Close

Rezultati i Sondazhit: Eshte me mire te jesh dicka, apo te dukesh i/e tille?

Votues
31. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Te jesh

  27 87.10%
 • Te dukesh

  4 12.90%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
 1. #-19
  Larguar Maska e GrifshA_
  Antarsuar
  21-02-2005
  Postime
  361

  Question sht m mir t jesh, apo t dukesh?

  Si thoni ju, eshte me mire te jesh psh. i/e zgjuar, i/e bukur, inteligjent/e, interesant/e...etj etj apo thjesht te dukesh i/e tille? Pse thoni ashtu???
  Flm paraprakisht per pergjigjet.
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 2. #-18
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  33
  Postime
  895
  Vallai mo mire me qene.. Se me qene ene do dukesh..

 3. #-17
  Pergjigja me duket normale, edhe pse ne jeten e perditshme nuk eshte ashtu.

  Un zgjodha " Te jesh!", sepse sido qe te jesh ne siperfaqje heret apo vone maska bjen dhe nuk ka me vlere apo rendesi forma por permbajtja!

 4. #-16
  Si ka mundesi nuk ka shkurar njeri ktu????

 5. #-15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,471
  ne ket bote qe jetojme tani vlersohet imazhi dhe jo permbajtja.......ama prap zgjedh te qenit dhe jo te dukurit

 6. #-14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2006
  Postime
  28

  Thumbs down

  A nuk ju duket sikur karnavalet jane bere normale ne jeten tone?
  Kam shume nevoje te shoh cfare fshihet pas maskave, por kur ato bien, o zot sheh "perendi" me koke poshte.
  Ej ku ka me bukur qe te jesh vetvetja, keshtu respekton vehten dhe te tjeret.

 7. #-13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-06-2005
  Postime
  3
  shume intresante qe te gjithe kemi klikuar " te jesh"
  besoj se eshte genjeshter, apo anti-modesti
  ti qe je udheheqes, kujtohu qe je i tille tamam sepse ti nuk besoje te udheheqesit...bertolt breht

 8. #-12
  . Maska e delisa
  Antarsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Ncuk Ketu !
  Postime
  248
  ska per anti-modesti.. substanca eshet ajo qe do dale ne pah heret a vone.. dmth te jesh vs. aparences qe ne mos sot , neser do shfaqi realin e asaj qe je dhe jo te asaj qe dukesh. Kshu qe normal do zgjidhja te isha te tere ato superlativa sesa te dukesha sikur isha.

 9. #-11
  fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
  Antarsuar
  23-01-2006
  Vendndodhja
  ata ketu ne qiell ne toke
  Postime
  684
  une po zgjedh te dukesh.

  shembull: Dorian Grey

  Gjithcka mund te jesh nese di te dukesh dhe aftesia e pershtatjes ka bere shume kafshe te mbijetojne dhe holokauste. Pra le te dukemi njerez. :-(((

  Ps: shume i trishte si mendim por real them une.
  Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

 10. #-10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  H²o dolem me sa duket ne nje mendje diku. LoL

  Te dukesh.............. :

  E c'mund te jete njeriu i padukshem???????????????????????

  se si i vajti fati e dini te gjithe (po flas per librin).

  Pyetje: Nese bie nje peme ne nje pyll te larget ku per kilometra te tere nuk gjendet askush. Ka rene kjo peme me te vertete?
  E verteta eshte relative. Gjithcka duhet vertetuar ose te pakten deshmuar.
  Dhe nje deshmi e rreme eshte akoma nje deshmi.

  Ps: Grifsha une e di qe ti se ke menduar ne kete menyre temen por une dua ti jap nje karakter disi me te gjere. Me fal nese te prish temen.

 11. #-9
  fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
  Antarsuar
  23-01-2006
  Vendndodhja
  ata ketu ne qiell ne toke
  Postime
  684
  [QUOTE=jestersworld]H²o dolem me sa duket ne nje mendje diku. LoL

  QUOTE]


  po pra mesa duket........................... Lol
  Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

 12. #-8
  Larguar Maska e GrifshA_
  Antarsuar
  21-02-2005
  Postime
  361
  Citim Postuar m par nga jestersworld
  Ho dolem me sa duket ne nje mendje diku. LoL

  Te dukesh.............. :

  E c'mund te jete njeriu i padukshem???????????????????????

  se si i vajti fati e dini te gjithe (po flas per librin).

  Pyetje: Nese bie nje peme ne nje pyll te larget ku per kilometra te tere nuk gjendet askush. Ka rene kjo peme me te vertete?
  E verteta eshte relative. Gjithcka duhet vertetuar ose te pakten deshmuar.
  Dhe nje deshmi e rreme eshte akoma nje deshmi.

  Ps: Grifsha une e di qe ti se ke menduar ne kete menyre temen por une dua ti jap nje karakter disi me te gjere. Me fal nese te prish temen.

  Kur e di qe nuk e kam pasur fjalen te ajo gje, atehere perse nuk hap nje teme te re, me idete e tua "origjinale" ??? Nejse.

  Ideja e temes ishte kjo. Qe ekzistojne ne shume raste dy njerez te afte te cilen kane te njejten ide, dhe krijojne te dy te njejten gje, psh. nje organizate. Njeri ka me sukses sepse njihet si "i afte", tjetri me pak, sepse deri ne ato momente nuk ka pasur miq, qe ti benin reklamen e te aftit. Atehere me mire eshte te dukesh i "afte" apo te jesh i tille? Pra me mire syri, apo nami????
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 13. #-7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  O shoqja Grifsha idea e asaj ose e temes gjendet akoma ne ate qe une kam shkruar por nejse.

  Pergjigjia per temen tende eshte:

  Me mire te dukesh pasi ai qe njihet si i afte dhe pse nuk eshte do te kete me shume sukses se ai i afti por i panjohuri.

  Jeta eshte Marketing nese ne e duam te tille apo jo. Realiteti eshte i hidhur por ama i pamohueshem.

 14. #-6
  Akulli Maska e DiGiTeX
  Antarsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Diku Rreth Botes
  Postime
  368
  Per mendimin time Te Jeshe !
  "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

 15. #-5
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  39
  Postime
  4,226
  Sigurisht Qe Te Jesh Dicka. Ashtu Si Thane Edhe Me Siper Po Te Jesh Dukesh.
  I LOVE GOD

  j&g

 16. #-4
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Antarsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Citim Postuar m par nga HO
  une po zgjedh te dukesh.

  shembull: Dorian Grey

  Gjithcka mund te jesh nese di te dukesh dhe aftesia e pershtatjes ka bere shume kafshe te mbijetojne dhe holokauste. Pra le te dukemi njerez. :-(((

  Ps: shume i trishte si mendim por real them une.
  Dorian Grey u nxi nga brenda. Biles aty eshte thejbi i asaj historie...nga lakmia per te ruajtur bukurine e rinine Doriani u kthye ne nje perbindesh, pa paqe ne vetvete e po aq shkaterrues dhe per njerezit qe e rrethonin.

  Megjithese tani lexova dhe vazhdimin e mesazhit tend...e u bera pishman qe te citova
  Summertime baby!

 17. #-3
  Diligjent Maska e iPAMPOSHTUR
  Antarsuar
  07-03-2006
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  22
  Me mir i vertet sesa fallso.
  Goce,

  Sa gur ka mali dhe sa uje ka deti, ma le njeher se su be qameti.

 18. #-2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2005
  Vendndodhja
  QUEENS, NYC
  Mosha
  38
  Postime
  160
  me mir o popull esht te dukesh i qenum
  interist

 19. #-1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  si mund nje njeri i shpifur te duket i bukur? qe te dukesh duhet te jesh ska si te dukesh pa qene...hej pik e zeze u mbush forumi me tema!

 20. #0
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2005
  Vendndodhja
  QUEENS, NYC
  Mosha
  38
  Postime
  160
  vallaj jo per tu duk i qenum, po snjof noji kastriot prej malit te kastres. sjom fort i shetitshem, mo ma vi re
  interist

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Ma thoni nj fjal..
  Nga riza2008 n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 438
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:54
 2. Haki Stermilli
  Nga AsgjSikurDielli n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 23-06-2013, 14:11
 3. Pjes nga Ditari im.
  Nga DI_ANA n forumin Ditari i meditimeve
  Prgjigje: 261
  Postimi i Fundit: 07-10-2010, 14:33
 4. Mjaftcrossoft---EDISON YPI
  Nga dikeafajtore n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 28-08-2005, 17:22
 5. A duhet prindi t rrafi fmijen kur fmija gabon?
  Nga invisible girl n forumin T jesh prind
  Prgjigje: 146
  Postimi i Fundit: 21-11-2004, 05:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •