Close
Faqja 3 prej 16 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 312
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-04-2006
  Vendndodhja
  Ne Endrrat E Tua!
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga nik_fis
  une jam shum i intersum te kame nij shoqer si me par ! une jeto ne amsterdam po nuk kam as nij shok e as nij shoq si eshet e mundur te takohem me ty ?

  Pershendetje per tu nik fis,
  me vjen keq qe ske shoqeri shqipetare, sepse e di se si esht te
  jesh e vetmja shqiptare ne mesin e Holandezve dhe vertet ketu
  ne Holand esht veshtir per te gjetur shoqeri shqiptare
  edhe un pse ka vite qe jetoj ne NL,
  kam pas shum pakes rastin per te takuar shqiptar.

  Por hmmm nuk e di se nga te kem ty??
  por kam degjuatr se ne Amsterdam ka shqiptar
  nga shqiperia.

  Te pershendes dhe te uroj suksese ne gjetjen e shoqeris shqiptare

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2006
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga nik_fis
  une jam shum i intersum te kame nij shoqer si me par ! une jeto ne amsterdam po nuk kam as nij shok e as nij shoq si eshet e mundur te takohem me ty ?

  hei kam nje vit ketu ne holland dhe me duket si shtet koti fare... mezi bera dokumentat para 1 muaji dhe me kane futur ne shkolle me detyrim...lere per pune qe te cajne sgardaballen po nuk dite te flasesh hollandisht kane misnistre te huajve nje mbesen e Enver hoxhes( Rita Verdok) qe po i cahet syri per pak mashkull se ne paraqitje eshte mu si mashkull vete.
  Prandaj ti Smo perpiqu te ikesh ne angli me studju, me punu dhe te behesh njeri se ketu ne holland te hane arabet dhe burokracite hollandeze

 3. #43
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Antarsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  haahahaha e kane futur ne shkolle me detyrim. E forte!! Mos te paguajne gje me zor cuno?
  Ezekiel 25-17.

 4. #44
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Hallo vrindin alles okej.


  ik wonen in Belgie-Nederlands, Meer.


  tot straks.

 5. #45
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2006
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Julius
  haahahaha e kane futur ne shkolle me detyrim. E forte!! Mos te paguajne gje me zor cuno?
  nuk e di ne qofte se ndodhesh ne holland dhe me cfare dokumentash je, por mua me ka kapur ligji i ri per te huajt qe kane mare dokumentat.
  Dmth shkolla eshte bere me detyrim sepse paguhet nga shteti. Plus qe nuk kapet si gjuhe . Me keq se ata dy romet e portokallis tigellon

  Sabriu nga hollanda pershendet te gjithe prinderit e tij kudo qe ndodhen

 6. #46
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Antarsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Demol
  mezi bera dokumentat para 1 muaji dhe me kane futur ne shkolle me detyrim
  Je gje me ndihme sociale?
  Me cilin ligj i more ti Demol ?Se sikur vitin e fundit kam degjuar qe kane bere nje qeverisje jo dhe aq favorizuese ndaj legalizimit te refugjateve te rinj...aq me pak ato 1-vjetoret.
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 7. #47
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2006
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Blue_sky
  Je gje me ndihme sociale?
  Me cilin ligj i more ti Demol ?Se sikur vitin e fundit kam degjuar qe kane bere nje qeverisje jo dhe aq favorizuese ndaj legalizimit te refugjateve te rinj...aq me pak ato 1-vjetoret.
  jo nuk jam me ndihme sociale , une jam me partnere hollandeze dhe qe te maresh pashaporten duhet te mesosh gjuhen hollandishte deri ne Nivo 2 minimumi, muhabeti nuk eshte aty por tek shkolla qe e kane bere me detyrim se gjoja paguan shteti leke kot

 8. #48
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  mirbroma hollandeza si ju shkon jeta ne hollande i gezofshit letrat une vi shpesh ne hollande blej ushqim e kam afer 10 kilometra hollanden

 9. #49
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Pershendetje Patriot qe ndodheni ne Holland!!MIre ja kaloni ?!
  Feel the pump √

 10. #50
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Antarsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Demol
  jo nuk jam me ndihme sociale , une jam me partnere hollandeze dhe qe te maresh pashaporten duhet te mesosh gjuhen hollandishte deri ne Nivo 2 minimumi, muhabeti nuk eshte aty por tek shkolla qe e kane bere me detyrim se gjoja paguan shteti leke kot
  Ti i paske rene 10-tes,paske kapur nje Hollandeze e bo doc.
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e nik_fis
  Antarsuar
  15-06-2006
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kush mund te haje ose te gezohet me shume se une ?zemra e im do te ka besim ne te ardhemen tek e dashura dhe do te kete gjithnij fitime...

 12. #52
  someone Maska e smo
  Antarsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  earth
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Demol

  Prandaj ti Smo perpiqu te ikesh ne angli me studju, me punu dhe te behesh njeri se ketu ne holland te hane arabet dhe burokracite hollandeze
  ne fakt qe Hollande vs UK.po ne fakt diku afer jane si njeri shtet edhe tjetri.
  anyway. thx edhe ty kacurrelja
  Find All You Need In Your Mind If You Take The Time!

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-04-2006
  Vendndodhja
  Ne Endrrat E Tua!
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ehhh mi lal ti Demol, ku ke par ti lalo se ne nje shtet jeton, kur nuk e din gjuhen
  dhe pastaj kerkon pun te pasteret, ke te drejt Holanda tani esht be e veshtir per imigracion, por kan te drejt, me vin ketu shum te rinj qe jan dembela per te mesuar gjuhen, dhe dojn te perfitojn vetem nga sociali,
  le mor lal mos ja fut kot, se shtet si Holanda veshtir e ke per te gjetur ne perendim,
  Ohh se harrova se per gjuhen do ja beja un ketyre deri ne nivelin e 3, se pakes esht i 2 :P

  Te pershendes lalo

 14. #54
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2006
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga KaQuRRele
  Ehhh mi lal ti Demol, ku ke par ti lalo se ne nje shtet jeton, kur nuk e din gjuhen
  dhe pastaj kerkon pun te pasteret, ke te drejt Holanda tani esht be e veshtir per imigracion, por kan te drejt, me vin ketu shum te rinj qe jan dembela per te mesuar gjuhen, dhe dojn te perfitojn vetem nga sociali,
  le mor lal mos ja fut kot, se shtet si Holanda veshtir e ke per te gjetur ne perendim,
  Ohh se harrova se per gjuhen do ja beja un ketyre deri ne nivelin e 3, se pakes esht i 2 :P

  Te pershendes lalo
  ti moj motra flet si Rita Verdonk qe donte te vinte ligjin per te huajt qe te flasin vetem hollandisht ne rugge ose te viheshin gjoba ne te kundert.

 15. #55
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2006
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga KaQuRRele
  Ehhh mi lal ti Demol, ku ke par ti lalo se ne nje shtet jeton, kur nuk e din gjuhen
  dhe pastaj kerkon pun te pasteret, ke te drejt Holanda tani esht be e veshtir per imigracion, por kan te drejt, me vin ketu shum te rinj qe jan dembela per te mesuar gjuhen, dhe dojn te perfitojn vetem nga sociali,
  le mor lal mos ja fut kot, se shtet si Holanda veshtir e ke per te gjetur ne perendim,
  Ohh se harrova se per gjuhen do ja beja un ketyre deri ne nivelin e 3, se pakes esht i 2 :P

  Te pershendes lalo
  per gjuhen jam edhe une dakrot qe duhet te mesohet por jo si ne kohen e enverit me dhune dhe me gjoba

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-04-2006
  Vendndodhja
  Ne Endrrat E Tua!
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Demol

  Citim Postuar m par nga Demol
  per gjuhen jam edhe une dakrot qe duhet te mesohet por jo si ne kohen e enverit me dhune dhe me gjoba
  si ne kohen e Enverit ???
  Ti ke ketu koh mjaft per te mesuar gjuhen,
  nese per nje vit nuk je ne gjendje te mesosh nivelin e dyt
  ather mi lal qka i thu vetes !!!
  P.S Me vjen mir qe i ke mar letrat Holandeze, se tani esht be aq veshtir
  qe ske shanc ne asnje menyr me ti meresh
  Kan pas fat ata qe i kan mar deri me tani,
  se mbas pushimit veror do hyn ne perdorim nje ligj tjeter i ri
  qe do bahet edhe me veshtir se kurr

  Wens je veel succes

 17. #57
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  RrespekTe Per Hollandezet Shqiptar
  Feel the pump √

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-04-2006
  Vendndodhja
  Ne Endrrat E Tua!
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Dj_Gabriel je i mir se ardhur lool
  se kem shum pakes shqiptar ne Holand
  Vizitoni Holanden nganjher e te behem me shum

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e nik_fis
  Antarsuar
  15-06-2006
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hoi alles goed friend ? Wat denk jullie voor holland gaat campion worden !

 20. #60
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  42
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Demol
  hei kam nje vit ketu ne holland dhe me duket si shtet koti fare... mezi bera dokumentat para 1 muaji dhe me kane futur ne shkolle me detyrim...lere per pune qe te cajne sgardaballen po nuk dite te flasesh hollandisht kane misnistre te huajve nje mbesen e Enver hoxhes( Rita Verdok) qe po i cahet syri per pak mashkull se ne paraqitje eshte mu si mashkull vete.

  Demol, e lexova me vemendje kete qe shkruajte per Hollanden dhe jam plotsisht dakort me ty. Edhe per mendimin tim eshte veshtire qe te jetosh ne Hollande, sepse klima ndryshon vazhdimisht dhe rradhe qe ben ndonje here kohe e mire per plazh.

  Por edhe njerezit ketu jane ne pergjithsi te nderlikuar, te pakuptueshem, hipokrit, mendje medhenj, apo mendje lehte, xheloza, nervoza, kan probleme psiqike dhe shpirterore dhe jane ne pergjithsi edhe rracista dhe te pabese.

  Kam ardhur qe ne 1993 ne Hollande, kam mbaruar studimet, tani punoj dhe e di shume mire se per cfare po flas kur flas per Hollanden. Dikur kur studjoja kujtoja se Hollanda ishte vend ideal per te jetuar, por kjo nuk eshte aspak e vertete.

  Ne Hollande mund te jetosh vetem kur behesh edhe vete si njerezit qe jetojne ketu: Per mua Hollanda eshte Babilonia e dikurshme. Ketu njerezit ne pergjithsi vuajne nga semundje psiqike, apo shpirterore dhe jane teper xheloza.
  Ketu njerezit jane shume materialista dhe shume rradhe gjen ndonje njeri qe shikon punen e vet, qe eshte i dashur dhe qe nuk te len kaq shpejt ne balte.

  Kam folur dhe kam ndejtur shume me hollandeze nga te gjitha shkallet e piramides njerezore, por eshte shume veshtire qe te gjesh nje Hollandez per se mbari.

  Hollandezet e rritur dhe me mendje te shendoshe nuk jetojne ne Hollande, por ne vende te tjera. Kete gje po mundohem edhe un qe te bej tani nga dita ne dite. Kam pashaporte Hollandeze dhe po bej mos qe te jetoj ne nje vend tjeter, shum larg Hollandes dhe Evropes perindimore.

  Ky ishte mendimi dhe konkluzioni i im i paster per Hollanden. Te kuptosh Hollandezet duhet qe te kesh pare njeher ferrin dhe pastaj e kupton se kush jane ata. Hollandezet e shkaterrojne shpirtin e njeriut pa e kuptuar fare dhe un tani po e marre veten dalngadale nga ferri dhe llumi ku me kishin zhytur edhe mua.

  Ne Hollande mbijeton vetem kur je shume i fort dhe i ngritur shpirterisht, perndryshe te hajne vampirat. Duhet qe te njohesh shum mire veten tende qe te mbijetosh dhe qe te njohesh veteveten nuk eshte aq e lehte.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Arcimedes : 21-06-2006 m 11:29
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

Faqja 3 prej 16 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 3. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
 4. Shqiptart Popull Solidar
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2006, 19:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •