Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 80
  1. #41
    123456.... Maska e FsHaTaRi
    Anėtarėsuar
    20-07-2002
    Vendndodhja
    Hollywood Profesioni : SuperStar
    Postime
    483
    Kjo e fundit qe nice fare :) Bravo ridy
    B

  2. #42
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Te bukura Ridy, bravo.

    Me shume me pelqejne # 37 dhe # 23 :)

  3. #43
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Nuk po lavderoj por as kritikat nuk kane shume vend,meqe postuesi e pranon vete qe punimet jane te nje niveli per te kaluar kohen.

    Ne pese fizionomi qe ke paraqitur ke deshtuar ne gjysmehije dhe ne formen e hundes(segmenti me i rendesishem mbas syve).

    Dhembet ne portretin "KIDMAN" duken teper fallco.Me fal per sinqeritetin duken si te modifikuara,te marra nga origjinali e te vendosura ne pikture.

    Mund them qe postimet me veshjet e femrave kishin imagjinate te hatashme,me pelqeu portreti ala parisien i zonjushes nudo me copezen e kuqe.Pamvaresisht se nuk me duket shume burrnore qe mashkulli te projektoje ne imagjinate veshjet e femres..por sidoqofte ke fantazi ne kombinimin mish-ngjyre-rrobe.

    Ndersa ne kendveshtrimin ideor,nuk ke paraqitur asgje...
    Ne fakt kjo eshte e gjitha,ky eshte brumi i origjinalitetit

    Si shqiptar ti duhet te njihesh mire me mentalitetin tone,me aktualitetin tone etj.
    Skam pare asnje portret ketu ne forum nga ju piktoret e diaspores qe te paraqese pershembull ujevarat e bukura te valbones,ahet e mrekullueshme,te larta se si bejne kontrast ne ambjentin e zbardhur nga bora.Nje tufe delesh qe percillet deri prane lumit per te pire uje.Ne mes tufes nje qen i bardhe,i zi,(ngjyren zgjidhe ti,ska rendesi) dhe nje vajze e veshur me kostumin kombetar.Pra te tregosh dicka nga kultura,mentaliteti,tradita...qe kur ta shohe nje i huaj te interesohet,te jete kurioz.Kur ta shoh une te mallengjehem per malet e mia psh.etj


    Mendimi im..
    Ti ke sy vezhgus por nuk ke dore te lire..duhet praktikosh me teper sepse imagjinata s'te mungon.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FLORIRI : 10-01-2006 mė 09:18

  4. #44
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Matjan....te falenderoj per kritiken. Me pelqeu shum.

    Te them te drejten imagjinaten time dhe talentin qe kam per vizatim e kam len pas dore. Jo se dua te mburrem por po ta kisha ushtruar me vazhdimisht nga ajo qe bej tani, do kishit par nivele me te larta vizatimi. Tamam si the ti per hunden qe esht gjeja me e rendesishme mbas syve.

    Te vizatosh mire nje portret nuk duhet te kesh vetem talent, por duhet te ushtrohesh dit per dit. Besoj se kte gje e ke vet parasysh. Portreti ka nevoj dhe per shum teknik, gje qe mua me mungon pasi nuk kam frekuentuar asnje here shkoll vizatimi. Dhe per kte me vjen pak keq. Kjo gje vlen dhe per gjysmehijen.

    Persa i perket dhembeve te Nicole Kidman, te betohem se i kam vizatuar un. Ideja qe ty te japin si te modifikuara, ta shpjegoj un motivin. Un ne Itali kam mbaruar shkollen per dentist, ose me mir per laborant dentist, pra ai qe realizon protezat. Gjat viteve shkollore ktu kemi pasur dhe nje lend qe kishte te bente me vizatimin e dhembeve. Qellimi ishte qe duke ushtruar vizatimin e dhembeve, nxenesi te kishte gusto gjat punimit te dhembeve artificial ne menyr qe ato te pershtateshin sa me mir ne gojen e pacientit nga ana estetike. Prandaj, un pak dija te vizatoja nga ana ime, pak dhe ate qe mesova nga shkolla duke vizatuar dhe punuar dhembet artificial, e pata te lehte te vizatoja dhe dhembet e Kidmanit.

    Mbase s'te duket normale qe nje burr te vizatoj veshje per femra, po un se kam problem se jan pjese e vizatimeve te shumta qe kam ber. Nuk i vizatova me qellimin e bukurise se veshjeve. Neqoftse e ke ven re, un kam ven ne dukje jo vetem veshjet por ne pergjithsi trupin femeror ne pozicione provokante. Me pelqen ideja e grave lidhur me seksin.

    Sa per origjinalitetin te jap te drejte. Nuk kam hedhur ide te reja pasi nuk kam marr asnje here mundimin te konsideroj pikturen nga ky aspekt.

    Persa i perket piktures qe kan si protagoniste bukurine natyrore shqiptare, ate nuk e kam bere pasi nuk kam patur mundsine te kem perpara nje peisazh te tille. Thjesht me imagjinaten time nuk do ja arrija qellimit pasi do beja nje peisazh qe nuk do i ngjante fare tokes shqiptare........
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  5. #45
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Bravo..Vazhdo keshtu se paske talent
    Feel the pump √

  6. #46
    little runaway Maska e Elated
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    27

    Lightbulb

    Pershendetje,

    Duke veshtruar keto foto, nje gje qe me beri pershtypje ishte, IDENTITETI i ketyrve vajzave ne vezhgimin e te tjerve (audience ose njerezve te thjesht) . Kjo qendron sepse tek faqa 2-te vajzat me te dyja veshjet (si te modes dhe ato ne pozicione provokuese) nuk kishin fytyr; kurse vajzat e tjera si ne fillim te faqes 3 me lule dhe ajo tjetra me te me femren tjeter, kishin identititet.

    Une e percjolla pikturen sikur doje te thoje qe ato pa fytyr nuk shihen me detaj (syt, buzet etj) perkundrazi tek fizika e saj (trupi) per punen qe bejn; modelet me veshje ne pacarel (veshja eshte ajo qe i shohim) por edhe ato tjera me kercime/pozicione erotike (trupit te cilen djemt i vejn perqendrim). Kurse keto te tjera sikur ishin me 'important' tek syt e botes madje dhe tek ti, sepse kishin detajet ne fytyr sikur illustruan dhe nje pjes te personalitet te tyre. Me pelqeu menyra se si e percjolle kete mendin.

    Nejse une sjam art kritik dhe smendoj se mund te pikturoj, por e adhuroj boten e artit. Do te sugjeroja qe ti jepje me shume kohe nje projekti se mund te besh dicka shume shume te bukur artistike, se sic the dhe vet pak me siper e ben kur je i lire. Dora e artistit si dhe shuemicen e gjerave te tjera permirsohet me kohen dhe experiencen. Te uroj fat ne punet e metejshme.

    All the best
    Ela'
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elated : 14-01-2006 mė 08:19
    The ones who love us least we die to please!

  7. #47
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    E vertet....sikur trupi ja heq rendesine fytyres.....prandaj dhe shum vizatime te femrave...ose vet stilistet kur vizatojn nuk perqendrohen shum ne aspektet e fytyres pasi nuk jan ato qe kan rendesi ne ate kontekst. Te vizatosh diçka provokante....ka te bej me shum me pozicionin e trupit se sa me fytyren. Nje vajze mund te jet shum e bukur por po nuk diti te perdor trupin e saj, s'ka per te dhen kurr iden e erotizmit. Per kte jan shembuj dhe vet ikonat e medha femerore qe ne vite kan ditur te perdorin sensualitetin e tyre per te ber per vete te tjeret. Bukuria ka lidhje pak neqoftse s'di ta vesh ne perdorim dhe te luash me te.
    Pikturat e tjera ne te cilat fytyra vjen ne rradh te pare, nuk te japin ndjenje provokimi apo erotizem. Perkundrazi, kur i shikon te japin nje ndjenje tjeter, nje imazh me i thelle, qe te ben te mendosh sadopak........

    Nejse ...thanx per kritiken Alesram...me pelqeu!!!!!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ridy85 : 14-01-2006 mė 17:26
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  8. #48
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Nje vizatim i ri qe bera sot.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    ridy85 wow :)
    shume shume bukur te lumte!

    ajo vajza e fundit tek faqa e 3-te me pelqevi shume. nefakt ngjan me nje aktore nga syt/vetullat (ajo cupa tek glimore girls)...shume bukur e ke pikturuar.

    dhe meqe kritikat te pelqejn...hmmm kur pikturon vajza, pjesen e stomakut&belit beje pak me elegant ;)

    ps. portrete njerezish ben dot? i mean te kesh photon e nje njeriut qe njef dhe ta pikturosh.

  10. #50
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Ne fakt ajo aktorja esht. Ajo qe luan te gilmore girls. Esht simpatike dhe e pash ne nje reviste dhe e vizatova. Sa per portretet....nuk e di...kam vizatuar shum here portrete. Ka raste qe ja rrij qellmit, dmth arrij te realizoj diçka te nje far niveli. Ka raste kur nuk ja arrij qellimit.
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  11. #51
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    ************
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  12. #52
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    MGJTH jane vertet te bukura mua me pelqeu ajo e postit #7 "chiaro-schuro"
    se di pse i kam fiksim kto bardhe e zite edhe pse e vleresoj ngjyren :)

    Ridy eshte gje e mire qe e praktikon pasionin tend dhe se ke mbyllyr ne nje sirtar te erret, dhe pse ke zgjedhur nje tjeter drejtim ne jete.
    te pergezoj sepse jane krijime me vertet te bukura.

    PS + dhe ato ne photoshop i qannnn :P

  13. #53
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    lene se u mallengjeva....nj pik loti po zbret nga syt e mi te mrekullushem.....

    haahahahhahahaa

    ok....seriozisht te falenderoj per konsideraten......grazie....ena ta shperblefsha in simili occasioni
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  14. #54
    ridy,

    i lexova me kujdes te gjitha postet ketu. Dhe te them te drejten te gjithe e kane kollaj te japin keshilla ateher kur s'jane vete me te mire se ty.
    Ketu s'dua te ofendoj ju lutem, por si person qe jam si ridi per vete, qe pikturoj dhe me pelqen tej mase piktura....e di sa e shtrenjte eshte per dike qe ti aprovohet puna e tij edhe pse nganjeher s'pritet aprovim.
    Une bej shume portrete Ridy sepse me pelqen lidhja e shpirterores me fiziken ...gje qe tregohet tek syte, buzet, ne ftyren e njeriut ne pergjithesi. Pikturen e kam me periudha gjithashtu dhe qe kur kam ardhur ne Amerike e kam lene pas dore pasionin, sepse frymzimi me ka munguar dhe s'kam kohe. Kurse ti e ke frymzimin dhe kohen me siguri, keshtu qe Ridi, ylli vogel i forumit, te uroj gjithe te mirat e ushtroje sa here te kesh kohe te lire dhe deshire se ska gje me te bukur se sa krijimi, edhe pse dikush mund te gjej difekte tek vizatimet e tua gje qe nganjehere ta prish hovin.
    Lexo libra mbi metodat e vizatimit nqs ke deshire sepse ato te ndihmojne shume.

    Te uroj fat ... e sa me shume frymezim.
    Pashim
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  15. #55
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    thanx per kto fjalet e bukura julie...megjithate...edhe ato qe kan then kritikat e tyre....natyrisht qe nuk i mar per ters......secili e mendon ne menyra te ndryshme...dhe vet fakti qe i postova ktu ne forum, tregon qe doja nje mendim nga te tjeret. Pasi vizatimet e mia i kan par gjithmon te afermit, shoket...thash te lexoja njehere mendimet e personave qe nuk me njohin...dhe çfare mendojn duke par thjesht pikturen dhe jo personin......
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  16. #56
    Ke te drejt, dhe fjalet e bukura une si thashe per te perkedhelur sedren apo pikturat e tua, thjesht sepse per mua ka rendesi forca e fjales, negative apo pozitive qofte ajo.
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  17. #57
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    nje vizatim tjeter....................................
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  18. #58
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Kte vizatimin me lart e kam bere ne klase.....mungonte nji msuse ..s'kisha ēar beja...u ēova shkova ne drase te zeze dhe fillova te vizatoja. Pastaj i bera nje foto me celular e mora ne shpi dhe e rregullova me kompjutrin.
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga ridy85
    nje vizatim tjeter....................................

    shume e bukur kjo :)
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  20. #60
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    Tani qe pashe Nicole Kidman me ate te qeshur si te kalit se preferoj mo si aktore LoOooL J.k . Ridy Urime Bro ke talent mua me pelqyen sidomos ajo me veshje te kuqe :D , ke nxjer ne pah nje ane te fshehur te femres nje pjese qe u mungon paksa .

    A e leXut ju GoCa to Be Female .

    kiSsS kiSsS
    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Coco Chanel
    Nga YaSmiN nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 19-10-2010, 05:14
  2. Koleksioni im...
    Nga *~Rexhina~* nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 136
    Postimi i Fundit: 08-04-2008, 07:26
  3. Mad dhe koleksioni i tij fotografik
    Nga mad nė forumin Albumi fotografik
    Pėrgjigje: 81
    Postimi i Fundit: 12-09-2007, 04:24
  4. Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 10-09-2007, 10:05
  5. Koleksioni i Vrapit nė Muzeun Metropolitan tė Nju Jorkut
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 25-06-2006, 23:03

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •