Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 40
 1. #1
  Endrrimtari Maska e MiX^Pleasure
  Anėtarėsuar
  21-11-2005
  Vendndodhja
  Ne parajse
  Mosha
  41
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Ka shqiptare dhe ne Azi

  O moj shqipni e mjera shqipni. Te kane humbur bijte e tu ne gjithe boten
  Kenaqesia midis dy botevE

 2. #2
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Nuk habitem fare. Shqiptaret nga nuk jane hallaktur! Pse te mos shkojne edhe ne Azi?

 3. #3
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Anėtarėsuar
  14-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,537
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Un kam dy shoke qe studiojne ne malajzi . Jane gjith anej shqipot mre ska mundesi te jemi vec 3 milion.

 4. #4
  Bebuşime Ölürüm Maska e JOYS
  Anėtarėsuar
  27-07-2005
  Vendndodhja
  everywhere
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam qene ne shume qytete te Malajzise,Tajlandes ne Singapor,Lankavi e vende te tjera perreth..kam rastisur shume shqiptare qe jetonin e punonin studjonin andej si dhe te martuar me vendas..kam rastisur ne disa ishuj qe sdo ma kishte marre mendja kurre se mund te kishte shqiptare sidomos u habita shume ku ne nje vend te vogel ne kufi te Malajzise shefja e policise se pikes kufitare ishte me prejardhje nga Shqiperia dhe fliste shqip..mesa ndigjova nga historite e ndryshme te ketyre shqiptareve ne keto shtete ato kishin vite qe vinin neper keto vende me shprese per te shkuar ne Australi apo Zelanden e Re dhe ne pamundesi largimi mbetenin andej.

 5. #5
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Thumbs up

  pershendetje shqipetaret e azise

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2004
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Talking Lol

  Jo Vetem Ne Azi Po Ne Gjithe Globin.
  Une Kam Qene Ne Afriken E Jugut Dhe Nuk Eshte Fare E Cuditshme

 7. #7
  echo Maska e Dara
  Anėtarėsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga MICHI
  Un kam dy shoke qe studiojne ne malajzi . Jane gjith anej shqipot mre ska mundesi te jemi vec 3 milion.
  lol
  Sipas te dhenave para 4 vjetesh (se tani nuk i di statistikat) :
  Ne te gjithe boten jane 11 milion shqipetare. Vetem ne Shqiperi ka merr a hiq 3 milion. Pra gjithsej 14 milion (pak a shume).

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e brigada138
  Anėtarėsuar
  06-06-2005
  Vendndodhja
  ZÜRICH
  Postime
  89
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une kam vllaun ne MALAJZI,dhe ai me ka treguar qe ne malajzi ka shume shqipe nga te gjitha viset shqiptare,dmth nese din te flasesh shqip nuk ke shume problem ,pra pershendetje te gjithe shqipeve ne azi e veqanarisht vllaqkos tim
  FAKTET JANE KOKEFORTA

 9. #9
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Po si jo nje pjese e Turqise ndodhet ne Azi.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e baby dream
  Anėtarėsuar
  04-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane,Albania
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  aman ore a ka ndonje cep te botes pa shqiptare????
  ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e lib_vzh
  Anėtarėsuar
  08-01-2006
  Mosha
  38
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  hey

  Citim Postuar mė parė nga MICHI
  Un kam dy shoke qe studiojne ne malajzi . Jane gjith anej shqipot mre ska mundesi te jemi vec 3 milion.

  hey si i ne cfare vendi studiojne ato shoket e tuaj ne malajzi >>> dhe si i kane emrat ndoshta i takoj se jam me pushime ne malajzi tani une ?? hajt tung

 12. #12
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  40
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Kam nje shok nga Tetova e Maqedonis, permes Mirc-it eshte martuar ne Kine , e mori per loj i doli GJOB E GJYSM sepse mbeti Kinezja me barr. Tash eshte dhenderr Kine.

  Kur ishte heren e pare ne Kine 7 muaj ishte merzitur pas nje kohe dhe shetit ne Peking dhe kishte rastisur ne nje dyqan te nje shqiptari qe shiste bicikleta dhe tenxhere.

  Ku nuk shkon drita shkon shqipja. Vum
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 13. #13
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pilivesa
  lol
  Sipas te dhenave para 4 vjetesh (se tani nuk i di statistikat) :
  Ne te gjithe boten jane 11 milion shqipetare. Vetem ne Shqiperi ka merr a hiq 3 milion. Pra gjithsej 14 milion (pak a shume).


  Me ket mund te justifikohet disi, sepse eshte e pamundur qe ne cdo cep me te humbur te botes te gjesh ndonje bashkatdhetar!


  Qofshim te respektuar kudo qe jemi e te mbajme lart emrin e Kombin tone!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ta ha mendja se humbet raca.Edhe poshte gurit ,po ta ngresh
  nje shqipo do te gjesh.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 15. #15
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Shqiptaret jane shperndare neper bote si ato bletet kur u eshte thyer kosherja ... dhe shperndahen kudo

  Eshte mese normale qe te kete shqitpare ne Azi..

 16. #16
  Perjashtuar Maska e Sabriu
  Anėtarėsuar
  29-12-2005
  Postime
  1,284
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Pėr zemrushja,

  E ke hapur temėn politikisht, por pėrfundove mjerisht.I shef pėrgjigjėjet qė ke marr,ti ke menduar se ka forumista qė hanė barė.
  Gėzohu pak e mos u zemėro ēdohere.

 17. #17
  Gate 7 Maska e Noerti
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  37
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sbesoj te kete ne Israel shqiptare
  Pse thuani?
  Ku ėshtė besa aty ėshtė dhe shpresa.

 18. #18
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  40
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  O njerez ka njeri ne Japoni ? Se me ka ngel nje fature telefoni pa pagu ka nja 2 vjet tani. Me ndihmon dot njeri me numer telefoni ? Se nuk du te me mbajne peng ne Narita heren tjeter kur te shkoj ne japoni. :P
  NeverAgainVolunteerYourself

 19. #19
  Maska e *Babygirl*
  Anėtarėsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Qyqja edhe ne Azi ka shqipetar????
  Sthon kot qe ne jemi popull i gjithanshem...
  Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

 20. #20
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga BluPower_blu
  Kam nje shok nga Tetova e Maqedonis, permes Mirc-it eshte martuar ne Kine , e mori per loj i doli GJOB E GJYSM sepse mbeti Kinezja me barr. Tash eshte dhenderr Kine.

  Kur ishte heren e pare ne Kine 7 muaj ishte merzitur pas nje kohe dhe shetit ne Peking dhe kishte rastisur ne nje dyqan te nje shqiptari qe shiste bicikleta dhe tenxhere.

  Ku nuk shkon drita shkon shqipja. Vum

  lool eh fama..Po c'deshi me kineze shqipo?Do tu shtonte popullsine?

  Nuk e kuptoj perse u duket cudi disave qe ka shqiptare ne Azi, sepse shqiptare ka kudo..Ne Kine njeher di un qe ka plot, por dhe ne vende te tjera do kete padyshim.Nga forumi sikur nuk kemi shume "aziatike"..
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 12:56
 5. Letėrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •