Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 106
 1. #61
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  35
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime
  une per vete nuk esht se lyhem shume vetem syte i kam fiksim dhe i ly por nuk vej make up etj...(burri me thot se pa e lyre ngjan mire) ka goca qe kur lyhen duken skandal fare bobo nuk shifen me sy..kurse ka dhe goca qe duken shume mire te lyera ka nga te dyja .........
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 2. #62
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une jam i mendimit qe me shume i zbukuron femrat, per te thene me sakte ben qe te metat te bien me pak ne sy ose fare, por edhe tiparet me te bukura te fytyres i nxjerr me ne pah.
  Ka nje numer jashtezakonisht te madh vajzash qe shemtohen, do te kishin nje paraqitje me te mire me nje tualat me te lehte ose pa te fare.
  Ketu perfshihen edhe ato te shemtuarat qe ne perpjekje per tu zbukuruar me zor, kane nje paraqitje si "klloune cirku", jane aq te shemtuara sa tualeti nuk perceptohet me si nje "maske zbukuruese" por si nje maske e nje "kllouni cirku"
  Per femrat qe lyhen rregullisht ... KUJDES !!!
  Gjate 1 viti trupi (fytyra) thith rreth 1.8 kg deri ne 2.2 kg nga masa e tualetit te perdorur, ku pjesa me e madhe jane solucione/kimikate te demshme per organizmin.

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e alda09
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Vendndodhja
  a casa
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Tualeti thjeshte po zbukuron,por llaci ylber vetem suvatohesh e ua ēfaneps te tjereve.

 4. #64
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime
  I perdorur ne kohen dhe vendin e duhur ka lezetin e vet dhe te zbukuron qe cke me te ..

 5. #65
  i'm not fragile Maska e Daniel Maker
  Anėtarėsuar
  17-03-2008
  Postime
  1,807
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  kush eshte e bukur ska nevoje per tualet..ato tjerat ma mir ne toilet
  mos luj se sta quj

 6. #66
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Anėtarėsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  e bukura duket qe ne mengjes kur hap syte !!! tualeti i goditur e zbukuron me shume te bukuren !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 7. #67
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  794
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Varet c'quan nje femer tualet.Nese behet fjale per nje makijazh te rende ne pike te mengjesit,e c'te them!Be natyral girl.......

 8. #68
  Unique Maska e _Candy_
  Anėtarėsuar
  11-05-2008
  Vendndodhja
  Canada-Toronto
  Postime
  116
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  booooooooooo une vetm kur kam feste bej tualet shaka pak vetem syte bej qerpiket...po tani kemi cik qef ne gocat e rea
  Enjoy Life,This Is Not A Rehersal..

 9. #69
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  na shemton ne shumicen e rasteve...duke qene se eshte artificial...

 10. #70
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Kozmetika , (tualeti sic e perdorim ne shqip) eshte faktor per buzqeshje dhe kenaqesi qe nje femer i jep vetes se vet ne pasqyre ku shihet. (me raste edhe per meshkuj)
  Lexova me siper se kemi plot kundra kesaj. Them se krijimi i ketij opinioni eshte pas nje eksperience jo te pelqyeshme. Sekreti eshte fare i thjeshte. Nese mendohemi pak me larg kozmetikes,, e zeme tek gatimi, apo tek rrobaqepsia,, nese s'kemi kuzhinier te mire do te thoshim pa menduar qe ushqimi s'ka me shije... apo ne rastin tjeter , rrobat do te ishin katastrofike nese do t'ia besonim veten nje rrobaqepsi nallban. Pra e gjithe ceshtja ne rastin konkret qendron : Duhet te dime te lyhemi. Sot eshte mekat te themi se "ohhh te gjitha s'e kemi fatin te jemi make-up artist" apo " e ku mesova te lyhem? duke pare telenovela ne shtepi?" . Interneti eshte kaq i perhapur tani saqe cdokush e ka mundesine t'i japi vetes se vet e shumta 15 min per te mesuar te beje nje tualet qe i pershtatet me personalitetin dhe sigurisht me fytyren e saj. Ne jetojme ne nje epoke te arte ku i eshte gjetur ana mbulimit te difekteve minimale por qe po te jene te zbuluara demtojne imazhin perfekt. Puna me e madhe eshte te pranojme difektet qe kemi dhe te peshtatim tualetin qe te mbuloje por edhe te njehesohet me pjesen tjeter te fytyres.. Vajza.. tualeti eshte loja me e bukur femerore... une per vete s'do te rrija dot kurre pa luajtur me te...
  What goes around---comes around

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sorkadhe_Kelcyre pėr postimin:

  prishtina75 (27-11-2013)

 12. #71
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Ne pergjithesi nuk lyhem , vetem kur kam kohe .. dmth nje her ne 2 jav

  por po te kisha kohe dhe durim do e beja me shpesh sepse te ben te ndjehesh mire .. megjithate kur lyhem dua te perdor produkte sa me natyrale , I zgjedh ato qe jan per sy sensitive dhe rimelin e zgjedh pa kimikate , gjithashtu dhe kremin ... etc
  te gjitha keto me ndihmojn te ndjehem sa me natyrale

 13. #72
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  .....te bukurat edhe i shemton, ndersa te tjerat i ndihmon pa tjeter,

 14. #73
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
  .....te bukurat edhe i shemton, ndersa te tjerat i ndihmon pa tjeter,
  Jo domosdoshmerisht , miku im
  What goes around---comes around

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sorkadhe_Kelcyre pėr postimin:

  prishtina75 (04-12-2013)

 16. #74
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Njė tualet i lehtė nuk besoj qė tė shėmton, pėrkundrazi ta shton imazhin e njė qėnie femėrore :-D
  Mua psh, njė tualet i lehtė mė bėn tė ndihem mirė, mė bėn mė pak stresuese, me njė fjalė mė ec dita mbarė. Dmth, ka njė efekt marramendės... :P

  Femra, mos e lini veten pas dore!
  Love has no limits

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar symphony pėr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (12-12-2013)

 18. #75
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Po t'ishte per mua do i kisha heq fare nga tregu.
  Pse te fshihesh pas trukut??!!

  Biles para disa ditesh pash nje goce qe kishte heq vetllat fare, dhe kishte ber nje tatuazh ne vend te tyre, ne fillim kujtova se i kishin rene por pastaj mora vesh qe na qenka edhe ne mode....

  Ka 1000000 menyra per nje femer qe te jete e bukur, truku ze vendin e fundit fare....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 19. #76
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  68 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Nuk eshte mire kur egzagjerohet me tualetin sidomos deri aty ku vizatohen sa qe dalin edhe nga pamja e tyre me duket qesharake deri diku e 'trishtueshme'
  Per ndryshe pak tualet brenda normave pa tejkaluar ne ndryshime te theksuara te tipareve te fytyres ka lezet femra,te ben te ndihesh dhe dukesh e mbajtur e me radh e me radh sic than gocat me lart.......

  P.S.Une po nuk bera cik tualet dukem shume e vogel :P

 20. #77
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Une jam pro make up-it. Femra e kulturuar dhe moderne s'duhet te kaloje pragun e deres pa u veshur bukur ,pa rregulluar floket dhe pa bere make up. Une per vete nuk e bej kete per te impresionuar njeri,por se keshtu jam edukuar nga prinderit dhe po keshtu do edukoj femijen tim. Kaq kisha!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 21. 4 antarėt mė poshtė falenderuan MI CORAZON pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Arvima (13-12-2013),Sorkadhe_Kelcyre (12-12-2013),symphony (12-12-2013),zANė (12-12-2013)

 22. #78
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  .....e bukura mbetet e bukur,

 23. 2 antarėt mė poshtė falenderuan prishtina75 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Arvima (13-12-2013),Sorkadhe_Kelcyre (12-12-2013)

 24. #79
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Une jam pro make up-it. Femra e kulturuar dhe moderne s'duhet te kaloje pragun e deres pa u veshur bukur ,pa rregulluar floket dhe pa bere make up. Une per vete nuk e bej kete per te impresionuar njeri,por se keshtu jam edukuar nga prinderit dhe po keshtu do edukoj femijen tim. Kaq kisha!
  Dmth sa her del prej shpije duhet me kalu 1 ore para pasqyre?
  Sa her del nje femen nga shpija?

  Kaq kisha.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 25. #80
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: Tualeti na zbukuron apo shemton?

  Une ne 24 ore dal dy here nga shtepia.
  Por ti Skender s'kupton dot edhe sikur te duash.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Tualeti i syve
  Nga __SwEeT_GirL__ nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 13-01-2010, 13:09
 2. Pasqyra tualeti dhe korridoresh
  Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 16-04-2009, 09:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •