Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet jane faktoret kryesore kur zgjidhni nje makine?

Votues
43. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Cmimi

  11 25.58%
 • Pamja e jashtme dhe e brendshme

  13 30.23%
 • Shpejtesia

  6 13.95%
 • Fuqia(ne fuqi kuajsh)

  8 18.60%
 • Cmimi i riparimit

  1 2.33%
 • Marka

  20 46.51%
 • Sasia e benizines(apo naftes) qe harxhon makina

  6 13.95%
 • Arsye tjeter(thuajeni ne mesazh)

  7 16.28%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
 1. #-19
  I larguar Maska e panchovilla
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Milky Way Galaxy
  Postime
  502
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Cilet jane faktoret kryesore kur zgjidhni nje makine?

  Ne kete teme mund te shkruani per faktoret qe ju bejne te vendosni per nje makine. Mund te zgjidhni me shume se nje mundesi. Mund te zgjidhni sipas mundesive reale ose imagjinare.
  Ne kete teme mund te beni krahasime te ndryshme mes markave duke dhene arsyen pse ju pelqen njera me shume se tjetra.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga panchovilla : 02-01-2006 mė 10:48
  Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

 2. #-18
  I larguar Maska e panchovilla
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Milky Way Galaxy
  Postime
  502
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nese flasim per pamje te jashtme te makines po e bej nje krahasim. Honda Accord dhe Toyota Camry jane alternativa e njera tjetres per makina sedan. Modeli 2006 i Honda Accord nuk me pelqeu aspak si pamje. I ngjan makinave te lira koreane Dmth ne pamje modeli me i vjeter eshte me i bukur se ky i riu.
  Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

 3. #-17
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Si femer qe jam me shume i kushtoj rendesi pamjes dhe bukurise se jashtme . Gjithashtu se cila marke eshte me ne mode , per kohen tani dhe moshat e ndryshme . Psh tani ja kam vene syrin Acura-s , purrfect per moshen dhe shijen time ne kete kohe .
  Me vone kur te " rritem " dhe ca do e konsideroj Mercedes-in .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #-16
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,459
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Ne fillim:

  Marka
  Shpejtesia
  Pamja
  CV
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 5. #-15
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Uff se harrova me kryesoren dhe ju , se na moret mendjen me bukurirat lolol

  E dua dhe te virgjer makinen o shoke , kshu si u thone te ri / te paprekur ................ mos ti kete hipur njeri para meje .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #-14
  I larguar Maska e panchovilla
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Milky Way Galaxy
  Postime
  502
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Si femer qe jam me shume i kushtoj rendesi pamjes dhe bukurise se jashtme . Gjithashtu se cila marke eshte me ne mode , per kohen tani dhe moshat e ndryshme . Psh tani ja kam vene syrin Acura-s , purrfect per moshen dhe shijen time ne kete kohe .
  Me vone kur te " rritem " dhe ca do e konsideroj Mercedes-in .
  Acura eshte makine e bukur(pamja dhe motori). Gjeja e vetme qe nuk me pelqen eshte se acura eshte FrontW. Drive apo terheq me rrotat e para. Kurse makinat tjera qe mbahet si sportive apo luks(BMW, Mercedes, Lexus, Infiniti,etj) Jane `Rear Drive`. Kjo vlen per makinat Acura normale. Kurse te Acura NSX cmimi eshte i ekzagjeruar.
  Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

 7. #-13
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  38
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Renci ka sasia e benzines si dhe riparimi , qe te jete sa me ekonomike .. gjithashtu qe te ndoti sa me pak ambjentin ....: )

 8. #-12
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Uff se harrova me kryesoren dhe ju , se na moret mendjen me bukurirat lolol

  E dua dhe te virgjer makinen o shoke , kshu si u thone te ri / te paprekur ................ mos ti kete hipur njeri para meje ...  edhe une

  dhe te kete sa me shume sex appeal

 9. #-11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Per mua rendesi ka vendi se ku do e parkoj, keshtuqe nuk zgjedh ndonje limuzine amerikane, se ketu ku banoj une vendparkimet jane per vetura te vogla te prodhimit japonez si Daewo Matiz, e jo per ndonje Nissan Jeep prodhim amerikan, se mandej na ben vaki si ajo barcoleta me ate cunin qe kthehet nga Gjermania me aeroplan dhe e pyet nena se ku e ka parkuar aeroplanin lol
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #-10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  Sikur te ket sikur dhe 1 person ketu qe nuk eshte cmimi gjeja me kryesore qe shef tek nje makine para se ta blej une pres koken!

  Mua tek makina ime kur ma blen nje here pan paraqitjen e jashtme dhe pastaj motorin, por ajo qe i beri ta blinin ne vend ishte cmimi.

 11. #-9
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga FierAkja143
  Sikur te ket sikur dhe 1 person ketu qe nuk eshte cmimi gjeja me kryesore qe shef tek nje makine para se ta blej une pres koken!
  E vertete kjo, por ja qe ne forumistat kemi ndodhur teper shume te pasur ekonomikisht keshtuqe nuk fusim fare cmimin ne zgjedhjet tona.

  Eshte njejte, si te blesh nje Golf 1 dhe si nje Lamborgini Diablo

  PS:
  E teprova me sa shoh, ishte me shume qe temes t'i jap nje nuance humori...

  Shendet...
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #-8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  Me shpetovi koka pa prer ksaj rradhe!

  ps.nefakt ka dhe nga ata shqiptar qe blejn makina te shtrenjta sa per te shitur dengla dhe marin lek borxh per ta paguar...dua te besoj se ska shume nga ata!

 13. #-7
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Cilesia e saj.

  Dito.

 14. #-6
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne fillim i shikon cminin sa $ sbehet llaf, pastaj me radh te gjitha
  B

 15. #-5
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Uff se harrova me kryesoren dhe ju , se na moret mendjen me bukurirat lolol

  E dua dhe te virgjer makinen o shoke , kshu si u thone te ri / te paprekur ................ mos ti kete hipur njeri para meje .
  shume dakort me kete shoqen me lart. para se gjithash, menderes i duhet vene makine e re se vetem keshtu ze vend mire; te tjerat jane dytesore
  Summertime, and the livin' is easy...

 16. #-4
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Marka i pershkruan te gjitha....

 17. #-3
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga diikush

  edhe une

  dhe te kete sa me shume sex appeal
  tani e pashe kete. me shkrive lol.
  Ke harruar nje gje - the navigator (in case you get lost in the woods)
  Summertime, and the livin' is easy...

 18. #-2
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  per mua duhet te permbushe keto kritere:

  cila makine shkon nga lagja ime?

 19. #-1
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  aaaa mos na genje tani? Nga lagja jote nuk shkojne makina...por llandone
  Summertime, and the livin' is easy...

 20. #0
  i/e regjistruar Maska e rudi c33
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  albania
  Mosha
  49
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga niku-nyc
  Marka i pershkruan te gjitha....
  shum dakord

  me pak fjale marka e mire eshte dhe makin e mire
  skyline

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Si tė pajisem me patentė makine nė SHBA?
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2012, 17:30
 2. Ilirėt - diskutimi mbi ta
  Nga Leonard Alili nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 111
  Postimi i Fundit: 10-10-2006, 16:02
 3. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 4. Berati Dhe Beratasit Mbi Tre Shekuj Me Pare
  Nga Newhost nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2005, 21:55
 5. Lejet, pengesa kryesore e ndėrtuesve
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 13:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •