Grekut se ka bere vezen e kuqe.
  Shkurt muhabetit qe te dy jane qesharak.
  Nano s'merret vesh se s'para flet shqip ne ato qe thote, por nje miks midis nje italishteje tejet te keqe dhe nje anglishteje moseksistuese. Sala po s'merret vesh se s'ka mesue noi here Skyp er Daj.............. LoL

  Pra shkurt muhabetit kedo te zgjedhesh prap shume e shperfillur mbetet figura e tyre politike.
  Shpresoj qe te dy te hyjne ne Histori per ate qe jane ne te vertet:

  Carlatane.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga njeriu2006 : 12-01-2006 mė 04:50

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e bledarz
  Anėtarėsuar
  02-01-2005
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E C'kuptim Ka Te Krahasosh Dy Te Kundert? Mah...

 8. #8
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  36
  Postime
  1,322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  e ne cfare aspekti do ti krasahosh keta te dy?
  eshte njesoj si te krahasosh nje cope m*ti me nje tjeter cope m*ti.

  gjithe te mirat!
  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Sala me Nanon kane vetem nje gje te perbashket vetem te keqija i kane sjell populit shqiptar.

 10. #10
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Epoka e Sales po fillon me shkaterrimet.
  Do te shkaterroje "Zogun e Zi".

  Salen ne arenen nderkombetare per ndihma dhe kredi, te pakten per moral nuk po ja vershellen njeri.
  Vizita per te u takuar me Bushin ne Amerike nuk kane pranuar amerikanet.

  pak nga Sala:

  Sala ne TV bertiste: "do t'u veme rruspat" per godinat e te korruptuarve qe andej nga veriu i thone "eskavatoreve".

  Kryeministri qe nuk flet mire shqipen zyrtare.

  Per fat te keq andej nga jugu i Shqiperise "Rruspat" jane "Ku**vat" grate filluan te thonin "si nuk i vjen turp qe flet ashtu ne televizor"

 11. #11
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ne jug te Shqiperise ne dialekt: rruspa=rospije=ku**ve. Nga ti dinte Sala?

  Sala ka lindur ne Tropoje "ku babai e mesoi me dashuri per shtetin e Kuvajtit--deklaroi Sala gjate vizites ne Kuvajt" pavaresisht se baba i Sales ka vdekur para se Kuvajti te behej shtet.  me fantastikja e Sales eshte:

  7) ne 1992 Sala pas fitores se PD ne nje miting ne sheshin skenderbej tha: "Populli shqiptar deri dje ishte na buze te gremines! Sot ka hedh nji hap perpara!"

 12. #12
  Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
  Anėtarėsuar
  31-12-2005
  Vendndodhja
  Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
  Mosha
  40
  Postime
  585
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Eshte pikerisht menyra si eshte shtruar ceshtja qe me ngaterron.Por ajo qe me ngaterron me shume dhe me cudit eshte qe ne ne kete vend te nderuar akoma nuk kemi mesuar te vlersojme njerzit. Do nje krahasim te shpejte. Ja disa pyetje qe une ndoshta edhe ti, ndoshta te gjithe ne do te donim t'ua drejtonim.

  Me sa kam kuptuar une keta dy personazhe pyetjeve te mia do t'i ishin pergjigjur keshtu:

  BERISHA

  C'mendim keni per veten............................. jame burre i bukur (Berisha beson ate qe thote)
  C'mendim keni per te tjeret......................... pse ka edhe te tjere
  C'mendim keni per njerzit............................ do te ishte me mire mos te kishte fare te tille
  C'mendim keni per jeten.............................. me dha me shume nga c'kerkova
  C'mendim keni per driten............................. eshte me mire ne herresire
  C'mendim keni per kohen............................. koha eshte me ne
  C'mendim keni per zotin............................... ben mire te shikoje punen e tije
  C'mendim keni per engjujt........................... besomeni mue ....jane socialist
  C'mendim keni per ato qe thuhen................ te mos thuhen me (i nxehur)
  C'mendim ke per shoqerine.......................... te kunderten e NANO-s
  C'mendim keni per miqesine........................ e kam degjuar si emer
  C'mendim keni per hajdutet......................... nuk jane burra te keq
  C'mendim keni per ne .................................. "ju dua" te gjitheve
  C'mendim keni per mua.................................. ty ca me shume
  C'mendim keni per dashurin........................... per kete pyesni me mire NANO-n
  C'mendim keni per armet................................ simboli i kombit
  C'mendim keni per shqipetaret....................... u peqen erresira
  C'mendim keni per Shqiperine......................... eshte e IMJA
  Si e shikoni boten para se te flini.................... te pergjumur
  Si e shikoni boten duke fjetur......................... si ne enderr
  Si e shikoni kur zgjoheni................................. ashtu si e deshiroj
  C'fare ju pelqen me shume ne jete................. disa thone te pishe
  C'fare jeni duke kerkuar.................................. nuk ia di emrin
  C'fare jeni duke ndjekur.................................. kur t'a kap do t'ju jap
  Sa e njihni veten............................................. . me pak nga ju
  Si e njihni veten............................................. .. per burre te mire
  Cili eshte idhulli juaj......................................... Zogu
  C'mendim keni per NANO-n.............................. ate qe kisha dhe dje
  Cfare do doje te nderroje me NANO-n............ thone qe NANO-ja e ka te madh(e kam fjalen per ate......)

  NANO

  C'mendim keni per veten................................po mos te kishte pasqyra do te isha me i lumtur
  C'mendim keni per te tjeret............................po te me degjonin do ishin me te lumtur
  C'mendim keni per njerzit............................... ja u them me vone
  C'mendim keni per jeten................................. sidoqofte jo ate qe ka Saliu
  C'mendim keni per driten................................ n'a mungon
  C'mendim keni per kohen............................... n'a mundon
  C'mendim keni per ZOTIN............................... n'a ka harruar
  C'mendim keni per engjujt............................. kur t'i takoj do t'ju tregoj
  C'mendim keni per ato qe thuhen.................. pse thuhet ndonje gje
  C'mendim keni per shoqerine......................... ai tra--pi si u pergjigj
  C'mendim keni per miqesine........................... ka prirje per antonim
  C'mendim keni per hajdutet........................... pyesni BERISHE-n
  C'mendim keni per ne..................................... doni t'a dini? Jeni te sigurt????????
  C'mendim keni per mua.................................. ate qe kisha edhe per te tjeret
  C'mendim keni per dashurine......................... eshte e embel per ate qe guxon
  C'mendim keni per armet............................... jane shpikur per te lozur budallenjte
  C'mendim keni per shqipetaret...................... po pakesohen
  C'mendim keni per Shqiperine........................ herresire
  Si e shikoni boten para se te flini................... i pergjumur
  Si e shikoni boten duke fjetur......................... si ne enderr
  Si e shikoni kur zgjoheni................................. me vjen turp t'jua tregoj
  C'fare ju pelqen me shume ne jete................ pervec femrave?..............Femrat
  C'fare jeni duke kerkuar................................. Saliu-n.............te pjekur
  C'fare jeni duke ndjekur................................. ate qe kerkoj
  Sa e njihni veten............................................ me shume se dje
  Si e njihni veten............................................. per burre te zgjuar
  Kush eshte idhulli juaj.................................... dhe ne kame patur tani ka vdekur
  C'mendim keni per BERISHE-n........................ per te eshte turp te mendosh
  C'fare do doje te nderroje me BERISHE-n...... large qofte,BERISHA me duket se s'ka fare

  Ja pra miqte e mi. Nota ju takon juve. Une i kame vleresuar qe te DY, e ju????????
  Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

  Nisuni ju para, sa te therras Saliun

 13. #13
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  42
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  me fantastikja e Sales eshte:

  7) ne 1992 Sala pas fitores se PD ne nje miting ne sheshin skenderbej tha: "Populli shqiptar deri dje ishte na buze te gremines! Sot ka hedh nji hap perpara!"[/QUOTE]

  Ha....ha....ha.....

  E fort fare kjo Alket. U shkriva duke qeshur. "Populli ka bere nje hap perpara".
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 14. #14
  http://vertet.blogspot.co
  Anėtarėsuar
  15-01-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  S'kam se c'te shtoje...

  Citim Postuar mė parė nga vagabondo_nyc
  Sala me Nanon kane vetem nje gje te perbashket vetem te keqija i kane sjell populit shqiptar.
  Bukur e thene...

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Njeri kumarxhi e pijanec, e tjetri koke derr dhe anadollak.

  Keta te dy per hir te shqiperise duhet te largohen nga politika, le ti lene vend nje kaste te re politikanesh te cilet nuk kane preardhje komuniste si te siper permendurit.


  Dito.

 16. #16
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Te dy komunista te thekur. Kur mendoj per ta me kujtohet era e mobiljeve dhe e shtepive ne kohen e dulles dhe fillon te me zere koka.Njeri iku, do qe mire te ikte edhe tjetri.Politika amerikane apo ajo boterore duket qe nuk e can koken per ndjenjat e shqiptareve dhe vendosin ata fatet e shqiptareve.Sepse po te ishte per ne shqiptaret as nano, as berisha nuk do ta kishin pare driten e pushtetit.

 17. #17
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime
  Nano i pashpirt, Berisha pa mend .
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 18. #18
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime
  Shume mire e tha Dito,keta per hire te shqiperis bejn mire te heqin dore nga politika.
  Gjeja e perbashket qe kan keta dy eshte se asnjeri nuk e fole gjuhen e diplomacis,dhe politika per ta nuk eshte politik por nje mit.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Iliriani
  Anėtarėsuar
  24-03-2004
  Postime
  986
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nano ne 2007 do jete President.

  Sala do vazhdoj Kryeminister.

  E keshtu do jetojne te lumtur.

  Me femi , nipa e mbesa.

  Me gra te para e te dyta .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Iliriani : 18-01-2006 mė 15:56

 20. #20
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  36
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime nė 25 postime
  Sala dhe Tosi jane dy anet e te njejtes monedhe.

  Tosi eshte kok(q)a kurse Sala eshte p(b)ili!

  Por meqenese ka shume kohe qe ne Shqiperi nuk dalin monedha prej ari, keshtu domosdo monedha u ndryshk.

  Keshilla ime:

  Shqiptare ruajeni veten nga ndryshku, se po ju zuri Tetanozi nuk ka doktor qe t'ju marri persiper!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kreu i PS, Edi Rama: Ftoj Berishen te debatojme per krizen energjitike!
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-11-2005, 22:03
 2. Rikthimi i themeluesve tė PD-sė
  Nga Veshtrusja nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 01-10-2005, 16:22
 3. Nicolas Gage: Nje person i padeshiruar viziton Tiranen
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 30-01-2003, 10:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •