Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 108
  1. #41
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    per mendimin tim tualeti na zbukuron pasi na ndihmone te 'fshehim ato difekte' qe nuk duam te na bien ne sy tek njerezit e tjere...por gjithmone nese eshte i perdorur ne masen e duhur...puna tani eshte se kushe eshte masa e duhur per mua...nuk eshte per ty...kshu qe ec e gjeje ti kush lyhet shume edhe kalon kufirin...edhe kush lyhet pak...edhe pse per mendimin tim femra eshte e bukur dhe terheqese si natyre......
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  2. #42
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Edhe une me ju jam: TUALET NATYRAL!!! Por kemi dhe tema te tjera qe kane te bejne me tualetin.

    #1: vetulla (my #1 pet peeve)
    I kam zet vajzat qe i bejne vetullat ne nje forme qesharake. Nje vajze i rruajti vetullat, mori nje laps te zi dhe shkoi nje gjysem-rreth siper secilit sy, pa forme fare (i fillonin siper hundes dhe i shkonin deri te bishti i syrit... dhe shkonin dredha-dredha sepse nuk e mbante dot doren drejte). Nje tjeter i ben vetullat te duken si nje top i madh, dhe pastaj nje vije e holle e holle (e padukshme) pas topit. Disa te tjera i bejne disa here, dhe here te tjera pertojne dhe i duken vetullat te parregullta. Ose beji, ose mos i bej.
    #2: vajzat qe marrin laps te zi ose blu dhe e kalojne te kufiri i buzeve, dhe pastaj vejne nje lipstic ngjyre gri ose te kuq siper.


    Sa per sasine e tualetit: secila vajze e ka ndryshe; disa duken me mire me pak, te tjerat duken me mire me PAK me shume
    ======================================
    (Fshire pjeserisht per shkak te perdorimit te gjuhes se huaj)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 26-04-2003 mė 18:16
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Rialda
    Anėtarėsuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Diku neper bote
    Postime
    12
    Une them qe te zbukuron por ama duhet ta dish ta besh dhe mos te zhgarravitesh sepse pastaj del si ajo macja e zeze
    Rialda

    :^qershi

  4. #44
    ~*PlaYfuLl*~*Pr|nCeS*~ Maska e Vo|i
    Anėtarėsuar
    14-06-2003
    Vendndodhja
    Analulu:)
    Postime
    108
    per mendimin tim femra eshte e bukur si natyre nuk eshte nevoja te shkoj tualet qe te zbukurohet. Megjithate pak tualet nuk do bente dem
    Te Dua Ty
    ndoshta eshte e kot
    Por si loti ne sy
    nuk te largoj dot
    Por do jete shume vone
    s'ke per te me takuar mua
    Edhe pse ende do te Dua.
    :^xhan

  5. #45
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    dikush ka thene
    femra mos zbukuroni diamantin me gelqere!e une i qendroj kesaj persa i perket vajzave te reja kryesisht adoleshenteve e atyre qe skane difekte te dukshme..pastaj per moshat e medha,per te mbuluar difeketet a per raste te vecanta eshte normal..
    une pervete bej perdite edhe ne shkolle(jo shume)e prap do te doja te mos tundohesha aq shume nga deshira per te qene me "ebukur"..:P me nje fjale
    do te doja qe te isha sa me prane natyrales
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Miss*Naughty*TR
    Anėtarėsuar
    29-05-2003
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    50
    Tualeti te zbukuron po kur eshte e tepert te shemton. Mund te vesh tualet te rende dhe te kontrolluar kur shkone ne party por jo perdite....se nuk eshte mire per lekuren dhe plus nuk do te kesh ndonje ndryshim kur shkone ne party.

    Une per veten time nuk vej tualet pervec se lip gloss ose lip balm......por dhe nuk di se si ta vej se nuk kam shume eksperjence.
    Edhe kur shkoje ne ndonje party, shoqjet ose motra ime me lyen..................por me pelqen shume te rri natyrale sepse ndjehem me rehat.

    bye

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Andre
    Anėtarėsuar
    28-03-2003
    Vendndodhja
    Roma
    Postime
    9
    Ok juve thote qe tualeti vajzat i zbukuron ose i shemton , mua si djale, personalish, vajza me pelqen e thjeshte pa tualet sepse keshtu duket nqfs nje vajze eshte vertet e bukur apo jo??? Pastaj une mendoj qe bukuria natyrale eshte gjithmon me e mire se sa ajo e "pikturuar" si thoni ju?

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e MICH
    Anėtarėsuar
    10-08-2003
    Vendndodhja
    T.H.E M.I.C.H.I.G.A.N S.T.A.T.E
    Postime
    146
    Albo fjal me ven vlla un kam pas hap nje teme te tille para disa koesh edhe me paten qite gocat syte .
    Mire mo o bene tere ato argumente gocat skane nvoje te lyhen aman eshte njelloj si ti vesh diamantit gelqere me e zbardh .
    Nuk ben mer aman sic i beri edi rama pallatet ne tr vec me fasada .
    Sa me natyrlale aq me mire .Ja shko sot ne nje high school te duket vetje se jane tera gra te martume me nga 20 vjet martese se lyen e behen petulla. tualeti e prish lekuren tani per tani se ndjeni por kut hypni ka 25 e siper rrudhet ftyra u behet si sholl.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    *"The Whole Problem With The World Is That Fools And Fanatics Are Always So Certain Of Themselves, But Wiser People So Full Of Doubts."*
    * LifE RunS FasT If u Don'T StoP SometimeS & LooK AraunD YoU'LL MisS IT!*"What is moral is what you feel good after, and what is immoral is what you feel bad after."Life is a mystery to be lived, not a problem to be solved.Love is like a fire, it can either warm your heart or burn your house down.It is foolish to deal with a fool.After dark all cats are leopards.

  9. #49
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    tualeti e prish lekuren tani per tani se ndjeni por kut hypni ka 25 e siper rrudhet ftyra u behet si sholl. [/B][/QUOTE]
    ---------------------------------
    Tualeti e prish fytyren kur perdoren produkte pa vlere. Produktet profesionale jane me baze bimore dhe me perberes organike. Ato e ndihmojne lekuren sidomos kur ambjenti eshte tejet i ndotur.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 08-11-2003 mė 08:09
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  10. #50
    afer detit Maska e Simpatikja
    Anėtarėsuar
    13-09-2003
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    93
    TUALETI PATJETER QE N'A ZBUKURON.NUK ESHTE SHPIKUR KOT.

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-11-2003
    Vendndodhja
    londer united kindom
    Postime
    5
    o goca ju qe lyheni e kom llafen e di si eshte puna tualetit tamam si muri po e suvatove edhe qerpic te jete behet i bukur keshtu qe ne se jeni te bukura nuk ka nevoje te lyheni ne se nuk jeni te bukura vazhdoni suvatojeni te tere trupin qe te mbushni vrimat lol
    lyhuni por me mase.
    mandiballa

  12. #52
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Gocat e sotme vdesin per tualet. ..So do i LoL

    Ca thoni ju per tualetin, na zbukuron, apo na shemton?
    Une them se sduhet te "vdesin" per tualet. Me nje rast ka lezet te vendosesh pak tualet por jo te ekzagjerosh.

    Njeriu qe eshte i bukur eshte i bukur edhe pa tualet.

  13. #53
    Mina
    Cilat jane markat me te mira te tualetit?
    Dhe 1 pytje tjeter kisha une.A skadojne produktet e tualetit?Toni,buskuqet,kremarat e trupit e te fytyres etj etj.
    :^zilet

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e dolcecandy
    Anėtarėsuar
    01-08-2003
    Postime
    102
    Po disa nga ju keni te drejte shume tualet nuk esthe mire
    Edhe Nuska ka te drejte nje vajze qe ve tualet tregon se eshte e mbajtur. Edhe pastaj ne jemi ne nje kohe qe shumica e vajzave vene tualet, keshtu vajzat pa tualet nuk jane aq te mira sa vajzat me tualet me kupton duhet te mundim kompeticionin:)) Nuk ka me natyrale, ka kush ka me shume shije edhe kush di te ve tualet me mire:). Bej shaka
    Neqotese nje vajze do te tregohet natyrale dhe mos te ve tualet, te garantoj ne shumicen e rasteve nuk do duket me e bukur se vajzat me tualet, bile mund ta gacmojne femrat e tjera duke thene nuk mbahet edhe blah blah. Ju djemte gjithmone flisni per natyrale and ect po e keni treguar ne shume raste qe do ti afroheshit nje vajze qe eshte e mbajtur ose e veshur bukur, jo nje e ka fytyren te djegur nga djelli edhe te thare se nuk ka perdorur as nje lloj (Moisturizer)
    Une e di vete kete nga babi im .Eshte tip shume fanatike dhe nuk i pelqen te ve tualet, po kur vinin kushirirat e mija te pispillosura edhe te lyheara me thoshte sa bukur i dukesh mbesa e tij dhe sa mbaheshin, po te njejten gje edhe me kushirinjete e mij, e me djemte te tjere
    Mos ma merrni per keq, as une nuk besoj se duhete te vesh shume tualet po si tha nje anetare me perpara, pak sa per te theksuar bukurine tende natyrale
    Tani shendet se shkrujata shume
    Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.

  15. #55
    asnji s'po di ti pergjigjet pyetjes time qe kam bere me lart?
    Mina ku je se te ty i kemi shpresat per kto pune
    :^zilet

  16. #56
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Tualeti.....? Per mendimin tim te zbukuron pas moshes 35 e lart...sepse deri ne ate moshe origjinaliteti te zbukuron me shume..

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Varet, tuali i zbukuron ca femra, kurse ca nuk i shkojn fare... i think
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-11-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    118
    Eshte nje pyetje shume e mire.
    Disa goca e teperojne , vene nje tualet te rende e behen si klloun per cirk ,disa here smundesh as me i puthe se nga kremrat qe vene te ze dhe barku.

    vajza perdorni gjithmone nje tualet te lehte.
    me respekt edi
    Jeta eshte e shkurter shijoe........

  19. #59
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    16-10-2003
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    94
    nqs lyhesh leht vetem sa per te korrigjuar disa probleme te vogla tualeti normal qe te sbukuron... nqs eksagjeron te ben si klaun

  20. #60
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Perdorja e tualetit ka norma,e nuk duhen tejekaluar sepse fundja kimikate jane.

    Nqs di ta perdores si duhet dhe sa duhet atehere eshte per te te zbukuruar ne te kunder merr pamjen e nje palacoje te zhgarravitur ( qe eshte bere nje mode kohet e fundit)
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tualeti i syve
    Nga __SwEeT_GirL__ nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 13-01-2010, 14:09
  2. Pasqyra tualeti dhe korridoresh
    Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 16-04-2009, 09:42

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •