Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 69
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Sefa
    Anėtarėsuar
    24-12-2005
    Vendndodhja
    Aty ku demokracia eshte vlere
    Postime
    14
    Nuk i takoj "brezit te ri" Blueyes, nuk jam as nga Prishtina po pikrisht nga Drenica , dhe ate nga nje fshat, -fshatar i prapambetur do te mendoje .Nga ata qe njoh , nga rrethi i gjer familjar dhe shume me gjere se kaq, nuk njoh raste ku femra eshte aqe e izoluar apo e prapambetur siq pretendon ti qe paske punuar paksa ne Kosove(kushedi qfar pune ke bere).
    Nuk e perjashtoj mundesine se raste te tilla ka ku femra eshte e diskriminuar ne Kosove, por ne te njejten mas sa edhe ne shtetin ame.A nuk jane nga Kosova ato mijera femra te punesuara neper te gjithe vendin , te shkolluara ne , te ngritura dhe te emancipuara perplot Kosoves gjithandej.Me kete nuk pretendoj te kostatoj se femrat kan arritur te gjitha te drejtat. Jemi ende larg,cdokund ku bukes i thuhet BUKE e ujit UJ.
    Rastet e tilla siq ju i paraqitni jane per keqardhje.
    Por nje gje me habit te ti Blueyes- - cinizmi i juaj i tepruar . Ta kesh me shendet kete.Nga ne i thojne - Ja pafsh hajrin.
    Ne Logjike nder parimet e shumta eshte edhe ai qe -Nga e perveqmja konkludohet e pergjitheshmja, te cilen e zbaton edhe ti. Por nuk ekziton vetem ky parim ne Logjike.
    sefa

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Blue sky dhe Blue eyes c'te them me teper? Te verteten thoni te dyja. Te verteten thote edhe Sefa, qe femra nuk eshte e diskriminuar vetem ne Kosove, po edhe ne Shqiperi.

    Kuptohet me teper neper fshatra, sesa ne qytete. Ama edhe ne qytete kam pare lloj lloj gjerash.

    Nese takoj nje vajze italiane apo franceze duhet ta puth ne faqe dy here (nje per faqe). Nese eshte holandeze apo sllave tre here. Nese takoj nje vajze amerikane duhet ta perqafoj miqesisht (pa cakitur fytyren).

    Nese takoj nje vajze shqiptare, e cila eshte me e embla nga te gjitha, duhet te kem kujdes se nuk e di c'fe ka e c'mendje ka. E c'mund te beje vaki po te jem shume efuziv. Ne fakt, nese ka familjare rreth e perqark nuk te puth as te perqafon. Kur eshte jashte shtetit po, ama kur eshte ne atdhe, nuk ia mban sepse xhandaret qe ka te shtepia ia bejne te paguaje shtrenjte.

    Kur shkon per vizita shume familje myslymane ne atdhe i fshehin komplet vajzat, eshte e vertete. E vertete eshte qe myslymanet "duri e puri" nuk i japin doren grave. Bile nese e ke gruan e semure, ata ne edukaten e tyre as nuk duhet te pyesin per te.
    Ignore List: Den Bossi

  3. #23
    e kthjellet dhe e kalter Maska e Niagara
    Anėtarėsuar
    29-10-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    230
    Une kam njohur me shume cuna kosovare....pak vajza kam njohur...
    te gjithe ngjisin, jane si shpirt....
    Nje arsye e forte eshte sepse jemi i njejti gjak.....!!!!!!
    Te tjerat varen nga njeriu.....
    Fjalet e embla jane si nje huall mjalti,
    embelsi per shpirtin dhe ilac per kockat.
    Fjalet e Urta 16:24

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e blueyes
    Anėtarėsuar
    06-10-2004
    Postime
    203

    I nderuar !!!!

    Citim Postuar mė parė nga Sefa
    Nuk i takoj "brezit te ri" Blueyes, nuk jam as nga Prishtina po pikrisht nga Drenica , dhe ate nga nje fshat, -fshatar i prapambetur do te mendoje .Nga ata qe njoh , nga rrethi i gjer familjar dhe shume me gjere se kaq, nuk njoh raste ku femra eshte aqe e izoluar apo e prapambetur siq pretendon ti qe paske punuar paksa ne Kosove(kushedi qfar pune ke bere).
    Nuk e perjashtoj mundesine se raste te tilla ka ku femra eshte e diskriminuar ne Kosove, por ne te njejten mas sa edhe ne shtetin ame.A nuk jane nga Kosova ato mijera femra te punesuara neper te gjithe vendin , te shkolluara ne , te ngritura dhe te emancipuara perplot Kosoves gjithandej.Me kete nuk pretendoj te kostatoj se femrat kan arritur te gjitha te drejtat. Jemi ende larg,cdokund ku bukes i thuhet BUKE e ujit UJ.
    Rastet e tilla siq ju i paraqitni jane per keqardhje.
    Por nje gje me habit te ti Blueyes- - cinizmi i juaj i tepruar . Ta kesh me shendet kete.Nga ne i thojne - Ja pafsh hajrin.
    Ne Logjike nder parimet e shumta eshte edhe ai qe -Nga e perveqmja konkludohet e pergjitheshmja, te cilen e zbaton edhe ti. Por nuk ekziton vetem ky parim ne Logjike.
    Paske dale me pushke ti djale i mire....E lexove me vemendje se ckam shkruar dhe ckam dashur te them?????
    Kujt ti djegi le ta mbaje...Jetojme ne nje bote te lire secili ka mendimet opinionet personale...Por niveli yt ,duket qe kur ke dashur te shfrytezosh nje informacion te vogel qe dhashe....Cpune kam bere)))Kushedi se ku kam punuar the ti????Aty ku punon nena jote dhe motra juaj i nderuar....Megjithese do kafshoj gjuhen dhe nuk do bie ne nivelin tend....Qe ketu dukesh se cfare kapaciteti ke.....
    Mos me bej te hap gojen me shume se ckam pare se sdo te kisha deshira ti nxirja ne shesh te palarat e.................
    Kujt ti djegi le ta mbaje themi ne Tironsit....Perseris.....Dhe gezohem qe nuk jane te gjithe si puna jote..Me te vertete machist e i prapambetur qe sdi te diskutosh dhe te respektosh femren..Pernjehere te hidhesh ne fyt...Ekzistojne shume forma per tu perballur me dike..ne kete rast me mua..Nese ste pelqeu cshkrova mund te ma thoje si njeri dhe jo si ari....

    Tung dhe ia pafsh hajrin or ti........E shikon e qaj "Gjuhen shqipe"

  5. #25
    Perjashtuar Maska e bashki
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    117
    Citim Postuar mė parė nga Zombie
    Blue sky dhe Blue eyes c'te them me teper? Te verteten thoni te dyja. Te verteten thote edhe Sefa, qe femra nuk eshte e diskriminuar vetem ne Kosove, po edhe ne Shqiperi.

    Kuptohet me teper neper fshatra, sesa ne qytete. Ama edhe ne qytete kam pare lloj lloj gjerash.

    Nese takoj nje vajze italiane apo franceze duhet ta puth ne faqe dy here (nje per faqe). Nese eshte holandeze apo sllave tre here. Nese takoj nje vajze amerikane duhet ta perqafoj miqesisht (pa cakitur fytyren).

    Nese takoj nje vajze shqiptare, e cila eshte me e embla nga te gjitha, duhet te kem kujdes se nuk e di c'fe ka e c'mendje ka. E c'mund te beje vaki po te jem shume efuziv. Ne fakt, nese ka familjare rreth e perqark nuk te puth as te perqafon. Kur eshte jashte shtetit po, ama kur eshte ne atdhe, nuk ia mban sepse xhandaret qe ka te shtepia ia bejne te paguaje shtrenjte.

    Kur shkon per vizita shume familje myslymane ne atdhe i fshehin komplet vajzat, eshte e vertete. E vertete eshte qe myslymanet "duri e puri" nuk i japin doren grave. Bile nese e ke gruan e semure, ata ne edukaten e tyre as nuk duhet te pyesin per te.
    Sa kam mundur ta verej fanatizmin tend te tepruar nuk besoj se shkon per vizita te familjet muslimane, Zombie.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Sefa
    Anėtarėsuar
    24-12-2005
    Vendndodhja
    Aty ku demokracia eshte vlere
    Postime
    14
    Te paska djegur paksa shume e nderuara [blueyes ).
    Te kam percjellur edhe ne tema tjera dhe vertete niveli yt eshte perkeqardhje.
    Mesohu edhe te degjosh te tjeret e jo vetem te llomotisesh.
    Kaq . Mbeq me shgendet.
    sefa

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Bashki, po te vij te shtepia jote, mund ta puth motren tende ne faqe?

    Sefa, po Blueyes c'te beri?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pasiqe : 04-01-2006 mė 09:36
    Ignore List: Den Bossi

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e blueyes
    Anėtarėsuar
    06-10-2004
    Postime
    203
    Citim Postuar mė parė nga Zombie
    Bashki, po te vij te shtepia jote, mund ta puth motren tende ne faqe?

    Sefa, po Blueyes c'te beri?
    Zombi shyqyr qe me dole ti ne krah se kane nxjerr pushken ketu...Sefa te te jap disa leksione mbi gjuhen tone te pasur Shqipe i nderuar?????

    Faleminderit per kritiken ne lidhjen me temat e mia qe kam parashtruar ketu...

    Zombi mos e vrit trurin se jemi ne 2006 edhe po sta dhane faqen...Su shu dynjaja per femra e as per meshkuj..

    Gezuar 2006 se na hutuan fare..

  9. #29
    Perjashtuar Maska e bashki
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    117
    Citim Postuar mė parė nga Zombie
    Bashki, po te vij te shtepia jote, mund ta puth motren tende ne faqe?

    Sefa, po Blueyes c'te beri?
    Nuk jane krejt femrat si motra jote.Te pakten ketu ne Kosove kemi nje kulture familjare{nuk di per rajonet tjera kisha dashur te me informoni}.
    Ti motren tande me ma ofru edhe vet as qe e preki, sepse kur vi aty si musafir edhe rri si musafir.Dhe per ate qe the se izolojme grate dhe vajzat, nuk i izolojme por ne meshkujt flasim per politike per arme dhe keso gjera te tjera qe femrave nuk u pelqejne, prandaj rrine veqas.

    P.S. une nuk jam aq dorelire sikur ti, qe ja ofron motren çdokuj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bashki : 04-01-2006 mė 09:58

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Po per droge flisni nga do pak?

    Citim Postuar mė parė nga bashki
    P.S. une nuk jam aq dorelire sikur ti, qe ja ofron motren çdokuj.

    Ti e sheh motren tende si prone, pra dicka qe mund ta ofrosh apo jo. Kurse motra ime vendos vete, se nuk eshte prona ime. Kjo eshte diferenca midis motres sime dhe tendes. Ajo imja ka liri. Jotja ka rrypin e hekurt te kastitetit, celesin e te cilit e ke ti bashke me tet ate.

    Megjithate ka ca gra qe duan te jene prone. Gjynaf ato qe duan nje cike liri. Suksese bashki, suksese.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pasiqe : 04-01-2006 mė 10:05
    Ignore List: Den Bossi

  11. #31
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga bashki

    P.S. une nuk jam aq dorelire sikur ti, qe ja ofron motren çdokuj.
    Po Faqen bre burre do japi Faqken , pse behesh kaq i shtrenguar ...
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #32
    Perjashtuar Maska e bashki
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    117
    Citim Postuar mė parė nga Zombie
    Po per droge flisni nga do pak?




    Ti e sheh motren tende si prone, pra dicka qe mund ta ofrosh apo jo. Kurse motra ime vendos vete, se nuk eshte prona ime. Kjo eshte diferenca midis motres sime dhe tendes. Ajo imja ka liri. Jotja ka rrypin e hekurt te kastitetit, celesin e te cilit e ke ti bashke me tet ate.

    Megjithate ka ca gra qe duan te jene prone. Gjynaf ato qe duan nje cike liri. Suksese bashki, suksese.
    Zombie po kalon ne fyerje te renda prandaj edhe une po te fyeje.
    Ketu ne Kosove nuk ka rryp te hekurt por ka edukate familjare.Nese motra jote deshiron te sh********t dhe ti e lejon le te mbetet ne ndergjegjen e juaj.Kultura e jote eshte nje prostitucion gratis. E kuptove???


    P.S. nuk mund ti tregosh askujt kush mban hekurin e gjera te tjera, dhe çka flase une eshte çeshtje imja.Mos u mburr me ate se motra jote ka liri, ajo eshte per tu turperuar e jo per tu mburrur.Tipat si ti kane bere qe ne Evrope te rritet numri i prostitutave shqiptare ne 30.000
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bashki : 04-01-2006 mė 10:49

  13. #33
    Perjashtuar Maska e bashki
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    117
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Po Faqen bre burre do japi Faqken , pse behesh kaq i shtrenguar ...
    çfare kalamai phaaaaaaa......
    shko more mbytu e jepja ti kujt te duash sh*****ehu sa te duash mendon se lodhem per ty???
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bashki : 04-01-2006 mė 10:49

  14. #34
    Perjashtuar Maska e bashki
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    117
    Citim Postuar mė parė nga Zombie
    Po per droge flisni nga do pak?




    Ti e sheh motren tende si prone, pra dicka qe mund ta ofrosh apo jo. Kurse motra ime vendos vete, se nuk eshte prona ime. Kjo eshte diferenca midis motres sime dhe tendes. Ajo imja ka liri. Jotja ka rrypin e hekurt te kastitetit, celesin e te cilit e ke ti bashke me tet ate.

    Megjithate ka ca gra qe duan te jene prone. Gjynaf ato qe duan nje cike liri. Suksese bashki, suksese.
    Edhe mos fol per diferencat ne mes njerezve se nuk je sociolog.
    Fol per motren tende kaq.

  15. #35
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    O Komandar ,

    cke bre burre cke qe leviz e spo te ze vend me nder .... ne karrige . Shiko 3 poste per njehere shkruajte , krimba ke ? (lol )
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #36
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Sidomos cikat
    hemmmmmmmmmmmmm ti pish ne kup,nice more nice
    Feel the pump √

  17. #37
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Hajde debat hajdeeeeeeeeeeeeeeee.


  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Komandar bashkiu,

    Kishte cika ne UCK? Se ne ne Shqiperi kishim ca partizane ne luften e dyte boterore.
    Ignore List: Den Bossi

  19. #39
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga Zombie
    Komandar bashkiu,

    Kishte cika ne UCK? Se ne ne Shqiperi kishim ca partizane ne luften e dyte boterore.
    Po kishte cika ne UCK,edhe shume se jo pak.

    Mos do emra?

    Gjithashtu edhe tani ka ne TMK

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Jo, jo nuk dua emra, sa per informacion pyeta. Mua me behet qejfi kur gocat kane liri.

    Kur veshin shamia ne koke nuk para i kam shume qejf. Ato bustinat ushtarake u japin hije me shume se Komandarit.
    Ignore List: Den Bossi

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kosova duhet ta ketė pasė Hymnin vet qysh nė vitin 1935
    Nga RTP nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:30
  2. Ku shkojnė kosovarėt, pse nė Durrės nuk vijnė?
    Nga Davius nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 156
    Postimi i Fundit: 24-09-2009, 09:40
  3. Kosovarėt ia kalojnė edhe kinezėve
    Nga strange nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-12-2008, 08:37
  4. Pėrgjigje: 78
    Postimi i Fundit: 28-08-2004, 23:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •