Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 75
 1. #1
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishi na mėson

  Zoti na mėson!


  Kėtu mund tė lexojna nga ato qė na ka mėsuar Zoti i jonė Jezus.

  Kuptohet gjithsesi sipas ungjijve - Bibla!


  toni77

 2. #2
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534
  Adhuro Zotin, Hyjin tėnde!
  Mt 4, 9-10

  dhe i tha: ``Unė do tė t`i jap tė gjitha kėto, nėse ti bie pėrmbys para meje dhe mė adhuron``.

  Atėherė Jezusi i tha: ``Shporru, Satan, sepse ėshtė shkruar: "Adhuro Zotin, Hyjin tėnde, dhe shėrbeji vetėm Atij"``.  toni77


  vazhdon-->

 3. #3
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534
  Nė qoftė se dora jote tė ēon nė mėkat, preje!
  Mt 5, 29-30  Nė qoftė se syri yt i djathtė tė ēon nė mėkat, hiqe dhe flake larg teje, sepse ėshtė mė mirė pėr ty qė tė humbėsh njė nga gjymtyrėt e tua se sa tė hidhet nė ferr gjithė trupi yt;


  dhe nė qoftė se dora jote e djathtė tė ēon nė mėkat, preje dhe hidhe larg teje, sepse ėshtė mė mirė qė tė humbėsh njė nga gjymtyrėt e tua se sa tė hidhet nė ferr gjithė trupi yt.


  toni77


  vazhdon-->

 4. #4
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Nėse dikush do tė vijė pas meje, le ta mohojė vetveten!
  Lk 9, 23-26


  Pastaj u tha tė gjithėve: Nėse dikush do tė vijė pas meje, le ta mohojė vetveten, ta marrė ēdo ditė kryqin e vet dhe tė mė ndjekė. Sepse kush do ta shpėtojė jetėn e vet, do ta humbasė; por kush do ta humbasė jetėn e vet pėr shkakun tim, do ta shpėtojė.


  E pra, ē'dobi ka njeriu po tė fitojė tėrė botėn, dhe pastaj tė shkatėrrojė veten dhe tė shkojė nė humbje?


  Sepse, nėse dikujt i vjen turp pėr mua dhe pėr fjalėt e mia, edhe Birit tė njeriut do t'i vijė turp pėr tė, kur tė vijė nė lavdinė e vet dhe tė Atit e tė engjėjve tė shenjtė.


  toni77  vazhdon-->

 5. #5
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Lypni dhe do t'ju jepet!
  Lk 11, 9-13


  Prandaj po ju them: Lypni dhe do t'ju jepet; kėrkoni dhe do tė gjeni; trokitni dhe do t'ju hapet. Sepse kushdo qė lyp, merr, kush kėrkon, gjen dhe dera do t'i hapet atij qė troket.


  Dhe cili nga ju ėshtė baba i tillė qė, po t'i kėrkojė bukė djali, i jep njė gur?
  Ose po t'i kėrkojė njė peshk, nė vend tė peshkut i jep njė gjarpėr?
  Ose, po t'i kėrkojė njė vezė, i jep njė akrep?

  Nėse ju, pra, qė jeni tė kėqij, dini t'u jepni dhurata tė mira bijve tuaj, aq mė tepėr Ati juaj qiellor do t'u dhurojė Shpirtin e Shenjtė atyre qė ia kėrkojnė.


  toni77  vazhdon-->

 6. #6
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Mos e shkel kurorėn!
  Mt 5, 27-32


  Ju keni dėgjuar se tė lashtėve u qe thėnė: Mos shkel kurorėn.

  Por unė po ju them se kushdo qė shikon njė grua pėr ta dėshiruar, ka shkelur kurorėn me tė nė zemrėn e vet.  Qe thėnė gjithashtu: Kush e lė gruan e tij, le t`i japė letrėn e ndarjes.

  Por unė po ju them: Kushdo qė e pėrzė gruan e tij, me pėrjashtim tė rastit tė kurvėrisė, e bėn atė tė shkelė kurorėn; dhe kushdo qė martohet me njė grua tė ndarė, shkel kurorėn.


  toni77  vazhdon-->

 7. #7
  Ēapkene... Maska e Arbresha
  Anėtarėsuar
  12-03-2003
  Vendndodhja
  Underneath the tears of the Sun...!!!
  Postime
  260
  Komplimente per temen naqe...

 8. #8
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezi Krishti na mėson

  vazhdim
  Ju jeni kripa e tokės dhe drita e botės!
  Mt 5, 13-16


  ``Ju jeni kripa e tokės; por nė qoftė se kripa prishet, me se mund ta rifitojė shijen? Nuk vlen pėr asgjė, veēse pėr t`u hedhur dhe ta shkelin njerėzit.


  Ju jeni drita e botės; njė qytet i ngritur nė majė tė malit nuk mund tė fshihet.
  Po ashtu nuk ndizet njė dritez pėr ta vėnė nėn babunė, por pėr ta vėnė mbi shandan, dhe t`u bėjė dritė tė gjithė atyre qė janė nė shtėpi.


  Ashtu le tė shndritė drita juaj para njerėzve, qė tė shohin veprat tuaja tė mira dhe ta lėvdojnė Atin tuaj qė ėshtė nė qiell``.


  toni77


  vazhdon-->

 9. #9
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Vazhdim
  Unė jam Mesia, unė qė po flas me ty!
  Gj 4, 24-26


  Hyji ėshtė Shpirtė, dhe ata qė e adhurojnė duhet t'a adhurojnė nė shpirtė dhe nė tė vėrtetėn.

  Gruaja i tha: "Unė e di se do tė vijė Mesia, qė e quajnė Krisht; kur tė ketė ardhur, ai do tė na kumtojė ēdo gjė.

  Jezusi i tha: Unė jam Mesia, unė qė po flas me ty!


  toni77  vazhdon-->

 10. #10
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  vazhdim
  Sepse kėshtu na ka hije!
  Mt 3,13-15


  Atėherė erdhi Jezusi nga Galileja nė Jordan te Gjoni pėr t`u pagėzuar prej tij. Por Gjoni e kundėrshtoi fort duke i thėnė: ``Mua mė duhet tė pagėzohem prej teje dhe ti po vjen tek unė?``. Dhe Jezusi, duke iu pėrgjigjur, i tha:


  ``Lėre tani! Sepse kėshtu na ka hije tė kryejmė ēdo gjė qė pėrkon me vullnetin e Hyjit.


  toni77  vazhdon-->

 11. #11
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  vazhdim
  Njeriu nuk rron vetėm me bukė!
  Mt 4, 3-4


  Atėherė tunduesi, pasi iu afrua, i tha: ``Nė qoftė se je Biri i Perėndisė, thuaj qė kėta gurė tė bėhen bukė``. Por ai, duke iu pėrgjigjur, tha:


  ``Éshtė shkruar: "Njeriu nuk rron vetėm me bukė, por me ēdo fjalė qė del nga goja e Perėndisė"


  toni77  vazhdon-->

 12. #12
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  46
  Postime
  591
  Te lumte dora Toni me k'to qe shkruajte. U kenaqa duke i lexuar.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 13. #13
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezus Krishti na mėson

  Biri i njriut do tė vijė nė atė orė qė nuk e mendoni!
  Lk 12, 37-40


  Lum ata shėrbėtorė, qė zotėria, kur tė kthehet, do t'i gjejė zgjuar! Nė tė vėrtetė po ju them se ai vetė do tė ngjeshet dhe do t'i vendosė ata nė tryezė, dhe ai vetė do t'u shėrbejė. Dhe, nė se do tė vijė nė tė dytėn a nė tė tretėn rojė tė natės dhe t'i gjejė kėshtu, lum ata shėrbėtorė.

  Por ta dini kėtė: se po ta dinte i zoti i shtėpisė nė cilėn orė i vjen vjedhėsi, do tė rrinte zgjuar dhe nuk do tė linte t'i shpėrthenin shtėpinė.

  Edhe ju pra, jini gati, sepse Biri i njriut do tė vijė nė atė orė qė nuk e mendoni.


  toni77  vazhdon-->

 14. #14
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Mos u beto!
  Mt 5, 33-37


  Keni dėgjuar gjithashtu se tė lashtėve u qe thėnė: "Mos bėj betim tė rremė; por plotėso premtimet pėr tė cilat je betuar para Zotit".

  Por unė po ju them: "Mos u betoni fare, as pėr qiellin, sepse ėshtė froni i Perėndisė, as pėr tokėn, sepse ėshtė stol i kėmbėve tė tij, as pėr Jeruzalemin, sepse ėshtė qyteti i Mbretit tė madh.

  Mos u beto as pėr kokėn tėnde, sepse nuk ke fuqi tė zbardhėsh ose tė nxish qoftė edhe njė fije floku;

  Por fjala jote tė jetė: Po, po; jo, jo; gjithēka mė tepėr vjen nga i ligu.


  toni77  vazhdon-->

 15. #15
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Duhet tė lindni pėrsėri prej sė larti!
  Gj 3, 3-7


  Jezusi iu pėrgjigj dhe tha: "Nė tė vėrtetė, nė tė vėrtete po tė them qė nėse njė nuk lind pėrsėri prej sė larti, nuk mund ta shohė mbretėrinė e Hyjit.

  Nikodemi i tha: "Po si mund tė lindė njeriu kur ėshtė plak? A mund tė hyjė ai pėr sė dyti nė barkun e nėnės sė vet dhe tė lindė?".

  Jezusi u pėrgjigj: "Nė tė vėrtetė, nė tė vėrtetė po tė them se kush nuk ka lindur me anė tė uji dhe tė Shpirtit, nuk mund tė hyjė nė mbretėrinė e Hyjit. Ē'ka lindur nga mishi, mish ėshtė; por ē'ka lindur nga Shpirti, shpirt ėshtė.

  Mos u mrrekullo qė tė thashė: Duhet tė lindni pėrsėri prej sė larti.


  toni77  vazhdon-->

 16. #16
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Nėse dikush ka etje, le tė vijė tek unė e tė pijė!
  Gj 7, 37-38

  Ditėn e fundit, nė ditėn e madhe tė festės, Jezusi u ēua nė kėmbė dhe thirri duke thėnė: ``Nėse dikush ka etje, le tė vijė tek unė e tė pijė.

  Ai qė beson nė mua, siē ka thėnė Shkrimi, nga brendėsia e tij do tė burojnė lumenj uji tė gjallė``.  vazhdon-->

 17. #17
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Unė jam drita e botės!
  Gj 8, 12


  Dhe Jezusi u foli atyre pėrsėri duke thėnė: ``Unė jam drita e botės; kush mė ndjek nuk do tė ecė nė errėsirė, por do tė ketė dritėn e jetės``.


  vazhdon-->
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni77_toni : 26-01-2006 mė 19:10

 18. #18
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Jezu Krishti na mėson

  Unë jam dera!
  Gj 10, 9


  Unë jam dera; nëse dikush hyn nëpërmjet meje, do të shpëtohet; do të hyjë, do të dalë dhe do të gjejë kullotë.


  vazhdon-->

 19. #19
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534
  Unė jam udha!
  Gj 14, 6-7


  Jezusi i tha: ``Unė jam udha, e vėrteta dhe jeta; askush nuk vjen tek Ati pėrveēse nėpėrmjet meje.

  Po tė mė kishit njohur, do tė kishit njohur edhe Atin tim; qysh tani e njihni dhe e keni parė".  vazhdon-->

 20. #20
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534
  UNĖ JAM!
  Gj 8, 23-25


  Dhe ai u tha atyre: "Ju jeni nga kėtu poshtė, kurse unė jam nga atje lart; ju jeni prej kėsaj bote, unė nuk jam prej kėsaj bote.

  Prandaj ju thashė se ju do tė vdisni nė mėkatet tuaja, sepse po tė mos besoni se UNĖ JAM, ju do tė vdisni nė mėkatet tuaja".

  Atėherė ata i thanė: ``Kush je ti?``. Dhe Jezusi u tha atyre: "Pikėrisht atė qė ju thashė.  vazhdon-->

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •