Close
Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 234
 1. #21
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Disa pamje nga kisha katolike ne Rreshen

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #22
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  3 pamje te tjera nga veranda e kishes

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #23
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Vazhdojme udhetimin neper Mirdite

  Disa kulla karakteristime ne zonat e thella te Mirdites (tashme te braktisura)

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 4. #24
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Perseri neper Mirdite

  Faleminderit te gjitheve per komplimentet.

  Ne pergjigje te pyetjes tende rudi c33 per kullat e mesiperme (qe duhej ta kisha shenuar mesiper) di vetem ate te paren e cila eshte e vitit 1887 (dmth rreth 119 vjecare ndersa te tjerat nuk i di me egzaktesi po di qe jane mbi 100 vjecare.

  Kulla e Skanajve  Lumi i Fanit  Vendlindja ime.

  Ngado qe te shkoj....kudo qe te jem,nje pjese e vetes time pergjimone ketu do te ngelet.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 5. #25
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  Faleminderit dhe ty marsela

  Me poshte......

  Natyra e ashper e brigjeve te dibrrit  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 6. #26
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  Faleminderit Dikush.Aparati eshte Sony cyber-shot 7.3mpx.

  Me poshte......

  Photoja e pare- Nje ure e vjeter druri qe lidhte nje fshat malor,tashme te braktisur
  Photoja e dyte-Ura e Tarazhit. 2 km larg Rreshenit,mbase ura me e madhe e ndertuar deri tani ne Shqiperi
  Photoja e trete- Lumi i Fanit pas shirave

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 7. #27
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  Faleminderi PINK...ty te lumshin kembet nese ke kaluar aty,lol...po se besoj sepse eshte zone teper e thelle.Livadhez quhet.Mund te kesh pare ndonje tjeter sepse te tilla ka plot neper Mirdite.

  Perseri....

  Nerfushaz...nje fshat i vogel shume afer Rreshenit  A u ka marre malli per fiq??  Ne Piknik....

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 8. #28
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Perseri....

  Pamje verore  Pamje dimerore

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 9. #29
  Zeri i Mirdites me te vertete fotgrafi shume te bukura, na knaqe me keto fotosh.
  Cfare kamere digitale keni nese mundesh me me treguar.

  I AM ALBIANIAN-KOSOVAR

 10. #30
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  iliria e para,shume faleminderit! Pikes i ke rene per ate foton poshte fikut,thana jane.ARIANI_TB...faleminderit dhe ty.Aparati eshte Sony Cyber-Shot 7.2mpx.

  Me poshte.......serish ne Rreshen

  Foto 1: Brezi i ri dhe brezi i vjeter (sheshi i 12 bajrakeve,Rreshen)
  Foto 2: Hijeshia e kostumeve kombetare
  Foto 3: Ish turizimi nga koha e komunizmit,sot manastir.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 11. #31
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  Para se te Largohemi nga Rresheni..dhe 3 foto te tjera.

  1) Rrush nga vreshta e vendlindjes time
  1) Dite me shi ne Rreshen
  3) Zjarrfikese

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 12. #32
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Nga te vemi...ku do vemi? Ne Tirane apo ne Lure?

  Epo le te ikim ne Tirane...73 km na ndajne

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 13. #33
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  1) Separi le te furnizohemi me karaburant ne piken Toma
  2) Anash bar restorant Kosova
  3) Mes grykash

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 14. #34
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  Ne 3 fotot e meposhtme,ne anen tjeter te lumit Fan dallohet struktura e autostrates Durres-Prishtine e cila eshte ne ndertim e siper dhe kalon pergjate bregut te Fanit ne Mirdite.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 15. #35
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Kalojme neper Rubik

  Rubiku eshte nje qyteze mjaf e bukur,e paster dhe e hijeshme ne Mirdite.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 16. #36
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Dhe dy foto te tjera ne dalje te Rubikut  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 17. #37
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Aksident ne rruge perpara

  Ata dy fugonet qe shikoni jane perplasur me njeri tjetrin si rrjedhoje e bllokimit te rruges me llumera pas shiut.Ska te vdekur po te plagosur dhe njeri prej tyre teper rende.Eshte ne afersi te fashatit Rresfik.....siq mund ta imagjinoni ambulances i duhen kohera per te mberritur keshtu qe alternativa me e mire eshte nisja e tyre per ne spital me makinen e nje privati qe banonte aty afer.

  Dy fotot e tjera...ne dalje te Mirdites,anes lumit te Matit diku ne afersi te Milotit

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 18. #38
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Ne Tirane

  Foto 1 - Drejt Tiranes
  Foto 2 - Ndertesat e reja tek Zogu i zi,pikerisht aty poshte atyre ndertesave shtrihen themelet e legjendes se mbi/nekalimit
  Foto 3- Rruga e Durresit

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 19. #39
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120
  Faleminderit shume BRADYKININ dhe te gjithe juve te tjereve.
  BRADYKININ.....nuk jane qershia ata...jane thana,lol.Do te genjeja sikur te thoja nuk jam kenaqur ne Shqiperi.Edhe pse me krize energjitike gjate asaj kohe,edhe pse ka plot mangesi akoma prapseprap me merr malli te vete.

  Perseri me poshte neper Tirane....

  Foto 1- Baca ne Tirane
  Foto 2 dhe 3 - Pergjate rruges se Kavajes

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 20. #40
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,120

  Unhappy Prapa ambasades Greke ne Tirane

  Ketu jemi prapa ambasades Greke ne Tirane.Siq e shikoni dhe vete ambasada Greke nuk i pret aplikantet e vizave nga porta perball si gjithe ambasadat e tjera,por nga porta e pasme.  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
 2. Misioni Amerikan N Shqipri (1946)
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 4. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 1915
  Nga ORIONI n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 5. Debat mes anti liberalve dhe liberalve
  Nga liridashes n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •