Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 40
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-07-2007
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile

  hi une quhem cufi the jetoj ne japoni
  ne qfar vendit jetoni juve


  ne qof te se

  email ,,

  cufi@hotmail.co.uk

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-07-2007
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hi ne qofte se ka shqipetar ne japoni <

  ne qofte se do te flasim

  cufi@hotmail.co.uk

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-07-2007
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po ne afrike , a do kete shqiptare valle
  Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosėsh vetėm tek profili i llogarisė suaj!

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-11-2008
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une kame deshir te ik ne japoni po si duhet nuk e di

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,393
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  amerik po, afrik po, azi po. cfar nuk a mo shqipja shkret.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-09-2005
  Postime
  241
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une kam patur nje oferte per pune ne osaka! po se di a ja vlen apo jo!

 7. #27
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  40
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  osaka eshte yll fare mer, po ik....ke shume qytete aty afer
  NeverAgainVolunteerYourself

 8. #28
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Aje si je FTN djali? tkam pas ma t'mirin shok ktu
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga *Babygirl* Lexo Postimin
  Qyqja edhe ne Azi ka shqipetar????
  Sthon kot qe ne jemi popull i gjithanshem...

  popull i gjithanshem!!!!! shqiptarin e ka ngrene emigrimi se ska buke te han ne trojet e tyre, kjo thote jemi te gjithanshem kur dihet shume mire qe nje pjese e mire e tyre bejne pune nga me te keqijat per te mbijetuar. po ti kishim te gjitha kushtet ne shqiperi do te ikte ndonje jashte ne emigrim?
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-06-2009
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Turqija osht 95% Azi!
  Mos mi pas turqizu shqiptart ne turqi atje (turqi, azi) sod ishin tu jetu ma shum shqiütar se ne balkan, po cka mi bo shqiptarve, qeshtu jena, ja dojm kujshijes shqiptar te keqen dhe te huajt na sundojn, na coptojn, na mbushin propagand kunder vetveten, edhe nje daj i jem e kishin pas mbush me nacionalzem turke 80 vjet mbasi jan largu turqit pi balkanit, po aj nacionalizm turk ne popull shqiptar ka en politik e serbve, nacionalizmi osht send satanike, pa mar parasysh se cillin popull e ze smundja nacionalizmit osht sherr...

 11. #31
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Morepeace, deklarata amatoriale jote rreth natyrs t'nacionalizmit nuk do ishte kaq skandaloze sikur te dije qe nacionalizmi klasifikohet ne dy kategori dimensionalisht te kunderta. Nacionalizem Agresiv dhe Nacionalizem Liberal...
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 12. #32
  INXHINIER Maska e KAPO_FIERI
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  U.S.A lindore
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga DOR Lexo Postimin
  une kam patur nje oferte per pune ne osaka! po se di a ja vlen apo jo!

  Kudo ne Japoni do ishte mir, fiksim e kam te leviz me pune ne JAPONI , ce do qe spo del rasti.
  Pasardhes i nje nga fiseve Ilire.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e DontWorryBeHapp
  Anėtarėsuar
  17-04-2010
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une e di qe ne Kine ka kinez sa te duash.
  E di qe sic thoshte Gandi, po te ket flori ne Hene do kete edhe anglez.
  Por a ka shqiptar ne Azi eshte pak pyejte e veshtire per tu pregjigjur...

  Leka i Madh, Alexandri i Madh sic e quajten greket dhe bota, ka qene. Perse te mos kete edhe sot?


 14. #34
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  ka ore si ska ... ja une psh ... qyqa sa kontinent i cuditshem ky azia re lol .. them se ne shqipot duhet te vijme ca me shpesh kendej .. komplet bote tjeter
  shout out to my alboz in tokyo and singapore looool

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e DontWorryBeHapp
  Anėtarėsuar
  17-04-2010
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  ka ore si ska ... ja une psh ... qyqa sa kontinent i cuditshem ky azia re lol .. them se ne shqipot duhet te vijme ca me shpesh kendej .. komplet bote tjeter
  shout out to my alboz in tokyo and singapore looool
  Problemi qendron se Azia eshte pak me larg se distanca me e larget qe mund te pershkohet me gomone.

 16. #36
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tjeta edhe ty bella ennii ; )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GANGO of SG : 17-07-2010 mė 16:18
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
  Anėtarėsuar
  19-06-2010
  Vendndodhja
  Zürich / CH
  Postime
  189
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ne Thailand kam takuar shqiptar dhe bile nje shoku ime ka nje Hotel ne Thailand jeton .

  Me habiti fakti qe para 2 viteve kam qen per 6 muaj ne Southa Amerika kam takuar shqiptar ne Bolivi qe jetonin -
  Mbi te gjitha Atdheu

 18. #38
  INXHINIER Maska e KAPO_FIERI
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  U.S.A lindore
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Azija eshte e madhe Adna, cileso vendin se kam nje mendje per nje 'turne' ne azi veres qe vjen se tani jam ne evrop.
  Pasardhes i nje nga fiseve Ilire.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
  Anėtarėsuar
  19-06-2010
  Vendndodhja
  Zürich / CH
  Postime
  189
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Muajn e Nentorit 2010 ,jam ne Thailand PHUKET .
  Mbi te gjitha Atdheu

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Ne Shqiperi numerojme afro 3 milion e 400 mije shqipetar, ne Kosove 2 milion e 400 mije, ne Maqedoni ne vitin 2000 numri i popullsise shqipetare ka qene afro 1 milion, cka ka rezultuar ne barazim me popullsine maqedonase (sikur te beheshin bashk shqipetaret e Maqedonise dhe ne zgjedhje te votonin vetem nje parti shqipetare, ata 99% do te merrnin pushtetin ne dore), ne Ma te Zi kemi 200 mije shqipetar, ne Luginen e presheves rreth 70 mije shqipetar, ne Greqi, familje qe tani me jane te shperngulura, jetojne dhe veprojne atje, llogariten diku rreth 1 milion, ndersa shifra me e madhe qe eshte e njohur per te gjithe boten eshte ajo ne Turqi, atje numerohen rreth 5 milion shqipetar, duke mos llogaritur edhe nje pjese e cila tani me eshte shkrire dhe asimiluar, me nje fjale eshte turqizuar krejtesisht, e shifra e atyre shqipetareve te asimiluar sillet rreth 2 milionshit, ne Amerike llogaritet te jene rreth 300 mije shqipetar, ne Gjermani emigrantet nga Kosova, shqiperia, Maqedonia, Lugina e Presheves llogaritet te jene rreth 400 mije, Austria eshte nje tjeter vend me numer te konsiderueshem shqipetaresh, rreth 300 mije te tille. 200 mije te tjere jetojne ne Zvicer, 30 mije ne Kanada, 100 mije shqipetar te tjere ne France, 50 mije ne Spanje, rreth 300 mije jetojne ne Itali, 100 mije ne Australi, 100 mije ne Belgjik, 20 mije ne Kroaci, 17 mije ne Bosnje, Rumani rreth 12 mije, Daimarke 8 mije, Slloveni 6,500, Finland 5 mije, Egjipt 5 mije, Luksemburg 4,800, Ukrain 3500, Afrike e jugut 2 mije, Rusi 1200... etj.

  Keto shifra me larte jane deri diku te sakta ne baze te dhenave demografike, te prezantuar me dokumenta, etnia shqipetar.

  Sikur te bejme statistika shume te sakta ane e kend botes numri i popullsise shqipetare do te arrij 20 milionshin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 02-08-2012 mė 03:47

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 12:56
 5. Letėrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •