Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  I pritet krahu Julio Gonzales !

  Ish- trajneri i GENOAS trajneri SCOGLIO vdes ne direkt TV.
  Ishte duke debatuar me presidentin e GENOAS Preziosi ne kanalin privat PRIMO CANALE , kur u ndje keq.
  Menjeher i nderpre emisioni dhe erdhen 118 per ndihme .Por nuk u arrit te sillej perseri ne jete.


  Shume mund ta kujtojne si te ftuar ne emisionin ''Controcampo'' tek Italia 1 ...Edhe dje ishte i ftuar.


  Ka qene edhe trajner i Bologna (serie A), Udinese (B), Lucchese (B), Pescara (B), Genoa (A), il Torino (A), Cosenza (B), Messina (C) e Ancona (B).
  Ka qene edhe trajner i kombetareve LIBI dhe TUNIZI .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 03-10-2005 mė 17:32
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #2
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  Sot ekipi i Genoas behet akoma me i varfer pas peripecive te calciomercatos. Scolion e kisha simpati edhe per kohen qe trajnonte Tunizine
  Futbolli humbet nje nga mesuesit e tij me te mire.
  Ngushellime familjes.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 3. #3
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  Shock ne direkt TV . Adriano humb ndjenjat !

  Kesaj rradhe tragjedia perpak ndodhi ne ''San Siro '' dhe ne derbyn e Messines .


  ''Veron i shpeton jeten Adrit '' - keshtu shkruante nje gazete sot ne mengjes .
  Imperatore shenoi ne minuten e 3 nje supergol , pasi shmangu portierin me nje gjujtje me shollen e kepuces , futi golin . Shume i rrezikshem braziliani deri ne minuten e 12 , kur kroson Solari nga e majta dhe gjuan me koke !!!!! POR pasi godet topin , perplaset koke me koke me mbrojtesin e Empolit Raggi .

  Per momentin askush nuk kupton gje . Martins i afrohet dhe e prek tek shpatulla , por Adriano nuk reagon . Ka humbur ndjenjat dhe merr fryme me veshtiresi .
  ''San Siro '' tmerrohet . Heshtje e plote . Afrohet menjehere Veron , i hap gojen (as dorashkat nuk hoqi nga shpejtesia ) dhe i terheq gjuhen qe i kishte bllokuar gryken . E kthen anash , ndersa Favalli i shkund kembet e Figo i mban doren .
  3 - 4 sekonda te rendesishme per jeten e brazilianit .
  Arrijne menjehere ekipet e mjekeve te 2 ekipeve .Kishin me vete edhe defibrilator , qe perdoret kur ke infarkt .

  5 minuta tmerr ne San Siro dhe per miliona telespektatoret , q e ndiqnin ndeshjen tek Sky apo Alice .

  Me ne fund Adriano leviz ...hap syte ...vendos duart ne koken , qe i dhemb akoma ...Marrim fryme te lehtesuar ...

  Dergohet ne dhomat e zhveshjes nen kontrollin e doktoreve . Adriano do te kthehet perseri ne fushe , por e cojne menjehere ne spitalin me te afert per analizat .
  Analizat e para dalin negative . Te gjithe te lehtesuar . Flet ne telefon Adri me Fachetin , Mancinin e Moratin . Pyet per rezultatin .

  Sot gjithcka eshte nje enderr e keqe .Analizat e dyta dolen te gjitha negative dhe pa probleme .Donte te nisej sot ne Brazil , se ka dasmen shoku i kombetares Kaka , por nuk e la njeri .24 ore dueht te jete ne kontrolllin e mjekeve .
  Del sot ne darke nga spitali dhe niset neser ne mengjes ne oren 7.00 per Brazil .

  FORCA IMPERATORE !

  Foto 1...ADRIANO pas golit ne minuten 3...

  Foto 2 ... perplasja me mbrojtesin Raggi ....

  Foto 3 ...ADRI ne toke ...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 22-12-2005 mė 09:42
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 4. #4
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Anėtarėsuar
  14-09-2004
  Mosha
  39
  Postime
  1,537
  Bo bo ca ngjarjesh , me vdek ne direkt tv ca tmerri, skane faj kto traineret ere jane me zemer nga tresi i tepert qe perjetojne.
  Kurse Adri paska qen keq mer jahu qenka perplas keq me ate koke kocken.

 5. #5
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Foto 1... Martis shikon qe ka humbur ndejenjat ...


  Foto 2 ....Veron , Favalli dhe Figo e kthejne anash ...


  Foto 3....Me ne fund permendet dhe vendos duart ne koke ...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 22-12-2005 mė 08:48
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e swat
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  Prapa DiEllIT
  Mosha
  37
  Postime
  618
  vallai shyqyr qe shpetoi une e degjova nga nje miku im tifoz Interist edhe i pashe keto fot tek faqia e interit
  vertet me erdhi shume keq por shyqyr zotit qe shpetoi me kaq edhe qe nuk paksa ngel me pasoja
  forca adriano eshte vertet nje gjigand i futbollit edhe shyqyr qe shpetoi mire
  Personalisht edhe pse Milanist, me gjithe zemer mu be qefi qe shpetoi
  shyqyr me kaq

  PS. Bofshin qef Kaka edhe Adriano ne brzail neser

 7. #7
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  ADRIANO DEL NGA SPITALI .NESER NISET PER BRAZIL.

  Adriano del nga spitali . Gjithcka perfundoi . Neser niset per Brazil , ku mund te marri pjese ne martesen e shokut te selecaos Kaka .
  Ja deklaratat e tij sot (te perkthyera pjeserisht ) :

  <<&#200; chiaro, ho avuto paura. Ma adesso tutto &#232; passato, sono sereno e tranquillo. I medici mi hanno rassicurato e quindi domani potr&#242; partire per il Brasile per trascorrere un po' di giorni di riposo insieme con la mia famiglia. &#200; stata una brutta esperienza, ma &#232; passato e questa &#232; la cosa importante


  Mi sono ripreso quando sono stato portato nell'infermeria dello stadio e, quando il dottore mi ha chiesto di cosa mi ricordavo, gli ho risposto che mi ricordavo il gol che avevo segnato e questo mi riempiva di gioia. Ho trascorso una notte tranquilla qui in Ospedale, ringrazio tutte le persone che mi sono state vicine in questo momento, ringrazio i tifosi che sono venuti qui a cantarmi la mia canzoncina preferita, ora vado a riposarmi e poi torner&#242; per riprendere gli allenamenti con la squadra


  Il matrimonio di Kak&#224;? Non so se riuscir&#242; a partecipare - spiega il brasiliano -, vedremo domani. Pu&#242; darsi che, quando arriver&#242; a casa, sia un po' stanco e abbia bisogno di riposarmi. Gli faccio comunque tanti auguri e lui capir&#224; sicuramente che, se non avessi avuto questo problema, sarei stato certamente presente".
  >>


  << U permenda kur me cuan ne infermierine e stadiumit , kur doktori me pyeti se cfare mbaja mend , u prgjigja qe me kujtohej goli qe kisha shenua e kjo me mbushte me gezim . Kalova nje nate te qete ne spital .Falenderoj gjithe personat qe me qendruan prane ne keto momente , falenderoj tifozet qe erdhen ketu per te me kenduar kengen time te preferuar .Tani do shkoj te pushoj e do rikthehm per te filluar stervitjen me skuadren >>


  foto duke dale nga spitali ..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #8
  CDT Maska e -Edu
  Anėtarėsuar
  08-05-2005
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  34
  Postime
  99
  inter_forever, a ka mundėsi tė na postosh ndonjė foto tė momentin tė goditjes, nėse gjen ndonjė Video do tė ishte akoma mė mirė

  Mire mbetsh

 9. #9
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga -Edu
  inter_forever, a ka mundėsi tė na postosh ndonjė foto tė momentin tė goditjes, nėse gjen ndonjė Video do tė ishte akoma mė mirė

  Mire mbetsh
  I ke me lart fotot e momentit te goditjes ...

  Megjithate po ve ca foto te tjera ...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 10. #10
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Anėtarėsuar
  14-09-2004
  Mosha
  39
  Postime
  1,537
  bo bo ju duhen skafanda se nryshe pick e kane punen

 11. #11
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  e pashe ndeshjen dhe te them te drejten dhe pse sjam tifoz i interi me erdhi keq ne ate moment perplasja e Adrionos dhe me erdhi mire qe te gjithe nderhyne per tihspetuar jeten dhe qe kjo gje u realizua.

 12. #12
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,500
  Valla edhe mu me erdhi keq kur pash ADRIANON se si po dridhej pas perplasjes po shiqir qe ka bere me mir se jo vetem Interi por i ter futbolli do kishe humbur nje futbollist te klasit te lart...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 13. #13
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Lojtari paraguajan i VICENZES Julio Gonzales , beri nje aksident automobilistik ne 22 dhjetor 2005 , kur po percillte ne aeroport nje shokun e skuadres . Ne fillim ishte rende , por me pas u stabilizua .

  Gjate aksidentit u demtua shume krahu i majte dhe mjeket pas nje operacioni te gjate ja qepen .

  Sot pasdite lajmi i rende qarkullonte ne stadiumin e Vicenzes , ku do ndesheshin Vicenza - Pescara .
  Ne darke erdhi konfirmimi i mjekeve : i prene krahun , pasi kishte filluar infeksioni ne te .


  << Do deshem ti dedikonim nje fitore Julios sot , por nuk arritem . >> - tha Camolese, trajneri Vicenzes , i tronditur nga lajmi .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 14. #14
  Ribery Maska e bavarezi5
  Anėtarėsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Me te vertet eshte per tet ardhur keq per lojtarin julio Gonzales.


  Gjynah,por skemi qa me ba.........

Tema tė Ngjashme

 1. Ramiz Alia pritet nė Kosovė si kryetar shteti
  Nga vagabondo_nyc nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
 2. Bogdanovic pritet me protesta nga serbėt e Graēanicės!!!
  Nga YlliRiaN nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-12-2008, 17:47
 3. Lothar Matheus pritet me kritika nė Brazil
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-01-2006, 09:54
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-09-2005, 11:09
 5. Kongresi Amerikan pritet te votoje pavaresine e Kosoves pa kushte
  Nga dodoni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2003, 03:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •